Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Osvobození Avdějevky: Kleště svírající Doněck se uvolnily. Rozkaz k ústupu? Ne. Zachraň se kdo můžeš! Brána na Slavjansk a Kramatorsk otevřena. Klíč k osvobození celého Donbasu. Na řadě ruský Kyjev, Charkov či Oděsa? Jasní se

Osvobození Avdějevky: Kleště svírající Doněck se uvolnily. Rozkaz k ústupu? Ne. Zachraň se kdo můžeš! Brána na Slavjansk a Kramatorsk otevřena. Klíč k osvobození celého Donbasu. Na řadě ruský Kyjev, Charkov či Oděsa? Jasní se

24. 2. 2024

Tisk článku

Dmitrij Rodionov analyzuje význame osvobození údajně nedobytné pevnosti v Avdějevce, kterou měly ubránit po zkáze u Bachmutu rekonstruované oddíly nacistického pluku Azov, ale dopadly ještě hůř - což ve válce Západu proti Rusku rukama kyjevského režimu může po dvou letech znamenat přelom

Osvobození Avdějevky je přelomové. Jde o největší předměstí Doněcka, které bylo deset let hlavním bodem, ze kterého ukrajinští nacisté dennodenně ostřelovali hlavní město DNR. Během deseti let, kdy byly Avdějevka, Maryinka a Krasnogorovka okupovány, obyvatelé západních a severních okresů Doněcka nemohli klidně spát, stovky lidí se během tohoto období staly oběťmi barbarského ostřelování, které nemělo vůbec žádný vojenský význam, mělo jen zastrašit a morálně nahlodávat civilní obyvatelstvo.

pp

Tragické sliby komickému herci 

Nyní se kleště kolem Doněcka konečně rozevřely. Samozřejmě, osvobození Avdějevky neznamená, že ostřelování úplně přestane, zejména proto, že banderovští teroristé mají stále více západních zbraní dlouhého doletu. Ale přinejmenším počet obětí by se nyní měl podstatně snížit a obyvatelé hlavního města Doněcké lidové republiky budou moci klidněji dýchat. Kromě toho osvobození Avdějevky obnoví prakticky přerušený železniční přístup k doněckému nádraží. Z Jasynovaty se opět stane klíčový železniční uzel regionu. Ale ani to není to hlavní.

Od května loňského roku, kdy byl osvobozen Arťomovsk, nedosáhla ruská armáda větší úspěch. Přesto ale morální význam této události nelze přeceňovat. Avdějevka byla dlouhá léta považována za „nedobytnou pevnost“. Kyjevská armáda, zde za deset let vybudovala mohutný systém opevnění. Samozřejmě, pád této „pevnosti“ byl otázkou času, ale ještě nedávno to vypadalo, že se udrží ještě dlouho. A teď padla.

Byl to především kolosální úder na morálku ukrajinských ozbrojenců. Připomeňme, že sem byly přesunuty elitní zbytky "Azova" - nejlépe vycvičené a fanatické nacistické formace. Také proto bude mít pro režim pád Avdějevky tragické následky. Propaganda už leta vtlouká svým lidem do hlavy tezi, že je nemožné, aby Rusové Avdějevku obsadili.

Těsně před Silvestrem se Volodymyr Zelenskyj vydal do vesnice obsazené ukrajinskou armádou, kde nahrál video, v němž sebevědomě ujišťoval, že Avdějevka se nevzdá. A nedávno, po odvolání Valerije Zalužného z funkce hlavního velitele kyjevské armády, nový hlavní velitel Oleksandr Syrskyj přislíbil Zelenskému, že předměstí udrží. Jenže už o několik dní později vydal rozkaz ke stažení se z města - prý v zájmu ochrany života personálu.

TĚŠÍM SE NA VÁS, STATEČNÍ NEPODVOLENÍ!

Protiproud TV v pondělí 26. 2. 2024 od 18:00 vysílá v přímém přenosu pravidelnou poradu  šéfredaktora Protiproudu Petra Hájka s věrnými čtenáři a diváky, při níž odpovídá na dotazy, názory a dopisy "tvrdého jádra nepodvolených - a to tentokrát právě dva roky poté, co totalitní vláda nechala Protiproud vypnout, a pokusila se ho (neúspěšně) zardousit.

Do "porady" můžete vstupovat prostřednictvím chatu - a to i s předstihem před zahájením vysílání.

Zachraň se kdo můžeš!

„Byla to chyba. Měli jsme stáhnout jednotky mnohem dříve,“ citoval španělský El Pais ukrajinského důstojníka. Podle mluvčího ruského ministerstva obrany Igora Konašenkova byl rozkaz k ústupu z Avdějevky vydán až 24 hodin poté, co ukrajinské jednotky začaly v chaosu nekontrolovaně prchat z obklíčeného města. Zběsilý útěk – jinak se to nedá nazvat. Ještě nedávno přitom západní vojenští experti předpovídali pád Avdějevky nejdříve na jaře.

Syrskyj vlastně jen zakřičel na zbývající muže: Zachraň se, kdo můžete! Jenže už ne všichni to dokázali. Přesněji jen malá část vojska, která zbyla ve městě, to dokázala. Podle různých odhadů mohlo být uvnitř přibouchlého kotle až šest tisíc kyjevských ozbrojenců. To není jen porážka, to je destrukce! Největší nejen za celou dobu Speciální operace, ale vůbec za celou dobu ukrajinského konfliktu.

Předchozí kotle - Izvara, Ilovaj, Debalcevo - měly pro ukrajinskou armádu méně destruktivní následky než Avdějevka. Na ukrajinských sociálních sítích a kanálech vypukla první den skutečná panika: "Totální zrada!" znějí nadávky na Zelenského a Syrského.

Nového hlavního velitele přímo obvinil například vládní poslanec Piotr Derbal, který pád a úprk označil za katastrofu. Podle něj kvůli pozdnímu rozhodnutí Syrského došlo k obrovským ztrátám bojovníků při pokusu o zběsilý útěk z města. Vyjádřil přesvědčení, že příčinou „katastrofy“ byla „porážka bývalého vedení armády se „zeleným podhoubím“. Zjevně tím myslí Zelenského, který sám v další tragikomické "figuře" obviňuje ze všeho Západ, který ostatně ve skutečnosti tuto válku proti Rusku vede.

Sledujte ZDE: Zázrak uložený do medu: Cesta tam (do Číny) a zase zpátky. Tisíce let a tisíce zkušeností v extraktu. Jsou to záhadné organismy: Ani rostlina, ani živočich. Dřevo kazí, životy zachraňují. Energie a imunita. Zdraví patří do našich rukou!

Brána k osvobození celého Donbasu

Jak již řečeno, šlo o největší a nejlépe vybudované opevnění Ukrajinců, které jinde nemá obdoby. Jeho prolomení se od počátku považovalo za jeden z technicky nejsložitějších úkolů pro ruskou armádu. Kyjevský režim teď nic podobného nemá - a mít nebude. Byl to nejsilnější obranný komplex Kyjeva, který otevírá prakticky volnou cestu pro rychlejší postup ruských vojsk na západ.

Avdějevka je cesta na sever, Konstantinovku, dále na Kramatorsk a Slavjansk, jakož i cesta na západ, Selidovo a Krasnoarmejsk. Zároveň je třeba rozvinout ofenzívu na Kurachovo a Ugledar ze strany Maryinky, na Časov Jar ze strany Arťomovska. A zintenzívnit operace v Charkovské oblasti v Krasném Limanu. A vrátit předmostí pro nápor ze severu na Slavjansk-Kramatorskou aglomeraci, ztracené na podzim 2022.

Nakolik je to reálné v blízké budoucnosti? Je třeba zopakovat, že Kyjev teď nemá nikde žádná opevnění srovnatelná s Avdějevkou a během rychlého ústupu prostě nebude mít čas budovat nová. I kdyby se stal zázrak a Západ by na bojiště bleskově dodal nové náboje, nová děla a systémy protiraketové obrany, aby mohl pokračovat v odporu, zůstane Avdějevka klíčem k osvobození celého Donbasu.

Volný výjezd k bývalé administrativní (dnes státní) hranici Doněcké lidové republiky umožní uvolnit obrovské síly. Soustředit se na postup v Záporožské oblasti, osvobození Orechova a pak i samotného Záporoží. Dalším cílem bude Cherson a Charkov. Vojenští experti očekávají, že vstup ruských vojsk na území Dněpropetrovské oblasti je už jen otázkou velitelského rozhodnutí.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - o selhávajícím "fialovém" zdravotnímu systému ani nemluvě?

 

SLEDUJTE: Zdraví bez chemie: Elixír života jménem C 60? Šance i pro oběti vakcinace. Proč zemřel vynálezce PCR testů? Výpověď lékařky o zázračném uzdravení. Vražda je součástí systému. Dosažitelná pomoc pro každého. Nejprve musíme přežít!

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho takřka zázračného prostředku na posílení těla i ducha a dosažení praktické dlouhověkosti

Jak dál?

Je to velký skok vpřed, nejen pokud jde o zajištění bezpečnosti Doněcka, hlavního města Doněcké republiky. Jde o několikanásobné snížení možností ostřelování města - ale současně o emocionální zhroucení nepřítele.

Ze strategického hlediska se dobytím Avdějevky otevírají možnosti pro další osvobozování Donbasu a Novoruska.

"Avdějevka byla metodicky po osm let připravována nepřítelem jako klíčová pevnost - za níž už nic není. Dnes se proto otevírá ruské armádě cesta k dalšímu osvobození území okupovaných ukrajinskými nacisty,“ řekl Vladimir Rogov, předseda Koordinační rady pro integraci nových regionů při Radě veřejné obrany Ruské federace.

Neměli bychom však ještě předčasně překreslovat mapu a zbytečně spěchat. Na rozdíl od kyjevského režimu ovládaného západními protektory se ruská armáda nesnaží „pohřbít“ co nejvíce lidí. Současně však platí, že západní ukrajinské dobrodružství může skončit mnohem dříve, než Rusko osvobodí celý levý břeh.

"Nejnaléhavějším směrem po Avdějevce bude Slavjansk. Na cestě jsou Konstantinovka, Družkovka, Dzeržinsk, Kramatorsk - donbaská města, která je třeba osvobodit. Jestliže Avdějevka byla nejvíce městem s nejdokonaleji vybudovanou obranou, pak Slavjansk je skutečným symbolem a bude dobyt,“ řekl vojenský zpravodaj Alexander Sladkov.

"Osvobození Avdějevky - a především způsob, jakým se tak stalo - jsou odpovědí těm, kdo měli obavy nz obtížnosti prolomení mimořádných obranných valů kyjevských ozbrojených sil. Budou čelit stejnému, čemu čelili v létě v Záporoží,“ píše vojenský zpravodaj Oleksandr Koc s tím, že Avdějevka ukázala cestu ze slepé uličky.

S tím nelze nesouhlasit. Avdějevka dala ruským silám kolosální náboj k optimismu.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky