Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Skandální Fialova loupež za bílého dne: Důchodci = otroci? Vláda chudým bere, sobě, poslancům a soudcům přidává desetitisíce. Desítky miliard Ukrajincům mají zaplatit nejvíce ožebračovaní? To už ne! Oživíme tradici defenestrace?

Skandální Fialova loupež za bílého dne: Důchodci = otroci? Vláda chudým bere, sobě, poslancům a soudcům přidává desetitisíce. Desítky miliard Ukrajincům mají zaplatit nejvíce ožebračovaní? To už ne! Oživíme tradici defenestrace?

27. 2. 2023

Tisk článku

Radka Johnová komentuje a na konkrétních číslech dokládá zpupnost a neslýchanou drzost fialové vládní garnitury, která rozhazuje desítky miliard statisícům "zdejších" Ukrajinců, sobě a "svým" ze státní kasy přidává, a zaplatit to mají důchodci, kteří systém po desítky let živili - a již tehdy byli okrádáni

Lze spoléhat na penzi od státu? Ne. Přesto musíme. Nebo jiná odpověď: Ano, ale je to špatně. Bez vlastní odpovědnosti nemůžeme být svobodní. Svoboda je svoboda rozhodování, ale znamená i nést následky za naše rozhodnutí. Bez svobody rozhodování a vlastní odpovědnosti za tato rozhodnutí jsme otroky státu, resp. vlády. A stát, respektive naše vláda nám teď názorně ukazuje neomezenou moc otrokáře.

Otroci si předplatili, otrokáři jim to teď ukradnou pro sebe

Na přelomu roku si vláda a další ústavní činitelé valorizovali své platy v "zákonné výši". Vrcholným politikům, soudcům a státním zástupcům k 1. 1. 2023 vzrostly platy o zhruba 12,7 procenta. Mimo jiné to znamená, že plat ministra se zvýšil měsíčně o 22 100 Kč na částku 195 300 Kč. Platy řadových poslanců, našich zvolených zástupců, vzrostly na 102 400 Kč, to je o 11 600 Kč. A k tomu jim ještě vzrostly zákonně valorizované náhrady o 5 900 - 8 000 Kč (podle vzdálenosti jejich trvalého bydliště). Přece si nebudou při stotisícovém platu hradit dopravu do zaměstnání za své.

Současný důchodový systém je velmi nespravedlivý, asociální, jde daleko nad rámec nutné solidarity s potřebnými. „Penzijní pojištění“ není pojištění, ale daň. Daně, nikoli pojištění, jsou povinné a nemůžeme si zvolit jejich parametry.

V současné době odchází na důchodové pojištění 28 % z vyměřovacího základu, kterým je u zaměstnanců mzda (část odvádí zaměstnanec, část jeho zaměstnavatel, ale nemylme se, i tyto peníze musí zaměstnanec zaměstnavateli vydělat). Člověk, který celý život pracoval, odpracuje cca 40 - 45 let. Za tu dobu má "předplaceno" na 12 let pobírání plného platu v důchodu nebo 24 let polovinu platu. Jistě, máme průběžný systém, dnešní důchodci už někomu důchod zaplatili a totéž očekávají od další generace.

pp

Čtěte ZDE: Důchody a diletantství: Co si (někteří) zvolili, to teď máme (všichni). Vláda koupí raději drahé americké stíhačky. Nemravnost ruku v ruce s neschopností. Výkon jak z 9. století: Snížit důchody mrtvým? Pracuj déle, dostaneš méně!

Trestat ty, kdo poctivě platili

Solidarita je nutná. Je ale spravedlivé, že se do výpočtového základu důchodu počítá (z osobního vyměřovacího základu, tedy z faktických příjmů) 100 % jen do částky 17 743 Kč, tedy skoro jen z minimální mzdy, která je 17 300 Kč, a příjmy, které tuto částku přesahují, se započítají jen 26 %, a navíc nad 161 296 Kč se nezapočítá nic?

Když se započítává do výpočtového základu 100% částka jen o 443 Kč vyšší, než je minimální mzda, tak je něco špatně. To už není solidarita, ale naprosto zglajchšaltované poskytování starobní dávky nezávislé na tom, jak moc a jak dobře člověk pracoval, a kolik do systému odvedl.

Dnešní důchodový systém není solidarita mezi jednotlivými důchodci, ale solidarita se státem, který obírá všechny. Tento model výpočtu trestá každou výdělečnou snahu. Na vyšší důchod mají šanci dosáhnout hlavně ti, kteří odešli do důchodu později, než měli ze zákona nárok. A vláda pak řekne, že tito lidé už mají důchody vysoké dost, a bude valorizovat všem stejnou částkou?

Ukradených dvacet miliard dají Ukrajincům

Valorizace důchodů v závislosti na inflaci byla zakotvena do zákona proto, aby vlády o své libovůli nemohly okrádat důchodce o výše popsanou almužnu. Současná asociální vláda se ovšem rozhodla, že procentní výměra se zvedne nikoli o zákonnou výši 11,9 %, ale jenom o 2,3 % z procentní výměry. Průměrný důchod se měl navyšovat podle zákona o 1 771 Kč, vláda chce protlačit parlamentem navýšení pouze o 756 Kč. Jak píší mainstreamová média, stát tím ušetří jen letos 20 miliard korun.

pp

Čtěte ZDE: Babiš rozdával lidem: Fiala také rozdává - ale do bezedné ukrajinské díry. Ševče, zaplať! To je, panečku, pravicová ODS! Ožebračený občane, přijď si pro dávky (z dluhu). Do pochodu nám hrají davoské rekviem. Nikdo nebude mít nic?

Vládci říkají lidem, že si musí spořit. Ne vždycky se to vyplatí. Uměle vyvolávaná inflace úspory znehodnocuje. Inflace se vyplatí jen zadluženému státu, který splácí své úroky a dluhy inflačními penězi. Možná i proto ti, kteří vládnou, dělají všechno možné, aby se naše úspory znehodnocovaly. Z poslední doby např. umělé vyvolávání inflace prostřednictvím intervencí ČNB na oslabování měny. Na úrovni EU tzv. kvantitativní uvolňování, česky: tištění peněz.

I když už se dnes ani netisknou, jen účetně vypisují. Deficitní rozpočty (mimo jiné např. včetně plateb za nespotřebované vakcíny nebo za sociální dávky "uprchlíkům" v luxusních automobilech). 15. 2. 23 zveřejnilo ministerstvo financí na Twitteru, že "výdaje státu a samospráv spojené s příchodem uprchlíků z Ukrajiny před ruskou agresí dosáhly do konce ledna sumy 28,5 miliardy korun. Z toho šlo 20,6 miliardy ze státního rozpočtu. Největší část výdajů, konkrétně 9,7 miliardy korun, šla na sociální dávky pro uprchlíky. Výdaje na zajištění zdravotní péče dosáhly 4,9 miliardy korun."

Stará tradice defenestrace

Stát se chová jako diktátor, vládce nesvéprávných dětiček, polootroků. Asociální stát dorovnává výši nízkých důchodů z „pojištění“ těch, kteří odvádějí povinně vyšší důchodové pojištění. Je to stejně absurdní, jako by stát více vydělávajícím odebral část výplaty, a přerozdělil ji těm, kteří vydělávají méně.

Nebo snad vezme těm, kteří mají málo, a dá těm, kteří vydělávají více - viz ústavní činitelé z úvodu? Všimli jste si, že plat ministrů, kteří rozhodují o nevalorizování důchodů, ač jsou ze zákona povinni, vzroste měsíčně o částku převyšující celý průměrný důchod?

Své zastupitele si lidé volí proto, aby zastupovali jejich zájmy I ministři jsou tedy "zaměstnanci" občanů. Asociální vlády, které jako první hodí přes palubu své nejzranitelnější spoluobčany, nekončívají dobře.

Čistě metaforicky: V českých zemích máme starou tradici defenestrace.

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Představa míru podle Bibiho: Totální válka: Potlesk vestoje i transparenty Válečný zločinec. Bouře protestujících před Kapitolem. Netanjahu vyučoval a známkoval. Mluvil dokonce o morálce! Potáhne na Írán?

Představa míru podle "Bibiho": Totální válka: Potlesk vestoje i transparenty "Válečný...

Dezolát, který má pro strach uděláno: Jsme pro fialové jen bakterie. Ti hodní chlapci střílejí na Fica a Trumpa. Válka proti Slovanům? Srbsko je naše ostuda. A sever Čech zrovna tak. Vím, jak ho postavit na nohy. A nejde jen o cikány

Dezolát, který má pro strach uděláno: Jsme pro fialové jen bakterie. Ti hodní chlapci...

Na začátek stránky