Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Profesionální občané opět před Hradem: Spolu s německou vlastí „ukrajinského opozičního vůdce“ Vitalije Klička volají: Janukovič nesmí do Prahy! Jaké „osobnosti“ píší Zemanovi?

Profesionální občané opět před Hradem: Spolu s německou vlastí „ukrajinského opozičního vůdce“ Vitalije Klička volají: Janukovič nesmí do Prahy! Jaké „osobnosti“ píší Zemanovi?

5. 2. 2014

Tisk článku

Václav Danda se zamýšlí nad další petiční akcí pražské kavárny, která jezdí do Kyjeva „dělat revoluci“, proti ukrajinskému prezidentovi, jenž ovšem prý naopak do Prahy přijet nesmí.

Nevolení „profesionální humanisté“, připravení zasáhnout všude, kde by se jejich pojetí demokracie a pokroku stavěli do cesty zvolení představitelé státní moci, bijí na poplach. Prezident Miloš Zeman si dovolil trvat na pozvání ukrajinského prezidenta Janukoviče do Prahy. Podle revolučních aktivistů, které všechna média kdoví proč nazývají záhadně „osobnosti“, by měl prezident své rozhodnutí okamžitě zrevidovat a návštěvu demonstrativně zrušit.    

pp

Čtěte ZDE: Vrcholí pokus o státní převrat na Ukrajině: Zkušené tajné služby realizují známý scénář. Podivné vraždy, podivní mrtví.  Začala přípravná fáze války o Rusko?

Patálie mezinárodních rozměrů

Miloš Zeman ovšem pražskou kavárnu dobře zná. Jakou umí vyvinout mediální sílu, poznal na vlastní kůži při prezidentských volbách. Přesto se zrušením návštěvy ukrajinského prezidenta nepočítá. "Pan prezident pozval Viktora Janukoviče recipročně během své říjnové návštěvy Ukrajiny, neboť upřednostňuje dialog, který znamená dialog se všemi stranami," sdělil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Výzvu „osobnosti“ zveřejnili na internetu či při svých výletech na podporu ukrajinské opozice, kterou kromě jiných vede i boxer s německým pasem Vitalij Kličko. Vždyť také německé a další elity EU zvedají k pražskému Hradu varovně prst.

Pokud někoho překvapí, že petenti poměrně často uvádějí jako své povolání „občan“, je to naopak velmi autentické. Co by také měli „profesionální občané“, aktivisté přisátí na penězovody z Evropské unie – čili z našich dvakrát otočených daní – uvádět za povolání?

A že to je vážné dokládá i fakt, že včera „výzvě osobností“ věnovala veřejnoprávní Česká televize podstatnou část svého komentovaného zpravodajství. Výslech Hynka Kmoníčka, šéfa zahraničního odboru Hradu, vedl jako vždy objektivní moderátor s příznačným jménem Veselovský. A pražský TOP 09 magistrát vstříc „osobnostem“ zakázal prezidentu Janukovičovi návštěvu radnice,  o niž tento nežádal. Možná právě proto. Je to prostě patálie nejméně evropského, spíše však celosvětového významu.

A proč „osobnosti“ pražské kavárny tuto mezinárodní vlnu protestů zvedli?

Exportéři demokracie

"Hlavním impulsem bylo schválení protidemokratických zákonů a první mrtví na demonstracích v Kyjevě," poznamenal jeden z iniciátorů výzvy Petr Marek. Na Ukrajině prý dochází k ohrožování základních občanských práv a svobod. Což je docela případné hodnocení. Kdo se podívá na videa, které se zřejmě nedopatřením do rukou editorů České televize nedostala, na nichž polovojenské jednotky „demonstrantů“ útočí na policii jako v pravidelné občanské válce, dá mu určitě dá zapravdu.

Mezi několika desítkami podepsaných „osobností,“ nechybí žádná hvězda současné pokrokové havlistické scény

K „osobnostem“ se to však také zjevně nedostalo. Zřejmě nečtou Protiproud. Prezidentu Zemanovi chtějí výzvu k suspendování návštěvy ukrajinského prezidenta předat do konce týdne. "Zároveň ho žádáme, aby vůči svému ukrajinskému protějšku vyvinul maximální úsilí v tom, aby se Ukrajina vrátila k demokratickému řádu," píše se v prohlášení. To je ovšem úkol jako z pohádky: Jak má vyvíjet „maximální úsilí“, když současně nesmí nechat „svůj ukrajinský protějšek“ přijet?

V tom je přece právě ten vtip. Vždyť právě tyto „osobnosti“ jsou mezi těmi, kdo revoluční útok proti demokraticky zvolenému ukrajinskému prezidentovi spřátelené země pomáhají udržovat při životě. Aby nemohl přijet. Mají to promyšlené. Protože co je skutečná demokracie, vědí nejlépe pouze oni a jejich sponzoři. I to, jak ji vyvážet do zemí, kde ještě mají zpátečnickou představu, že vládne ten, kdo je zvolen v přímých a svobodných volbách. Jako prezident Janukovič.

Zelená inkarnace Václava Havla

Mezi několika desítkami podepsaných „osobností,“ nechybí žádná hvězda současné pokrokové havlistické scény. Najdeme zde předsedu Strany zelených, specialistu na propagaci homosexualismu a adopce dětí deviantními páry Ondřeje Lišku, který sám sebe označil na sjezdu SZ za jakousi inkarnaci Václava Havla.

Nechybí ani jeho bývalí zelení spolubojovníci „solární ekolog“ Martin Bursík a Kateřina Jacques, která na podpisový arch, zřejmě při vzpomínce na svůj úspěch coby zelené odbornice na „biomasu“, vtipně uvedla jako své zaměstnání „politoložka“. Pochopitelně se k ní přidala významná představitelka neomarxistického křídla v ODS, bojovnice za karnevaly homosexualismu v pražských ulicích, poslankyně Jana Černochová.

A  aby byla tahle taškařice také trochu ANO, připojil svůj podpis bývalý pražský primátor za ODS Jan Kasl, který od vysublimovaných Evropských demokratů, zamířil na politickou rekreaci do náruče Andreje Babiše.

Opotřebovaní komedianti a nezbytný kompars

Nechybí ani celá škála už poněkud opotřebovaných komediantů, kteří na písknutí podepisují prakticky cokoli politicky korektního, od protestu proti kácení šumavských hvozdů, přes podporu knížete Česká hymna, až po výzvu Bohuslavu Sobotkovi aby neustupoval „Lánským pučistům“. Proto si pod výzvou  můžeme přečíst jako obvykle jména režisérů Jiřího Menzela, Heleny Třeštíkové a Jana Brabce, zpěváků Dana Bárta a Ryby od „Rybiček“ či Milana Cajse z kapely Tatabojs a dalších velkých tvůrců (veřejného mínění).

Spolu s kyjevskými hoolligans skandují naše "osobnosti" „Ať žije svobodná Ukrajina“, ať žije její vůdce a zakladatel Stepan Bandera“, který měl jako jedno z bojových hesel „Smrt Židům“.

Aby byl mix lépe stravitelný, najdeme i reprezentanty „hlasu lidu“: od prosté studentky až po – docela příznačně – patologa. Ale pokud někoho překvapí, že petenti poměrně často uvádějí jako své povolání „občan“, je to naopak velmi autentické. Co by také měli „profesionální občané“, aktivisté přisátí na penězovody z Evropské unie – čili z našich dvakrát otočených daní – uvádět za povolání? Je třeba ocenit, že popravdě napíší, co je jejich zaměstnáním, za které, aniž to většinou tušíme, je přes Brusel královsky honorujeme.

Nejde jen o peníze

Pokládají za přirozené, že jejich „vůdci“ se mohou „svobodně vměšovat“ do dění na Ukrajině. Jezdit na pravidelné lince do Kyjeva vyjadřovat „podporu České republiky“ demonstrantům – polovojenským jednotkám. Cesty Karla Schwarzenberga, Michaela Kocába a dalších lidskoprávních revolucionářů jsou přece politicky korektním právem a povinností „profesionálních občanů“. Už proto, že jsou placeni ze stejných zdrojů jako ti na Majdanu. Demokraticky zvolený ukrajinský prezident naopak nemá právo navštívit naši zemi. Vzali mu ho. Oni mohou. Jenže na Hradě nesedí Karel Schwarzenberg. Tuhle bitvu o českého prezidenta prohráli i s eurodotacemi. Tak si musí své „granty“ zasloužit jinak.  

Ale abychom jim zase nekřivdili, nejde jen o peníze. Ty jsou podmínkou nutnou, ale nikoli dostačující. Oni opravdu upřímně cítí pudovou nenávist ke svobodnému Rusku, které nemíní tančit, jak Brusel a Washington pískají. A tak naši „profesionální občané“, jinak tak citliví na „projevy extrémismu, rasismu či antisemitismu“ – přesně řečeno na to, co za ně vydávají – tito příkladní bojovníci za svobodu projevu (kromě svobody slova pro jejich odpůrce), pochodují s „demonstranty“ klidně pod rudočernými prapory banderovské Ukrajiny.

Ve své povýšené tuposti si totiž jako obvykle nevidí na špičku nosu. Někteří z nich snad ani netuší, že spolu s kyjevskými hoolligans skandují „Ať žije svobodná Ukrajina“, ať žije její vůdce a zakladatel Stepan Bandera“, který měl jako jedno z bojových hesel „Smrt Židům“. Což není jen smutná třešnička na dortu této pokrytecké tragikomedie, ale sám princip neobyčejně hloupé, ale o to více namyšlené – manipulující i manipulované – pražské havlistické kavárny.

Nezamýšlený vzkaz nám hloupým

Jestli právě podepisují petice za bombardování Jugoslávie, Sýrie či proti návštěvě legitimního prezidenta nám blízké země, je jim úplně jedno. Hlavně že jsou na té „správné“ straně. Která to je, včas ukáží Babišovi MfDSlonkové,  Palatové v (proti)Lidových novinách, či  Bakalova Šídla v novinách (původně) hospodářských, pod vedením (kdysi) Pospíšilova Moravce v České eurovizi.

Je to pořád dokola a vůbec ne k smíchu. Naopak, jsou sice ohraní, ale stále nebezpečnější. Tak vzhůru dolů, profesionální občané, náš mocný, pokrokový bruselský lide!

A co my ostatní? My, kteří máme z neustálé eskalace ukrajinské krize opravdové obavy, a proto vítáme, že český prezident chce v Praze mluvit s Viktorem Janukovičem? My hloupí, nemoderní občané České republiky, kteří happeningy profesionálních občanů Čtvrté říše (většinou) nedobrovolně platíme?

Neblíží se shodou okolností zrovna nějaké ty volby do evropského „parlamentu“?

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Krvavý počátek naší bezbožné epochy: Francouzská revoluce byla především namířena proti Kristu. Prostitutka na oltáři. Zbožštění člověka. Modla rozumu. Vraždění katolíků. Zkáza mravů jako lidské právo? Zatím zednáři triumfují

Krvavý počátek naší bezbožné epochy: Francouzská revoluce byla především namířena proti...

Mladá žena s jemnou duší: Střet s mocí. Záhada matematiky. Ekonomie míru a války. Fico a Trump: Zásah Boží? A co nezdařený atentát na Hitlera? Neboj se a nemlč! Uchovat si zdravý rozum a víru. Kde se bere zlo? Pán Bůh není eurozóna

Mladá žena s jemnou duší: Střet s mocí. Záhada matematiky. Ekonomie míru a války. Fico...

Na začátek stránky