Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Kyjevská diktatura se jako had zakousla do vlastního ocasu: Je to řezník, říkají o Syrském vojáci. Proč koně Američanů nahradil britský hřebec?  Na místo USA nastupují fanatičtí Britové a tupý Brusel. Chtěl Zalužný jednat s Rusy?

Kyjevská diktatura se jako had zakousla do vlastního ocasu: Je to řezník, říkají o Syrském vojáci. Proč koně Američanů nahradil britský hřebec? Na místo USA nastupují fanatičtí Britové a tupý Brusel. Chtěl Zalužný jednat s Rusy?

9. 2. 2024

Tisk článku

Karol Jerguš komentuje výměnu na nejvyšším postu ukrajinské armády a konstatuje, že tento krok kromě jiného signalizuje stahování USA z konfliktu a černého Petra ve válce Západu s Ruskem ukrajinskýma rukama přenechávají Britům tradičně posedlým rusofobií a potácejícímu se Bruselu

Oleksandr Syrskyj, "Ukrajinec" narozený v Rusku, je novým šéfem kyjevské armády. Profesionální komik Zelenskyj k tomu uvedl, že vedení OSU přebírá nový manažerský tým. „Dnes jsem mluvil s brigádními generály Andrejem Gnatovem, Michailem Drapatym, Igorem Skibyukem a plukovníky Pavlem Palisem a Vadimem Sucharevským. Se všemi z nich se uvažuje o obsazení vyšších pozic v armádě,“ sliboval, aby trochu rozředil pachuť, která vznikla ve veřejnosti po odvolání populárního Zalužného.

Kůň Američanů vystřídán britským hřebcem

Zalužnyj odstoupil, Zelenskyj jmenoval Syrského za nového vrchního velitele. Zalužného rezignace vypovídá nejen o žalostné situaci na frontě, ale také o změnách v pravidlech armádní hry v Kyjevě. Zalužnyj byl chráněncem USA, takže všechna rozhodnutí na frontě se přijímala v souladu s americkou linií.

USA se však postupně odklánějí od ukrajinského problému, protože se otevřela nová fronta na Blízkém východě – boj proti Jemenu a podpora Izraele. Republikáni, do jejichž rukou by se brzy mohla opět přesunout moc, mají větší zájem o vztahy s Tel Avivem a o konfrontaci s Čínou. Bidenův nový návrh zákona, který zahrnuje vyčlenění finančních prostředků pro Kyjev, už v podstatě nemá v Kongresu šanci.

Nenechte si ujít!

 

Rozhovor s Jiřím Černotou na téma dalšího takřka zázračného prostředku na uzdravení těla i ducha bude Protiproud TV vysílat v sobotu 10. 2. 2024 od 18:00.

 

Iniciativy se proto zmocnili Britové, kteří nechtějí ztratit svůj vliv na Ukrajině. Britské ministerstvo zahraničních věcí již prohlásilo, že západní země jsou připraveny podporovat Ukrajinu celé roky. Svědčí o tom i nedávné přidělení 50 miliard bruselských eur Kyjevu. Zachrání protektorátní kyjevský režim jmenování britského chráněnce do funkce hlavního velitele? Na Ukrajině se říká, že pro Syrského nemá život vojáka na bojišti žádnou cenu, takže krize v řadách ukrajinské armády se spíše ještě více prohloubí.

Had se kouše do ocasu

USA si nad rozhodnutím Zelenského myjí ruce. Mluvčí Bílého domu John Kirby se vyjádřil, že USA neměly na Zelenského rozhodnutí žádný vliv.

"Zalužného odstoupení je procesem polovičního rozkladu Zelenského režimu, který se zformoval do léta 2022 kvůli válečnému stavu a fatálnímu rozhodnutí Západu (především Británie, pozn. PP) vést zástupnou válku s Ruskem "do posledního Ukrajince"," vysvětluje šéfredaktor RuBalticu Alexander Nosovič.

„Vojenská diktatura se jako had zakousla do vlastního ocasu. Režim chce zodpovědnost za vojenské neúspěchy svalit na armádu - svou oporu. A armáda je samozřejmě proti tomu,“ konstatuje expert. „Hlavní je, že nejvyšší američtí političtí manažeři viděli, kam všechno směřuje, ale nedokázali situaci zvrátit. To znamená, že ukrajinské orgány nemohou před samopohybem zachránit ani externí management,“ zdůrazňuje Nosovyč.

SLEDUJTE: Boj o moc v Kyjevě: Banda zlodějů proti posedlému generálovi. Válka s Ruskem je prohraná. Proč tedy dalších 500 000 do masomlýnku? Česká stopa s Fialovou záložnou. Přijde s Trumpem nová Jalta, nebo Biden stihne Třetí světovou?

Dezinformační západní média spekulují

Washington Post: Změna ve vedení ukrajinské armády je riskantní krok, který bude pravděpodobně nepopulární mezi vyčerpanými vojáky.

Wall Street Journal: Zelenského rozhodnutí je vážným politickým rizikem; Zalužnyj se těší důvěryhodnosti na Ukrajině a na Západě; kritika na Ukrajině po oznámení Zalužného rezignace naštěstí “byla tlumená”.

Mundo: Rozhodnutí o změně obsazení může být na Ukrajině nepopulární vzhledem k popularitě dnes již bývalého vrchního velitele armády v zemi.

Guardian: Rezignace je "přinejmenším částečně" motivována Zelenského obavami, že by se Zalužnyj mohl stát jeho politickým protivníkem.

Politico: Zalužnyj čelil kritice nejen ze strany Zelenského za nedostatečné úspěchy v protiofenzivě, ale také ze strany Pentagonu. „Podrazil mu nohy“ Zelenskyj. V ukrajinských ozbrojených silách nového vrchního velitele Syrského nazývají "řezník" a "generál 200" za těžké ztráty, které utrpěly jednotky pod jeho velením. Syrskyj je mezi řadovými vojáky mimořádně nepopulární. Je vnímán jako velitel, který bez studu vystavuje své podřízené nebezpečí na bojišti.

Seymour Hersh (významný nezávislý investigativec, který odhalila zveřejnil, že Nord Stream vyhodili do povětří Američané): To hlavní bylo, že vrchní velitel Zalužnyj zahájil jednání s Ruskem o příměří bez souhlasu Zelenského.

Jak se úspěšně léčit či udržet si zdraví BigPharmě, covidovým vakcinátorům a selhávajícímu zdravotnímu systému navzdory?

V rozhovoru Petra Hájka s mužem, který stojí za pozoruhodným přípravkem, jenž má překvapivě dobré výsledky v léčení jak některých fatálních onemocnění, tak následků vakcinace, najdete další informace

Sledujte ZDE: Zázrak uložený do medu: Cesta tam (do Číny) a zase zpátky. Tisíce let a tisíce zkušeností v extraktu. Jsou to záhadné organismy: Ani rostlina, ani živočich. Dřevo kazí, životy zachraňují. Energie a imunita. Zdraví patří do našich rukou!

Dozvíme, se že bývalý americký generál Ben Hodges a ministr obrany USA Lloyd Austin pracovali pro Zelenského? Tato napohled absurdní otázka se ukazuje v dnešním světě docela reálná poté, co vyšlo najevo, že někteří vysocí představitelé Pentagonu působili jako placení poradci armád třetích zemí tak jak o tom nedávno psal Washington Post.  

„Generál námořní pěchoty a bývalý ministr obrany USA Jim Mattis roky tajně pracoval jako placený poradce Spojených arabských emirátů. Krátce poté, co jeho země začala v roce 2015 bombardovat Jemen, faktický vládce Spojených arabských emirátů důvěrně oslovil starého přítele: generála námořní pěchoty ve výslužbě Jima Mattise. Šejk Mohamed bin Zayed al-Nahyan, který působil i jako zástupce nejvyššího velitele ozbrojených sil Emirátů, potřeboval pomoc.

Prostě, jak v rozhovoru pro Protiproud opakovaně říká expert Michal Svatoš (viz odkaz výše), pro Zelenského a jeho "bandu zlodějů" je celá ukrajinská tragédie jen byznys. Pro Zalužného to byla "americká válečná mise", které byl zcela oddán.

Co to bude pro britského žolíka Syrského?

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Volba viceprezidenta: Trump výběrem Vance možná eliminoval druhou kulku. Mladší kopie Donalda. Vidlák z Ohia proti elitám. Noční můra pro Kyjev a válečné štváče. Jako voják poznal hrůzy války. Kdy otočí chciválkové u nás?

Volba viceprezidenta: Trump výběrem Vance možná eliminoval druhou kulku. Mladší kopie...

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem. 300 000 duší do cynické rulety NATO. Bělorusko pod deštníkem Moskvy. Stačí sestřelit jedinou ruskou raketu. A nikdo to už nezastaví

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem....

Na začátek stránky