Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Invaze v plném proudu: Migranti obsadili vlak ČD do Prahy. Expresní rezervace pro vetřelce. Zkáza v Hulíně. Čechům nabízejí evakuaci. Semeniště chorob. Horor skončil v Praze. Vlastně začal: Půjdou dál, nebo se ubytují navždy?

Invaze v plném proudu: Migranti obsadili vlak ČD do Prahy. Expresní rezervace pro vetřelce. Zkáza v Hulíně. Čechům nabízejí evakuaci. Semeniště chorob. Horor skončil v Praze. Vlastně začal: Půjdou dál, nebo se ubytují navždy?

5. 10. 2022

Tisk článku

Martin Lavay líčí vskutku nevšední zážitek z cesty Slováckým expresem ze Zlína do Prahy, ptá se, zda je tohle "nová normalita" - a protože na i-dnes jeho zprávu cenzor zablokoval, přinášíme ji ve svobodném prostoru my

Je pohodové ráno 20. září 2022. Ale trochu i výjimečné – jedeme s přítelkyní na výlet ze Zlína do stověžaté matičky. Ona na pracovní školení, já jako doprovod a průvodce nejkrásnějšího modrookého stvoření i našeho hafíka – zvědavé maltézské slečny. Během dne si chci projít známé pražské antikvariáty a objevovat poklady a odpoledne se těšíme na společné toulání po nejznámějších památkách. Čeká nás hezký a příjemný den.

Nebo... ne?

Expresní rezervace pro vetřelce

Odjezd vlaku z Otrokovic je lenošivě ospalý. Je 4.22. Slovácký expres je takřka prázdný, a tak do jednoho z jeho vagónů důvěřivě nastupujeme a zvědavě pozorujeme, kdo s námi ještě pojede. Babička s vnoučaty, dívka se sluchátky, mladík s notebookem, důchodci v turistickém, těšící se na výlet... Ještě někdo?

Co nás zaráží, že nad všemi prázdnými sedadly svítí označení expresní rezervace. Hmm, ve všední den ráno je to taková malá záhada. Rychle ji ale pouštíme z hlavy, uvelebujeme se na sedadlech a hladíme v přenosném pelíšku i mžourající psí slečnu. Netušíme, co nás za pár minut čeká...

pp

Čtěte ZDE: Na Moravě zastřelili Schengen: Žádná škoda. Policie hlídá, aby nikdo nemohl ven. Dovnitř to nevadí? Braňme si své hranice! V Turecku čeká na pochod dalších pět milionů. Tahle invaze vede přes nás. Suverenitu do svých rukou 

Na nádraží v Hulíně nastává dramatický zvrat. Rychlík zastavuje, otevírají se dveře a do dřímajícího vagonu se hrne dav. Zprvu nevěříme vlastním očím. Všechno jsou to cizokrajně vyhlížející zamračení muži mezi dvaceti a třiceti lety. Podle vzhledu zřejmě z Blízkého východu. Zarostlí, špinaví, s tvrdými výrazy v očích. Migranti! V televizních zprávách a v novinových článcích byli ještě tak nějak neosobně vzdálení. Teď už jsou nekompromisně reální. A je jich MOC. Dvacet? Třicet? Padesát? Nebo víc? Hrnou se k nám uličkou a pokřikují po sobě nějakou blízkovýchodní hatmatilkou s převahou Chrrrr, a Hrrr. Na chlupatých zápěstích mají plastové náramky, na rukou fixou napsaná čísla. Matně si uvědomuji, že už jsem o jejich shromažďování ve středu Moravy něco slyšel.

A je to jasné

Měli zaplnit sběrný tábor v Holešově (?), kde proti tomu protestovali místní lidé (zřejmě marně). A teď už jsou blízkovýchodní migranti i tady a obsazují náš vlak! Průvodním znakem nástupu je hluk a... a takřka nesnesitelný puch. Doposud čisté, voňavé kupé během několika minut odpudivě smrdí. Další poznatek: některým migrantům plandají na obličejích a krcích roušky (zřejmě právě ze sběrného centra), většina ale pokřikuje bez nich. Kašlou, utírají si nosy do rukávů. A my si uvědomujeme, že tady hrozí i nákaza nemocemi. Zkontroloval vůbec někdo tyhle lidi? Jestli nemají tuberkulózu, černý kašel, opičí neštovice nebo jiné, pro Evropany cizokrajné nemoci? A kdo vůbec migranty do běžného vlaku Českých drah mezi normální cestující pustil? Který idiot tohle dopustil a kdo vše povolil?!

pp

Čtěte ZDE: Otevřený případ Jany Z.: Zatápěla Babišově vládě. Vyhrála proti ní řadu soudů. V pátek a v sobotu se s ní utká znovu. Pošle ji Kroměřížsko, aby mocným koukala pod prsty? Dvě další ženy v boji. S pomocí Boží…

Atmosféra houstne. Divné je, že nikde nevidíme policii ani nějaké české dohlížitele. Davu nicméně vládnou jacísi cizí předáci. Mluví hlasitěji a nekompromisněji než ostatní. S pokřikováním popohánějí své soukmenovce a ukazují, kam se mají ve vagonu rozmístit. Nemnozí čeští a moravští starousedlíci se při tom poněkud ustrašeně krčí na svých sedadlech a pozorují, jak jsou obsazována všechna volná místa kolem, s expresní rezervací. Malá záhada z dnešního rána je tak vyřešena.

Průvodčí nabízí evakuaci

Postupující cizinci s posunky ukazují i na sedadla naproti nám, kde jsme měli doposud s přítelkyní uložené tašky. Hulákají, chtějí abychom je dali pryč. Hmm! Sedají si. Další migranti stojící v uličce nad námi pak pokukují i po nás a našich místech. To už ale tvrdě narážejí. Tak to prrr! Místenka, nemístenka, já jsem tady v České republice doma, tady vám místo uvolňovat nebudu! A sedím i se svými miláčky dál. Ve střehu a připravený jednat.

Uvědomuji, jakou mám teď odpovědnost. Odejít třeba na záchod? A nechat své blízké napospas tomuhle davu? Vagón už je zcela plný. To nepřichází v úvahu. Vidím, jak si migranti nepatřičně prohlížejí moji křehkou modrookou přítelkyní i malou psí slečnou a hlavou se mi honí děsuplné scénáře. Zvyšuji proto ještě více ostražitost. Tohle že je pohodové cestování vlakem Českých drah?

Čtěte ZDE: Šok a slzy z Prahy: Co si Nor uvědomil při návštěvě Česka? Hořký pláč nad ztracenou vlastí. Evropské národy se řítí do zkázy. Za chvíli otupíte - a pak se divíte. Nevíme, co ještě máme. Braňme náš národ a kulturu

Souprava sebou trhá, nástup byl ukončen. Vyrážíme temným ránem dál. Nálada ve vagonu je ale stále nepříjemně dramatická. Napjatou situaci naštěstí částečně zachraňuje přicházející průvodčí. Vypadá zchváceně a ustaraně: „Všichni původní cestující s místenkami se můžete přemístit dopředu, do vagonu první třídy,“ nabízí řešení okamžité nouze. Záchranu. Evakuaci. Hmm. A tak, i když jsme si místenku v bláhové naději původně nekupovali, vstáváme urychleně také, sbíráme ve spěchu všechna svá zavazadla a společně s dalšími českými a moravskými cestujícími poněkud potupně vyklízíme pole.

Cesta uličkou je tak trochu i cesta uličkou hanby. Míjíme nově usazené, vidíme zarostlé obličeje, tvrdé výrazy v očích, stále cítíme ten puch okolo a je nám všelijak. Ustupujeme. Odevzdáváme migrantům naše území. Někteří odevzdaně, další se vzdorem v srdci. A kodrcáme se takhle jeden za druhým až do vagonu první třídy – do prozatímní oázy normálnosti a bezpečí. Jak dlouho ale i tohle VIP místo zůstane bezpečné?

Kolonizace

Uvědomuji si, že ve filmech (a samozřejmě i v reálu) takhle osobní strážci často klestili cestu davem bělochům při státních převratech třeba v Africe. Když už bylo za pět minut dvanáct. Prominenti přesně takhle prchali s narychlo shromážděnými věcmi v kufrech a prodírali se výhružně se vlnícím davem k letišti, k posledním odlétajícím strojům. A dav okolo jim hrozil pěstmi a skandoval revoluční hesla, aby se vzápětí v zemi ujal moci a uvrhl ji většinou do ještě většího kolotoče chaosu a násilí.

My ale Afriku nekolonizovali...

pp

Čtěte ZDE: Evropa jako multikulturní sopka: Budoucnost v islamizovaných ministátech? Některé oblasti jsou ztracené. Agresivní muslimové dále expandují. A nejspíš zvítězí. Příliš důležitý proces 

Uff, dnešní strastiplná cesta vlakem je u konce. Je chvilka po osmé ranní a Slovácký expres i s podivným nákladem přijíždí do Prahy. A tady už se okolo i něco děje. Na Hlavním nádraží čekají na migranty, kteří obsadili vlak desítky policistů v černém. Bezpečnostní jednotky uzavírají nástupiště a tvoří kordóny. My procházíme naštěstí jen bezpečně kolem, ale ptáme se sami sebe: Vypadá takhle výjimečný stav? Bude takovéto cestování nyní a v budoucnu obvyklé? A co se bude dít třeba s hordou z dnešního vagónu dál?

Odpověď dostáváme hned vzápětí. Okolí pražského Hlavního nádraží je totiž už teď obsazeno četnými podobnými skupinkami zarostlých a špinavých cizinců. Už se pohybují volně, nikdo je nehlídá. Pokřikují, polehávají na lavičkách, pojídají kebab, odhazují kolem sebe papíry, močí do křoví... Užívají si život ve své nové zemi: v České republice. Před cestou dál?

Nebo... navždycky?

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky