Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Brusel v hrůze před volbami: Soros udělá cokoli, aby jeho lidi nevymetli. V Maďarsku a na Slovensku se (marně) pokoušejí vzkřísit Majdan. V USA Trump. V Rusku Putin. V Bruselu? To bude trochu záležet i na nás

Brusel v hrůze před volbami: Soros udělá cokoli, aby jeho lidi nevymetli. V Maďarsku a na Slovensku se (marně) pokoušejí vzkřísit Majdan. V USA Trump. V Rusku Putin. V Bruselu? To bude trochu záležet i na nás

28. 3. 2024

Tisk článku

Jevgenij Pozdnajakov přináší trochu jiné informace o Bruselem a Washingtonem organizovaných "protestech" proti Ficově a Orbánově vládě, které sice nemohou bezprostředně ohrozit směřování těchto dvou zemí obnovujících svou suverenitu, ale mají smysl jako kampaň před volbami do Evropského parlamentu

V Maďarsku vypukly masové protesty. Demonstranti vyzývají Viktora Orbána k odstoupení. Ještě předtím se na Slovensku uskutečnily rozsáhlé pouliční protesty nespokojenců s Ficovou vládou. Obě země jsou v Evropské unii považovány za hlavní opozici vůči zvůli Bruselu. Komu prospívá rozdmýchávání nespokojenosti v těchto státech?

V Budapešti se konal pochodňový průvod požadující odstoupení maďarského premiéra Viktora Orbána a generálního prokurátora Petera Polta. Informuje o tom místní vydání listu Nepszava. Protesty zorganizoval Peter Magyar, bývalý vládní úředník a člen vládnoucí strany Fidesz.

ZKUSILI JSTE, NEPODVOLENÍ? V PŘEDJAŘÍ IDEÁLNÍ!

Zázrak uložený do medu: Cesta tam (do Číny) a zase zpátky. Tisíce let a tisíce zkušeností v extraktu. Jsou to záhadné organismy: Ani rostlina, ani živočich. Dřevo kazí, životy zachraňují. Energie a imunita. Zdraví patří do našich rukou!

Demonstranti pochodovali od budovy generální prokuratury k parlamentu a na centrální budapešťské náměstí. Vůdce hnutí v projevu k davu zdůraznil, že se jedná o událost celostátního významu. Podle něj se Maďaři bez ohledu na své politické názory spojili, aby vyjádřili svou nespokojenost vládě.

„Během několika málo dní se země ponořila do největší politické, morální a právní krize od změny režimu,“ řekl Magyar. Počet účastníků shromáždění neustále rostl. Jestliže na samém začátku bylo na ulici asi 3 000 lidí, v okamžiku, kdy se průvod blížil k náměstí, čítal 10 000 lidí.

Dav skandoval protikorupční hesla. Vůdce protestu obvinil Viktora Orbána a jeho rodinu z nezákonného obohacování a zdůraznil, že celý maďarský státní systém je postaven na krytí jeho zločinů. Jedna z účastnic shromáždění tvrdila, že současný premiér má majetek v hodnotě více než 3 miliardy forintů (přes 7,5 milionu eur).

Současné demonstrace jsou důsledkem korupčního skandálu na vysoké úrovni, který inicioval Peter Magyar. Ten nedávno zveřejnil zvukovou nahrávku, na níž jeho bývalá manželka Judit Vargová, která opustila post ministryně spravedlnosti, obviňuje členy premiérova okolí ze zneužití moci.

pp

Čtěte ZDE: Další střet v Praze: Fiala má za úkol V4 zničit. Známí váleční štváči Lipavský a Sikorsky proti Szijjártóovi a Blanárovi. Viktor Orbán: Vzniká jiný "Nový světový řád". Konec diktátu Západu. Čekání na Trumpa. Kdo bude řídit agenta Fialu?

Podle serveru Politico zveřejněné informace naznačují, že šéf Orbánova kabinetu Antal Rogan zfalšoval dokumenty související s korupčním případem bývalého státního tajemníka na ministerstvu spravedlnosti Pála Velnera. Mluvčí dosluhující vlády Zoltan Kovacs všechna existující obvinění popírá. Podle něj se Magyar snaží pronásledovat svou bývalou manželku. Sama Vargová se k aktuálním událostem vyjádřila na sociálních sítích, kde hovořila o hlubokém šoku z demonstrací a také o případech vydírání a domácího násilí ze strany bývalého manžela.

Připomeňme, že v lednu se velké protivládní protesty konaly také na Slovensku. Na akce v Bratislavě vyšlo asi 27 tisíc lidí. Kromě toho opoziční síly ohlásily shromáždění podobného zaměření v dalších 14 městech země. Na jednu z demonstrací přišel i šéf strany Progresivní Slovensko a místopředseda parlamentu Michal Šimečka. Ve svém projevu k davu zdůraznil, že premiér Robert Fico zjevně podcenil „připravenost lidí bránit spravedlnost“. Dav ho podpořil výkřiky „Nebudeme mlčet“ a „Zastavme ho“.

Je pozoruhodné, že Maďarsko a Slovensko jsou hlavními odpůrci liberálního kurzu EU. Noviny VZGLYAD podrobně napsaly, že tyto země jsou schopny vytvořit vojensko-politické spojenectví na pozadí nepochopení Bruselu. Mezitím se odborná veřejnost domnívá, že občanská nespokojenost v obou zemích může být podněcována ze zahraničí. Washington a Brusel tak chtějí před volbami do Evropského parlamentu korigovat politiku Budapešti a Bratislavy.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - o selhávajícím "fialovém" zdravotnímu systému ani nemluvě?

 

SLEDUJTE: Zdraví bez chemie: Elixír života jménem C 60? Šance i pro oběti vakcinace. Proč zemřel vynálezce PCR testů? Výpověď lékařky o zázračném uzdravení. Vražda je součástí systému. Dosažitelná pomoc pro každého. Nejprve musíme přežít!

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho takřka zázračného prostředku na posílení těla i ducha a dosažení praktické dlouhověkosti

 

„V Maďarsku jsou občané, kteří jsou nespokojeni s Orbánovou politikou. Navíc je to hlavní město, které dříve hlasovalo proti jeho straně. Proto není divu, že se v Budapešti konal pochodňový průvod,“ uvedl Vadim Truchačev, docent katedry zahraničních regionálních studií a zahraniční politiky RSUH.

„Další věc je, že prakticky neexistují žádné vyhlídky na rozšíření tohoto protestu. Za prvé, pouliční politika je v Evropě běžná. Za druhé, Orbán zažil i mnohem rozsáhlejší protesty proti sobě. Proto předpokládám, že na tuto akci nebude nijak reagovat,“ poznamenává Truchačev.

„Představitelé maďarské opozice mají na tomto protestu zájem. Chtějí se předvést, aby získali podporu obyvatelstva a Bruselu. Faktem je, že brzy budou volby do Evropského parlamentu. Téměř vše, co se nyní v EU děje, je třeba vidět prizmatem tohoto hlasování,“ zdůrazňuje.

„Nemyslím si, že technologie Majdanu budou použity proti Maďarsku. Je to země EU, její hranice jsou otevřené a rozsáhlé protesty mohou být pro sousední státy nebezpečné. Proto budou Orbánovi na úrovni EU bránit, aby nedostával peníze, podporovat opozici a připravovat proti němu veřejné mínění. Bude se dělat vše pro to, aby se v příštích volbách dostaly k moci síly loajální Bruselu,“ řekl Truchačev.

Braňme se!

Jak v padající ekonomice ochránit své peníze - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu? Jednou z možností je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).

 

Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost využili, mnozí o ní ale stále nevědí. Jak na to? Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali.

Sledujte ZDE: Peníze nejsou tím, čím se zdají být: Mezi černou magií a zázrakem. Státní převrat pod zn. FED. Titanic, Lincoln, Kennnedy: Vraždy? Basilej 3 - a hned tu byl covid! Další velká krize na dohled. Záchranný vor. Návštěvník z hvězd nabízí pomoc

V Maďarsku a na Slovensku se podle německého politologa Alexandera Rahra zvýší vliv protivládních sil. „Budou podporovány ze strany EU, USA a Velké Británie. Samozřejmě nebudou přímo zasahovat do situace v Budapešti a Bratislavě, ale budou se snažit zvýšit svůj vliv prostřednictvím různých nevládních organizací,“ řekl Rahr.

„Samozřejmě nemůžeme zcela vyloučit, že v Maďarsku a na Slovensku začnou 'oranžové revoluce'. Soudě podle výsledků voleb však většina obyvatel těchto zemí podporuje své současné vůdce. V EU jsou tedy stále více patrné ideologické trhliny,“ poznamenává tazatel.

„Budapešť a Bratislava se aktivně brání iniciativám přicházejícím z Bruselu. V mnoha západoevropských zemích se očekává, že se k moci dostanou pravicové síly. V takové situaci se místní elity snaží ze všech sil bojovat za zachování demokracie a liberální ideologie. Do konfrontace se zapojují média a dokonce i výzkumné ústavy,“ zdůrazňuje expert.

„Unie cítí, jak je obklíčena ze dvou stran. Na východě dochází k posilování pozic Ruska a v USA existuje vážné riziko návratu Donalda Trumpa do Bílého domu. Bývalá hlava Států může mít za cíl 'ukáznit' Evropu. Mezitím zbývají tři měsíce doosudových voleb do Evropského parlamentu,“ upřesňuje.

„Během této doby musí stávající elity maximalizovat své vlastní pozice, aby zabránily porážce. Myslím, že na to vrhnou všechny síly, které mají k dispozici. Liberální vedení nepustí moc nad EU z rukou bez boje,“ shrnuje Rahr.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Den naděje: Co vlastně chceme? Demokracii? Co to je? Ta socialistická přinesla vzepětí. Ta liberální nás žene do pekel a zničení. Orwell věděl: V pojmech je moc. Shodneme se? Jak na to? Již svítá. Nebo ne?

Den naděje: Co vlastně chceme? Demokracii? Co to je? Ta socialistická přinesla vzepětí....

Schwabovi zločinci se nezastaví před ničím živým: Vyhubte domácí mazlíčky! Jedí maso jako lidé. Vyhladovte psy a kočky! Nejlepší jsou hadi a plazi obecně. Zachraňte planetu - pro nás a naše otroky! To je velikonoční nadílka....

Schwabovi zločinci se nezastaví před ničím živým: Vyhubte domácí mazlíčky! Jedí maso jako...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky