Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Baba Totalita přitvrzuje: Co takhle nás postřílet? Samozřejmě, vždy půjde jen o doporučení. Kdo nemiluje Unii, je vlastně terorista. Které konspirační teorie jsou správné? A která cenzura? A co takhle nějaký další převrat? Že fuj?

Baba Totalita přitvrzuje: Co takhle nás postřílet? Samozřejmě, vždy půjde jen o "doporučení". Kdo nemiluje Unii, je vlastně terorista. Které konspirační teorie jsou správné? A která cenzura? A co takhle nějaký další převrat? Že fuj?

27. 12. 2022

Tisk článku

Josef Vohnout komentuje dramaticky se stupňující boj aktuální moci proti svobodě slova, který již dalece přesahuje Orwellovu románovou fabuli - protože skutečnou totalitu vystihne obvykle až realita a její aktéři, mezi nimiž se obzvlášť skvěle vyjímá prodloužená paže Velkého Bratra, soudružka Věra Jourová

Soudružka Jourová se rozhořčila a plna spravedlivého hněvu nad politicky chybným postojem nového majitele sociální sítě Twitter se rozhodla, že je čas s tím něco udělat.

I zamyslela se, vše důkladně zvážila, pečlivě prošla všechna pro a proti a bum ho – sankce. Dneska jsou sankce v módě, bez nich bychom si nedokázali moderní svět ani představit. Nesou své sladké plody a výborně se osvědčily všude tam, kde je Unie nasadila. Demokracie tak vítězí na všech frontách.

Co takhle agent s "doporučením" zabíjet?

Soudružka komisařka přes hodnotné transparenty, či co to přesně, se při snídani dozvěděla horkou novinku, že na Twitteru omezují účty, což se před tím nikdy nikomu nestalo. Málem jí u toho zaskočilo a zprávy o „svévolném pozastavení“ účtů novinářů označila za znepokojivé. Zvláštní, že nebyla znepokojena, když česká vláda omezila dostupnost opozičních webů. Ach, ne, promiňte, to jsem to nějak popletl, nešlo o novináře, ale o dezinformátory a vláda nic neomezila, jen to trochu doporučila.

Takže vlastně šlo jen o takovou veselou kratochvíli. Vše se odehrálo v mezích svobody a právního státu. To je jako u Státní bezpečnosti Taky nic nepřikazovala, jen doporučila dotyčnému spolupracovat, nebo třeba emigrovat. Soukromá společnost taky ihned věděla, co si doba žádá a udělala, co agentům na očích viděla. Ale to soudružce Jourové v její slonovinové věži nijak nekazilo dobré zažívání. Ani pozoruhodně rychlá ochota dotčené společnosti konat na pouhé slovo, stejně tak ani vydání doporučení k omezování webů od demokratické vlády. Soudy se vyjádřily jednoznačně, že doporučení není nic.

Napadá mne v této souvislosti otázka: Jestliže bude pouze doporučeno střílet do nějaké skupiny lidí, tak už to po novu není nabádání ke zločinu nebo k teroru? Že by se třeba nenávistníci pokusili hájit tím, že jen doporučovali.

Čtěte ZDE: Zpráva o vítězné bitvě z naší občanské války: Zbabělci a lháři z nás mají pořád větší strach. Hurá, nebo fuj? Lesk a bída kurtizán v politice i v médiích. Lidový hněv je smete. Nám můžou vzít jen okovy. Díky, nepodvolení!

Pozoruhodné "evropské hodnoty" soudružky J.

O co šlo v tomto případě, který znepokojil samotnou komisařku? Muskovi, podle jeho slov, je vyhrožováno smrtí, a tak se s rodinou přemisťuje. Novináři uveřejnili, kde se nachází a kde je. Už jenom to: Jak se asi novináři dostali k takovým informacím? Sledovat někoho není až tak snadné, zvláště pokud má peníze na to si ochranu zaplatit. Pokud však víte, kde požádat a komu říct… Inu, chytrému napověz, že?

Muskovi nepomohlo ani to, že patří k ikonám amerického úspěchu a novátorství, ať už zaslouženě, či uměle. Dokonce mu nepomáhají ani peníze, majetek, ba ani značný vliv. Nic, prostě ideologicky uklouzl a je z kola venku. Dokonce chtěl povolit účet samotnému arciďáblu Trumpovi. No, považte, kam bychom to měli okna?

Což mimochodem nastoluje i otázky o moci peněz a vlivu bohatých osob na chod světa. Vypadá to, že ony veřejně známé nejbohatší osoby překvapivě nemají ani zbla svobody a výhrůžky smrtí berou velmi vážně. Utíká jako štvanec sem a tam, ale to soudružce Jourové vrásky nedělá. Je zvláštní, že ji ani neznepokojuje, že firmy chtějí stáhnout inzerci, ne protože jim nepřináší zisk, ale protože dovoluje lidem svobodně publikovat. Není to takový druh nátlaku?

Nemilovat Unii je terorismus

Soudružka Jourová však šla ještě dál, protože za demokracii je nutno bojovat a svoboda slova není samozřejmost. Proto musíme ucpat kanály, přes které do Evropy plyne nenávistná propaganda, která má omezit důvěru lidí v evropské a ve státní demokratické instituce. Omezení informačního prostředí jen na informace souhlasící s Unií, to je projev pravé svobody slova.

Samozřejmě omezovat se budou jen nenávistné informace. Co je a co není nenávistné je z podstaty věci snadno měřitelné a vůbec nejde o nějaký subjektivní pohled, proto se není potřeba ničeho obávat. Jen je potřeba Unii milovat. A koho milujete, toho prostě zbožňujete a nemůžete ho kritizovat, to se přece nedělá. Protože nemilovat a nedůvěřovat Evropské unii je co? Je špatné, nenávistné, společensky nezodpovědné a velice, ale velice nedemokratické.

Protože Unie co? Protože Unie je dobro a kdo nedůvěřuje dobru, je co? Je nepřítel, šváb a vůbec arcikacíř. Protože, kdo je v opozici vůči Unii, tak vlastně vzbuzuje boj s Unií. A v co nutně musí vyústit boj s Unií? K diverzím, sabotážím, terorismu a pokusům o státní převrat, jako už zase v Německu.

Čtěte ZDE: Čiň čertu dobře: Nezávazná rada totalitní vlády? Cenzura je u nás soudně posvěcená. Jaký je dnes rozdíl oproti komunismu? Pro jistotu si myjeme ruce. Co ukázal covid u "odborníků"? Správný občan se usmívá a konzumuje

Spiknutí, které není konspirační teorie

Pokud se vám zdá na vládní převrat 25 lidí stojících mimo jakékoliv řídící funkce státu poněkud málo a máte temné podezření, že tu něco nehraje, tak jste zjevně podlehli dezinformacím právě z toho nenávistného kanálu. Dokonce snad i probleskla pomýlená připomínka značné početní převahy fízlů vůči zatýkaným. Z čehož vyplývá, že kdyby tihle spiklenci byli vyzbrojeni laserovými meči a ve svých řadách by měli rytíře Jedi, i tak neměli šanci být úspěšní. Je pozoruhodné, že jsou obviněni ze spiknutí, ale není to konspirační teorie. Zázrak? Osobně jsem díky tvrdé práci elfů na frontě pravdivého informování nabyl přesvědčení, že blud o spiknutí je výmysl ruských propagandistů.

Vidíte, jak snadné je do hlav zasít nezodpovědné myšlenky? Jak správně poznamenávají nedezinformační média, myšlení pučistů nebyly cizí konspirační teorie. Jistě již brzy vyjde najevo, že se chystali podpálit Říšský sněm, a zcela určitě obdivovali Trumpa. Kdyby tihle zločinní spiklenci totiž věřili Unii, a ne teoriím o spiknutí, tak se z toho nemohlo nic stát. Jejich ideové pomýlení končí zatýkáním.

Rozhodně bychom neměli hledat nějakou podobnost s nedávnou historií, a protože důvěřujeme Unii, tak jsme zcela nepochybně přesvědčeni, že se tato událost nebude nijak zneužívat k utažení politických šroubů. Od toho tu je přece soudružka Jourová, která brání transparentnost a hodnoty. Napadne-li vás otázka, co je to za hodnoty a co ve skutečném životě znamenají, naznačujete, že nedůvěřujete Unii, a to vede k boji s Unií atd.

Udělejte si vlastní síť, dezoláti

V této souvislosti si vzpomínám, když si na omezování účtů stěžovali lidé nepíšící oslavné ódy na boj s virem, tak bylo těmto dezolátům vtipně s úsměškem na rtech doporučeno, aby si založili vlastní sociální síť. Jde přece o soukromou společnost, tak si může dělat, co chce, včetně mazání nevhodných příspěvků. Její síť, její pravidla, říkávalo se tehdy. 

Pamatujete si na ten výsměch poslancům SPD, kteří navrhovali zákon na ochranu svobody slova? Takže v duchu tohoto hesla, soudružko komisařko, si založte vlastní evropskou síť, a tam si můžete povolovat, či zakazovat, co chcete. Teď však podobné skvělé rady nějak nejsou slyšet. Toto heslo už je rok staré a již teď neplatí, protože tep doby přikazuje uvalovat sankce.

Hesla se mění za pochodu. Co platilo včera, dneska je zastaralé. Nevím proč, ale vždycky si u toho vzpomenu na scénu z Orwellova románu 1984, jak řečník v průběhu veřejného projevu přehodil výhybku z jednoho nepřítele na druhého, a pokračoval dál jako - by nic.

Čtěte ZDE: K výročí převratu: Za názor do basy? "Dialog" Rakušanových estébáků. To už tady bylo. Hrůza z Andreje B. Další "lex Babiš"? Udávat je opět ctnost. Disidenti dnes kandidují za Okamuru. Totalita je zpět. Více o tom na Hovorech

Ale dezoláti jsou celkově zlí a jen zneužívají demokratická práva, takže tohle srovnání je prostě zavádějící. Přesně tak. Například v takové Číně, když byla uvalena omezení v souvislosti s covidem, se lidé začali bouřit. Podle našich médií to byl boj za svobodu a projev touhy po demokracii. Ale to stejné vzbouření v Nizozemí, ó to je něco jiného, tam bylo nutno vůči těmto nezodpovědným živlům použít střelbu. Jinak to prostě nešlo, to dá rozum.

Zvlášť výživná je diskuse pod článkem, přečtěte si ji pro připomenutí, jak smýšlel náš drahý lid. Střelba byla vedena na ochranu majetku a proti lidem, kteří právo demonstrovat ošklivě zneužívali. Naštěstí pro čínské demonstrující nemají v Číně právo na protesty, takže ho nemohou zneužívat, a proto do nich policie nestřílela, i když k ničení majetku tam zjevně docházelo také. Zvláštní, že v tomto případě se výzvy k tvrdému zákroku proti těmto nezodpovědným protestujícím ani náznakem neobjevily.

Ideo-policie vás prokoukne

Musk se tváří, že nebude cenzurovat, ehm, pardon, povolovat zveřejnění pouze zodpovědných informací zcela v souladu s požadavky doby. Když zablokovali úřadujícího prezidenta USA, to bylo v pořádku, šlo o projev správné demokracie. Zakázali milionům lidí něco zveřejnit, a to bylo taky v pořádku. Ale bránit ideologicky zakaleným novinářům publikovat? To nelze dovolit. Najednou je oheň na střeše.

Nějaký skřítek, asi ten s plynovým kohoutem, mi napovídá, že bez tvrdé cenzury by unijní propaganda neměla v palbě otázek šanci obstát. Takhle by se mohly třeba objevit informace o tom, že dezinformátoři ohledně covidu měli prakticky ve všem pravdu. Nebo že boj s klimatickou změnou je naprostá pitomost.

Nebo takové divné odkazy o tom, kolik sežere bagr při těžbě lithia do baterie elektrovozítka. Nebo co skutečně představuje za zátěž na životním prostředí těžba tohoto alkalického kovu. Pak by se mohlo ukázat, že boj s počasím až tak k lepšímu světu nevede. Že jde pouze o prosté ničení evropského průmyslu jako nežádoucí konkurence.

Ale to je samozřejmě konspirační teorie, takže na tom nebude ani za mák pravdy. Je to jenom taková náhoda, že průmyslu je omezen přísun surovin a nastavena nesmyslná pravidla pro emise. Ani zjevná organizovanost covidových omezení po celém světě nijak nenapovídá, že by za tím mohla být nějaká dohoda. Protože něco takového si může myslet jen hlupák a nám moc a moc záleží, abychom vypadali jako chytrolíni.

Když jsme u té zátěže přírody při výrobě elektrovozů, tak braniborský úřad pro životní prostředí prozřel a zjistil, že ve výstavní skříni ekologické zodpovědnosti dochází k nějakým pochybením. Majiteli to bohužel myslí politicky špatně, a tak se náhle ukázalo, že jeho továrna na ekologicky skvělá vozítka vyráběná v Německu je zátěží pro životní prostředí.

Čtěte ZDE: Twitterem do hlavy: Rozjíždí Elon Musk vysokou hru? Nastává souboj internetových monster. Další past na důvěřivé duše. Názorová svoboda? Nenechme se napálit. Je snad Musk jen pouhá reklamní figurka? 

A takhle si tu žijeme...

Tomu už se snad ani nedá smát. Nic s ničím nesouvisí, to dá přece rozum. Je to jistě jen souhra okolností a nějaký dobrosrdečný soudruh mi to politicky vysvětlí, že šetření bylo zahájeno dávno před převzetím Twitteru. Protože je jasné, že takové velké obchody o převzetí důležité informační platformy se domlouvají jedním, maximálně dvěma telefonáty, a to ze dne na den, a proto budu samozřejmě politicky správnému vysvětlení naprosto věřit.

Typickým příznakem totalitního myšlení je, že vládní ideologie představuje kosmické dobro, a proto cokoliv, co se učiní na její ochranu nebo v její prospěch je předem správné a posvěcené vyšším cílem. Zatímco nepřítel, který pořád nějaký bude, je hoden zatracení do horoucích pekel, i kdyby dělal to nejlepší.

Nepřítel je vždy odlidšťován tím, že je zařazen do kategorie škodlivých živočichů, třeba švábů, nebo do společenského dna, třeba jako dezolát. Stává se tak škodlivým hmyzem, který brání v rozvoji společnosti, a tak je nezbytné přistoupit k omezování, odebírání majetků, likvidaci, které se zdůvodní vyšším dobrem.

Sami si porovnejte, v čem žijeme.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky