Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Záhadné zelené paprsky nad Ruskem: Přechází dosud konvenční válka se Západem na novou úroveň? Proč Elon Musk otočil o 180 stupňů? Vědec, papež a marťan. Tajemné zařízení Peresvet. Hledejte pak vítr v poli

Záhadné zelené paprsky nad Ruskem: Přechází dosud konvenční válka se Západem na novou úroveň? Proč Elon Musk otočil o 180 stupňů? Vědec, papež a marťan. Tajemné zařízení Peresvet. Hledejte pak vítr v poli

10. 10. 2022

Tisk článku

Alexandr Sitnikov komentuje dohady o světelných jevech nad Ruskem, které i bez konspirační erudice připomínají bojové laserové paprsky oslepující orbitální satelity USA a NATO, což může být rovněž vysvětlením pro náhlé "obrácení" Elona Muska

Nevysvětlitelné věci se dějí nejen u Belgorodu, Murmanska a Podolska, kde oblohu protínají podivné paprsky a lidé spekulují o bojovém laseru „Peresvet“ a ruských protisatelitních zbraních. U Doněcka na Ukrajině navíc probíhají neuvěřitelné události – letectvo ukrajinské armády již čtvrtý den po sobě ostřeluje vlastní opevněné pozice u Avdějevky.

Naši si lámou hlavu nad tím, proč ukrouš zešílel. Objevují se náznaky, že ukrajinská bojová vozidla s naší pomocí dostala motolici.“

Takovýto kuriózní komentář napsal vojenský zpravodaj Kotěnok.

Mezitím se na ukronetu objevila informace, že MI-6 předala Ze-komandě a generálnímu štábu ukrajinské armády zpravodajské informace o převedení ruských kosmických sil do bojové pohotovosti. Navíc, jak uvádějí blogeři obeznámení s politickým zákulisím „Banderstánu“, Kreml dal údajně souhlas ke zničení satelitů nacházejících se nad Ukrajinou.

K tomu ke všemu Elon Musk náhle převlékl kabát a ke konfliktu mezi Ruskem a Banderstánem zaujal vysloveně proruský postoj. A trvá na svém, i když se na něj slétli hvězdnými výšivkami ověnčení politici, a to přesto, že má obří zakázky od amerického ministerstva obrany. Pokud by někdo zapomněl, byl to právě on, kdo na začátku Speciální vojenské operace přesměroval ukrovermachtu velké množství mobilních terminálů Starlink, a poskytl tak kyjevským „obráncům nezávislosti“ vysokorychlostní širokopásmový satelitní přístup k internetu přímo na bojišti.

Čtěte ZDE: Vypadá to, že jdeme do finále: Jaderné zbraně pro Kyjev? USA s atomovou válkou v Evropě už docela otevřeně počítají. Už nás na tento "humanitární" podnik připravují. Stálo za sabotáží v Baltském moři Polsko?

Obrácení Elona Muska

Nyní najednou podle Muska „záleží na vůli lidí... takže v každé konfliktní zóně musíme podporovat vůli těch, kteří tam žijí... v některých východních částech je většina obyvatel ruská a dává přednost Rusku.“

O několik dní dříve šéf SpaceX rozčílil ukrajinskou veřejnost prohlášením, že pochybuje o schopnostech ukrajinské armády, a vyzval všechny strany k uzavření míru, a to podle podmínek Moskvy – Krym je ruský.

Majdanovská veřejnost nechápe, jaká že to moucha kousla Muska do krku – toho jejich amerického chlapíka. Přitom miliardářovo načasování je opravdu pozoruhodné. „Obránci nezávislosti“ přece vyhánějí Orky z rodné země, a on si tu vyhlašuje: „Ne, ne, hoši, nenaparujte se, jste vyřízení.

V reakci na to se Arestovič, mluvčí Ze-komandy číslo jedna, nehorázně rozohnil a prohlásil, že „ten sbor velkodušných aboriginců je už otravný. Nejdřív Peterson (kanadský vědec), pak František (papež) a teď Marťan (narážka na Muskův marťanský program).“ A aby to bylo přesvědčivější, zveřejnil Ze-Goebbels koláž spoutaného miliardáře sedícího v lochu ukrajinské armády. Dokonce k ní připsal legendu: „Pracujeme operativně“.

Jenomže, kdo je náš komik, a kdo Elon Musk. Kdyby měl Arestovič šedé buňky mozkové, hned by si uvědomil, že americkému podnikateli a ikoně byznysu nejde o Rusy v DLR, LLR, Záporoží a Chersonu, ale o jeho satelity Starlink, které, zopakujme si to, využívá ukrajinská armáda na plné obrátky. K takovému závěru dospěl profesor Jesse Santiano, který vidí příčinnou souvislost mezi proruskými prohlášeními šéfa SpaceX a „nevysvětlitelnými paprsky“. Říká se, že jakmile se v Rusku objevily tyto světelné sloupy, miliardář se okamžitě nechal zapsat mezi putinovce. Ne dříve, ani později.

Odkud vítr vane?

Vše začalo tím, když se na ruském internetu objevila informace o záři na noční obloze v Bělgorodu, která byla pozorována také v Moskevské oblasti a Omsku. Poté řada uživatelů sociálních sítí informovala o „nevysvětlitelných paprscích“ v Murmansku, kde se nachází známé kotviště Severní flotily.

Na to ruská „internetová vojska“ okamžitě prohlásila, že to laserový systém „Peresvet“ pálí proti satelitům NATO. Vzápětí na situaci reagovali ruští meteorologové a nabádali zapomenout na protisatelitní zbraně. Jde prý o „běžný optický jev představující světelný pás, který se táhne vertikálně od Slunce při jeho západu nebo východu, případně od Měsíce. Efekt je způsoben odrazem světla na téměř vodorovných hranách krystalků ledu zavěšených ve vzduchu.

To je sice možné, ale takovéto světelné sloupce se tvoří spíše v zimě, kdy se v atmosféře koncentruje vlhkost v podobě ledových krystalků. Nyní je v místech, kde jsou pozorovány „podivné paprsky“, podzim – navíc teplý.

Bylo samozřejmě dosti hloupé, kdyby Rusko oficiálně prohlásilo: „Ano, my jsme ti, kdo oslepí satelity NATO.“ Američané a Britové bezostyšně lžou, když uvádějí své údaje o dodávkách zbraní pro ukrajinskou armádu. Svědčí o tom nejen počet obrněných vozidel se žlutomodrým praporem, ale také nevyčerpatelné zásoby jejich munice. Ukrovermacht zjevně nouzi o munici nemá, včetně raket pro HIMARSy. Proč by tedy Kreml měl sdělovat svá vojenská tajemství světu?

Na globální síti je rozšířen názor, že „nevysvětlitelné paprsky“ vytvářejí efekt „světelné stěny“ v troposféře, která oslepuje optiku západních satelitů. V této souvislosti nezávislá telegramová komunita připomněla údajně vyjednané červené linie mezi Ruskem a USA, které se mimo jiné týkaly vesmírné skupiny NATO.

Co bylo předmětem takových dohod se samozřejmě běžný internetový člověk nedozví. Nestává se však, že by si dvě přední jaderné velmoci na vojenské úrovni nedohodly pravidla hry, tvrdí ukroexperti. Úkaz nevysvětlitelných paprsků tak pravděpodobně souvisí s přechodem rusko-ukrajinského konfliktu na novou úroveň.

Čtěte ZDE: Vysíláme: Čtenáři se ptají, Petr Hájek odpovídá. Byla šaškárna na Hradě předválečný summit před napadením Ruska? Co udělat, až Rakušan zase vypne Protiproud? Žijeme v jiném světě? Jak bránit čtenáře a diváky PPTV?

Co na to USA?

Hlásná trouba zámořského establishmentu Politico nedávno zveřejnila hodnocení událostí na ukrajinském bojišti od setrvale anonymního vysokého představitele Pentagonu. Podle něj je nepravděpodobné, že by Rusové použili taktické jaderné zbraně, „protože Kreml má jiné účinné nástroje, které ruské ministerstvo obrany zatím nenasadilo.“ Jedním z nich budou pravděpodobně právě protisatelitní zbraně.

Je samozřejmě možné, že šlo jen o „nevysvětlitelné paprsky“. Avšak připomeňme, že v červenci 2018 zveřejnilo ruské ministerstvo obrany na svém kanálu na YouTube video s Peresvetem. Doprovodná tisková zpráva tehdy neuváděla nic o účelu systému, ale tvrdila, že mobilní bojové lasery se připravují „k uvedení do pohotovosti“.

Ukázalo se rovněž, že operátoři Peresvetu byli vyškoleni na vojenské kosmické akademii v Petrohradě, což naznačuje možnou úlohu systému v kosmickém prostoru.

Ostatně také v amerických vojenských publikacích se objevily spekulace, že Peresvet ruší průzkumné kosmické lodě, když ruské mobilní nosiče mezikontinentálních balistických raket vyrazí do bojové služby. Jak se říká, hledejte pak vítr v poli.

Američané jsou (alespoň oficiálně) přesvědčeni, že Peresvet pravděpodobně není dostatečně výkonný na to, aby fyzicky ničil své cíle, ale nepochybují, že je schopen vyřadit z činnosti optiku letadel, bezpilotních letounů, řízených střel a satelitů. „Oslnění laserem způsobuje nenapravitelné poškození senzorů na bázi aktivních pixelů. Vzhledem k tomu, že datové senzory jsou velmi citlivé na světlo, je k dosažení takového účinku zapotřebí relativně nízké úrovně výkonu,“ uvádí se na stránkách časopisu Space Review.

Co se týče obrany před oslepením, Američané používají ultrarychlé elektrooptické clony, které však nelze označit za lék proti bojovým laserům. Jde o to, že k poškození mnoha pixelů citlivých na světlo stačí jediný impulz. V každém případě, pokud by Rusko skutečně začalo oslepovat satelity NATO, ukrajinské armádě by se prudce zhoršila kvalita zaměřování, což by se dosti rychle odrazilo na bojových schopnostech ukrovermachtu.

A právě o to jde,“ uzavírá válečný zpravodaj Kotenok.

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci globalistů jsou k smrti vyděšeni. A s nimi všichni Fialové, Rakušanové, Pekarové u nás i v Bruselu. Užijme si tento okamžik, chcimírové!

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci...

Klaus před kamerami PPTV: Lejnová se u svých bruselských soudruhů zjevně osvědčila. Atentát na Trumpa mohl rozběhnout 3. světovou. Fiala vztahy se Slovenskem zhoršuje záměrně. Postavit se do čela odporu? Nikdy neříkej nikdy

Klaus před kamerami PPTV: Lejnová se u svých bruselských soudruhů zjevně osvědčila. Atentát...

Na začátek stránky