Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Progresivní paralýza Evropské unie: Založena strana Italexit. Virus nezapůsobil podle plánu. Jarmark nevídané štědrosti EU odložen. Poptávka po vystoupení Itálie z EU roste. Další na řadě je Španělsko

Progresivní paralýza Evropské unie: Založena strana "Italexit". Virus nezapůsobil podle plánu. Jarmark nevídané štědrosti EU odložen. Poptávka po vystoupení Itálie z EU roste. Další na řadě je Španělsko

23. 8. 2020

Tisk článku

Svatoslav Kňazev je toho názoru, že Evropská unie nikdy nebyla tak blízko ke svému rozpadu, jako je tomu právě dnes

Zprávy z Itálie stále více kazí náladu fanouškům evropské jednoty. Jestliže na konci července mnoho odborníků reagovalo skepticky na vznik politické strany „Italexit“ na Apeninském poloostrově, pak po zveřejnění nových výsledků sociologických průzkumů spadla brada těm, kteří se nad zakladateli této euroskeptické strany pošklebovali.

Na začátku roku 2020 byl jeden z jejích významných představitelů, senátor Gianluigi Paragone, vyloučen z italského „Hnutí pěti hvězd“ (M5S). Jakmile M5S, které se představovalo jako euroskeptické a pronárodní, vstoupilo do koalice s neoliberální Demokratickou stranou, Paragone odsoudil své spolustraníky za oportunismus.

Odhodlaný Paragone

Před vstupem do politiky byl úspěšným mediálním manažerem a populárním televizním moderátorem, ale hlučné rozloučení s voličsky silnou stranou hrozilo, že se dostane na okraj dění. Paragone však projevil obdivuhodnou odvahu – začal propagovat myšlenku vystoupení Itálie z Evropské unie. A to vše na pozadí jednání Evropské unie o poskytnutí impozantní (soudě alespoň podle příslibů Bruselu) finanční pomoci zemím zvláště postiženým koronavirem. Na mimořádném summitu EU ve dnech 17. – 21. července zaznělo, že se v EU domluvili na vyčlenění 750 miliard EUR na dotace a půjčky zemím postiženým COVID-19. A zdálo se, že 28% z této částky půjde do Itálie.

Senátora Paragoneho to však nikterak neodradilo. Dne 23. července 2020 oficiálně založil stranu „No Europa per l'Italia – Italexit con Paragone“ neboli zkráceně „Italexit“. Téhož dne vešlo ve známost, že Evropský parlament zamítl návrh sedmiletého rozpočtu EU, který zahrnoval vyčlenění výše uvedených 750 miliard EUR. Itálie tak momentálně nedostane nic.

Dohody o dotacích pro země postižené koronavirem byly původně výsledkem kompromisu. Skupina západoevropských zemí vedená Nizozemskem tento „jarmark nevídané štědrosti“ torpédovala a stanovila řadu podmínek: od zavedení úsporných opatření pro příjemce do poskytnutí záruk zajištění „nadřazenosti práva“ v zemi (pod toto vágní znění spadá lobbing komunity LGBT a imigrantů za jejich zájmy).

Čtěte ZDE: Salvini: EU je doupě zmijí a hyen. Epidemie změnila myšlení Italů. Solidarita na bruselský způsob. Kostlivci začali vypadávat ze skříní. Je Italexit reálný? Příliš hluboko v bažině. Ještě hlasitější nadávky?

Horlivý Evropský parlament

Nakonec bylo na návrh německé kancléřky Angely Merkelové uvedeného kompromisu dosaženo. Projekt byl podpořen za podmínky snížení objemu nevratných dotací a proškrtání některých rozpočtových programů. Evropský parlament však projekt zablokoval s odkazem na nepřípustnost krácení financování některých programů. Nyní bude nutné o rozpočtu začít znovu jednat. Hlasování je naplánováno na podzim a není jasné, na čem se evropští politici dohodnou. Je docela možné, že pobouření poslanců Evropského parlamentu ohledně snižování financí na ekologii je jen záminkou k tomu, aby k čemusi donutili země východní Evropy (především Maďarsko a Polsko). Například k zavedení „civilizovaného“ pohledu na propagandu sexuální perverze a na experimenty se změnou pohlaví devastující lidskou přirozenost.

Celé toto politické pozadí vytvořilo dobré podmínky pro zahájení projektu „Paragone“. Došlo k tomu, že v italské společnosti požadavek na zrušení členství v Evropské unii žije zcela autenticky.

A pokud otázka přidělování dotací nebude na podzim vyřešena, nebo pokud Brusel donutí Řím, aby za peníze souhlasil s ponižujícími podmínkami, počet stoupenců Italexitu se radikálně zvýší. Nakonec už dříve přibližně 70% Italů řeklo sociologům, že nemají důvěru v EU, a asi 50%, že jsou připraveni opustit Evropskou unii.

Italové mají spoustu důvodů k nespokojenosti. Podle nejoptimističtějších předpovědí italský HDP letos klesne nejméně o 11,2%. Italské občany netěší ani nárůst přílivu nelegálních imigrantů, který již vedl ke skokovému nárůstu trestné činnosti.

Znamení konce EU

Procedura vystoupení Itálie z mezinárodních organizací je složitá a těžkopádná. Bude vyžadovat shromáždit nejméně 500 tisíc podpisů a slyšení u Nejvyššího soudu, ale pokud existuje politická vůle, není nic neřešitelný problém. Před několika lety se britský odchod z EU také zdál fantastický, ale nakonec se Brexit uskutečnil.

Podle evropských odborníků, pokud Itálie nyní zahájí proceduru odchodu z EU, bude to znamenat konec existence Evropské unie.

Další po Římě je v rizikové zóně Madrid. Španělsko mělo od Evropské unie získat pomoc ve výši 140 miliard EUR. Nyní jsou tyto dotace a půjčky nejisté. A situace ve španělské ekonomice je katastrofální. Podle údajů evropských sdělovacích prostředků činí pokles španělského HDP v ročním vyjádření více než 22%. Ani španělská vláda nemá důvěru obyvatel; již po několik let země trpí politickou krizí spojenou s potlačením hnutí za nezávislost některých autonomních regionů (zvláště pak Katalánsko) a s neschopností politiků vytvořit akceschopnou koaliční parlamentní většinu.

Evropská unie nikdy nebyla tak blízko rozpadu, jak je tomu nyní. Koronavirus dost možná zapracoval opačně, než bylo zamýšleno.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Náhradní mateřství: Obchod s dětmi je posvěcený Pětikolkou. Lidovci opět tvární a slizcí. Pokrokové obcházení zákona je u nás už na denním pořádku. Společenský úpadek v přímém přenosu. Zničit rodinu. Rakušan si to už ohlídá

Náhradní mateřství: Obchod s dětmi je posvěcený Pětikolkou. Lidovci opět tvární a slizcí....

Západ prohrává: USA tlačí na Kyjev, aby se vzdal. I britský generál Sir Richard Barrons věští porážku. Podle CIA už není čas a Kyjev by měl válku ukončit. Na mobilizaci nejsou peníze. Blíží se konec ukrajinského dobrodružství Západu?

Západ prohrává: USA tlačí na Kyjev, aby se vzdal. I britský generál Sir Richard Barrons...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky