Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
15 let od Klausovy rezignace na členství v ODS: Tohle není strana, kterou jsem zakládal. Ideje už roli nehrají. Pro trh, ne pro byznys! Co Topolánek začal, Fiala dovedl do konce. Pravicovou občanskou stranu už v naší zemi nemáme

15 let od Klausovy rezignace na členství v ODS: Tohle není strana, kterou jsem zakládal. Ideje už roli nehrají. Pro trh, ne pro byznys! Co Topolánek začal, Fiala dovedl do konce. Pravicovou občanskou stranu už v naší zemi nemáme

7. 12. 2023

Tisk článku

Václav Klaus připomíná okamžik, kdy před 15 lety vystoupil z ODS a zjišťuje, že jeho tehdejší důvody nejenže trvají, ale ještě se dále prohlubují - což dokresluje dopis redakci od Jiřího Minčiče, významného člena této strany ze severu Čech

Je to opravdu poněkud zvláštní výročí. Kdyby znamenalo nějaký významný moment jenom o mně a pro mne, určitě bych si ho netroufal připomínat. To, že už jde o „kulatých“ 15 let, tomu dává trochu jinou dimenzi. Dokonce i Kalendárium Českého rozhlasu to má jako připomínku kulatého výročí. A to je nějaká autorita.

Já sám, mnoho lidí v mé blízkosti, ale i těch, kteří mi píší, říkáme, že dnešní ODS už není tou ODS, jak byla v roce 1991 založena. K ODS asi dnes chovám macešsky, ale ona ke mně už dávno daleko macešštěji. Proto pár slov.

pp

Dnes už jen vedení

Na 19. kongresu ODS v pražských Vysočanech (v podstatě pár set metrů od místa, kde v srpnu 1968 proběhl památný Vysočanský sjezd KSČ) jsem se – jako prezident republiky – vzdal funkce čestného předsedy strany, kterou jsem založil. Četl jsem si teď svůj tehdejší projev, který je snadno k dispozici na internetu.

Zaujalo mne, že jsem řekl, že „děkuji za pozvání na Váš kongres“, ale že do „Vašeho jednání“ nebudu nijak zasahovat. To mé zdůraznění toho, že je to jejich, tehdy primárně Topolánkův kongres, bylo zcela zřejmé.

Pokračoval jsem větou, že „je pro mne již delší dobu nemalým problémem identifikovat se s celou řadou postojů, které Občanská demokratická strana, nebo snad přesněji řečeno její vedení, zastává.“ Tehdy to odlišení vedení a strany mělo smysl, dnes už by to smysl nemělo. Budu-li útočný, řeknu, že dnes už zůstalo jenom to vedení. Řekl jsem tehdy – v podstatě neagresivně – že „nechci hodnotit, nakolik si současné směřování ODS její dnešní členská základna přeje či nepřeje“.

pp

Čtěte ZDE: Bilance Gangu pěti: Po dvou letech fialové hrůzovlády pořád nemají dost. Ještě více krást, korumpovat, ničit. Z dětí nadělat blázny. Vyznávají jen válku. Kdy nás půjdou milióny? Nashledanou v lepších časech!

Trval jsem však na tom, že dnešní (podtrhávám, že byl prosinec 2008) „politika ODS není tou, se kterou jsem ODS zakládal a dlouhá léta vedl“. Dodal jsem, že „přeměně ODS ze strany pravicové a občanské ve stranu politického středu a stranu spíše lobbyistických zájmů než idejí“ nechci stát v cestě.

Slova o pravici už jen dekorací

K tomu se nic dalšího říci nedá. Že tehdy probíhající přeměna ODS (Topolánkova) byla dokončena (Fialou), je více než jasné. Míra tohoto posunu je absolutní. Ideje už roli nehrají. Bylo to staromódní. Slovo pravice už je jen zavádějící dekorací. Slovo trh se nepoužívá. Zcela se přijala zelená ideologie, tehdy hlavní nepřítel.

Tehdy se ještě bojovalo s EU, dnes už jsou kritizovány v EU jen jednotlivosti. Obhajovalo se politické stranictví, dnes nejsou politické neziskovky nepřítelem (nepřítelem je už asi jen jedna z nich). Lobbyismus byl považován za ničitele trhu, protože my jsme byli friedmanovsky „pro market“, nikoli „pro business“. Atd.

Jednou z možností, jak ve stále napjatější mezinárodní situaci ochránit své peníze alespoň před loupeživými nájezdy fialové pětikolky, inflací a "vševidoucím zrakem" Velkého bratra - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu - je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).

Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost s námi využili (budiž jim velký dík!), mnozí o ní ale stále nevědí. Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali a pochopí. Braňme se! Nedejme jim nic zadarmo!

pp

Sledujte ZDE: Zlatá horečka v Protiproudu: Občanská sebeobrana proti fialovým loupežníkům. Markéta Šichtařová a spol. Jak spořit ve zlatě? Jak přelstít Velkého bratra? Hlavní je bezpečí: 5 tun falše. Pomozme sobě i svobodě slova! Nedejme se!

Změna je i v jednání. Tehdy by se aktivisticky nejezdilo jako opakovaně Jana Černochová na Ukrajinu. Předseda Senátu by nebyl aktivisticky v Izraeli, stejně jako předtím na Tchajwanu. Prezident republiky tehdy protestoval na zasedání OSN proti myšlence globálního oteplování, zatímco teď v Dubaji předseda ODS pouze (a aspoň to) obhajuje jadernou energetiku.

Nebudu to prodlužovat. Obrat byl dokonán a tehdy probíhající přeměna byla úspěšně dokončena.

Pravicovou občanskou stranu už v naší zemi nemáme.

Zdroj.

Současně redakce dostala dopis od výrazného člena MS ODS z Liberce, který dokresluje slova Václava Klause o tom, co si myslí o nynějším vedení kdysi pravicové strany členská základna - nebo alespoň její část nadále věrná původnímu Klausovu programu:

Jiří Minčič: Smutné psaní 

Když jsem v dubnu tohoto roku navrhoval na sněmu MS ODS Liberec usnesení, ve kterém pana Fialu členové tohoto sdružení vyzývají k odstoupení z funkce předsedy ODS, tak jsem skutečně ani netušil, čeho bude pan Fiala spolu se svojí ideologicky resetovanou a samozřejmě materiálně vyztuženou „Mladou gardou“ (rozmnožení členové vlády) ještě schopen.

Respekt k jím nepočítaněkrát hlásanému dodržování zákonů dokázal spolu s dalšími spiklenci hned po posledních volbách, při ustavování tzv. politických klubů (členů pětikoalice) ve Sněmovně. Dodnes porušení platného zákona s následnými finančními škodami nikoho nezajímá. Pofidérní dobrozdání ve prospěch ustavení klubů od dnes již ústavního soudce Jana Wintra, to vše spolehlivě překrylo.

Nedejme se jim jen tak! 

Jak se vlastními silami úspěšně léčit a udržet si zdraví BigPharmě, covidovým vakcinátorům a selhávajícímu zdravotnímu systému navzdory?

V rozhovoru Petra Hájka s mužem, který stojí za pozoruhodným přípravkem, jenž má překvapivě dobré výsledky v léčení jak některých fatálních onemocnění, tak následků vakcinace, najdete další informace

Sledujte ZDE: Zázrak uložený do medu: Cesta tam (do Číny) a zase zpátky. Tisíce let a tisíce zkušeností v extraktu. Jsou to záhadné organismy: Ani rostlina, ani živočich. Dřevo kazí, životy zachraňují. Energie a imunita. Zdraví patří do našich rukou!

Vojenský konflikt Ruské federace s Ukrajinou otevřel brány dodnes trvajícímu proudu lží, manipulací, výhrůžkám (i státních zástupců), ale hlavně zcela otevřené materiální a verbální podpoře režimu, který dlouhodobě podporoval a podporuje všemi dostupnými prostředky příklon současných vládců Ukrajiny k ideologii německého nacizmu.

Dodávkami zbraní do místa konfliktu současná vláda ČR potvrdila své pohrdání lidskými životy jako takovými. A to bez rozlišení válčících stran. Tyto kroky vyzdobila poslankyně Černochová (ODS) dočasně ve funkci ministryně obrany (?) svými především večerními textovými výstupy. Ostudnými a trapnými.

Kandrdas Síkela

Pokračování v ekonomickém obřím sešupu tentokrát na domácí půdě, vláda zajistila především naprosto nesmyslným "řešením" energetické bilance státu. Ono se vlastně ani nedá o řešení mluvit. Spíše jde o zajištění patřičných zisků především akcionářům ČEZu. Rozhodující byli ti minoritní a také ti vládnoucí. Abych byl k ODS spravedlivý: zde plnil zadání zcela bezvýznamný „kandrdas“ Síkela (Starostové).

A právě tady myslím došlo k potvrzení zlomu v cestě do ekonomického nenávratna. Novelizací zákona o valorizací důchodů vyslala „Mladá garda“ signál, o tom, co si myslí o svých zaměstnavatelích, kterými občané ČR ve skutečnosti jsou. Blábolení pana Jurečky (KDU-ČSL) o důchodové reformě a dalších sociálních „vymoženostech“, mají kvalitu Programových prohlášení vlády č.1 a 2.

pp

Čtěte ZDE: Osvědčený 13 bodový plán pro chcíplé kobyly: Fialový panáček profesor Nutela zdrhl v době stávky na Moravu. Už i SPD má víc procent než ODS. Zakažme říkat, že kobyla chcípla. Vyměnit jezdce - a jede se dál. Zarajtuje na mršině Kuba?

108 - a nic víc

Říká se, že kdo lže, ten také krade. Toto přísloví by si měl opakovat pan Petr Fiala, zatím ve funkci předsedy vlády. A vlastně všichni členové vlády tohoto především Německem sdíleného státu.

Četné prostředky získané nejen výše zmíněnými „metodami“ s velkou pravděpodobností konči většinou na Ukrajině. Nejen v dodávkách či platbě za zbraně, ale i v půjčkách ve prospěch Ukrajiny, nebo platbě úroků za půjčky, které si vzala samotná Ukrajina. O astronomických platbách za USA nebo Německem dezinfikovaném ruském plynu nemluvě.

Bylo by toho ještě mnoho zásadního, co má schopnost zničit a vlastně již ničí tento dnes již nesvéprávný stát.

A pak se stane, že se najde individuum, člen zjevně jakési přetvářené ODS, pan Šimíček. Nebudu tento text špinit (zde) citacemi jeho sprostot, vulgarit, lží a (dle mého názoru) trestnímu postihu podléhajících označení či tvrzení.

Vypadá to, že tito Šimíčkové, Novotní, ale i Vondrové, Vystrčilové, Skopečkové, Černochové, Zajíčkové, mají sílu zbavit současnou ODS zbytků jakéhokoliv potenciálu. Včetně toho volebního. Mimochodem: současní zákonodárci si technickou změnou zákona zajistili možnost oddávat. Že tím vlastně porušují Ústavu ČR je netrápí. Proč?

Protože 108.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Rusové, Evropané i Američané mají stejného nepřítele: Globální satanismus. Trump a Carlson jako tým do ringu. Vrací se na scénu i Steve Bannon? Donald už sestavuje budoucí vládní tým. Blíží se v USA výbuch ohnivé bouře?

Rusové, Evropané i Američané mají stejného nepřítele: Globální satanismus. Trump a Carlson...

Rozdělený Heartland: Civilizace moře se pokouší obklíčit Světový ostrov. Moskva centrum multipolárního světa? Svět odmítl americkou dominanci. Evropské, čínské, hispánské i islámské srdce? Trump pochopil, že konec dějin nehrozí

Rozdělený Heartland: Civilizace moře se pokouší obklíčit Světový ostrov. Moskva centrum...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky