Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Twitterem do hlavy: Rozjíždí Elon Musk vysokou hru? Nastává souboj internetových monster. Další past na důvěřivé duše. Názorová svoboda? Nenechme se napálit. Je snad Musk jen pouhá reklamní figurka?

Twitterem do hlavy: Rozjíždí Elon Musk vysokou hru? Nastává souboj internetových monster. Další past na důvěřivé duše. Názorová svoboda? Nenechme se napálit. Je snad Musk jen pouhá reklamní figurka?

7. 11. 2022

Tisk článku

Andrej Samochin reaguje na slavnou akvizici Twitteru Elonem Muskem a svými argumenty se snaží uvést na pravou míru iluze o nástupu „mesiáše svobody ducha a slova“

Akvizice a radikální „restrukturalizace“ Twitteru, kterou zakladatel SpaceX označil za další ze svých charakteristických firemních show, přitáhla celosvětovou pozornost z dobrého důvodu. Sociální média, jejichž prostřednictvím se inscenují „barevné revoluce“, koordinují vlivoví agenti a vnucují lidem narativy, se jen tak jednoduše neprodávají. Elon Musk, chráněnec konkurentů momentálně vládnoucího „křídla“ globalistů v USA, byl vyzván, aby převzal „poselství lidstvu“ od stínových papalášů.

Jakmile Musk na jaře oznámil, že chce koupit sociální síť s ptákem, Runet reagoval anekdotou: „Dmitrij Rogozin má Twitter a Elon Musk má Twitter. Je tu však jistá nuance.“ (Dmitrij Rogozin je ruský aristokrat, tradicionalista a vlastenec, bojovník za Velké Rusko a zakladatel konzervativního magazínu Izborskij klub – pozn. PP).

 

Čtěte ZDE: Záhadné zelené paprsky nad Ruskem: Přechází dosud konvenční válka se Západem na novou úroveň? Proč Elon Musk otočil o 180 stupňů? Vědec, papež a marťan. Tajemné zařízení Peresvet. Hledejte pak vítr v poli

Dohoda se připravovala dlouho – s falešnými rozjezdy a skandály – jak už to u show bývá. V květnu si Musk ke svému online avataru přidal skromný titul Chief Twit – „mistr Twitteru“. V zákulisí však zjevně po celou dobu docházelo ke složitému vyjednávání skutečných kupujících a prodávajících – a to nejen v otázce peněz. Muskovi to však nevadilo. Ze 44 miliard dolarů za „obchod století“ zaplatil Elon Errolovič ze svých „krvavých peněz“ jen polovinu, zbytek si vypůjčil proti zástavě majetku. Musk nikdy do žádného obchodu ze své „hotovosti“ plně neinvestoval, přestože letos v dubnu Forbes uznal Elona Muska za nejbohatšího muže planety s majetkem 219 miliard dolarů, což je zajisté pohádka: za jeho zády jsou lidé řádově bohatší než on, ale jejich jména v pop-topických přehledech nenajdete. Svoji figurku si zvolili na počátku nového milénia jako reklamní tvář – globálního propagátora jistého civilizačního směřování.

K čemu je Muskovi Twitter?

Abychom pochopili smysl tak významného spojení mezi Muskovou osobou a Twitterem, musíme si připomenout něco o tomto zajímavém muži a sociální síti, kterou dostal na starost. Skutečnost, že uvedený nákup nebyl pouze obchodní, ale také politickou akcí, se Musk snažil dát hned najevo, jak to on sám nejlépe umí. Do kanceláře zakoupené firmy přišel s mušlí v ruce a utrousil mnohoznačnou větu: „Pták je volný“. Okamžitě „vyhodil“ celé dosavadní vrcholové vedení sociální sítě v čele s generálním ředitelem Paragem Agrawalem a nezapomněl ani na Vijayu Gaddeovou, vedoucí oddělení právní politiky, důvěry a bezpečnosti, na níž „pověsili“ zablokování Donalda Trumpa na síti. Pak nejprve rozpustil a poté veřejně popřel zvěsti o propuštění dvou třetin zaměstnanců společnosti. Podle agentury Bloomberg se okamžitě sešli inženýři Muskovy společnosti Tesla a naučili se kód sítě od špičkových programátorů Twitteru, aby náhodou před případným odchodem do ničeho „nezasahovali“. Zkrátka speciální operace jako vyšitá!

Ještě předtím Musk v jednom rozhovoru vyjádřil obavy, že „tweety jsou ve svém statusu záhadně upřednostňovány a upozaďovány.“ A navrhl, že algoritmus s otevřeným zdrojovým kódem by pomohl tyto podvody eliminovat. Z politického hlediska však podnikatel svůj nákup vysvětlil takto:

Pro budoucnost civilizace je důležité, aby existovala společná digitální platforma, na které bude možné zdravě diskutovat o široké škále názorů, aniž by docházelo ke hrubostem.

Čtěte ZDE: Americký umírněný levičák: Svoboda slova je ohrožena i v USA. Bude dobře, když Musk koupí Twitter. Falešné zprávy? Zakazovači jsou všude stejní. Šéf Nejvyššího soudu: Nic jako falešná myšlenka neexistuje

Elon zároveň zdůraznil, že nechce, aby se platforma stala „nepostižitelným peklem, kde můžete říkat, co se Vám zlíbí, aniž byste nesli jakékoli následky.

Kromě dodržování zákonů země musí naše platforma být vřelá a vstřícná ke všem,“ napsal na svém účtu.

Tato „vřelá“ prohlášení a sliby muže, který se dříve prohlašoval za „absolutistu svobody slova“, vyvolala u části mondialistických politiků značně nervózní reakci. „Washingtonský establishment“, kde nyní vládne Demokratická strana, se znepokojením hovoří o tom, že pod Muskem zmizí na Twitteru „liberální atmosféra“ a že budou porušena „práva menšin“. Demokratické partajníky znepokojilo Muskovo ohlášené zrušení doživotní blokace řady významných odpůrců současného kurzu – a především bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, čehož by mohl účinně využít během primárek a prezidentské kampaně v roce 2024. Nervozita Demokratů se zcela oprávněně zakládá na Muskově vlastním oznámení, že přechází do tábora Republikánů.

Obavy mají i evropské satelity Demokratické strany. Thierry Breton, evropský komisař pro vnitřní trh EU, si pospíšil s prohlášením, že „pták bude létat podle bruselských pravidel.“ Zároveň u řady pozorovatelů vzbudila tato událost některé, jak se nám zdá, neoprávněné naděje. Například místopředseda výboru Dumy pro informační politiku Andrej Svincov řekl:

Pokud se tak skutečně stane a Twitter se vymaní z vlivu především amerických tajných služeb a bude dodržovat národní zákony těch států, ve kterých bude působit – především v Ruské federaci, pak nevylučuji a mohu dokonce uvítat návrat Twitteru a jeho legalizaci na území Ruské federace.

Připomeňme, že Twitter je čtvrtou nejpopulárnější webovou stránkou na světě a druhou v kategorii Sociální sítě a online komunity. Na červnovém setkání se zaměstnanci Twitteru Elon Musk vyjádřil přání, aby se platforma podobala čínské aplikaci WeChat, která poskytuje možnost zasílání rychlých zpráv, sociálních sítí a mobilních plateb. Jde o posílení vlivu sítě ve světě pod heslem větší svobody názorů a příležitostí. Kdo se zdravým rozumem a bez růžových brýlí by čekal, že americké zpravodajské služby takový nástroj opustí a ponechají ho vlastnímu osudu?

Čtěte ZDE: Stínová blokace: Jak nás internet tajně cenzuruje. Proč jsou diskuse tak divné? Hlavně nikoho nenakazit svobodným myšlením. Jaké budou další epidemie? Systém vám vysvětlí, co jste, a kam patříte. Něco tu nehraje? Jdou po vás!

Jak zplodit „génia“

Další věcí je, že USA a jejich „vlivové impérium“ nejsou řízeny z jednoho centra nebo jedním klanem ze zákulisí. A právě zde se dnes v postavě Muska soustřeďuje snaha o nápravu průběhu globalizace a zásadní rozpory mezi zmíněnými „centry moci“. Proto všechna ta hlasitá politická prohlášení a návrhy excentrického miliardáře, které viditelně rozdělily americkou politiku a přiměly deník New York Times obvinit Muska z „vytváření chaosu v americké politice“.

Zdá se, že právě na tuto roli byl Elon Musk již dlouho připravován. A nyní se zdá, že přišla jeho hvězdná hodina. Celý ten rozporuplný komplex charakteristik, které si vysloužil svými předchozími aktivitami, nyní pracuje pro něj: „nový Edison“, podnikatel budoucnosti, romantický vizionář, „železný muž“ – bezmála „mesiáš“. A zároveň „svůj člověk“, který nazývá „koronaběsy“ hloupostí a „fašismem“, sukničkář a enfant terrible velkého byznysu, který umí kouřit trávu v přímém přenosu, prodat všechny své domy, snadno komunikovat s obyčejnými lidmi a vystupovat proti mainstreamu. Geniální „miláček štěstěny“, self-made man, americký hrdina.

Ani podrobná dekonstrukce Muskových technických projektů, z nichž se téměř všechny po čistě komerčním úspěchu s platebním systémem PayPal ukázaly jako nerentabilní, nepřivádí obrovskou sektu „svědků Muskových“ do rozpaků. Skutečně mimořádný talent „kombinátora“ a showmana zakrývá nulový význam jeho osoby jako „inženýra-inovátora“, za něhož se Musk úspěšně vydává. Tento efekt dokonce dostal označení „technologická evangelizace“, kdy se vědecké a technologické průlomy imitují okázalými show.

Muskovi fandové na tyto argumenty namítají: Mno, kosmická loď Crew Dragon doletěla na oběžnou dráhu, jak bylo slíbeno, auta Tesla se prodávají. A jak Elon slíbil, brzy budou v podzemních tunelech jezdit samořiditelná auta, vakuový vlak Hyperloop bude dvakrát rychlejší než letadla, mozkový čip N1 bude chránit před vzpurnými roboty a do roku 2050 se na Mars vydá milion kolonizátorů.

Čtěte ZDE: Světové ministerstvo pravdy a lásky: Ani Orwell to tak nedomyslel. Mocným dělá starosti infodemie, ne pandemie. WHO garantem sanitární diktatury? Spiknutí IT korporací. I slavný nobelista je náhle dezinformátor. Velký Bratr nezná bratra 

Nicméně, jak uvádí deník Los Angeles Times, zůstává známou ale nepřiznanou pravdou o „géniovi Elonu Muskovi“, že Muskova společnost SpaceX byla spolu s Teslou a SolarCity dotována státem částkou 4,9 miliardy dolarů (a to je jen část celkové podpory) a že Muskova kosmická loď Dragon byla vytvořena inženýry NASA a z 85 % ji financuje stát.

A když se do toho ponoříme hlouběji, zjistíme, že všechno je báchorka, stejně jako příběhy o selfmademanech: náš hrdina studoval za peníze svého nenáviděného otce, majitele smaragdového dolu v Jihoafrické republice – a proto zůstal nedoukem.

Morgan a Mormon

Velmi pozoruhodnou postavou, která Muska spojuje s finančními makléři, je „manažer rodinného fondu Excession“ Mormon Jared Birchall. Pracoval v Morgan Stanley – jednom z největších finančních center na světě, které patří dynastii Morganů – tvůrcům Federálního rezervního systému a současného amerického dolaru. Poté, co se jakoby náhodou seznámí s mladým a nepříliš bohatým „hulvátem“ Elonem, všeho nechá a stane se jeho „osobním sekretářem“. A začíná pečlivě budovat vztahy budoucího miliardáře s velkými bankami a s těmi správnými lidmi v Bílém domě a Kapitolu. S klidem zvládá finanční problémy svého svěřence, najímá právníky, aby ututlali skandály, které pravidelně vyvolává. Celou transakci na Twitteru zvládl od začátku až do konce, je to skutečný anděl strážný.

Muskovi poručníci v maskách

Kdo Muskovi dohodil tohoto „anděla“ a kdo na něho „vsadil“? Zde můžeme samozřejmě pouze spekulovat. Například takto: Vedle velkého uskupení globalistů, které lze s výhradou nazvat „tolerantisty“, kam patří liberálové, slovutní „duhoví lidé“, „ekologové“, „zastánci menšin“, navenek ztělesňovaní Demokratickou stranou USA, existuje ještě jedna, a možná několik „konkurenčních“ skupin zákulisních postav. Ti, jež si Muska vybrali jako svého „headlinera“, lze nazvat „kosmoglobalisty“. Usilují také o sjednocení lidstva v jednom státě se světovou vládou v čele, ale s některými odlišnými akcenty – na urychlení vědecko-technického pokroku, nadvládu technokratů a velkého průmyslu v podobě několika mocných globálních korporací, které by podkopaly národní vlády, aniž by povinně srovnaly se zemí jejich národy, a přivedly všechny na společný „elektronický“ jmenovatel. Dlouhodobé plány tohoto uskupení zřejmě zahrnují i průzkum hlubokého vesmíru.

Čtěte ZDE: Digitální prznění dětí: OSN pro ně otevřeně požaduje neomezený přístup k internetu. Virtuální realita je základním právem dítěte? Zejména pro děti "hledající pohlavní identitu". Duhové bratrství? Nová Sodoma a Gomora

Zatímco ty první veřejně reprezentuje Kamala Harris, Mark Zuckerberg, klany Obamů a Clintonů a viditelným nástrojem je jim již dlouho Soros a jeho struktury, reprezentace těch druhých je skrytější. Pokud tedy nepovažujeme za jejich mluvčího nebo alespoň za spojence Donalda Trumpa. Dnes je téměř jisté, že „kosmoglobalisté“ nakonec zvolili a do velké politiky protlačili Elona Muska, zchytralého obchodníka a strůjce afér, ale zároveň nikoli hloupého, sečtělého muže s „drivem“, který vyrostl na sci-fi a sní o světě popsaném v podobných románech.

Vzhledem k tomu, že se dnes velká část boje o světový vliv odehrává na internetu, dostal Musk prostě pokyn, aby získal a přeformátoval Twitter. Že by nic moc ve srovnání s těžkou online artilerií „tolerance“ v podobě monstra MAANG: Meta, Amazon, Apple, Netflix a Google?

Jak to říci. Sociální síť s „ptákem“ již prokázala svou schopnost vytvářet virtuální realitu, v níž se vlastní pocity a objektivní fakta mnohým jeví jako „fejky“ z Putinovské propagandy. Pokud se odborníci, kteří byli vždy ve stínu „romantického“ Muska, pustí do práce, může Twitter „přeformátovat“ obraz života pozemšťanů. Jenomže tento souboj monster v žádném případě není ve prospěch rozumně smýšlejících lidí a tradičních národů.

Pokoušejí se nás znovu „napálit“ – tentokrát oslintaným bonbónkem „názorové svobody“.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky