Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Oni to jinak neumějí: Do průvodu! Na Letné jak za Husáka. Zúčastnil ses? Hurá pro úvěr! Zástěrka pro kapesní zloděje má jméno Fremr. Inflace klesá, ale benzín letí vzhůru? Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným...

Oni to jinak neumějí: Do průvodu! Na Letné jak za Husáka. Zúčastnil ses? Hurá pro úvěr! Zástěrka pro kapesní zloděje má jméno Fremr. Inflace klesá, ale benzín letí vzhůru? Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným...

15. 8. 2023

Tisk článku

Jiří Weigl sleduje, jak se za jásání davů - tentokráte nikoli pod vlajkami rudými ale duhovými - v dokonalém opisu vracíme tam, odkud jsme vyšli (včetně úplné odtrženosti politiků od reality) a má za to, že toto "rozmarné léto" už nezakryjí ani pitomosti okurkové sezóny

Bývalo tradicí, že o prázdninách zavládla v politice a médiích okurková sezóna, rekreující se občané bývali ušetřeni závažných témat a obrazovky a stránky magazínů ovládly populární televizní celebrity a zvířátka.

Letos je tomu, zdá se, jinak. Mediálně to vypadá, že po 34 letech se právě o letošních prázdninách česká společnost hodlá konečně vyrovnat s komunismem. Má to také co do věrohodnosti příznačně okurkový charakter, ale dobře to přikryje jiná, pro občany daleko citlivější aktuální témata, jako třeba pověstný úsporný balíček, který z jejich už značně scvrklých kapes vytáhne další miliardy.

1. máj už ne rudý, ale duhový

Bizarnost dnešní debaty vynikne nejlépe ve srovnání – představme si, že by v pohnutých letech nástupu totality po druhé světové válce byl nastolen požadavek „odrakouštění“ a u veřejně činných osob důkladného zkoumání, co kdo dělal za Rakousko-Uherska. Tehdy od dob monarchie uběhla asi stejná doba, jaká dělí dnešek od 80. let. Komu a čemu by to asi mohlo posloužit?

Ještěže máme nový téměř státní svátek, který, zdá se, nahrazuje 1. máj. Prague Pride je ten pravý čas té jediné pravé lásky, kterou současný mainstream vyznává a podporuje, a současně příležitost demonstrovat oddanost jedinému pravému pokrokovému vědeckému světovému názoru. A jako za starého režimu nesmějí chybět masové průvody s bizarními alegorickými maškarami, hesly, transparenty a vládními politiky a velvyslanci spojeneckých velmocí v jejich čele.

Průvod končí tak jako za starých časů na Letné, všude je moc veselo a nadšení účastníci chválí do televize skvělou atmosféru.

SLEDUJTE: Ve středu 16. 8. 2023 vysílá Protiproud TV od 18 hodin další rozhovor s Michalem Semínem na aktuální témata. Rozhovor jistě nepropásnete, bude mu věnován jako obvykle i článek zde na protiproud.info. 

Firmy, které tuto akci z musu podporují, si zase tak jako za starých časů odškrtnou povinnou účast (alespoň finanční) a mají před vrchností kladný bod v „socialistické soutěži“ (dnes se tomu říká ESG). Možná jim banka za to i poskytne úvěr – takovéhle blbosti a ne dobrý, finančně návratný projekt dnes mají rozhodovat o alokování finančních zdrojů. Dostali jsme se opravdu daleko.

Skutečné problémy

Normální občané na to smutně koukají, nevěří svým očím. Nikdo jim není například schopen vysvětlit, proč za uplynulý týden vyskočila cena pohonných hmot o 5 a více korun. Inflace přece klesá, říkají nám, tak co?

Životní úroveň nám už dnes, před úsporným balíčkem, klesla nejvíce v celé EU, ale moudří všeználkové-analytici ve svých úvahách nad tím meditují, proč si Češi nejsou schopni říci o vyšší mzdy a že si tedy za propad své životní úrovně vlastně mohou sami. Pomíjejí, že ten postupný pokles inflace, jímž se politici pyšní, nezpůsobila ani vláda, která zatím nijak nešetří, ani dlouhodobě nečinná centrální banka, která má boj s inflací v popisu práce, ale právě mzdově zdrženlivé chování občanů a jejich klesající nákupy a šetření. Kdyby toho nebylo, inflace by běžela dál bez omezení.

Skutečně, velké problémy, které naše země a její obyvatelé zažívají, nezpůsobili běžní občané, ale špatná politika těch, kteří nám vládnou. Ani pitomosti okurkové sezóny to nemohou zakrýt. Jenom nám ukazují, jak jsou ti, kteří vládnou, vzdáleni zájmům a potřebám obyčejných lidí.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky