Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Zelenský v OSN a americkém Kongresu: Katastrofa? Opatrně s tím. Had splnil úkol. Západ ho ještě neopouští. Potyčka s Poláky? Jen předvolební. Prachy a zbraně proudí dál. Eskalace pokračuje. Chce Západ konec na jaře 2024?

Zelenský v OSN a americkém Kongresu: Katastrofa? Opatrně s tím. Had splnil úkol. Západ ho ještě neopouští. Potyčka s Poláky? Jen předvolební. Prachy a zbraně proudí dál. Eskalace pokračuje. Chce Západ konec na jaře 2024?

23. 9. 2023

Tisk článku

Rostislav Iščenko komentuje cestu Zelenského k jeho americkým protektorům a doporučuje příliš se neuchvacovat jeho "chladným přijetím", protože Západ potřebuje vylepšit vyjednávací pozice s Ruskem, a proto svého "hada" zatím ještě zdaleka neopouští

Ruská média věnovala pozornost především:

- poloprázdnému sálu Valného shromáždění během Zelenského projevu,

- prohlášení polského prezidenta Dudy, který přirovnal Ukrajinu k tonoucímu muži, který je připraven utopit zachránce,

- obilnému konfliktu mezi Varšavou a Kyjevem.

- a také odmítnutí Kongresu USA poskytnout prezidentovi Ukrajiny platformu pro vystoupení před americkými zákonodárci.

Z toho vyplývá, že Zelenského let do zámoří selhal a Západ zítra téměř opustí Ukrajinu. Ale je to tak?

pp

Nejprve si připomeňme, jaký cíl Zelenskyj sledoval, pak určíme, jak jej realizoval, a teprve potom vyvodíme závěr o neúspěchu nebo úspěchu návštěvy. Jde přece o cíl a jeho realizaci, a ne o vnější projevy sympatií. Vzpomeňte si na vtip o hadovi Gorynyčovi, který vyšel bojovat s hrdinou: "No, je to zbabělec, je to slaboch a je to ubohý červ. Ale zůstal naživu!" Neboli: Had splnil svůj úkol, a je mu jedno, co si o něm hrdina myslí.

Poloprázdný sál?

Zelenskyj cestoval, aby zajistil zachování západní podpory pro Ukrajinu po neúspěšné ofenzivě Ozbrojených sil Ukrajiny a posílení politiků ve Spojených státech požadujících dohodu s Ruskem o míru (příměří) prostřednictvím odstoupení ukrajinských území, možná i větší, než ruské ozbrojené síly v současnosti ovládají nebo budou kontrolovat v okamžiku zahájení jednání. Vyřešil tento problém?

Začněme poloprázdným sálem. To je jasné selhání ukrajinských propagandistů. Kdyby nezačali podvádět se záběry z kroniky a nedostali příběh, ve kterém Zelenskyj v sále poslouchá, jak mluví na pódiu, nikdo by tomu vůbec nevěnoval pozornost. Faktem je, že polovina sálu pro Valné shromáždění OSN je velmi dobrá. Více lidí bude jen hodinu poslouchat vůdce Ruska, USA, Číny nebo nějakého módního „kalifa“. Scholze poslouchalo méně lidí než Zelenského. Obecně platí, že pro vůdce států, jako je Ukrajina nebo nějaký jiný satelit Západu, je dvacet posluchačů dobrých. Bývá to ještě méně.

pp

Pro srovnání prázný sál OSN při projevu slavného českého prezidenta Petra Pavla

Takže politik Zelenskyj, i když už neplní sály jako komik Zelenskyj, má stále docela slušnou sledovanost. Nevím, jak byla jeho řeč načasována. Je možné, že tam bylo hodně lidí prostě proto, že mluvil na začátku a nestihli odejít na jiné schůzky, ale faktem je, že půlka sálu je na Zelenského hodně. Není to selhání.

Předvolební potyčka s Poláky

Pak došlo k nepříjemné potyčce s Dudou a Morawieckim v otázce obilí, Dudovo demonstrativní odmítnutí setkání se Zelenským v OSN, ponižující fráze o utopenci a náznak, že vyschne koridor pro zbraně přicházející na Ukrajinu hlavně přes polské území. A?

A do večera se Ukrajina dohodla se Slovenskem na zrušení zákazu dovozu svých zemědělských produktů poté, co souhlasila s mechanismem pro udělování licencí. A Polsko hned oficiálně oznámilo, že je připraveno na jednání o formátu pro práci s ukrajinským obilím vyhovujícím oběma zemím.

pp

Čtěte ZDE: Polsko zastavilo dodávky zbraní: Všichni už mají Kyjeva plné zuby. Fico: Jejich drzost nezná mezí. Stačilo! Zelenskému zbyl už jen americký vazal Fiala. Maskují své obilí jako moldavské. Zoufalí čeští zemědělci: Komoro a vládo, jednejte!

Neoficiálně Poláci upozornili Kyjev na to, co už bylo jasné – volby se budou konat za tři týdny a pozice Polska už nebude tak tvrdá. Buďte trpěliví, dohodneme se, ale teď se pojďme setkat a diskutovat.

To samozřejmě není vítězství. Ale není to ani prohra. Nejde o rozchod s Polskem. Varšava naopak zdůraznila, že toho "utopence" bude zachraňovat i nadále. Ukrajinské obilí se na středoevropský trh nedostane ve stejných objemech, ale zřejmě se otevře tranzit do západní Evropy a část z něj skončí ve východní Evropě - nahrabat si chtějí i místní zkorumpovaní úředníci.

Ponížení v Kongresu? 

V důsledku toho nebudou ztráty amerických „farmářů“, kteří vlastní ukrajinské zemědělské podniky, katastrofální (to "ukrajinské obilí" je ve skutečnosti dávno americké, proto ten povyk). Zisky jim tedy zůstanou, což znamená, že zůstane zachována i jejich podpora Zelenskému. Ostatně vždyť se, na rozdíl od všech předchozích prezidentů Ukrajiny, ukázal jako jediný, který poslušně a nadšeně jedná podle jejich rozkazů na první hvizd. Budou také vyvíjet tlak na Kongres s požadavkem neoslabovat podporu pro Kyjev a pomáhat Bidenově administrativě, a za to získat pro Kyjev a místní oligarchy a zkorumpované politiky nové finance.

Jak individuálně uchránit před fialovými loupežníky a jejich záměrnou inflací peníze, které nám mizí před očima? Jak například i šetřit po stokorunách skrze zlato?

Na četné žádosti našich diváků přineseme v příštím týdnu pokračování tohoto ostře sledovaného pořadu. Zatím se podívejte na dva rozhovory odvysílané Protiproud TV ZDE:

Sebeobrana nepodvolených II: Jak se účinně a legálně ubránit zlodějskému státu? Velký bratr zaútočil! Zlatá svoboda. Stát nám do spoření neuvidí. Jako privátní protiatomový kryt? Není všechno zlato, co se třpytí

Absence setkání s Bidenem v New Yorku není problém, protože Zelenskyj spojil účast na týdnu OSN na vysoké úrovni s návštěvou Spojených států. S Bidenem se setkal ve Washingtonu a „hodný dementní dědeček“ slíbil, že mu bude i nadále pomáhat, jak jen to bude možné. Nyní má sice méně příležitostí, protože Kongres se zdráhá, a nechce Ukrajině odhlasovat nových 24 miliard dolarů, ale zkusí to.

Odmítnutí Kongresu vyslechnout Zelenského projev je pro něj jistě špatným znamením. A ne proto, že si ho američtí zákonodárci už vyslechli a nic nového neřekne. Vazalové v Kongresu nemluví proto, aby řekli něco nového, ale aby USA mohly prokázat národní konsensus v otázce podpory politika a jeho země.

Dejte další prachy a zbraně!

Přesto proběhly schůzky s několika vlivnými kongresmany. Zelenského věta, že pokud pomoc skončí, Ukrajina utrpí porážku, byla nejen slyšet, ale i opakována. V důsledku toho nyní politická síla na Západě, která přebírá odpovědnost za zastavení vojenské a finanční pomoci Kyjevu, bude v očích politiků a společnosti vinna politickou porážkou Západu. Budou si moci kdykoli připomenout, že Ukrajina byla připravena dále bojovat, ale oni to vzdali.

pp

Trička Protiproudu ve velikostech M, L, XL, 2XL a 3XL si můžete objednat na adrese: [email protected]. Možnost po dohodě vyzvednutí osobně v redakci, nebo zasíláme poštou na dobírku. Cena 300 Kč + poštovné. Pro osobní odběr volejte na redakční telefon 737 461 817. Po dohodě vám trička připravíme k vyzvednutí v Praze v Opletalově ulici.

S vysokou mírou pravděpodobnosti lze předpokládat, že Kongres sníží apetit administrativy jedenapůlkrát až dvakrát, ale přesto poskytne pomoc. Navíc půjde pouze o přímé alokace, které přijdou jako samostatná položka státního rozpočtu. A v rozpočtech různých resortů atp. Ani EU nepřestane chrlit na frontu peníze a zbraně.

Po Spojených státech se Zelenskyj vydal do Kanady, jejíž progresivistická vláda tradičně koketuje se silnou ukrajinskou diasporou, která má „zlatý podíl“ na vytvoření parlamentní většiny. Proto tam také něco dostane. Ottawa bude muset udělat nějaké alespoň symbolické gesto podpory.

Kyslíkový přístroj pro ponižovaného herce

Zelenskyj byl ponižován, často demonstrativně. Ukázali mu, že už není oblíbencem Západu a návrh, aby zavřel ústa a neodvážil se dál kritizovat své pány, už nebyl přátelský žert - bylo to silné "doporučení". Ale zároveň Bidenův tým a Poláci potvrdili, že jsou s ním na jedné lodi, a budou mu, jak nejlépe dovedou, v budoucnu poskytovat podporu. A nejen oni.

pp

SLEDUJTE: Rozhovor Petra Hájka s Petrem Bahníkem o především politickém odkazu sv. Václava - zakladatele tisícietého českého státu, který se potýkal v mnohém se stejnými výzvami a nebezpečími jako dnes my.

Neobvyklou sondu do klíčového okamžiku naší státnosti uvede Protiproud TV v rámci cyklu Alfa a Omega v sobotu 23. 9. v 18:00. Pořadu bude jako obvykle věnován článek i zde na hlavní stránce protiproud.info.

Zelenskyj ještě neodletěl ze Spojených států do Kanady, a britský kabinet už oznámil, že hodlá Ukrajině poslat další vojenskou pomoc: systémy protivzdušné obrany, dělostřelectvo, granáty a další spotřební materiál (žádná obrněná vozidla, ale tucet tanků již odeslali Švédové; žádná letadla, ale Belgie oznámila připravenost převést tucet F-16 na Ukrajinu již v lednu příštího roku, zatímco Američané hlásili, že první Abramsy dorazí na Ukrajinu už příští týden).

To vše samozřejmě Ukrajinu nezachrání, stejně jako ji nezachránily dosavadní dodávky. Nikdo na Západě už o konečné porážce Kyjeva nepochybuje. Bylo však rozhodnuto prodloužit agónii, aby si Západ mohl pro sebe vyjednat příznivější podmínky míru/příměří s Ruskem. Budou dávat méně, než dávali předtím, budou neustále připomínat, že Ukrajinci příliš kradou, diskreditace zkorumpovaného kyjevského režimu v západním tisku bude pokračovat (musejí připravit veřejnost na nevyhnutelný konec), ale kyslíkový přístroj svému herci zatím neodeberou.

Zelenskyj a jeho signál konkurentům doma

Některé západní elity se chtějí Ukrajiny zbavit na jaře-létě 2024 (to bude kontrolní výstřel do čela Bidenova týmu v prezidentských volbách). Některé chtějí vydržet do listopadu, aby měli šanci v amerických volbách radikální jestřábi. Zelenskyj však vyřešil hlavní úkol, který před ním aktuálně stál: Zatím nebude na odpis - on a ani Ukrajina.

pp

PŘIPOMÍNÁME: Protiproud TV v pondělí 25. 9. 2023 od 18:00 vysílá v přímém přenosu další díl pravidelného setkání Petra Hájka s "tvrdým jádrem" nepodvolených. "Porady" se můžete účastnit jako vždy i prostřednictvím chatu, a to i s předstihem před zahájením vysílání.

Jsme zvyklí měřit každého podle sebe. Samozřejmě, kdyby se - tak jako se Zelenským v USA - jednalo ne s prezidentem, ale s ministrem zahraničí, premiérem nebo předsedou některé z komor ruského parlamentu – nebylo by to jen ponížení, ale také zahraničněpolitický neúspěch, diplomatická katastrofa.

Ale bantustanové, závislí na dobré vůli protektorů, sponzorů a mecenášů, nejsou tak nároční. Jejich režimy jsou připraveny na jakékoli ponížení, jen aby nadále dostávaly peníze a zbraně. Protože to je to, co se neukazuje světu (který to nezajímá), ale konkurentům ve vlastní zemi: Že jsou stále autorizovanými zástupci sponzora, který zatím nehodlá v boji o moc a klíčům k finančním tokům sázet na konkurenty.

Zelenskyj tedy v zámoří hrál především svůj boj proti domácím politickým oponentům. Washington, Londýn a Varšava veřejně souhlasily s prodloužením jeho agónie.

Pokud jde o zbytek, bude to zameteno pod stůl. Ne poprvé.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky