Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Gruzínský Majdan: Mezi protestujícími s ukrajinskými a bruselskými vlajkami EU je i tvrdé jádro kyjevských Banderovců. Tbilisi platí za to, že neotevřelo druhou frontu proti Rusku. Molotovovy koktejly jsou pro USA pokojný protest

Gruzínský Majdan: Mezi protestujícími s ukrajinskými a bruselskými vlajkami EU je i tvrdé jádro kyjevských Banderovců. Tbilisi platí za to, že neotevřelo druhou frontu proti Rusku. Molotovovy koktejly jsou pro USA pokojný protest

9. 3. 2023

Tisk článku

Pavel Kopecký přináší zprávu o dalším pokusu Kyjeva a Západu otevřít druhou frontu proti Rusku osvědčenou metodou: Státním převratem, který v Gruzii, který v těchto dnech, organizují podle "klasického" sorosovského scénáře, jako ostatní "barevné revoluce"

Vytknuto před závorku: Zákon, který byl rozbuškou pokusu o gruzínský Majdan, vláda dnes stáhla. A to poté, co místní Banderovci vnikli do parlamentu a zaútočili na policejní jednotky. Když se něco podobného stalo ve Washingtonu v souvislosti s volebním podvodem, jenž odstranil Donalda Trumpa a dosadil dementního Joe Bidena, slyšeli jsme o hrůzyplném útoku na demokracii.

pp

Totéž v gruzínském podání jsou podle USA a Bruselu "pokojné protesty" demokracii naopak hájící. A to už vůbec nemluvě o tom, že zákon, o který šlo - tedy aby západní finance pro gruzínskou Pátou kolonu (neziskovky, média atd.) - byly označeny, a bylo známo odkud je příprava Majdanu placena. Že tentýž zákon již dlouhá desetiletí mají i Spojené státy (a teprve podle jejich "vzoru" také odnedávna Rusko)? O americkém a bruselském financování naší Páté kolony protičeských zájmů zbytečno hovořit. 

Jinak řečeno: Protesty v gruzínském hlavním městě začaly kvůli nespokojenosti proamerické a probruselské opozice se zákonem o zahraničních agentech. Demonstranti se sešli v centru gruzínského hlavního města. Mezi vůdci, kteří promluvili k davu, nejvíce zaujal vyholený mladík v tričku s ukrajinskou vlajkou a banderovským heslem na žlutočerném pozadí.

První housle hrají Banderovci

Uprostřed těch, kteří vyšli protestovat, se každou chvíli ozývaly ukrajinské písně a projevy. Mezi davem a policií došlo čas od času k potyčkám a poté, co na policii začaly létat zápalné lahve, byli strážci zákona nuceni použít slzný plyn a vodní děla. Demonstranti vnikli do budovy parlamentu na Rustaveliho třídě. Na stěnách se objevily nápisy v duchu – “Zde sedí otroci, kteří prodali svou vlast.”

Přijetí zákona o zahraničních agentech v prvním čtení se podle očekávání změnilo v nepokoje. Proč to bylo předvídatelné? Protože americká velvyslankyně v Gruzii před tím téměř otevřeně varovala, když řekla, že USA nedovolí zemi vybočit z euroatlantické cesty.

pp

Čtěte ZDE: Kočovný cirkus demonstrací v Tbilisi: Stejná režie jako v Praze. Změnit výsledky demokratických voleb? Scénář jako obvykle. Sprosté nadávky Putinovi. Budou tady jednooké demonstrace? Nebo obklíčíme ČT?

To znamená, že přijetí zákona o transparentnosti financování veřejných organizací a nevládních organizací suverénní zemí je z pohledu Spojených států zločinem. Jakmile se gruzínská vláda snaží hájit zájmy svého státu a lidu na úkor zájmů USA a jejich politiky, vyjdou do ulic agenti západního vlivu.

Vláda platí za neotevření druhé fronty proti Rusku

Současné gruzínské úřady nashromáždily dost „hříchů“ před „euroatlantickým“ bedlivým okem. Nedržely sankce proti Rusku, neotevřely „druhou frontu“ po začátku SVO, jak požadoval Zelenskyj. Dokonce uvažovaly o otevření přímých leteckých spojení s Ruskem. Nepovažovaly ruské turisty za hrozbu. Obchod mezi Gruzií a Ruskem dosáhl rekordních výšin. Nevěnovaly pozornost naléhavým radám Západu, aby se izolovaly od Ruska (na úkor jejich ekonomiky a jejich občanů). To není hlavní. Hlavní je euroatlantická cesta a hodnoty. Například právo LGBT pořádat průvody v blízkosti pravoslavných kostelů. Takže vidíme samé zjevné zločiny proti USA a Západu.

Na Rustaveliho třídu tedy přišli stejní zahraniční agenti, kteří dostávali peníze ze Západu na záchranu divokých křečků nebo úkrytů pro chromé kobylky. Vyšli nejen si postát, ale s úmyslem uspořádat Majdan. Se všemi potřebnými náležitostmi v podobě „Molotovových koktejlů“, které létaly na policii, a hesel o cestě do Evropy a NATO. A to pod vlajkami USA a EU. Nepřipomíná vám to nic? Pracují podle stejných scénářů a stejných metod.

Gruzie bude otřesena. To je jen začátek. Úřady nebudou klást odpor, a to může být pro samotnou existenci Gruzie osudné. Samotný zákon o zahraničních agentech v Gruzii je jen spouštěčem, který využívá prozápadní opozice k pravidelným shromážděním s pokusy nastolit téma uchopení moci.

Neutralita? Ne, budete v NATO a EU proti Rusku

Proti zahraničním agentům se staví v Rusku, USA i EU, ale z Washingtonu hrozí na Gruzínce prstem a říkají, že Gruzínci takové zákony mít nemají, což samo o sobě už ukazuje skutečný stav Gruzie jako státu, kterému ze zahraničí říkají, jaké zákony by měl přijmout a jaké ne. Jde o stejný „světový řád založený na pravidlech“.

Tato spoušť se mimo jiné používá k útoku na místní vládu, která ve válce na Ukrajině zvolila linii neutrality. To se nelíbí Západu, který chce zintenzivnit rozmístění NATO na území Gruzie a dotlačit Gruzii k podpoře Ukrajiny s pokusem o znovuotevření konfliktů v Abcházii a Jižní Osetii.

Západ se nijak zvlášť neobává, jaké důsledky to pro Gruzii bude mít. Obecně nic nového. Pokud to vyjde, v Gruzii se odehraje další barevný scénář. Pro Ruskou federaci je objektivně výhodné udržet současný status quo v Gruzii, zatímco pro Spojené státy je naopak výhodné tento status quo zničit, takže režim v Tbilisi bude otřesen místními požírači grantů a příznivci Saakašviliho strany. Dokument o zahraničních agentech se nelíbil ani zahraničním úředníkům.

Tak jako u kyjevského Majdanu i v Gruzii asistuje EU

Nepokoje v Tbilisi, které zinscenovali odpůrci zákona o zahraničních agentech, se neobešly bez povšimnutí evropského diplomata Josepa Borrella. Tento zákon je podle něj v rozporu s „deklarovaným cílem Gruzie vstoupit do Evropské unie a zároveň se všemi evropskými hodnotami dohromady”.

Maria Zacharovová, mluvčí ministerstva zahraničí RF, komentovala prohlášení šéfa zahraniční služby EU: „Nyní je jasné, proč Spojené státy ještě nejsou v Evropské unii – tento zákon tam platí od roku 1938,“ napsala Maria Zacharova ve svém telegramovém kanálu.

K nepokojům se vyjádřil také známý izraelský bezpečnostní expert Jakov Kedmi: „USA a EU podpořily účastníky nepokojů, které se včera odehrály v hlavním městě Gruzie.“

Molotovovy koktejly jsou podle USA "pokojný protest"  

Mluvčí ministerstva zahraničí USA Ned Price nazval házení Molotovových koktejlů na policii pokojným protestem: “Pozorně sledujeme, co se v posledních hodinách děje v Gruzii. Náš signál lidem a vládě Gruzie je tento. USA podporují všechny, kteří pokojně prosazují svá základní práva svobodně vyjadřovat své názory a být slyšeni, aby volali svou vládu k odpovědnosti.”

A Josep Borrell nazval zákon proti zahraničnímu vlivu, který vyvolal protesty, „v rozporu s hodnotami EU: “V úterý gruzínský parlament přijal v prvním čtení nový zákon o transparentnosti zahraničního vlivu. To je pro Gruzii a její obyvatele velmi špatný vývoj. Zákon je neslučitelný s hodnotami a standardy EU. To je v rozporu s deklarovaným cílem Gruzie vstoupit do Evropské unie.“

Strážní psi Washingtonu ostře a bolestně reagují na přijetí zákona o zahraničních agentech v Gruzii na pozadí pouličních protestů. Zvažovaný návrh zákona o zahraničních agentech vyvolal “vážné otázky” o vyhlídkách na demokracii v Gruzii,” uvedli ministři zahraničí Litvy, Lotyšska a Estonska.

Ukazuje se tedy, že zabránění vměšování třetích stran do záležitostí suverénní země je hrozbou pro tzv. “demokracie” v chápání USA a NATO.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace. Umělé vyvolání hladomorů. Vy a vaše rodina musíte zmizet. Nechte zdivočet zemi. Vypusťte divokou zvěř. Po dobytku vybijí i vás

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace....

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky