Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Za vším hledej peníze: Kdo je ukrajinský oligarcha Kolomojskyj a jeho soukromá armáda zabijáků? Syna amerického viceprezidenta Bidena má ve správní radě...

Za vším hledej peníze: Kdo je ukrajinský oligarcha Kolomojskyj a jeho soukromá armáda zabijáků? Syna amerického viceprezidenta Bidena má ve správní radě...

19. 5. 2014

Tisk článku

Václav Danda komentuje pozadí událostí před blížícími se prezidentskými volbami na Ukrajině ve světle informací o propojení hlavních hráčů s elitami americké politiky

Situace na východě Ukrajiny je před prezidentskými „volbami“, které by se měly konat příští týden, stále dramatičtější. Na východ země míří další a další tankové kolony, obrněné transportéry, letectvo i vrtulníky s cílem vraždit všechny, kteří se pučistům z Kyjeva postaví jako domobrana se zbraní v ruce. Po dobytí měst potom přichází rabování, vraždění a znásilňování, neboť „všichni, kdo mluví Rusky“ jsou určeni dříve či později k likvidaci. V této atmosféře pučisté podle not Západu připravují „volby“ a předstírají „kulaté stoly“. Je přitom všem jasné, že východ a západ země už k sobě cestu nenajdou. Do popředí se proto dostávají ti, kteří umějí „zařídit“ likvidaci politických protivníků. A mají soukromé armády. 

Pučistický teror v týlu „nepřítele“ 

Toho jsme byli svědky i o tomto víkendu například ve Slavjansku, který je spolu s Kramatorskem pevně sevřen v obklíčení. Pučisté jej systematicky bombardují z těžkých zbraní včetně ničivých raketových baterií GRAD. Kromě této otevřené války, probíhá však i válka v „týlu“, kterou vedou převážně záškodnické jednotky Pravého sektoru a Národní gardy spolu s americkými speciálními jednotkami. Důležitou součástí jsou i zabijácké „gardy“, které tvoří však také právě soukromé armády místních oligarchů. Zvláště jednoho z nich... 

 

Tyto oddíly smrti tvořené místními zločineckými gangy terorizují obyvatele za „frontovou“ linií“ a zabíjejí politické oponenty, které ze svých oblastí a krajů dobře znají. Časté je také vyhledávání opuštěných rodin, kde muži bojují, a ženy s dětmi tak zůstávají ve svých domovech samy.

Vraždění v Oděse bylo plánované

K dokonalosti byly tyto zločinné metody dovedeny při plánování masakru v Oděse. Na tomto hrůzném divadle jsme mohli v přímém přenosu sledovat jejich řádění. Podle některých poměrně věrohodných zpráv měla celá věc také okultní a rituální rozměr. Zvěrstva, kterých se tyto skupiny dopouštějí, mají prý v mnoha případech černomagické pozadí a slouží například i jako tzv. zápalné oběti při satanských rituálech. 

Z tajné porady kyjevského vedení, která se týkala plánování Oděského masakru, unikly informace o účastnících i smyslu celé „operace“:

„Deset dní před útokem v Oděse proběhla porada, které osobně předsedal Turčinov. Diskuse se dále zúčastnili ministr vnitra Arsen Avakov, vedoucí SBU Valentyn Nalyvajčenko a Andrej Parubyj. Svoji radou přispěl i gubernátor Dněpropetrovského regionu Igor Kolomojskyj.

PP

Igor Kolomojskyj

Musíme si uvědomit, že po ztrátě Krymu a neklidné situaci v Mariupolu zůstala Oděsa jedinou námořní bránou Ukrajiny. Stala se tak po Kyjevu nejdůležitějším městem státu. Junta jmenovala do jejího čela Vladimira Nemirovského, který však prokázal úplnou politickou impotenci. Po dobu dvou měsíců se mu nepodařilo rozptýlit populární tábor na Kulikovu poli, kontrolovat policii a ani nebyl schopen navázat kontakt s místní nepočetnou, ale dobře organizovanou komunitou ukrajinských nacionalistů.“

Zdroj.

Černý gubernátor

Igor Kolomojskyj je považován za hlavního vůdce ukrajinské mafie. Vlastní metalurgický průmysl, banku a v roce 2011 převzal i sektor plynu. Sám nezastírá, že hraje také důležitou roli v mezinárodním sionistickém hnutí. „Proslavil se“ tím, že vlastní malou armádu zabijáků, kteří se zabývají lovem lidí za peníze.

Oligarcha například dává odměnu 10 000 dolarů za každého „Moskala“ chyceného v baště jeho moci v Dněpropetrovsku. Vypsal rovněž veřejně „soutěž“ o sto milionů dolarů za odstranění Vladimíra Putina, který mu na východě Ukrajiny zkřížil plány na její úplné ovládnutí. Nabídl milion dolarů za hlavu bývalého poslance a kandidáta na prezidenta Olega Carjova, kterému minulý týden nechal zapálit dům.  

Muž Kyjeva

Igor Kolomojskyj je spoluvlastníkem mezinárodní mediální sítě Jewish News One, která v současnosti vysílá Ukrajinské zprávy jedna. Kyjevská pučistická vláda ho za tyto a mnohé další „zásluhy“ jmenovala guvernérem Dněpropetrovské oblasti. Není proto divu, že při organizování a provedení masakru v Oděse sehrál i se svou soukromou armádou „Dněpr-1“ významnou roli.

Má však daleko širší zázemí a mezinárodní „krytí“. Jako členy správní rady svého plynového holdingu rekrutoval syna amerického vicepresidenta Joe Bidena, a Devona Archera, spolupředsedu finanční komise pro presidentskou kampaň Johna Kerryho v roce 2004.

Je vysoce pravděpodobné, že pokud „volby“ proběhnou – a nejspíš se to stane, protože západní režiséři státního převratu na Ukrajině potřebují „nové struktury“ alespoň formálně legitimizovat – bude oligarcha Kolomojskij patřit k hlavním „vítězům“. Současně je „zárukou“, že násilí a vraždy politické opozice ve východních regionech budou pak pokračovat s dramaticky násobnou silou.

Lze proto říci, že hlavní dějství ukrajinské občanské války vypukne až po volbách, které jsou „čirou náhodou“ synchronizovány s volbami do Evropského parlamentu. Co to znamená si jistě každý sám domyslí...

PP
Tagy článku

Doporučujeme

Model 11. září počesku pokračuje: Oficiální verze má čím dál větší trhliny. Záhada dopisu na rozloučenou. Jako pas teroristy Atty? Opravdu se Kozák přiznal ke klánovické vraždě? A co Bílý dům? Čeká nás rok velkých změn?

Model 11. září počesku pokračuje: Oficiální verze má čím dál větší trhliny. Záhada "dopisu...

Rusové, Evropané i Američané mají stejného nepřítele: Globální satanismus. Trump a Carlson jako tým do ringu. Vrací se na scénu i Steve Bannon? Donald už sestavuje budoucí vládní tým. Blíží se v USA výbuch ohnivé bouře?

Rusové, Evropané i Američané mají stejného nepřítele: Globální satanismus. Trump a Carlson...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky