Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Mariupol osvobozen: Proti zbytkům nácků už jen chirurgicky. Občané vítají osvoboditele se slzami v očích. Konečně jídlo, lékařská pomoc - a možnost dobít mobily. Kyjevský místodržící utekl. Otevírá se cesta k osvobození Oděsy?

Mariupol osvobozen: Proti zbytkům nácků už jen chirurgicky. Občané vítají osvoboditele se slzami v očích. Konečně jídlo, lékařská pomoc - a možnost dobít mobily. Kyjevský místodržící utekl. Otevírá se cesta k osvobození Oděsy?

25. 3. 2022

Tisk článku

Václav Danda přináší zprávy z jižního křídla ukrajinského bojiště, kde ruská armáda spolu s domobranou DLR dosáhla značných úspěchů, o nichž česká média mlčí, neboť mají plné ruce práce s budováním hroutící se "ukrajinské lži" a obhajobou přesídlování statisíců ekonomických migrantů prchajících před kyjevským režimem

Ve čtvrtek 24. března osvobodila ruská vojska, čečenský specnaz a armáda Doněcké lidové republiky (DLR) většinu území přístavu Mariupol. Na mariupolské radnici zavlála vlajka DLR a kyjevské vedení prchlo z města. Česká média, která každou hodinu pravidelně informovala o humanitární katastrofě v Mariupolu a údajném hrdinném boji obránců města před ruskými okupanty, náhle ohledně Mariupolu oněmněla.

pp

Jen televize Prima a seznam informovaly v duchu Menclových Ostře sledovaných vlaků s nezapomenutelnou scénkou Vlastimila Brodského coby nacistického politruka, který si liboval nad "skvělém taktickém ústupu" německých vojsk. Představitelé ukrajinské samosprávy včetně starosty Vadima Bojčenka se podle zpráv českých médií evakuovaly z Mariupolu, aby mohli lépe koordinovat obranu oblasti, neboť na radnici v Mariupolu byli údajně odříznuti od spojení. Jsou to zjevné lži a desinformace, ale vláda tak oddaná pravdivosti zpravodajství, že jí nevadí ani porušování ústavy, přesto tohle vysílání "kupodivu" nevypnula.

Oslava a pomoc

Realita je totiž taková, že před postupujícími ruskými jednotkami museli "kyjevští místodržící" narychlo prchnout, neboť jsou zodpovědní za zločiny, kterých se na ruskojazyčném obyvatelstvu Mariupolu dopouštěli neonacisté z praporu Azov. Do města vzápětí po osvobození většiny čtvrtí dorazily také ruské humanitární konvoje. O tom naše média, která 24 hodin denně nemají jiné než ukrajinské téma, rovněž neinformovala.

Ani o tom, že spolu s konvoji dorazili do osvobozeného centra města nejvyšší představitelé DLR a Ruska, aby dohlédli na rozdělování humanitární pomoci obyvatelům a oslavili spolu s nimi osvobození. Spolu s hlavou Doněcké lidové republiky Denisem Pušilinem přijel také první místopředseda Rady federace Ruska a generální tajemník strany Jednotné Rusko Andrej Turčak a místopředseda ruské Dumy Dmitrij Sablin.

pp

Hlava DLR Denis Pušilin mezi obyvateli Mariupolu

Obyvatelé Mariupolu vítali ruské osvoboditele se slzami v očích. Dostali chléb, vodu, a další základní potraviny. Dostalo se jim i základní lékařské péče a na osvobozených územích města začaly fungovat polní kuchyně a generátory na dobíjení telefonů. DLR vytvořila také aplikaci pro vyhledávání příbuzných a přátel a nyní jsou data shromažďována v jedné databázi, aby obyvatelé mohli dát vědět svým příbuzným, že jsou zdrávi a v pořádku.

Kopce směšných lží

Zároveň pokračuje „dočišťování“ posledních míst ve městě včetně průmyslové zóny, kde se ještě skrývají zbytky nacistů z praporu Azov. Někteří z nich se pokusili již dříve z města utéct v civilních šatech, někteří dokonce v převleku za ženy, předstírajíce, že jsou místní občané - váleční uprchlíci. Většina těchto pokusů nebyla úspěšná.

pp

Ukrajinská lež, další díl krvavého seriálu: Masakr tisícovky rukojmí v Mariupolu

Při  nekonečném seriálu českých médií takzvaně z "bojiště" musí mít konzument těchto skutečných desinformací nejen těžký žaludek, ale má mít pocit, že kyjevská junta vítězí. Slyšíme, že Ukrajinci postupují chytře a kladou Rusům nebývalý odpor. Rusové prý mají zásoby jídla a munice už jen na tři dny a demoralizovaná ruská armáda se co chvíli zhroutí.

Tyto směšné lži, které vypouští propagandistická mašinérie Kyjeva koordinovaná se západními mediálními experty (přebírané bez jakéhokoliv ověření či korekce i českými médii), naráží na realitu, o niž se již brzy zcela rozbije. Měsíc od zahájení speciální vojenské operace (a chirurgickém postupu proti nacistickým bandám, se snahou minimalizovat civilní ztráty) bude stále obtížnější vymýšlet si "úspěchy Ukrajinců" a dokládat je režírovanými "dojemnými kalendářovými historkami". 

Teď Oděsa?     

I když ukrajinská armáda s neonacistickými dobrovolnickými prapory využívá civilní obyvatelstvo jako živé štíty, daří se jim touto zbabělou taktikou pouze zpomalit postup osvobozujících operací. Náckové se schovávají v nemocnicích, ve školách, ve školkách, střílejí na místní pokoušející se opustit město, bombardují ústupové koridory pro odsun civilistů - a snaží se ta zvěrstva "přišít" druhé straně.

pp

Bitva o Mariupol: Boj muže proti muži

Ruská armáda tím má značně ztíženou pozici. Od počátku mají vojáci jasnou (a obtížnou) direktivu v městské zástavbě co nejméně ohrozit civilisty. A tak se mnohdy nechávají ostřelovat z obytných čtvrtí a provádějí denacifikaci pomalými metodami boje dům od domu. 

Je velmi pravděpodobné, že úplné vyčištění Mariupolu od nacistických jednotek Azov a postupná stabilizace tohoto klíčového přístavního města bude znamenat zintenzivnění celé operace. Je současně výchozí pozicí pro osvobození Oděsy.

A my se mezitím z ČT a většiny dalších (jediných povolených a necenzurovaných médií) budeme dále dozvídat o dalších a dalších úspěších kyjevské armády, "taktických ústupech do předem připravených pozic" a "válečných zločinech" Moskvy a Putina. Naštěstí to propagandisté tak přestřelují (právě tak jako vášnivou obhajobu ekonomických "uprchlíků" v mercedesech), že i lidé, k nimž se svobodné informace nedostanou, už intuitivně začínají chápat realitu.

Okamžiku, kdy ji plně pochopí, se naše válečnická Fialova vláda bojí doslova jak čert kříže. Proto ani o osvobození Mariupolu nikdo z její propagandistické legie neinformuje.

Brzy se jí to celé sesype na hlavu.

pp  
Tagy článku

Doporučujeme

Zelená Chiméra: Západ v zajetí kultu smrti. Klimatický program jako zbraň hromadného ničení. Vše pojistí pakt NATO. Infrastruktura odsouzená ke kolapsu? Plán nulových emisí CO2 bude splněn – nikdo nepřežije

Zelená Chiméra: Západ v zajetí kultu smrti. Klimatický program jako zbraň hromadného ničení....

Dopis amerických zpravodajců Bidenovi: Vaši poradci jsou nekompetentní, nebo vám záměrně lžou. Nic nového. Už to tu bylo nejednou. Také dodávky tanků jsou nesmysl. Porážka Ruska na Ukrajině není možná. Chcete jadernou válku?

Dopis amerických zpravodajců Bidenovi: Vaši poradci jsou nekompetentní, nebo vám záměrně...

Na začátek stránky