Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Rakovina společnosti: Liberálové mezi námi. Je mladá generace ztracena? Lžou, vyhrožují a chtějí krást děti. Křesťan prý horší než terorista. Studentská lúza a trans-aktivisté vedou svatou válku proti civilizaci

Rakovina společnosti: Liberálové mezi námi. Je mladá generace ztracena? Lžou, vyhrožují a chtějí krást děti. Křesťan prý horší než terorista. Studentská lúza a trans-aktivisté vedou "svatou" válku proti civilizaci

11. 9. 2017

Tisk článku

Jonathon van Maren charakterizuje současné převládající myšlenkové klima v západním světě a varuje, že to mohou být právě naše děti, kdo nakonec zničí celou naši společnost

Nedávno se mě někdo ptal, proč ve svých článcích věnuji tolik času podrobnému líčení rizik progresivismu, ačkoli jsem víc tradicionalista než konzervativec. Když jsem uvažoval o odpovědi, uvědomil jsem si, že pokud by měla být aspoň trochu dostatečná, musel bych na toto téma napsat knihu. Namísto projektu podobných rozměrů (aspoň prozatím) nabízím sedm důvodů, proč jsem přesvědčen o tom, že progresisté jsou na nejlepší cestě ke zničení západní civilizace – tedy pokud se jim to ještě nepodařilo.

Nevěří ve svobodu projevu

Každému, kdo čte zprávy, to musí být zřejmé. Když se progresisté setkají s řečí, která se jim nelíbí, použijí každého dostupného nástroje, aby ji umlčeli, včetně použití násilí – a obvykle si při tom navíc ještě hrají na oběť. Konzervativní přednášející na univerzitách na svou ochranu pravidelně potřebují tým bodyguardů. Protipotratové výstavky bývají terčem útoků a ničení.

Takzvaní kontroverzní řečníci se v současné době setkávají s protesty, vandalismem a násilím ještě dříve, než se vůbec někam dostavili a něco řekli; útočí se dokonce i na veřejná vystoupení feministických ikon, jako je Germaine Greerová, za to, že odmítla podpořit soudobé transgenderové šílenství. Jeden průzkum Pew Research Center v roce 2015 informoval, že 40 procent mileniálů (lidí, kteří dospívali na přelomu tisíciletí) podporuje omezení svobody projevu, pokud uráží menšiny, přičemž kategorie těch, kdo spadají mezi „menšiny“, samozřejmě s každým týdnem narůstá.

Nevěří v náboženskou svobodu

Homosexuální aktivisté léta trvali na tom, že nemají v úmyslu své názory nikomu vnucovat, a tvrdili, že křesťané, kteří varují, že LGBT hnutí chce po legalizaci manželství homosexuálů zaútočit na náboženskou svobodu, lžou. Ukazuje se, že nestydatě lhali oni sami: v prohomosexuálním videu 8: The Mormon Proposition ještě před rozhodnutím v případu Obergefell [jímž Nejvyšší soud USA poměrem hlasů 5:4 rozhodl, že homosexuální „manželství“ je ústavní právo, a tím ho legalizoval – pozn. překl.] četní LGBT aktivisté překypovali spravedlivým rozhořčením a své kritiky obviňovali z prolhaného vyvolávání strachu.

Čtěte ZDE: Skaut: Výchova levičáckých teroristů? Indoktrinace sílí. Získal Bruselský Junák odklad? Návyky z totality se budou hodit. Už víte, kam v létě? Co táborový kurs objímání imigrantů?

Několik let poté jsou skutečností do jednoho všechna varování křesťanů, kteří ve videonahrávce promlouvali. Až na několik zaznamenáníhodných výjimek, jako je Andrew Sullivan a Jonathan Rauch, většina homosexuálních aktivistů a jejich progresivistických podporovatelů myšlenku náboženské svobody zcela odmítá. Prezident Obama a jeho liberální soudruzi místo toho s oblibou používali sousloví „svoboda bohoslužby“, neboť „bohoslužba“ je samozřejmě něco, co lze bezpečně udržet uvnitř kostelních zdí a mimo veřejný prostor. 

Jsou připraveni přinutit vás říkat, co nechcete

Od kosmopolitních center, jako je New York, až po státy typu Kanady se trans-aktivisté snaží o schválení legislativy, která redefinuje lidská práva, svobodu projevu i samotnou definici násilí. V Kanadě lze například pomocí nedávno schváleného zákona stíhat lidi za to, že odmítají nazývat „trans-osoby“ jejich „preferovaným zájmenem“, což je neustále se rozšiřující kategorie, jež zahrnuje i nesmyslná slova jako „ze“ a „zir“. [Na internetu existují dokonce stránky a diskusní fóra zabývající se tímto druhem znásilnění angličtiny – pozn. překl.]

Už nejde ani tak o omezování toho, co se může a nemůže říkat – ne, trans-aktivisté chtějí postoupit o další totalitní krok dál a nařizovat, co lidé říkat musejí. Jejich právo být nazýváni, jakkoli si přejí, je nyní „lidským právem“, jak tvrdí progresisté, a ve vymýšlení pokračují i nadále. Neobracet se na nějakého člověka konkrétním zájmenem podle jeho výběru může být naproti tomu v současné době klasifikováno jako „násilí“ – což je slovo, které v rukou liberálních aktivistů bude brzy postrádat význam, stejně jako slovo „spravedlnost“.

Chtějí nám odebírat děti

Progresisté jsou přesvědčeni, že správný rodinný výlet je vzít děti na Pride Parade, kde budou vystaveny pohledu na genitálie dospělých, polonahé transvestity a simulace sexuálního aktu, ale zároveň také věří, že by vaše děti vychovávali lépe než vy, protože jsou mnohem „otevřenější“.

Proto zákon nedávno schválený v kanadském Ontariu naznačuje, že pokud by se rodiče jevili ne dosti nadšení z potenciálního přání svých dětí změnit pohlaví s laskavým přispěním módního transgenderového podvodu, mohly by být děti z jejich péče odebrány a předány do zařízení provozovaného dospělými, kteří jsou více než ochotni umožnit dětem ne dost starým na to, aby jim v obchodě prodali alkohol, podstoupit genitální operaci, jež nezvratně změní jejich tělo. Progresisté ve své rétorice neblufují – jsou k tomu odhodláni, a to, oč se tu hraje, mohou být snadno vaše děti.

Čtěte ZDE: Kurzy politické korektnosti: Muslimové a sodomiti privilegovanou kastou. Státní převýchova na vlastní náklady. Rasy byly zrušeny. Francie v hodnotovém rozkladu. Brzy i u nás

Argumentují vědou, jen když se jim to hodí

Jak jsem napsal již dříve, progresisté tvrdí, že jsou posedlí vědeckými údaji, jenže je rychle opouštějí, jestliže už nevyhovují jejich agendě. Akademici, kteří poukazují na to, že současné genderové šílenství nemá žádný vědecký základ, jsou proto ostrakizováni jakožto ohavní transfobové.

Modely klimatických změn jsou tedy neomylným důkazem, že musíme restrukturalizovat světovou ekonomiku, ale neotřesitelný vědecký konsenzus, který říká, kdy začíná život dítěte, je třeba ignorovat. Ani ultrazvuk, embryoskopické nahrávky a lékařské učebnice nestačí k tomu, aby progresisté přehodnotili svůj postoj k potratu, třebaže by paradoxně o nenarozeném dítěti v děloze mohl detailně vykládat každý výkonný potratář. Koneckonců to on mu musí rozdrtit hlavičku a ručičky a nožičky utrhnout kleštěmi.

Pokládají křesťanství za větší hrozbu než islám

Divíte se, proč progresisté nemluví o islámském teroru? To je jednoduché. Vidí svět marxisticky; západní civilizace založená bílými křesťany je podle nich vždy utlačovatelem a ti, kdo mají se Západem nevyřízené účty, jsou vždy utlačovanými reagujícími na nějakou nespravedlnost. Proto kalifornští představitelé láteří více na státy chránící náboženskou svobodu křesťanských pekařů [odmítajících péct dorty na svatební hostiny homosexuálů – pozn. překl.] než na masovou střelbu do lidí spáchanou muslimem.

Proto je odpovědí progresistů na další kolo jatek Islámského státu někde v Evropě vždy „žijte, jako by se to nikdy nestalo (samozřejmě pokud nejste jedním z těch mrtvých), protože tím vyhrajeme!“ Na druhou stranu vyjádříte-li podezření stran pravdivosti tvrzení transgenderových aktivistů, stanete se okamžitě terčem levicové svaté války. Progresisté nemají čas zlobit se na islámské teroristy, kteří homosexuály shazují z budov a kamenují. Plně je zaměstnává vztek na majitele pizzerie, kteří odmítli obsloužit homosexuální svatbu.

Čtěte ZDE: Příčiny úpadku Evropy: Pro rozvrat společnosti je třeba změnit myšlení. Nenápadný útok na přirozený řád, rodinu, jazyk a národ. Démon sexu a multikulturalismus. "Totalita" svobody a politické korektnosti. Permanentní revoluce dědiců Karla Marxe

Jsou ochotni zničit váš život, pokud s nimi nesouhlasíte

Jedním z klíčových rozdílů mezi progresivismem a křesťanství je zřejmě to, že křesťané věří v odpuštění, zatímco progresisté za sebemenší sekulární herezi s radostí zničí celý váš život. Každý, kdo pronese něco, co se momentálně pokládá za homofobní, bude muset buď provést patetickou omluvu v televizi, nebo se mu budou lidé vyhýbat.

Akademici, kteří nemohou prokázat, že dodrželi kodex čistoty cisgenderového transaktivisty platný pro tento týden, a narazí na kotoučovou pilu tolerance, budou patrně vykucháni jako ryba – studentská lůza už teď využívá své reputace k fyzickému násilí a žádá okamžitý vyhazov profesorů, kteří se jí nezamlouvají. Křesťanští podnikatelé, kteří se většinu svého života v dospělosti snažili vybudovat malé pekařství nebo jiný podnik, se mohou mrknutím oka stát obětí duhového blitzkriegu. Hordy pravdoláskařů ničí skutečné lidi, aniž by je to zajímalo.

Progresivismus je jedovatý. Progresisté chtějí, aby stát spoluvychovával vaše děti, a jsou přesvědčeni, že to umějí lépe než vy. Vědu používají jako klacek k prosazování své ideologie a opouštějí ji, když už pro ně není užitečná. Věří v násilné ničení maličkých lidských bytostí v děloze, ale tvrdí, že nepoužívání umělých slov jako „ze“ a „zir“ je „násilí“. Stručně řečeno: jste-li křesťan, který stále ještě zatvrzele lpí na ortodoxii, jež po dva tisíce let definovala křesťanství, nenávidí vás – a nedělá jim problém to říkat. Existuje samozřejmě i mnoho dalších důvodů, proč je progresivismus nebezpečný.

Těchto několik však myslím objasňuje, proč proti nim musíme zuby nehty bojovat o to, co ještě zbývá z našich zemí a z našich kultur.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky