Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Smějou se nám do očí: Zastropování? Budeme platit čtyřnásobek loňských cen! Bez ruského plynu? Vyloučeno! Zisky z naší elektřiny dotujeme Německo. Z vody Francii. Jak dlouho ještě? S kým z katastrofy?

Smějou se nám do očí: Zastropování? Budeme platit čtyřnásobek loňských cen! Bez ruského plynu? Vyloučeno! Zisky z naší elektřiny dotujeme Německo. Z vody Francii. Jak dlouho ještě? S kým z katastrofy?

15. 9. 2022

Tisk článku

Jindřich Kulhavý vidí ve hře na "zastropování cen energií" jen další důkaz, že vláda všeho schopných neschopných si pořád s námi chce vytírat podlahu - a přesto jí na to mnozí jako slepí a hluší skočí

Vláda se po několika měsících rozhodla zareagovat na nesmyslné manévry kolem rostoucích cen energií a sáhnula k tomu nejhoršímu a nejdražšímu řešení. Zastropovala ceny elektřiny a plynu na vysoké úrovni, zároveň umožnila dodavatelům a výrobcům hnát ty své ještě výše s tím, že jim je bude dotovat. K čemu tedy došlo?

Spotřebitelé budou platit i čtyřnásobek loňských cen, což většinu národa může dohnat do dluhové pasti a krizi to neřeší, zároveň stát přijde o stovky miliard, které beztak vybere opět od nás na daních, případně si je půjčí a splácet je budeme opět my. Což Fialovi a Pětikoalici nebrání v tom bušit se hrdě do prsou a tvrdit, jak vše zvládnuli.

Čtěte ZDE: Vláda nám utahuje smyčku kolem krku: Astronomické ceny energií speciálně pro Česko. Že by Putin? Ne, Fiala! Už i to Bulharsko dostalo rozum. A vraždit oponenty je OK? Společně proti vládě bruselských kolaborantů! Kdy? Teď!

Bruselská lež a "solidarita"

Absolutní amatérismus a neochota řešit nastalou situaci reálnými opatřeními jsou evidentní napříč většinou států Evropské unie. Tvrzení, že elektřiny a plynu bude dost, je lež. Bez ruského plynu v Evropě dostatek nebude nikdy. A elektrárny zavírané v Německu prohlubují krizi na trhu více, než aby se to dotýkalo jen této země. Elektřina se zdražuje ve všech státech, tedy i tam, kde se jí vyrábí nadbytek. Třeba Rakušané mají více jak 90% zdrojů z vodních elektráren, a přesto i jim stouply ,,nečekaně“ náklady na její výrobu a prodává se tam mnohem dráže, než před rokem.

Francie doplatila na odstávku více jaderných reaktorů, plno států se chtělo vzdát uhelných elektráren a přejít na plyn, což se při sankční politice vůči Rusku ukázalo být devastujícím. Česká republika je jako největší výrobce elektřiny na jednoho občana nucena obchodovat přes německou burzu, což je v současnosti hlavním důvodem k drahotě a inflaci. Pekarová-Adamová argumentuje údajnou solidaritou: prý pokud bychom nedodávali do Evropy elektřinu, nikdo by nám nedodal plyn.

pp

Čtěte ZDE: Němec přijel do Prahy diktovat: Konec práva veta! Německá Evropa bude už bez kulis a naplno. Nedostupné energie byly plánem, který se zdařil. Jsou pilířem války bez tanků. Nechcete? Tak vyřešte kvadraturu kruhu!

Máme nejdražší plyn na planetě!

Tato paní ignoruje to, že plyn můžeme nakupovat přímo v Rusku, jako to dělají Maďaři, nově opět Bulhaři, samozřejmě také Němci. Stačí jen zařadit zpátečku s nesmyslnou vojenskou podporou kyjevského režimu a válečnicky nepřátelskou rétorikou vůči Moskvě.

Ta hloupá a ideologií posedlá telefonní operátorka ve funkci předsedkyně vládní strany a Poslanecké sněmovny parlamentu ČR naprosto ignoruje realitu. Neustále nám podsouvá své přesvědčení, že si všechny státy v EU budou hrát na solidaritu. Zrovna od Němců ji opravdu nečekejme, jdou tvrdě za svým, čímž je nadvláda jejich země nad většinou Evropy. Už nyní nám společně s Finy dodávají nejdražší ruský plyn na celé planetě. Když to vezmeme do důsledku, Česká republika zajišťuje Finsku nadstandard a Němce výrazně podporuje.

Čtěte ZDE: Bruselské panstvo už definitivně zešílelo: Bez energií, bez průmyslu, o hladu a zimě vstříc chudobě a světlým zítřkům? Démonizace Ruska je už směšná. Prznění jazyka jako příznak rozkladu. Kdy to vybouchne?

Neschopní a nenávistní

Přidejme naše dodávky elektřiny končící především u našich západních sousedů a zisky z vody odcházející do Francie. Opravdu jsou Češi a Moravané tak hloupí, že si volí po dlouhou dobu vlády, kterým vůbec nevadí, jak nás všichni ožebračují? Zdá se, že ano. A tvrdit, že Fiala něco zase vyřešil, což prohlásil veřejně, je skutečně drzost zasluhující přísný trest.

Pekarová Adamová je hloupá, to už jsme si řekli vícekrát, co slovo, to perla.  Většina zbytku vlády je ve svých resortech, které ovládají, oborově úplně mimo mísu. Elektrikář Stanjura těžko bude znát něco o makroekonomice a financích státu, ostatně za ním se táhne více škraloupů z Opavska, kde už hospodařil. Nedostudovaná Černochová možná v ruce při focení či volnočasových aktivitách střelnou zbraň držela, ovšem jestli to stačí na ovládnutí řemesla války a Ministerstva obrany, o tom lze vést nepříliš dlouhé a úspěšné diskuse. O ministrovi vnitra Rakušanovi není třeba polemizovat vůbec, je na místě, na kterém být dávno nemá.

Většinu vládních úředníků tak spojuje především neschopnost a neodbornost. Což vnímáme i u tak důležitého postu, jaký zastává další neodborník Sikela. Jeho některé výroky hraničí s demencí a jsou opět protkané především nenávistí k Rusku. I to je společný znak současných politických pseudoelit.

Čtěte ZDE: Síkelova zima se blíží: Pošleme své děti do promrzlého pelechu? Lockdowny i bez covidu? Je Fialova vláda "jen" neschopná? Nebo naopak dobře plní zadaný úkol likvidace? Velký reset chudoby a totality. Necháme si to líbit?

S kým z katastrofy?

Ceny energií lze snížit razantně ukončením jejich navazování na obchodování s emisními povolenkami, což je jedna z největších zlodějen současnosti. Jen to například umožňuje existenci automobilky Tesla, která by bez prodeje těchto povolenek nemohla vyrábět za konkurenční ceny. Spekulanti v tomto oboru rýžují neskutečné zisky, které se do cen elektřiny významně promítají.

Je třeba se zaměřit především na vlastní ekonomiku a začít ji spravovat přednostně před dotováním zahraničních majitelů a před zájmy ansámblu zvaného Evropská unie. K tomu potřebujeme silnou a odvážnou vládu, které by radili skuteční odborníci nezatížení korupcí ze strany EU a dalších mecenášů z portfolia nadnárodních společností plundrujících peněženky českých občanů. Odvaha, svědomitost a nestrannost, to jsou důležité atributy dalšího pozitivního vývoje země a lidí, kteří by ji vyvedli z nynější krize.

pp

Čtěte ZDE: Nepodvolení hlasitě promluvili: Stotisícové shromáždění dalo jasný „signál“: Vracíme úder! Tuhle energii již nepůjde zastavit. Štěpánův Fiala. Jedna chvilka stačila. Pozdě na zpátečku. Bereme si svou zemi zpět!

Společně a obezřetně

K tomu nestačí pár jednotlivců a je třeba nechat vzniknout skutečně kvalitně vedenou stranu. Tvrdit, že další politickou organizaci nepotřebujeme, je asi nesmysl. Ano, potřebujeme dostat stávající vládu do pozice menšinové opozice a spojit úsilí všech euroskeptiků. Bez toho se nehneme dále. Zároveň je třeba eliminovat riziko, že se nahoru poderou pouzí prospěcháři, což zlikvidovalo třeba potenciál Trikolóry a způsobilo rozvrat před parlamentními volbami.

Jak to však udělat, to v našich končinách netušíme. Kdybychom to věděli, už dávno bychom se o to pokusili. A ještě maličkost. Bez peněz a médií jdoucích Vám vstříc se politika dělat nedá. A v tom je asi ten hlavní zakopaný pes.

Prachy vládnou světu i lidem. 

Zdroj.

 pp


Tagy článku

Doporučujeme

Volba viceprezidenta: Trump výběrem Vance možná eliminoval druhou kulku. Mladší kopie Donalda. Vidlák z Ohia proti elitám. Noční můra pro Kyjev a válečné štváče. Jako voják poznal hrůzy války. Kdy otočí chciválkové u nás?

Volba viceprezidenta: Trump výběrem Vance možná eliminoval druhou kulku. Mladší kopie...

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem. 300 000 duší do cynické rulety NATO. Bělorusko pod deštníkem Moskvy. Stačí sestřelit jedinou ruskou raketu. A nikdo to už nezastaví

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem....

Na začátek stránky