Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Kyjevský režim brzy u konce s dechem: Násilná mobilizace vyvolává v zemi odpor. Banderovci už sahají k ohavným chemickým zbraním. Dovezeno i od nás? Bachmut obklíčen. Objeví se špinavá bomba?  USA a Británie zasely vítr...

Kyjevský režim brzy u konce s dechem: Násilná mobilizace vyvolává v zemi odpor. Banderovci už sahají k ohavným chemickým zbraním. Dovezeno i od nás? Bachmut obklíčen. Objeví se špinavá bomba? USA a Británie zasely vítr...

8. 2. 2023

Tisk článku

Václav Danda přináší informace z ukrajinské fronty, kde Kyjevu docházejí vojáci, a tak se musí uchylovat nejen k násilným odvodům dosud hýčkané střední třídy, ale také k používání chemických zbraní

Kyjevský režim vynaložil mnoho úsilí na to, aby Moskvě vnutil styl války, který ji měl vyčerpat. Sázka na vyčerpání ale nevyšla. Kyjev vycházel z myšlenky vnitřní slabosti ruské společnosti, která dlouhotrvající konflikt nevydrží.

pp

Mobilizace násilím

Obsedantní představa o Rusku jako o „ruské hordě“ se autorům v době plánování bojových akcí krutě vymstila. Je také zajímavé, že s vysokou mírou pravděpodobnosti je myšlenka takové války ukrajinská, nikoli západní. Alespoň na základě otevřených zdrojů to západní koloniální náčelníci nechtěli.

Ale jak posoudit míru výdrže samotné Ukrajiny, nakolik blízko je její vlastní vyčerpání? Jelikož statistiky jsou tajené a na Ukrajině neexistuje žádná rozumná sociologie, zbývá použít určité zjevné náznaky.

Na Ukrajině probíhá další velmi tvrdá vlna mobilizace. Tentokrát jsou povoláváni i ti, kterým se podařilo uprchnout do zahraničí, tedy miliony lidí, kteří pracují v západní a střední Evropě. Navíc, povolávací rozkazy přicházejí už i představitelům střední třídy. To znamená, že pod mobilizaci spadá „posvátná kráva“ ukrajinského Majdanu – takzvaný zajištěný občan. Ten, který svým postojem legalizoval nacistické bojůvky na Majdanu. Ten, který říkal, jak se mu dobře žije na západní Ukrajině - na rozdíl od Donbasu.

Vyčerpání

Ten, který nebyl povolán za celých 9 let a poslušně přitakává, že žádné nacisty nikdy neviděl. Jsou to ti samí lidé, které, když bylo potřeba, přivedli před kamery západních televizí, aby jejich prostřednictvím ukázaly přívětivou tvář popřevratové Ukrajiny. Toto je pro současnou moc velmi důležitá třída lidí. Tak důležitá, že i pouliční nacističtí pogromisté rozbíjeli jen podniky v dělnických čtvrtích. Netýkalo se to, elitních drogových doupat a gay klubů… Povolávali by je, kdyby měli alternativu? Jasně, že ne.

To je nejdůležitější indikátor, že Ukrajina se blíží k vyčerpání nepostradatelného zdroje – živé síly. Existuje mnoho dalších indicií, které jsou patrné v určitých úsecích fronty. Ale tenhle je nejdůležitější. Jakmile začnou lovit kyjevské manažery na střední úrovni, znamená to, že krize vylidněné armády je opravdu blízko.

Signalizuje to také vynucené odmítnutí branné povinnosti západoukrajinských národnostních menšin, například Maďarů, a rozšíření branných seznamů v Kyjevě a na východě země. Další rána pro střední vrstvu.

Prohrávající kyjevská junta proto ve stále větší míře sahá ke špinavým metodám - především k použití chemických zbraní.

pp

Čtěte ZDE: Dopis amerických zpravodajců Bidenovi: Vaši poradci jsou nekompetentní, nebo vám záměrně lžou. Nic nového. Už to tu bylo nejednou. Také dodávky tanků jsou nesmysl. Porážka Ruska na Ukrajině není možná. Chcete jadernou válku?

Jedy z dronů

Podle šéfa Doněcké lidové republiky Denise Pušilina použily již několikrát ukrajinské síly chemické zbraně na frontové linii v Donbasu v oblasti Bachmutu (který je dnes zcela obklíčen) a Ugledaru: „Podle prohlášení našich jednotek a velitelů, kteří s takovými informacemi přišli, existují důkazy o použití chemických látek na naše vojáky. A to nejen na arťomovském (bachmutském), ale i na ugledarském směru.“

Pušilin takové zprávy dostává již přibližně tři týdny. „Z bezpilotních letounů shazují chemické zbraně na místa, kde se nacházejí naše jednotky,“ potvrdil šéf DLR. Již dříve Pušilinův poradce Jan Gagin uvedl, že ukrajinská strana používá chemikálie, které způsobují obětem akutní závratě, nevolnost a zvracení.

Made in Česká republika?

Gagin potvrdil, že Ukrajinská strana již nějakou dobu nasazuje chemické zbraně, přičemž útoky probíhají „podél celé frontové linie. Chemikálie jsou „rozprašovány ze speciálních nádob připevněných na dronech.“

Ukrajinská armáda se na sociálních sítích otevřeně chlubila vlastnictvím těchto nelegálních zbraní a zveřejňovala záběry speciálně zkonstruovaných dronů a dovezených plynových granátů.

pp

Čtěte ZDE: Zjištění: Kyjev má zbraně hromadného ničení. Junta se nezastaví před ničím. Teroristické činy s použitím bojových jedů. V sestřelených dronech nalezeny aerosoly s botulotoxinem. Jak odpoví Rusko? O další krok blíž zkáze

Gagin žádá, aby informace o používání nelegálních chemických zbraní byly hlášeny OSN. Již loni na jaře ruské a donbaské zdroje informovaly o ukrajinských plánech na použití chemických zbraní. V loňském roce ruská armáda ukázala drony DJI Agras T30 nalezené v Mariupolu a také chemické ochranné prostředky,  které Kyjevu s ostatní vojenskou pomocí dodalo Německo a Česká republika. Drony DJI jsou původně určeny pro použití v zemědělství: mají postřikovací zařízení, palubní kamery a navigační systémy.

Kromě obav z použití chemických zbraní proti ruským vojákům zní z Moskvy obavy, že Ukrajina tyto zbraně použije při provokacích na důležitou infrastrukturu a civilní obyvatelstvo s cílem obvinit Rusko z válečných zločinů. Klasické "zloděj křičí chyťte zloděje" používá západní propaganda po celou dobu - a vlastně ve většině konfliktů, které Západ, především USA, vyvolaly.

Zelenského špinavá bomba 

Vedle chemických zbraní Rusko od počátku Speciální operace informuje veřejnost a mezinárodní společenství o rozsáhlém výzkumu patogenů a projektech biologických zbraní na Ukrajině, které jsou financovány a kontrolovány ze Spojených států.

Čtěte ZDE: Američtí jestřábi tlačí svět do 3. světové války: Dalších 100 miliard Kyjevu? Hlavní média už připravují Američany: Jaderný útok na USA? Netřeba se bát! Stačí sejít do sklepa a schovat hlavu! Z blázince rovnou do vlády či do médií...

Západ proto tím hlasitěji obviňuje ruského prezidenta Vladimira Putina z vyostřování války a tvrdí, že Rusko je připraveno použít na Ukrajině jaderné zbraně.

Rusko však několikrát zopakovalo, že jeho politika jaderného odstrašování vychází z nepřípustnosti jaderné války, protože v takovém konfliktu by nemohlo být vítězů. Ostatně i Pentagon opakovaně zdůraznil, že Spojené státy nemají žádné indicie, že by Rusko hodlalo ve válce na Ukrajině použít jadernou zbraň.

Americký ministr obrany Lloyd Austin prohlásil, že neexistují žádné důkazy, které by nasvědčovaly o opaku. Zato se již několik měsíců objevují zprávy, že Kyjev pracuje na přípravě špinavé bomby, aby pak obvinil Rusko z použití jaderných zbraní.

Prezident Zelenskyj se vyslovil jasně: NATO musí provést preventivní jaderný úder proti Rusku, a ne čekat na ruské jaderné útoky. Ruský prezident Vladimir Putin k tomu prohlásil, že těm, kdo se pokoušejí vydírat jeho zemi jadernými zbraněmi, se to vymstí.

Bachmut je obklíčen, lov na Ukrajince, kteří už mají války Západu proti Rusku prostřednictvím Zelenského dost, nabývá zcela šílených podob. Jenže bývalý izraelský premiér prozradil, že když vloni na jaře již téměř zprostředkoval ukončení bojů mezi Moskvou a Kyjevem, Západ - především USA a Británie - do toho hodily vidle a přinutily Zelenského pokračovat.

Zasely vítr. Sklizeň bouře je blízko.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky