Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Mariupol osvobozen: Proti zbytkům nácků už jen chirurgicky. Občané vítají osvoboditele se slzami v očích. Konečně jídlo, lékařská pomoc - a možnost dobít mobily. Kyjevský místodržící utekl. Otevírá se cesta k osvobození Oděsy?

Mariupol osvobozen: Proti zbytkům nácků už jen chirurgicky. Občané vítají osvoboditele se slzami v očích. Konečně jídlo, lékařská pomoc - a možnost dobít mobily. Kyjevský místodržící utekl. Otevírá se cesta k osvobození Oděsy?

25. 3. 2022

Tisk článku

Václav Danda přináší zprávy z jižního křídla ukrajinského bojiště, kde ruská armáda spolu s domobranou DLR dosáhla značných úspěchů, o nichž česká média mlčí, neboť mají plné ruce práce s budováním hroutící se "ukrajinské lži" a obhajobou přesídlování statisíců ekonomických migrantů prchajících před kyjevským režimem

Ve čtvrtek 24. března osvobodila ruská vojska, čečenský specnaz a armáda Doněcké lidové republiky (DLR) většinu území přístavu Mariupol. Na mariupolské radnici zavlála vlajka DLR a kyjevské vedení prchlo z města. Česká média, která každou hodinu pravidelně informovala o humanitární katastrofě v Mariupolu a údajném hrdinném boji obránců města před ruskými okupanty, náhle ohledně Mariupolu oněmněla.

pp

Jen televize Prima a seznam informovaly v duchu Menclových Ostře sledovaných vlaků s nezapomenutelnou scénkou Vlastimila Brodského coby nacistického politruka, který si liboval nad "skvělém taktickém ústupu" německých vojsk. Představitelé ukrajinské samosprávy včetně starosty Vadima Bojčenka se podle zpráv českých médií evakuovaly z Mariupolu, aby mohli lépe koordinovat obranu oblasti, neboť na radnici v Mariupolu byli údajně odříznuti od spojení. Jsou to zjevné lži a desinformace, ale vláda tak oddaná pravdivosti zpravodajství, že jí nevadí ani porušování ústavy, přesto tohle vysílání "kupodivu" nevypnula.

Oslava a pomoc

Realita je totiž taková, že před postupujícími ruskými jednotkami museli "kyjevští místodržící" narychlo prchnout, neboť jsou zodpovědní za zločiny, kterých se na ruskojazyčném obyvatelstvu Mariupolu dopouštěli neonacisté z praporu Azov. Do města vzápětí po osvobození většiny čtvrtí dorazily také ruské humanitární konvoje. O tom naše média, která 24 hodin denně nemají jiné než ukrajinské téma, rovněž neinformovala.

Ani o tom, že spolu s konvoji dorazili do osvobozeného centra města nejvyšší představitelé DLR a Ruska, aby dohlédli na rozdělování humanitární pomoci obyvatelům a oslavili spolu s nimi osvobození. Spolu s hlavou Doněcké lidové republiky Denisem Pušilinem přijel také první místopředseda Rady federace Ruska a generální tajemník strany Jednotné Rusko Andrej Turčak a místopředseda ruské Dumy Dmitrij Sablin.

pp

Hlava DLR Denis Pušilin mezi obyvateli Mariupolu

Obyvatelé Mariupolu vítali ruské osvoboditele se slzami v očích. Dostali chléb, vodu, a další základní potraviny. Dostalo se jim i základní lékařské péče a na osvobozených územích města začaly fungovat polní kuchyně a generátory na dobíjení telefonů. DLR vytvořila také aplikaci pro vyhledávání příbuzných a přátel a nyní jsou data shromažďována v jedné databázi, aby obyvatelé mohli dát vědět svým příbuzným, že jsou zdrávi a v pořádku.

Kopce směšných lží

Zároveň pokračuje „dočišťování“ posledních míst ve městě včetně průmyslové zóny, kde se ještě skrývají zbytky nacistů z praporu Azov. Někteří z nich se pokusili již dříve z města utéct v civilních šatech, někteří dokonce v převleku za ženy, předstírajíce, že jsou místní občané - váleční uprchlíci. Většina těchto pokusů nebyla úspěšná.

pp

Ukrajinská lež, další díl krvavého seriálu: Masakr tisícovky rukojmí v Mariupolu

Při  nekonečném seriálu českých médií takzvaně z "bojiště" musí mít konzument těchto skutečných desinformací nejen těžký žaludek, ale má mít pocit, že kyjevská junta vítězí. Slyšíme, že Ukrajinci postupují chytře a kladou Rusům nebývalý odpor. Rusové prý mají zásoby jídla a munice už jen na tři dny a demoralizovaná ruská armáda se co chvíli zhroutí.

Tyto směšné lži, které vypouští propagandistická mašinérie Kyjeva koordinovaná se západními mediálními experty (přebírané bez jakéhokoliv ověření či korekce i českými médii), naráží na realitu, o niž se již brzy zcela rozbije. Měsíc od zahájení speciální vojenské operace (a chirurgickém postupu proti nacistickým bandám, se snahou minimalizovat civilní ztráty) bude stále obtížnější vymýšlet si "úspěchy Ukrajinců" a dokládat je režírovanými "dojemnými kalendářovými historkami". 

Teď Oděsa?     

I když ukrajinská armáda s neonacistickými dobrovolnickými prapory využívá civilní obyvatelstvo jako živé štíty, daří se jim touto zbabělou taktikou pouze zpomalit postup osvobozujících operací. Náckové se schovávají v nemocnicích, ve školách, ve školkách, střílejí na místní pokoušející se opustit město, bombardují ústupové koridory pro odsun civilistů - a snaží se ta zvěrstva "přišít" druhé straně.

pp

Bitva o Mariupol: Boj muže proti muži

Ruská armáda tím má značně ztíženou pozici. Od počátku mají vojáci jasnou (a obtížnou) direktivu v městské zástavbě co nejméně ohrozit civilisty. A tak se mnohdy nechávají ostřelovat z obytných čtvrtí a provádějí denacifikaci pomalými metodami boje dům od domu. 

Je velmi pravděpodobné, že úplné vyčištění Mariupolu od nacistických jednotek Azov a postupná stabilizace tohoto klíčového přístavního města bude znamenat zintenzivnění celé operace. Je současně výchozí pozicí pro osvobození Oděsy.

A my se mezitím z ČT a většiny dalších (jediných povolených a necenzurovaných médií) budeme dále dozvídat o dalších a dalších úspěších kyjevské armády, "taktických ústupech do předem připravených pozic" a "válečných zločinech" Moskvy a Putina. Naštěstí to propagandisté tak přestřelují (právě tak jako vášnivou obhajobu ekonomických "uprchlíků" v mercedesech), že i lidé, k nimž se svobodné informace nedostanou, už intuitivně začínají chápat realitu.

Okamžiku, kdy ji plně pochopí, se naše válečnická Fialova vláda bojí doslova jak čert kříže. Proto ani o osvobození Mariupolu nikdo z její propagandistické legie neinformuje.

Brzy se jí to celé sesype na hlavu.

pp  


Tagy článku

Doporučujeme

Polojasno před bouří: Převrat v USA? Žije vůbec Biden? Režim iluzí. Kdo řídí Ameriku? Kdo má jaderný kufřík? Už ani na Hutie nestačí?  Izrael se musí o sebe postarat sám? Mrazivá zábava jako v hrobě: Udělejme si zásoby popcornu

Polojasno před bouří: Převrat v USA? Žije vůbec Biden? Režim iluzí. Kdo řídí Ameriku?...

Opakování historie: Rudá přetřená na zeleno. Ožebračit lidi. Učinit je totálně závislými na teroristickém státu. Věda podlehla korupci. Podle zájmů nových protektorů. Vědí, co činí. Začínají mít strach. Převrat? V nedohlednu...

Opakování historie: Rudá přetřená na zeleno. Ožebračit lidi. Učinit je totálně závislými...

Na začátek stránky