Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Magda: Údajných 500 mrtvých ruských mladíků u Makijivky. Verstka a další „spolehlivé“ zdroje. Tak se vyrábějí skutečné dezinformace.Výmysl šířený západními médii. Na pět stovek mrtvých a jen 12 zraněných? A kdo je svědek?

Magda: Údajných 500 mrtvých ruských mladíků u Makijivky. Verstka a další „spolehlivé“ zdroje. Tak se vyrábějí skutečné dezinformace.Výmysl šířený západními médii. Na pět stovek mrtvých a jen 12 zraněných? A kdo je svědek?

7. 11. 2022

Tisk článku

Václav Danda uvádí na pravou míru jednu z mnoha fantazií sorosovských "brigád", jejíž brigádnice o víkendu popsala údajný masakr ruských jednotek na ukrajinské frontě - na základě výpovědi sice neexistujícího vojáka, který ale přesto celou událost barvitě popsal, a český dezinformační web uveřejnil

Kyjev se o víkendu ponořil opět do tmy. Rusko několika přesnými střelami zasáhlo centrum hlavního města pučistické junty - včetně budovy její tajné služby. Rakety a drony likvidovaly strategické cíle blízko prezidentského paláce i parlamentu. Starosta Kličko už otevřeně mluví o blízkém blackoutu Kyjeva (chystá evakuaci miliónů obyvatel, kteří samozřejmě zamíří také k nám). 

V téže chvíli přišli západní propagandisté s fantastickým tvrzním, že Kyjev zasadil Moskvě zásadní úder na frontě. U nás si to vzaly na starost Novinky. Naservírovaly nám příběh o tom, jak byl na u Makijivky zlikvidován celý ruský prapor složený výhradně z čerstvě mobilizovaných vojáků.

pp

Magda a jejích 500 mrtvých ruských mladíků

Nedělní titulek tohoto významného dezinformačního média zněl opravdu bombasticky: „Během jediné noci zemřelo u Makijivky přes 500 mobilizovaných ruských mladíků. Velení je tam nechalo“. Autorkou, která převzala tuto „mediální bombu“ od západních propagandistů, aniž by si ověřila základní fakta, byla studentka žurnalistiky Magdalena Žohová, která, jak sama píše, nejraději tráví čas na procházkách přírodou a v Novinkách prý je jen na výpomoc.

A slečna Magda se rozjela: „V Luhanské oblasti u vesnice Makijivka na Ukrajině byl za jedinou noc téměř zcela vybit prapor mladých ruských branců z Voroněže. Ocitli se pod ukrajinskou palbou sami, bez vedení. Podle jednoho z přeživších na místě padlo až 500 vojáků.

pp

Čtěte ZDE: Ukrajinský generál o blízké ruské zimní ofenzívě: Nebude již prý čím ji odrazit. Rozkol v Kyjevě? Proč chce nová italská vláda okamžité jednání s Vladimírem Putinem? Proč zastavuje další dodávky zbraní? A co v tom změní volby v USA?

Verstka a další „spolehlivé“ antiputinovské zdroje

O události, k níž mělo dojít v noci na středu, informoval v sobotu ruský zpravodajský web Verstka. Výpověď přinesl prý jeden z mála přeživších vojáků Alexej Agofanov. Vesnice Makijivka leží poblíž Svatove v Luhanské oblasti, nejde tedy o město stejného názvu nacházející se u Doněcku.

Celý prapor byl prý špatně vybaven. Vojákům bylo po několika dnech výcviku řečeno, že budou operovat 15 kilometrů od frontové linie. Místo toho ale dostal celý prapor rozkaz přesunout se na linii dotyku, vypověděl Agofanov. A tvrdil, že z praporu, který tvořilo 570 mužů, přežilo těžké ostřelování bez zranění pouze 29 vojáků, 12 jich bylo zraněno a zbytek padl,“ uvádí studentka propagandy, toho času expertka na vojenské operace.

Nikdo té nešťastnici samozřejmě neřekl: "Magdo, takzvaný ruský web Verstka je ve skutečnosti blogem antiputinovské opozice na úrovni hnoje Šafrova Fóra 24 a sorosovských kanálů, a je skvěle placen ze stejných zdrojů.

Jaká jsou tedy fakta o slavném incidentu u Makijevky?  

Obsah článku na kanálu „Verstka“ je kompletní výmysl stvořený v desinformačním oddělní SBU, které řídí veškeré tiskové výstupy v tamním nacistickém režimu. Takto vyrobené zprávy na zakázku, tedy čisté fejky, jsou potom distribuovány do ruského prostředí, aby vznikl dojem, že jde o ruský web. Ve skutečnosti je to web tamní páté kolony Washingtonu, který je potom zpětně využíván při přetištění v ruském prostředí - a odtud pro západní propagandu.  

pp

Čtěte ZDE: Americké "slovo do vlastních řad": Válku na Ukrajinu přivedly USA a NATO. Už couvají i jestřábi jako Matlock. Ruská jaderná torpéda změní USA na pustinu během pár minut. Ukrajinský balvan na noze Západu. Čas k jednání se krátí

Tak se dělá skutečná dezinformace

Kdyby se Magda při procházkách v přírodě alespoň občas podívala do mobilu nejen na kyjevské propagandistické stránky vydávající se za ruský web, ale také na ruské armádní weby, zjistila by překvapivou skutečnost: Vojenská jednotka 2079 o které píše Verstka, patří ve Voroněži k pohraničním jednotkám FSB Ruska. FSB se ovšem neúčastnila částečné mobilizace, a proto ani nemohla poskytnout svou část pro výcvik kohokoli jiného.

Vojenská jednotka 11079, o které je v originálním článku řeč, v Rusku vůbec neexistuje. Pod tímto číslem existovala jednotka v polském městě Chojna za sovětských časů. Neexistoval ani žádný zformovaný prapor z mobilizovaných obyvatel Voroněže – záložníci byli rozmístěni do různých jednotek.

Nejen ruská, ale ani ukrajinská média neinformovala o žádném masivním minometném ostřelování lokalit u Svatova s použitím amerických MLRS HIMARS a houfnic. Pouze podle verze Verstky z 570 mobilizovaných obyvatel Voroněže přežilo po ostřelování 29 lidí, 12 bylo zraněno a zbývajících 529 lidí zemřelo. I to je však na první pohled zjevný nesmysl.

pp

Čtěte ZDE: Generál Armagedon: Je čas na obtížná rozhodnutí. Nepřítelem není Ukrajina, ale zločinecký kyjevský režim. Žene je jako rukojmí na smrt. 600 až 1000 denně. Na rozhodující bitvu o Cherson jsme připraveni. Začne to brzy

McDonald's nabízí lepší brigády

Takový výsledek je možný pouze za podmínky, že by prapor byl dlouhodobě ostřelován stovkami nebo dokonce tisícovkami minometných granátů. A to za předpokladu, že by vojáci nestihli vykopat alespoň nějaký úkryt, nebo se nepokusili o útěk. A dále:

Verstka (po níž tento nesmysl opakuje i Sorosova brigádnice v Novinkách Magda) také tvrdí, že z 570 lidí bylo zraněno jen 12. Hotový zázrak, protože zpravidla je poměr zabitých a zraněných přibližně 1:3 nebo 1:4. Na 500 zabitých by tedy muselo připadnout zhruba 1,5–2 tisíce zraněných různé závažnosti.

Nemluvě o tom, že žádný Alexej Agafonov či Nikolaj Voronin (údajní informátoři Verstky) nejsou na seznamech mobilizovaných z Voroněžské oblasti. Jsou to fiktivní osoby, které kromě fantazie dezinformátorů a propagandistů nikdy neexistovaly.

Dokonce i jedna z vrcholných dezinformačních center Západu, britská BBC přiznává, že web „Verstka“ začal provozovat "zaujatý ruský novinář", když na Ukrajině začala ruská osvobozovací operace. A opatrně připomíná, že jeho "informace" nelze nezávisle ověřovat.

Magdo, až vám zase někdo nabídne brigádu, vezměte spíše McDonald's….

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky