Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Zdražili nám zase pivo: Padne Fialova vláda národní zkázy? Nebo že by se už i Švejk mýlil? Se zločinem Green Dealu je spojeno vše. Žebračenky jsme si už zaplatili. Začne zítra na Václaváku nová kapitola občanského odporu?

Zdražili nám zase pivo: Padne Fialova vláda národní zkázy? Nebo že by se už i Švejk mýlil? Se zločinem Green Dealu je spojeno vše. Žebračenky jsme si už zaplatili. Začne zítra na Václaváku nová kapitola občanského odporu?

2. 9. 2022

Tisk článku

Ladislav Jakl komentuje stále dál se roztáčející spirálu zdražování, protože ve světě, ve kterém byly Bruselem záměrně zničeny přirozené základy svobodného trhu - a naše vláda s tím souhlasí - je možné asi už vše

Padne vláda? Podle Švejkova tradovaného výroku asi ano. Pivo totiž citelně zdražuje. A Švejk říkával, že vláda, která zdraží pivo, padne. Někdo by mohl namítat, že vláda cenu neurčuje. Ale to by říkal jen půlku pravdy.

pp

Zdražovat budou dál

Ano, zdražení oznámily pivovary. Nejprve jako obvykle Prazdroj (pod nějž jsou zahrnuty i značky Gambrinus Velkopopovický Kozel a Radegast), který zvyšuje cenu půllitru piva skoro o dvě koruny. Zdražení ale chystají i moravské Pivovary CZ Group (dříve PMS, tedy Zubr, Litovel a Holba), státní Budvar, pivovary LIF (Svijany, Primátor, Rohozec), Staropramen (a tedy i Ostravar) a nepochybně se přidají i všichni ostatní.

V poměru výkon cena, tedy standardní úroveň kvality za určitou cenu, jsme určitě pořád zemí s nejlevnější dobrým pivem na světě. Ale strejda někde na malém městečku neporovnává cenu piva se zahraničím ale se svou peněženkou. A dvě koruny už jsou pro něj citelné. A navíc to v příštích měsících zcela určitě není zdražení poslední.

pp

Čtěte ZDE: Inflace je přeci legrace: Bankéře trápí něco jiného. Není riziko jako riziko. Umíte klimatickou novořeč? Pokrok zdarma. Zima a hlad nevadí? Škoda inkoustu. Vaše starosti a Rothschildovy prachy. Jediná jistota: Bude hůř

Chudoba podle "zeleného" plánu

Kromě zprávy o zdražení piva čteme v novinách (v některých dokonce na stejné stránce) o rekordním růstu cen tzv. emisních povolenek. Kouzlem nechtěného se nám tak spojila příčina a následek. Ano, hlavním důvodem zdražování (nejen) piva je růst cen energií, který je tažen především cenou emisních povolenek (na začátku loňského roku stál tento povinný „odpustek“ třicet euro za tunu kysličníku uhličitého, dnes jsme na nějakých devadesáti) a dalšími zběsilými opatřeními v rámci boje s podnebím, která společně naprosto decimují celý sektor energetiky. A v tom už vláda prsty má.

Emisní povolenky – to je čistě administrativní opatření na úrovni EU, se kterým naše vláda souhlasila. Náš premiér dokonce prohlásil, že Green Deal je hotovou věcí, se kterou nic neuděláme, a že je třeba ho vzít jako šanci pro modernizaci země. Ano, modernizaci vidíme v přímém přenose. Je to krycí název pro drahotu a chudobu. Vláda také souhlasila se snížením počtu vydávaných povolenek, což způsobilo raketový růst jejich cen, jak si to přesně radikální zelení přáli. Přitom stačí stejným způsobem, jako se objem emisních povolenek omezil, zase tento objem navýšit na úroveň z roku 2020, když už tvrdí, že úplně povolenky zrušit tak snadno nejde.

Čtěte ZDE: Na prahu bídy: Proč Fiala tak usilovně maká na likvidaci českého zemědělství? Neschopnost? Ne, bruselský plán úplné kolonizace ČR! Le Penová na to jde opačně. Sankce proti Rusku nám pak dají zlatou ránu. Chleba brzy za stovku

Milodary jsme si už předplatili

A mimochodem, také občas čtete o nenasytných energetických firmách, tyjících z růstu cen? A jak stát přemýšlí, že by jim mohl zdanit nezaslouženě zvýšené zisky? Pak by měl ovšem nejdřív zdanit sám sebe, protože coby vlastník ČEZ a tím příjemce poloviny zisku celé české energetiky v podobě dividend a zároveň příjemce 22procentní DPH si zdražením energie přišel na ohromné miliardy navíc. Pokud nyní vláda slibuje nějaké milodary lidem bičovaným cenami energií, měla by říci, že to jsou peníze z balíku, který vládě přistál právě od chudáků spotřebitelů energií.

Kvůli dvěma korunám na půllitru vláda asi nepadne, ale stejně by si každý, kdo si dá ležák po obědě nebo zajde večer na pár piv s kamarády, měl při pití uvědomit, že sponzoruje českou vládu. A to nemluvíme o spotřební dani, která se třeba z vína neplatí, ale národní nápoj touto šikanózní daní trestáme.

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem. 300 000 duší do cynické rulety NATO. Bělorusko pod deštníkem Moskvy. Stačí sestřelit jedinou ruskou raketu. A nikdo to už nezastaví

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem....

Vraždy v režii FED: Atentát na Trumpa v podání Fininterny. Za spiknutím stojí stejné síly jako za vraždou JFK? Je tu i shodná motivace? Bankéři hrají o vše. Nepotřebují Trumpa živého. Rozhodli již v březnu. Přijdou další pokusy?

Vraždy v režii FED: Atentát na Trumpa v podání Fininterny. Za spiknutím stojí stejné síly...

Na začátek stránky