Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Ukrajinská lež se hroutí: Ombudsmanka „to přehnala?“ Osvobození Donbasu se blíží. V rukou islámských teroristů zbydou Javeliny a Zelenskému miliarda dolarů v Kostarice. Konec začátku konce? Doufejme, že doufají marně

Ukrajinská lež se hroutí: Ombudsmanka „to přehnala?“ Osvobození Donbasu se blíží. V rukou islámských teroristů zbydou Javeliny a Zelenskému miliarda dolarů v Kostarice. Konec začátku konce? Doufejme, že doufají marně

10. 6. 2022

Tisk článku

Václav Danda analyzuje poslední zprávy z ukrajinské fronty a konstatuje, že prolhanost západní propagandy nezná hranic a dovozuje, že Zelenského metoda zbohatnutí na smrti spoluobčanů může být inspirací pro jeho euro-americké soudruhy

Další část ukrajinské lži se tento týden zhroutila jako domeček z karet či obrana na Donbasu kde ruská armáda prolomila obranné pozice kyjevských jednotek a překročila řeku Severní Doněc. Celé tři měsíce od zahájení speciální operace jsme zásobováni hrůzostrašnými historkami o zvěrstvech ruské armády znásilňující ženy a děti a vraždící civilisty. Tento týden se ukázalo, že si to celé ukrajinská propaganda vymyslela, aby ze západu vytáhla další miliardy dolarů na nejmodernější zbraně, kterými by mohli masakrovat obyvatele osvobozených území (do svých kapes).

pp

Už to bylo moc

Dokonce i mainstream musel připustit, že jedna z hlavních propagandistek a současně (jaký to výsměch!) ukrajinská ombudsmanka Ljudmila Denisovová, doznala, že si zprávy o sexuálních zločinech ruských vojáků vymýšlela. Prý cítila únavu západní veřejnosti ze zpráv o Ukrajině. Začala si proto vymýšlet hrůzostrašné historky a vytvářet neexistující svědky a příběhy, aby západní veřejnost zase trochu rozpumpovala.

„Možná jsem to přehnala,“ pravila Denisovová. Skandál zapůsobil na Západě jako ledová sprcha. Je to totiž poprvé, co profesionální lháři z Kyjeva museli přiznat, že se cílenou lživou propagandou snaží ovlivnit veřejné mínění a vlády, a to včetně té české, která prostřednictvím režimních médií kyjevské lži ochotně předkládala české veřejnosti.

Nemysleme si však, že po provalení skandálu se v tom něco změní. Fialova vláda je totiž s ukrajinskou lží úzce svázána a musí držet basu. Dostává se tak do nezáviděníhodné situace, asi jako jednotky kyjevské junty na donbaské frontě, která se hroutí stejně rychle, jako jejich lži. Ale to nic na celé strategii nezmění. Bude to muset se Zelenským dohrát až do hořkého konce – a naše země (a miliardy z peněz daňových poplatníků) s ní.

pp

Čtete ZDE: Dilema postupu: Rychle, nebo pomalu? Západní propaganda versus vojenští experti. Proč ti druzí tlačí Kyjev k rychlému příměří? Brutálně zválcovat Ukrajinu? Každý ušetřený život je víc. Je důležitější čas, nebo výsledek?

Přispělo i počasí

A pokud jde o boje? Dochází ke konečnému dočišťování městské zástavby v Severodoněcku. Jednotky nácků jsou uvězněny v průmyslové zóně, podobně jako jejich kolegové před měsícem v Azovstalu. Obranné linie ukrajinských jednotek nevydržely hlavně díky přesné ofenzivě dělostřelectva a výsadkových sil – a také dobře koordinované práci útočných skupin ruské armády. Po vyčištění Severodoněcka přijde na řadu Lisičansk, který je již nyní pod palbou ruských dělostřeleckých a raketometných baterií. Soudě podle dramatických ztrát Kyjeva je pravděpodobné, že Lisičansk bude v nejbližší době osvobozen obdobnou taktikou, která se osvědčila v bojích o stotisícový Severodoněck.

Důležitým momentem ofenzivy na severní donbaské frontě bylo prolomení ukrajinské obrany podél řeky Severní Doněc. Jednotkám DLR, které spolu s ruskými výsadkáři a Wagnerovou speciální skupinou postupují v první linii, se tento týden podařilo osvobodit obce Svjatogorsk a Taťjanovku, což otevírá cestu na Slavjansk, který je již nyní pod těžkou palbou. Do města se stáhly zbytky dvou zdecimovaných brigád Zelenského armády vyhnané ruskými jednotkami ze Svjatogorska.

pp

Čtěte ZDE: Zase o krok blíž apokalypse: USA umístí na bojiště raketomety HIMARS. Proč? Severodoněck jako Mariupol. Nacisté obklíčeni v průmyslové zóně. Rusko zahajuje jaderné cvičení. Spoléhá Fiala na vyhlášení válečného stavu?

Ruské jednotky relativně volně překročily řeku Severní Doněc v oblasti východně od Svjatogorska, kde ustupující ukrajinské jednotky vyhodily do vzduchu jediný zbývající most a obsadily vesnici Taťjanovka, která je již součástí předměstí Svjatogorska.

Rychlý ruský postup přes řeku, kolem které se táhly hlavní ukrajinské obranné linie, umožnilo také teplé počasí. Hladina vody v Severním Doňci začala tento týden rychle klesat, což umožnilo přechod řeky bez nutnosti stavět pontonové mosty – snadný terč nepřátelské palby. V současných podmínkách může technika i mužstvo vodu v podstatě přebrodit. Jako by i „samo nebe“…  

Ruská armáda tak získala oporu na jižním břehu, což znamená, že v podstatě celá linie obrany Kyjeva podél řeky přestala existovat.

pp

Frontové linie k 10. červnu 2022

Boj už spíše o Zelenského penězovody?

Tak jak se postupně hroutí obranné linie na Donbasu, obdobně dopadá i ochota podváděné západní veřejnosti dál podporovat kyjevské bandity v čele s hereckou loutkou Zelenským. Dokonce i někteří jeho dosavadní nejbližší spojenci teď poprvé vyjádřili pochybnosti, zda jim Ukrajinci o situaci na frontě nelžou, aby udrželi „průtok“ penězovodů do privátních kapes, pod záminkou naléhavé potřeby dodávek dalších zbraní, dolarů a eur, pro údajně nedovybavenou armádu.

Existuje totiž již mnoho důkazů, že jak zbraně, tak tzv. humanitární pomoc, jsou přeprodávány na černém trhu. Například protitankovými střelami Javelin jsou vybavovány teroristické islamistické skupiny na Blízkém východě – a podle některých zpráv už i v Evropě. Až na policisty nastoupí teroristé s takovouto výbavou, počty obětí v evropských velkoměstech dostanou úplně nový rozměr.

Stále více to vypadá tak, že hlavní smysl bojů spočívá v tom, že nesmějí vyschnout západní penězovody pro Zelenského a jeho skupinu oligarchů. Nezávislí vyšetřovatelé tento týden oznámili, že Zelenský zbohatl za poslední tři měsíce o miliardu dolarů a pořídil si luxusní vilu v Miami na Floridě, která mu má nahradit zabavenou vilu na Krymu.

pp

Čtěte ZDE: Fronta v pohybu: Kotel u Severodoněcka se uzavírá. Čeká elitní kyjevské jednotky osud nácků z Mariupolu? Ukrajina se stává polskou kolonií. Fialova vláda vydává válečné protektorátní vyhlášky. Vede nás na jatka. Zeptala se, zda to chceme?

Cynický plán nevyjde

Telegramový kanál „Nezygar“, který zveřejňuje informace o finančních poměrech světových oligarchů, přišel se zprávou, že Zelenskyj 1,2 miliardy dolarů (převážně ze západní pomoci) převedl na svůj účet v kostarické pobočce Dresdner Bank Latinská Amerika. Peníze přicházejí pravidelně prostřednictvím tranší ve výši zhruba 35 milionů dolarů. Na tentýž účet mu přispívají také oligarchové Rinat Achmetov (od First Union Bank), Victor Pinchuk (z účtu v Deutsche bank) a samozřejmě Zelenského „stvořitel“ a hlavní loutkař Igor Kolomoisky (z Banque Nationale de Paris v Ženevě).

Zelenskyj prostě podle všeho nejenže se svými kumpány masivně rozkrádá západní pomoc, ale fakticky si nechává platit za další pokračování války Západu proti Rusku prostřednictvím ukrajinských životů. A může být v klidu. Až celá ukrajinská lež splaskne (tak jako odhalení ukrajinské ombudsmanské pohádkářky), jemu se nic nestane. Dokud bude hrát svou roli tak jako dosud, bude dál bohatnout, neboť toto šílené a tragické představení v režii Západu stojí na ukrajinské lži, která má v rámci globalistického Velkého resetu svou nezastupitelnou funkci.

Že se při tom marní tisíce lidských životů? To je teprve ouvertura. Konec začátku konce, jak doufají. My doufejme, že marně.

Žádný jejich cynický plán nakonec nevyjde.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky