Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Exprezident Klaus jasně: Sebedestrukce Západu zrychluje. Rudá ideologie se dnes skrývá za zelenou. Nejen zničující migrace. Kde se bere, občané, váš klid? Nezjednodušujme příčiny ukrajinské krize. Dvě knihy - dvě války. Přijde třetí?

Exprezident Klaus jasně: Sebedestrukce Západu zrychluje. Rudá ideologie se dnes skrývá za zelenou. Nejen zničující migrace. Kde se bere, občané, váš klid? Nezjednodušujme příčiny ukrajinské krize. Dvě knihy - dvě války. Přijde třetí?

18. 11. 2023

Tisk článku

Václav Klaus promluvil tento týden před nabitým sálem v dejvickém hotelu International o rizicích, kterým čelí západní civilizace, jež kráčí stále rychlejším tempem k sebezničení - což symbolicky jen o pár dnů předcházelo připomínce převratu z listopadu 1989

Před třemi lety můj Institut (IVK) vydal sborník našich textů s názvem Sebedestrukce Západu. Teď se záměrně opakujeme. Mrzelo nás, že tato knížka v tehdejším covidovém chaosu zapadla. Někdo si jí opravdu nevšiml a někdo si jí všimnout nechtěl. Chceme ji teď připomenout.

pp

Pád Západu zrychluje  

Ale nejen to. Jsme přesvědčeni, že za relativně krátké období pouhých tří let se náš svět zase evidentně posunul. V našich očích nesmírně nebezpečné vývojové tendence prudce akcelerovaly. To nás vedlo k vydání sborníku nového, se stejným názvem, který byl doplněn podtitulem „Pád zrychluje“. To, že pád zrychluje, je sukus naší nové knížky.

V té první jsme napsali, že jsme svědky „frontálního útoku na západní civilizaci“ a že – v důsledku toho – „Západ jako svobodný svět, chránící tradici a právo lidí žít si podle svého, přestává existovat“. Dodávali jsme k tomu, že ti, kteří Západ destruují, se snaží „vybudovat na jeho troskách novou utopii, zelenou, rovnostářskou, kontrolující myšlení i jednání každého z nás“. To jsou tři roky stará slova. Na těch trváme.

pp

Kde se bere náš klid?

Na obálce předchozí knihy byla padající americká Socha svobody. Zdálo se nám to adekvátní, neboť tehdy byl tento proces nejzřetelnější v Americe. Teď jsme zvolili (v obou případech ve spolupráci s Milanem Knížákem) evropský symbol, známou florentskou Michelangelovu sochu Davida, znehodnocenou zelenou barvou. Chceme tím zdůraznit, že právě zelená barva je pro nás rudou barvou dneška. Dnes nás tolik netrápí barva rudá, i když víme, že moc rozdílné nejsou. Pokračující únik mnoha politiků k barvě rudé považujeme za jejich malou odvahu postavit se skutečnému nebezpečí dneška.

Někomu se může zdát, že to tak hrozné ještě není a že titulem knihy strašíme čtenáře. Strašit nechceme.  Chceme však důrazně vyzvat veřejnost, aby otevřela oči a aby to, co se děje, začala brát vážně. Moc se mi líbí nedávný výrok odvážného německého autora Thilo Sarrazina „Kde se bere váš klid?“ („Woher kommt ihre Ruhe?“) Obracel se tím na své německé spoluobčany. Nám jde o naše české spoluobčany. Jejich klid nás totiž také nesmírně zneklidňuje.

Jednou z možností, jak ve stále napjatější mezinárodní situaci ochránit alespoň své peníze před loupeživými nájezdy fialové pětikolky, inflací a "vševidoucím zrakem" Velkého bratra - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu - je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).
Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost s námi využili (budiž jim velký dík!), mnozí o ní ale stále nevědí. Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali a pochopí. Braňme se! Nedejme jim nic zadarmo!

pp

Čtěte ZDE: Zlatá horečka v Protiproudu: Občanská sebeobrana proti fialovým loupežníkům. Markéta Šichtařová a spol. Jak spořit ve zlatě? Jak přelstít Velkého bratra? Hlavní je bezpečí: 5 tun falše. Pomozme sobě i svobodě slova! Nedejme se!

Blíží se společenská katastrofa

Mohu vás ubezpečit, že autoři textů, které dnes veřejnosti předkládáme, klidní nejsou. Hrozíme se blížící se společenské katastrofy. Její dobře viditelné předzvěsti jsou všude kolem nás. I když k nám přicházejí s určitým časových zpožděním, naši Bartošové, Pekarové-Adamové, Rakušanové a bohužel i Fialové, dělají všechno pro to, aby toto zpoždění bylo co nejkratší.

V poslední době často odkazuji na Huxleyho knihu „Brave New World“. Je ostatně zajímavé, že český překladatel této knihy v závěru 60. let, snad si na to někdo vzpomíná, zvolil název „Konec civilizace“. Už dlouho si v našem institutu říkáme, že je v dnešním kontextu Huxley relevantnější než Orwell. Ten byl bezpochyby zásadnější za komunismu. Pro svou letošní anglickou knížku jsem si proto dovolil zvolit název „Brave New West“.

Trváme na tom, že to, co se na Západě děje, není odnikud importováno. A ani nám to není zvnějšku vnucováno. Je to „home-made“, domácí výroba. Proto ono – pro nás klíčové – slovo sebedestrukce. Větev, na které sedíme, si podřezáváme sami.

SLEDUJTE ZDE: Tentokrát si popovídáme se zástupcem společnosti Supramedex Danielem Fialou o zázračných účincích kvalitního medu a dalších produktů na naše zdraví. V pořadu Zdraví v Protiproudu zveřejněném NA PPTV v sobotu 18. 11. 2023 v 18 hodin.

Likvidace všeho normálního  

Ve svém příspěvku do této knížky jsem si k diskusi vybral tři témata, která jsou – v mých očích – třemi hlavními mechanismy dnešních sebedestrukčních procesů. Je to, za prvé, vítězné tažení zelené ideologie, založené na klimatickém alarmismu a vedoucí k bezprecedentní indoktrinaci lidí (a zejména dětí) touto antihumánní ideologií, tímto novým náboženstvím.

Za druhé je to tragický omyl ideologie multikulturalismu a jejího důsledku, kterým je masová migrace ničící Evropu. A v neposlední řadě je to chování „svobodného“, ničím nespoutaného, bohatstvím „zpovykaného“ člověka, který se nemusí starat o svou holou existenci, o své elementární přežití, a který proto necítí žádné povinnosti, nýbrž pouze vyžaduje svá práva a své nároky.

Jako ekonoma mě mimořádně trápí právě ona "nárokovost", která je popíráním fenoménu vzácnosti jako definiční charakteristiky existence člověka na Zemi. Zároveň popírá můj třicet let starý imperativ, který jsem tehdy formuloval jako „dopočítávání do jedné“. Postoje a chování progresivistů likvidují přirozenou pokoru člověka, zdravý selský rozum, normálnost, slušnost. K tomu musíme společnost vracet.

SLEDUJTE: Protiproud TV v pondělí 20. 11. 2023 od 18:00 vysílá v přímém přenosu pravidelné setkání šéfredaktora Protiproudu s věrnými čtenáři a diváky - v jednom z mála necenzurovaných prostředí - nad aktuálními i obecnějšími otázkami naší doby. Do rozhovoru můžete vstupovat prostřednictvím chatu, a to i s předstihem před zahájením vysílání.

Dvě knihy, dvě války

Žádnou z těchto věcí tu ale teď nebudu podrobněji rozebírat. Nejsme na akademické konferenci. Dnešním setkáním se pouze snažíme nastolit téma a upozornit na naši knížku. První „sebedestrukci“ jsme psali před válkou na Ukrajině, a ani teď není tato válka předmětem této knížky, i když považujeme za evidentní, že je součástí sebedestrukčních procesů soudobého Západu. Bez nich by k této válce pravděpodobně nedošlo.

Zúžení diskuse o této válce na jeden její moment, na ruský vpád na Ukrajinu 24. února 2022, je záměrným zjednodušením tragického vývoje na Ukrajině, který jsme sledovali celá tři desetiletí po rozpadu Sovětského svazu. Všechno k tomuto neštěstí směřovalo.

pp

Velmi nás těší, kolik z Vás chce dát najevo svoji příslušnost k hnutí odporu a solidaritu s pronásledovanými nepodvolenými médii.

Trička Protiproudu ve velikostech M, L, XL, 2XL a 3XL si můžete objednat na adrese: [email protected]. Možnost po dohodě vyzvednutí osobně v redakci, nebo zasíláme poštou na dobírku. Pro osobní odběr volejte na redakční telefon 737 461 817. Po dohodě vám trička připravíme k vyzvednutí v redakci v Opletalově ulici (pár kroků od Václavského náměstí).

Vzápětí po vydání této naší další knížky propukla další válka, tentokráte na území Izraele a Palestiny. Ani tuto válku bychom neměli trivializovat. Určitě ji nelze zužovat na střet izraelské armády s Hamásem. Je to ve skutečnosti další kapitola války arabského světa s Izraelem, respektive války Izraele s arabským světem. Ani to ale není předmětem dnešní diskuse.

Po dokončení druhé Sebedestrukce Západu jsme začali zřetelně vidět, co všechno jsme vynechali. Proto bude třeba brzy napsat Sebedestrukci 3.0.

Přejme si, aby mezitím nedošlo k další tragické válce.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky