Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Svatbami za klima: Čeští zákonodárci budou oddávat. Sňatky jako součást kampaně? Manželství pro všechny! Pryč s diskriminací! Svatby dětí ve školách i příbuzných mezi sebou? Sezdají naši poslanci Netanjahua s vůdcem Hamásu?

Svatbami za klima: Čeští zákonodárci budou oddávat. Sňatky jako součást kampaně? Manželství pro všechny! Pryč s diskriminací! Svatby dětí ve školách i příbuzných mezi sebou? Sezdají naši poslanci Netanjahua s vůdcem Hamásu?

1. 12. 2023

Tisk článku

Ladislav Jakl komentuje novinku, kterou si schválili čeští zákonodárci, kteří si sami sobě přiřkli možnost oddávat novomanžele, a ptá se, zda tuto svou novou pravomoc využijí i pro usmíření dávných nepřátel ve světě a přilehlém vesmíru

Henry Kissinger byl nejslavnějším diplomatem poválečné éry. Ale klidně mohl být i dokonalým rozvodovým advokátem. Řídil se totiž krédem, že ve sporu nikdy žádná strana nemůže chtít vyhrát deset nula. Cením si toho, že jsem mu mohl stisknout ruku, když byl teprve pětasedmdesátiletým mladíkem. Dožil se sta let. Jak dlouho přežije ono jeho krédo, to kdybych věděl.

pp

Konečně je spatříme?

Ale pojďme od rozvodů ke svatbám. K naprosté dokonalosti má totiž po dnešku nakročeno náš právní řád. Zákonodárcům se podařilo propašovat do technické novely zákona o matrikách oprávnění oddávat… pro zákonodárce. Zmocňují tak sami sebe. Jen o jeden hlas v Senátu neprošel návrh na vypuštění této skvělé novinky.

Obětaví zákonodárci si tak nejspíš budou moci přibrat další nelehkou práci: naparovat se před svatebčany, plést se do památečných fotografií a videozáznamů a dělat si ve svých obvodech zadarmo kampaň. Konečně tak budou vidět i ti, kdo zůstávali léta neviditelní, protože ze samé skromnosti neprojevili žádný samostatný názor.

Jednou z možností, jak ve stále napjatější mezinárodní situaci ochránit alespoň své peníze před loupeživými nájezdy fialové pětikolky, inflací a "vševidoucím zrakem" Velkého bratra - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu - je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).

Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost s námi využili (budiž jim velký dík!), mnozí o ní ale stále nevědí. Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali a pochopí. Braňme se! Nedejme jim nic zadarmo!

pp

Čtěte ZDE: Zlatá horečka v Protiproudu: Občanská sebeobrana proti fialovým loupežníkům. Markéta Šichtařová a spol. Jak spořit ve zlatě? Jak přelstít Velkého bratra? Hlavní je bezpečí: 5 tun falše. Pomozme sobě i svobodě slova! Nedejme se!

Když pro všechny, tak pro všechny!

Každý totiž ví, že ženit a vdávat se chce každý. Ale nejsou lidi. Jak jinak vysvětlit, že polovina párů žijících spolu v domácnosti zůstává (a často vychovává děti) jen tak na hromádce? Určitě to bude jen tím, že starostové je nestíhají oddávat. A to ještě když projde manželství pro všechny! Kdo to má zvládat? To se bez oddávajících zákonodárců nedá stihnout.

Dnes smí uzavřít manželství zcela diskriminačně jen osoby dospělé, disponující právní způsobilostí a které nejsou vzájemně v blízkém příbuzenském vztahu. A to musí skončit! Manželstvím pro všechny se tento status konečně otevře i pro nezletilé, pro osoby zbavené právní způsobilosti a pro rodinné příbuzné. Jak k tomu dnes přijdou spolužáci ze čtvrté třídy, kteří by tak rádi měli ve škole hezkou svatbu? Nebo dva bratři? Nebo dědeček s vnučkou? Nebo mentálně postižení, kteří se neumějí podepsat? Když pro všechny, tak pro všechny!

NENECHTE SI UJÍT Petra Hájka v diskusi s badatelem a vysokoškolským učitelem Radovanem Dluhym o řízeném ovlivňování počasí, klimatu a šílených pokusech s rozprašováním jedovatých aerosolů na nicnetušící veřejnosti, aneb Jak se nechytit do pasti zvané "chemtrails".

Rozhovor v rámci cyklu pořadu Rub a líc uvede PPTV v sobotu 2. prosince od 18:00.

Banda vykradačů

Ale zpět k těm zákonodárcům. Dosud ústava rozlišuje moc legislativní, justiční a exekutivní. Odjakživa existují tendence všech těchto pilířů moci navzájem si kompetence vykrádat. Oklikou.

Zákonodárci fušují do kompetencí moci výkonné (vyšetřovacími komisemi, uzákoňováním správní agendy), výkonná moc vykrádá justici (zasahováním do soudcovské nezávislosti) a justice zase ingeruje do moci zákonodárné (obcházením legislativy formou judikátů, svévolnou interpretací zákonných ustanovení).

Ale dosud veškeré pravomoci všem pilířům přidělovala a vymezovala ústava (a technickou stránku výkonu těchto pravomocí například jednací řády). Nyní si zákonodárci na sebe stahují část ryze exekutivní a správní agendy běžným zákonem - a nic se neděje. Nebo je to téma pro Ústavní osud?

Šejk z Prahy fialově lže

Jen zdánlivou shodou okolností v ropných emirátech dnes začala konference o boji s podnebím. Minutou za oběti v Gaze. Informace o jiných obětech na Arabský poloostrov asi ještě nedorazily. Tohle nevymyslíte. Ono nakonec válčení škodí hlavně našemu podnebí a oné nejmenované planetě.

Že si ropní šejkové nepřejí omezení spotřeby fosilního tekutého zlata? Ale kdeže. Těší se, že s každým dalším omezením vyletí ceny. Především ale ta část ceny, daná dodatečnými flagelantskými přirážkami typu emisní povolenky, takže nějaká ta zvýšená marže od těžařů se snadněji ztratí.

No, a ve stejný den se dovídáme, že regulovaná složka ceny energie u nás stoupne od příštího roku o dvě třetiny. A náš premiér nás utěšuje, že na „předválečnou“ úroveň se ceny energií už stejně nevrátí nikdy. Těžko říct, kterou válku má namysli, když exploze cen energií začala už předloni na začátku podzimu.

Nedejme se jim jen tak! 

Jak se vlastními silami úspěšně léčit a udržet si zdraví BigPharmě, covidovým vakcinátorům a selhávajícímu zdravotnímu systému navzdory?

V rozhovoru Petra Hájka s mužem, který stojí za pozoruhodným přípravkem, jenž má překvapivě dobré výsledky v léčení jak některých fatálních onemocnění, tak následků vakcinace, najdete další informace

Sledujte ZDE: Zázrak uložený do medu: Cesta tam (do Číny) a zase zpátky. Tisíce let a tisíce zkušeností v extraktu. Jsou to záhadné organismy: Ani rostlina, ani živočich. Dřevo kazí, životy zachraňují. Energie a imunita. Zdraví patří do našich rukou!

Vzhůru do Dubaje, poslanečtí géniové!

A vůbec, my jsme přece ty ošklivé uhlíkaté zdroje energie stejně nechtěli, protože vítr a sluníčko jsou zadarmo, takže ceny s každým dalším větrníkem a kolektorem spadnou, jak nám tvrdil poslanec eulamentu Niedermaier a poražený z nizozemských voleb Timmermans. Tak jak nás tedy může postihnout nějaká válka daleko od nás? Navíc když je známo, že dovoz ruského plynu poslední dobou stejně stoupá a dovoz ruské ropy je největší za posledních 12 let.

Je to nějaké zapeklité. Ale jen zdánlivě. Řešení je jednoduché. Do Dubaje přijedou čeští zákonodárci a vyzbrojeni novou pravomocí oddají Benjamina Netanjahua s Izmailem Hánidžou, vůdcem Hamásu. Okamžitě klesnou nejen ceny energií, ale i globální teploty. Takové diplomatické řešení by nevymyslel ani Kissinger.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Model 11. září počesku pokračuje: Oficiální verze má čím dál větší trhliny. Záhada dopisu na rozloučenou. Jako pas teroristy Atty? Opravdu se Kozák přiznal ke klánovické vraždě? A co Bílý dům? Čeká nás rok velkých změn?

Model 11. září počesku pokračuje: Oficiální verze má čím dál větší trhliny. Záhada "dopisu...

Rusové, Evropané i Američané mají stejného nepřítele: Globální satanismus. Trump a Carlson jako tým do ringu. Vrací se na scénu i Steve Bannon? Donald už sestavuje budoucí vládní tým. Blíží se v USA výbuch ohnivé bouře?

Rusové, Evropané i Američané mají stejného nepřítele: Globální satanismus. Trump a Carlson...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky