Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Hokejoví pokrytci: Kde byli, když se ničil Irák a Jugoslávie? Zvrácené míchání sportu a politiky. V Kladně zeměpis neřeší. Když dav křičí na viníka.  Všem se to jednou vrátí. Za koho si zaválčíme příště? Rovní a rovnější jako vždy

Hokejoví pokrytci: Kde byli, když se ničil Irák a Jugoslávie? Zvrácené míchání sportu a politiky. V Kladně zeměpis neřeší. Když dav křičí na viníka. Všem se to jednou vrátí. Za koho si zaválčíme příště? Rovní a rovnější jako vždy

30. 4. 2024

Tisk článku

Marián Kéry - slovenský poslanec za SMER-SD - se ve svém příspěvku zamýšlí nad tím, který hokejista je v současném nadmíru spravedlivém světě rovný a který rovnější

Letošní mistrovství světa v ledním hokeji, které se bude konat v České republice, se pomalu blíží. Také slovenská hokejová reprezentace bude pomalu dokončovat svůj nominační seznam. 

"Když USA v roce 2003 vojensky napadly Irák, Dominik Hašek ještě chytal v NHL. Jak na to reagoval? Opustil svůj klub a začal kritizovat Slováky a Čechy hrající v NHL, kteří tak neučinili?", zamýšlí se poslanec v úvodu svého příspěvku.

Není pro ně místo

Slovenská hokejová reprezentace pomalu uzavírá nominační listinu. "Pro naše hokejisty hrající v klubech KHL však místo nebude," oznámil poslanec. Prý je pro, protože hlas lidu křičí, že "kdo hraje v ruské hokejové lize, podporuje ruskou válku na Ukrajině."

"Máte pocit, že toto zatahování politiky do sportu je naprostá ztráta soudnosti nebo míry spravedlnosti?", zeptal se Kéry.

"Ptáte se, že pokud tato optika platí v mnoha evropských zemích (které také odepsaly své sportovce hrající v Rusku), proč je tedy akceptováno, že ruští hokejisté hrají například v NHL?" zamyslel se Kéry.

"Proč Američané a Kanaďané už dávno nevyhnali Ovečkina a spol. zpátky domů?", uvažoval dál.

A ještě politicky nekorektněji se ptá: "Když USA a koalice 'ochotných' vedly válku proti Iráku bez mandátu OSN, když USA a NATO vojenskými údery ničily tehdejší Jugoslávii, ozval se civilizovaný svět a zakázal sportovcům z USA a členských zemí NATO bojovat o medaile ve sportovních disciplínách?".

NENECHTE SI UJÍT

Ve čtvrtek 2. května od 18:00 bude na Protiproud TV uvedena zajímavá debata na téma současného stavu. a budoucnosti Evropské unie mezi Markétou Šichtařovou, Robertem Vláškem a Patrem Hájkem. 

"Mohli naši hokejisté, hrající v roce 2003, kdy začala zmíněná válka v Iráku, reprezentovat Slovensko na mistrovství světa v hokeji? Nebo čeští hokejisté z NHL Českou republiku?"," pokračoval.

Kéry připomněl, že když USA vojensky napadly Irák, Dominik Hašek v klidu chytal za Detroit Red Wings v NHL. Tehdy nehnul brvou - miliony dolarů, které vydělával, by mu to nedovolily, zhodnotil poslanec.

Nyní však patří k největším moralistům: "Jestliže dnes v Rusku pracuje devět slovenských hokejistů, kteří hrají KHL, znamená to, že dalších devět Rusů může bojovat a zabíjet na frontě, nebo dalších devět Rusů páchá teroristické zločiny v Evropě, nebo dalších devět Rusů pracuje v muniční továrně. O tom rozhodl postoj vašich poslanců, které jste si zvolili," citoval Hašek a dodal, že to řekl bez ostychu v souvislosti s našimi kluky působícími v KHL.

Hudáček a Kladno

"Pamatujete si ještě na kauzu dvoudenní smlouvy slovenského hokejového brankáře Júlia Hudáčka s českým extraligovým týmem z Kladna?", zeptal se.

Vysvětlil, že šlo o expresní ukončení spolupráce týmu, který spoluvlastní legendární Jaromír Jágr, s naším brankářem. A to, aniž by Hudáček odehrál za Kladno jedinou minutu. Důvodem byla jeho minulost v ruské KHL.

"Některým fanouškům i některým známým českým sportovcům, například legendárnímu Haškovi, vadilo, že Kladno angažovalo brankáře, který působil v ruské KHL i po vojenském vpádu Rusů na Ukrajinu v únoru 2022," připomněl Kéry. A "mimochodem" dodal, že Hašek kromě Detroitu později (v letech 2010-2011) chytal i za Spartak Moskva v KHL...!

"To, že náš Hudáček ani neoblékal dres žádného ruského týmu, ale byl to dres kazašského týmu Barys Astana, nikoho nezajímalo," dodal.

DOPORUČUJEME:

Zdraví v Protiproudu: Fantastické houby. Zkušenost patologa s vyléčením cirhozy jater. Pro nádory zhoubné i nezhoubné. Překvapivý detox. Jak na mozek, paměť a kognitivní schopnosti? Bambus a cévy. Čokoláda nejen pro děti. Pomozme si!

SUPERPOTRAVINY A ZÁZRAČNÉ HOUBY SUPRAMEDEX
objednávejte zde.

"Dav křičel - viník, ukřižuj!" A tak se stalo.

Dodal, že paradoxem však bylo, že po Hudáčkových službách okamžitě skočili Němci, tým Frankfurtu, kde se stal miláčkem tribun.

"Co jiného to je než zatahování sportu do politiky? Co jiného než nepodložený útok proti někomu, kdo se opakovaně vyslovil proti válce na Ukrajině a slovně ani jiným gestem nevyjádřil podporu ruskému režimu?" ptal se Kéry.

Připomněl, že k celé záležitosti se po nějaké době vyjádřil i Július Hudáček v otevřeném dopise médiím, který zveřejnil i na svém facebookovém profilu: "Původně jsem nad celou touto podivnou mediální kauzou chtěl mávnout rukou. Ale poté, co se mi domů vrátila s pláčem moje malá dcera, jsem si to rozmyslel a rozhodl jsem se bránit."

"Podobně se do médií vyjádřila i manželka dalšího našeho hokejisty a bývalého reprezentanta Michala Krištofa", připomněl Kéry. "Nerad se vyjadřuji veřejně, a už vůbec ne k vážnějším tématům, protože sto lidí, sto chutí. Ale už se nás to osobně dotýká. Ano, můj muž hraje v KHL, hraje v Rusku, je horší? Celý život obětoval hokeji, tvrdě pracoval a odepřel si spoustu věcí, a dostal šanci hrát v jedné z nejlepších lig na světě. A on tu příležitost využil. A že to přišlo v nevhodnou dobu? Ano, bohužel přišlo. Nikdo z našich kluků, kteří hrají v Rusku, válku nepodporuje, o tom se ani nemusíme bavit. Kdo si to myslí, je absolutní hlupák. Můj manžel i ostatní slovenští kluci hrající v KHL, které osobně znám, jsou slušní a dobří lidé, kteří dělají jen to, co je baví a naplňuje," citoval Krištofovou.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - o selhávajícím "fialovém" zdravotnímu systému ani nemluvě?

 

SLEDUJTE: Zdraví bez chemie: Elixír života jménem C 60? Šance i pro oběti vakcinace. Proč zemřel vynálezce PCR testů? Výpověď lékařky o zázračném uzdravení. Vražda je součástí systému. Dosažitelná pomoc pro každého. Nejprve musíme přežít!

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

Hon na hokejisty

"Hon na vymyšlené čarodějnice, v tomto případě na hokejové čaroděje... Vedení Slovenského hokejového svazu v čele s Miroslavem Šatanem si podle mého názoru uvědomuje, že tato situace není dlouhodobě udržitelná... A že národ je stále více na straně toho, aby se hokejistům z klubů KHL opět otevřely dveře do reprezentace," napsal.

"Nyní, před mistrovstvím světa v České republice, zůstaly tyto dveře zavřené..... Ale alibistický či dvojsmyslný postoj vedení federace, které tvrdí, že jelikož slovenští hráči hrající v KHL nejsou před vrcholem sezony z různých důvodů, ať už zdravotních, osobních, rodinných či jiných, k dispozici, a proto "nemohou" být nominováni na mistrovství světa, naznačuje, že příští rok může být situace jiná," myslí si poslanec.

"Podobná situace již nastala před českým šampionátem ve francouzské reprezentaci, kdy byl na květnové mistrovství světa nominován hokejista Stéphane Da Costa hrající za Avtomobilist Jekatěrinburg v KHL," připomněl Kéry. "Před rokem, nebo dokonce před dvěma lety, nedostal pozvánku do francouzské reprezentace s odůvodněním, že hraje za klub ruské KHL...," dodal.

"Míchat politiku do sportu je zvrácené," napsal.

"A těm, kteří tak činí nyní, se to v budoucnu vrátí jako bumerang...," myslí si.

"Historie válek bohužel neskončí konfliktem na Ukrajině...," pokračoval.

"Zajímalo by mě, sportovci kterých zemí budou potrestáni za tu budoucí válku, kterou jejich země povede...," uvažuje Kéry.

Ledaže by platil dvojí metr: "A pokud v budoucnu USA nebo země NATO opět rozpoutají válku, budou uplatňovat silný dvojí metr a žádné sportovní ani jiné sankce nebudou. Proč by měly být? Vždyť rovné a rovnější jsme tu měli od nepaměti," uvedl Kéry v závěru svého příspěvku.

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Není nad férové zápolení: Porazí dusík v Paříži kysličník uhličitý? Jo a zastavte Putina! Olympiáda jen pro hodné zvané. Vyloučí nás? Utkají se jen A a B týmy Švýcarska? Místo soutěžení dohoda. Budou v USA před volbami střídat?

Není nad férové zápolení: Porazí dusík v Paříži kysličník uhličitý? Jo a zastavte Putina!...

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci globalistů jsou k smrti vyděšeni. A s nimi všichni Fialové, Rakušanové, Pekarové u nás i v Bruselu. Užijme si tento okamžik, chcimírové!

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci...

Na začátek stránky