Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Začíná to houstnout: Svobodný Texas? Odtržení je stále reálnější. Chce Biden vyprovokovat občanskou válku? Osud jako Doněck a Luhansk? Unie na rozpad, jako ta evropská. Donald Trump začíná úřadovat

Začíná to houstnout: Svobodný Texas? Odtržení je stále reálnější. Chce Biden vyprovokovat občanskou válku? Osud jako Doněck a Luhansk? Unie na rozpad, jako ta evropská. Donald Trump začíná "úřadovat"

26. 1. 2024

Tisk článku

Pavel Kopecký komentuje stále se vyostřující střet mezi Texasem a bidenovskými uchvatiteli, kteří nedovolují bránit se smrtící imigrační vlně, na což hrdí Texasané za podpory dalších republikánských států odpovídají voláním po samostatnosti

Několik amerických médií uvádí, že texaské úřady zvažují možnost odtržení od Spojených států na pozadí rostoucí migrační krize. Možnost odtržení se od unie je zakotvena v ústavě, a jelikož federální orgány nejsou schopny respektive ochotny ochránit tento stát a celé USA před přílivem nelegálních migrantů (naopak si je přejí, je to stejný plán jako má Brusel, pozn. PP), odtržení je řešením neúnosné situace. Ostatně Florida a další americké státy dávají najevo, že mohou vstoupit do politické unie s Texasem.

Blíží se další občanská válka Severu proti Jihu v USA?

pp

Národní garda přebírá kontrolu   

Texaská národní garda instaluje další oplocení na hranici s Mexikem navzdory zákazu amerických federálních orgánů: „Americké úřady daly Texasu termín do pátku 26.1. 2024, aby umožnil pohraniční stráži vstoupit do parku Shelby v Eagle Pass na hranici s Mexikem,“ píše deník The Texas Tribune. Připomeňme, že guvernér Texas Greg Abbott začal již před časem stavět zeď z ostnatého drátu podél hranice s Mexikem.

Nejvyšší soud USA povolil federálním orgánům jeho odstranění - a tím začala ostrá konfrontace mezi Washingtonem a Texasem. Texaská národní garda nicméně nadále pokračuje ve výstavbě opevnění a drží pohraniční stráž v odstupu.  "Texas má ústavní pravomoc dělat přesně to, co děláme, protože autoři ústavy věděli, že nastanou chvíle, kdy federální vláda nebude dělat svou práci a státy budou mít právo na sebeobranu," prohlásil guvernér Abbott.

Čtěte ZDE: USA táhnou proti Mexiku: Hrozí další válka? Zbraně míří na hranice. Americká Ukrajina? Mexický prezident má velkou podporu obyvatel. Mexiko spolupracuje s Ruskem a Čínou. Kartely a imigranti jako záminka? Následující týdny ukážou

Jako Doněcká a Luhanská republika?

Osud Texasu je vlastně velmi podobný zrodu donbaských republik. A vůbec celá historie tohoto státu je dramatická. V roce 1835 Texas oznámil jeho vystoupení z Mexika a přistoupení k USA. Tedy i tehdy texaská republika byla „samozvaná“. V roce 1837 byl Texas uznán Washingtonem, ale teprve o 10 let později, v roce 1845, se Texas stal součástí Spojených států.

Napětí mezi Texasem a Bidenovou administrativou stoupá. Ve středu (24. ledna) guvernér Greg Abbott řekl, že právo Texasu na sebeobranu převyšuje všechny federální zákony a že texaské úřady a orgány činné v trestním řízení se budou řídit místními státními zákony. V písemném prohlášení Abbott obvinil prezidenta Joea Bidena, že nesplnil své závazky týkající se zabezpečení hranic USA a že jeho vinou nelegální migranti vstoupili do země v rekordním počtu. Místní úřady a Bílý dům se teď topí v soudním řízení. Je to pěkný zmatek.

Soudy na různých úrovních pravidelně vydávají rozhodnutí, která buď texaské národní gardě instalovat na hranicích žiletkový drát a plovoucí bariéry povolují, nebo naopak umožňují federálním pohraničním agentům přestřihnout drát a vpustit nelegální přistěhovalce do země. Koncem prosince Abbott podepsal zákon, podle kterého bude mít texaská policie právo zatýkat nelegální migranty a vyhostit je ze země. Zákon má však vstoupit v platnost až v březnu.

Jak se úspěšně léčit či udržet si zdraví BigPharmě, covidovým vakcinátorům a selhávajícímu zdravotnímu systému navzdory?

V rozhovoru Petra Hájka s mužem, který stojí za pozoruhodným přípravkem, jenž má překvapivě dobré výsledky v léčení jak některých fatálních onemocnění, tak následků vakcinace, najdete další informace

Sledujte ZDE: Zázrak uložený do medu: Cesta tam (do Číny) a zase zpátky. Tisíce let a tisíce zkušeností v extraktu. Jsou to záhadné organismy: Ani rostlina, ani živočich. Dřevo kazí, životy zachraňují. Energie a imunita. Zdraví patří do našich rukou!

Vzpoura se šíří 

Před týdnem Texaská národní garda převzala kontrolu nad Shelby Parkem v Eagle Pass a odřízla přístup do tohoto úseku hranice nejen pro nelegální imigranty překračující Rio Grande, ale i pro federální hraniční kontrolu. Taková událost by se mohla stát zápletkou pro film o druhé občanské válce, který si Američané shlédnou (ale nikoli v kinech) už letošního dubna.

Abbottovo prohlášení o právu Texasu na sebeobranu získalo totiž širokou podporu mezi mnoha ostatními státy. Guvernéři Floridy, Jižní Dakoty, Montany, Georgie, Oklahomy, Arkansasu, Utahu a další se postavili za Abbotta a kritizovali kroky Bidenovy administrativy. Rovněž předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson vyjádřil podporu Texasu s tím, že dalším krokem bude odvolání Alejandra Mayorkase z postu ministra pro vnitřní bezpečnost. Republikáni se aktivně zasazují za jeho odvolání.

Události posledních týdnů jsou zřejmě nejvážnější eskalací dlouhotrvající krize ve vztazích mezi Texasem a Bílým domem. Rostoucí počet migrantů a blížící se prezidentské volby nutí obě strany zakročit, zejména ve státech ovládaných republikány. Zejména v Texasu guvernér musí počítat s nespokojeností místního (dobře vyzbrojeného) voliče.

A přestože je nepravděpodobné, že pozítří vypukne občanská válka v klasickém smyslu (tou jenom demokraté zastrašují veřejnost), současné a následné eskalace dříve či později povedou ke střetům zločineckých skupin (doplněných o migranty) se státními orgány. A pro prominentní republikány současná krize prověří jejich schopnost postavit se za stranické hodnoty.

pp

Čtěte ZDE: Divoká zvířata strachy nadobro zešílela: Zavražděte ho! Nejvíce pravděpodobné "řešení", říkají experti. K volbám nesmí dojít! Už ani podvody zvolení Trumpa nezabrání. Američané ho chtějí. Vyvolá Deep state raději občanskou válku?

Také Trump na straně Texasu 

Donald Trump se včera připojil k rostoucímu počtu republikánských politických lídrů a vyjádřil plnou podporu Texasu v jeho stupňujícím se boji s Bidenovou vládou.

"Joe Biden se vzdal naší hranice a napomáhá masivní invazi milionů nelegálních migrantů do Spojených států," uvedl Donald Trump v dlouhém prohlášení. "Namísto toho, aby bojoval za ochranu naší země před tímto zničujícím náporem, Biden, což je neuvěřitelné, bojuje za svázání rukou guvernéru Abbottovi a státu Texas, protože chce, aby invaze pokračovala bez kontroly."

„Tváří v tvář této katastrofě národní bezpečnosti, veřejné bezpečnosti a veřejného zdraví se Texas oprávněně odvolal na invazní doložku ústavy. Nyní musí dostat plnou podporu k odražení invaze,“ pokračoval. "Vyzýváme všechny ochotné státy, aby do Texasu vyslaly své bezpečnostní složky s cílem zabránit vstupu ilegálních imigrantů a odsunout je zpět přes hranici," uvedl. "Všichni Američané by měli podpořit rozumná opatření texaských orgánů k zajištění bezpečnosti, ochrany a suverenity Texasu a vlastně všeho amerického lidu," dodal.

Braňme se!

Jak v padající ekonomice ochránit své peníze - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu? Jednou z možností je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).

 

Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost využili, mnozí o ní ale stále nevědí. Jak na to? Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali.

Sledujte ZDE: Peníze nejsou tím, čím se zdají být: Mezi černou magií a zázrakem. Státní převrat pod zn. FED. Titanic, Lincoln, Kennnedy: Vraždy? Basilej 3 - a hned tu byl covid! Další velká krize na dohled. Záchranný vor. Návštěvník z hvězd nabízí pomoc

"Až budu prezidentem - hned první den - místo boje proti Texasu budu spolupracovat s guvernérem Abbottem a ostatními pohraničními státy, abychom zastavili invazi, zapečetili hranice a urychleně zahájili největší vnitrostátní deportační operaci v historii. "Ti, které Biden pustil dovnitř, by si neměli dělat pohodlí, protože pomažou domů," řekl Trump.

Hranice byla za Trumpa samozřejmě mnohem bezpečnější než za Bidena. Za Trumpa pohraniční stráž ve většině let zadržela v průměru kolem 500 000 nelegálních cizinců. V roce 2019 bylo zadrženo více než 850 000 nelegálních cizinců. Ale Bidenovo ministerstvo vnitřní bezpečnosti dosud provedlo více než 5 milionů (!) zadržení.

Připojují se další státy

Někteří republikánští guvernéři uvedli, že ústava USA jasně říká, že státy mají právo na sebeobranu. Jelikož Bidenova administrativa „rezignovala na své povinnosti vyplývající z ústavní smlouvy se státy, Texas má všechny důvody na ochranu suverenity našich států a našeho národa“.

SLEDUJTE: Rub a líc peněz, aneb v peněženkách nemáme, co si myslíme, že máme!

Další rozhovor Petra Hájka s odborníkem na finance Robertem Vláškem tentokrát expert na zlato odpovídá na dotazy našich diváků.

Již 6. díl občanské sebeobrany vysíláme zítra v sobotu 27. 1. od 18 hodin.

Několik republikánských států už léta vysílá do Texasu vojáky národní gardy a příslušníky ozbrojených sil, aby státu pomohli v jeho úsilí. Mezi první patří guvernér Floridy Ron DeSantis, který v roce 2021 poslal do Texasu příslušníky svých státních ozbrojených složek. Bývalý guvernér Arkansasu Asa Hutchinson ve stejném roce rovněž poslal do Texasu vojáky národní gardy.

Florida od té doby vyslala do Texasu podstatně větší kontingenty. Ale už i další guvernéři, například Doug Burgum ze Severní Dakoty a Glenn Youngkin z Virginie, přislíbili vyslat do Texasu své vojáky národní gardy. Celkem více než tucet republikánských států už vyslalo své jednotky na pomoc při řešení krize na texaských hranicích.

Texaská karta sehraje nepochybně důležitou roli v blížících se prezidentských volbách.

Pokud se do té doby celá krize nevymkne Washingtonu z rukou.

Vydá se Texas na cestu ke svobodě a samostatnosti?

Zdroj

pp
Tagy článku

Doporučujeme

USA v tiché válce s Evropou: Biden zavřel kohoutky s LNG. Náhoda na Blízkém východě. Zničení plynovodu jako pojistka. Směřujeme ke kolapsu? Spojenec za všechny prachy (teď právě za 400 miliard na zbytečné F-35)

USA v tiché válce s Evropou: Biden zavřel kohoutky s LNG. Náhoda na Blízkém východě. Zničení...

Temná spojení zločinců z Kyjeva s Brity: Molfar a černé seznamy nepodvolených obviněných. Stupňování: Skandalizace - zastrašování - fyzická likvidace. V ohrožení novináři a politici z USA, EU. Z ČR Rajchl a Doubrava. Kdo bude další?

Temná spojení zločinců z Kyjeva s Brity: Molfar a černé seznamy nepodvolených "obviněných"....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky