Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Atentát, hokej, válka a další maličkosti: Stačí pár dnů a vše je zapomenuto? Topolánkova „maxima“. Má pravdu? Jsou Češi hloupí? Nebo naopak až příliš chytří? Mlčící a nepodvolení. Vše je příliš blízko. Co dělat?

Atentát, hokej, válka a další maličkosti: Stačí pár dnů a vše je zapomenuto? Topolánkova „maxima“. Má pravdu? Jsou Češi hloupí? Nebo naopak až příliš chytří? Mlčící a nepodvolení. Vše je příliš blízko. Co dělat?

26. 5. 2024

Tisk článku

Petr Hájek v předvečer hokejového finále mistrovství světa (aniž tuší, jak náš tým skončí) se pokouší upozornit, že situace je vážnější, než se zdá, takže mystifikace „chléb a hry“ už brzy nemusí nikoho zajímat

Před týdnem všichni žili atentátem na Roberta Fica. Dnes zase hokejem. Není lepší ilustrace podstaty zmaru, v němž žijeme. Bývalý premiér za ODS Mirek Topolánek pronesl právě v ČT větu, která rovněž míří k podstatě: „Češi jsou hloupí,“ řekl. Není lepší ilustrace tupé arogance, jež je podstatou politické sebranky, která na střídačku již dvě dekády okupuje původně pravicovou stranu (když ještě něco jako pravice existovalo) – a skrze ni pak občas naši zemi.

pp

S takovým pohrdáním se dívá jeden z jejích čelných představitelů (jemuž už volby nehrozí) na národ, kterému jeho následovníci (podle jeho vzoru) pravidelně před volbami slibují všechno, co papír unese (unese všechno), aby po dobytí koryt okamžitě (a s gustem) činili pravý opak. Ten hlupák z toho vyvozuje, že lidé jsou hloupí.

Odprava do leva

Levice na tom bývala jen o maličký stupeň lépe. To proto, že její představy se v mnohém kryly (když ještě něco jako levice existovalo) s představami bruselské sebranky, takže záměry na ovládání veřejnosti skrze institucionalizovanou korupci se víc potkávaly s povolební realitou. Měla to lehčí tím spíš, že nešla do neznámého: Brusel závratným tempem pracuje na restauraci toho nejhoršího (totalitního, ale bez sociálních jistot) ze sovětské epochy – když ji předtím skrze vnitřní zradu (Gorbačov) odstranila.

Slavné Špidlovo „Zdroje jsou“ (myšleno, že zadlužovat se je možné donekonečna, protože splácení nikdo nemyslí vážně), je nejlepší ilustrací podstaty arogantní tuposti „liberálních“ progresivistů, kteří po dvacetiletém „dlouhém pochodu institucemi“ na konci osmdesátých let ovládli evropský (a posléze i americký) veřejný prostor. Stvořili tak „železobetonový kryt“ (začalo se mu říkat „hluboký stát“, deep state), z něhož mohou neomezeně – volby nevolby – instalovat totalitu, jaká v moderní době ještě nebyla k vidění.

Ty i ty lidé navzdory všemu opakovaně volí – a tak jim poskytují formální legitimaci k vlastnímu zotročování (zotročovali by je i bez ní, ale takhle to lépe vypadá). Nemá tedy nakonec Mirek Topolánek pravdu?

POJĎME SE PORADIT!

pp

PPTV v pondělí 27. 5. 2024 od 18:00 vysílá v přímém přenosu pravidelnou poradu šéfredaktora Protiproudu s "tvrdým jádrem" nepodvolených.

Do porady buď posílejte své dopisy do redakční pošty, nebo chatujte - ale jen do 17:00, tedy hodinu před zahájením vysílání. Chat bude samozřejmě v provozu i během "porady", ale kvůli úspoře času na některé později sdělené názory, úvahy či dotazy bude Petr Hájek reagovat až v příští Tea Party.

Otevřený podvod

Částečná odpověď spočívá v aktuální vládní sestavě. Spojilo se v ní, co by ještě před pár lety všichni považovali za nemožné: Fialova (formálně pravicová) ODS se objímá s Piráty, o nichž ani není možné říci, že jsou levicoví. Prostě stvořeni v Bruselu. Odvádějí práci té části Páté kolony, jež je zaměřena na mladé generace, které jsou bez paměti, protože předchozí „reálný socialismus“ nepoznali. O to, aby se k nim pravda o minulosti nedostala ani náznakem, se starají propagandisté ve školách a v korporátních médiích.

Lidovci, zpočátku ještě předstírající, že mají cosi společného křesťanskou s „větví“ naší společnosti – převážně z Moravy – definitivně odhodili škrabošku a za ní se jasně rýsují rohy a kopyto: Oddanost německému živlu, který již (ne)jednou naši státnost ohrozil, je pro ně základem „politiky“. Když Daniel Herman (příznačné české jméno, nomen omen) jako ministr kultury Nečasovy vlády odejel za Sudeťáky skládat jim hold na jejich pravidelný sraz, prolomil bariéru. Připravoval se na to v devadesátých na stážích v Německu a USA. Aspoň že již není kněz.

O mafii skryté za značkou STAN v čele s kmotrem Rakušanem netřeba ztrácet zbytečných slov. Mají se „starosty a nezávislými“ společné asi jen to, že po loupení v komunální a obecně regionální sféře pochopili, že už jsou dostatečně vytrénovaní na drancování ve velkém. Z hlediska Bruselu jsou ale důležitou součástí zdejší Páté kolony pro obhajobu „Evropy regionů“, v níž český stát zcela zmizí.

A konečně TOP 09, Kalouskův a Schwarzenbergův projekt „béčka ODS“, jehož smyslem bylo zničit Klausův sen o etablování standardní pravice v tradičně levicových českých zemích. Souboj, který Václav Klaus v devadesátých svedl s Václavem Havlem, destruoval Topolánek a spol. během několika roků poté, co otec ODS odešel do prezidentské funkce. A všichni to dvojici Topolánek – Kalousek spolkli.

Tohle vše se spojilo do jediné vládní sestavy, aby názorně předvedli, že cokoli jako reprezentace autentických zájmů (původní smysl politiky) je definitivně mrtvé haraburdí. Bylo to (z pozadí dirigováno „Chvilkaři“) tak zjevné, že jen úplný náměsíčník či otevřený nepřítel České republiky to mohl nevidět. A přesto jim hlasy odevzdalo dostatečné množství občanů, aby (po konspiraci Rychetského ústavního soudu) mohli převzít moc.

Má tedy Topolánek pravdu?

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - a současně podpořit Protiproud?

 

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zde. Nákupem přes tyto odkazy  pomůžete nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu!

Nástup

Samozřejmě ne. On mluví o našich lidech jako o jediném celku. Jako hloupí by se mohli kvalifikovat pouze ti, kteří pětikoalici volili. Ale ani ti nejsou nedělitelná masa. Jsou mezi nimi „staří Ódeesáci“, kteří volili Fialu ze sentimentálních důvodů – vzpomínek na někdejší ODS. Vedle nich ti, kteří jsou na Bruselu závislí – především mnozí obyvatelé velkých měst. A pak – ti naprosto převažují – zmasírovaní goebbelsovskou propagandou „veřejnoprávních“ a miliardářských médií. Korporát prostě.

Nástup vlády korporátu signalizuje to, co především mladí nemohou pochopit: Nástup fašistického korporátního státu. Mnozí dnes neodlišují fašismus od nacismu. Nacistická verbež byla připravována a je udržována v „laboratoři“ Ukrajina. Po krvavém státním převratu se tamní náckové stali pro západní fašistický korporát obdobou spojení mezi Hitlerem a Mussolinim. S tím rozdílem, že nyní (zatím) dominují fašisté Západu. Ale když bývalý britský premiér Johnson křepčí v parlamentu s nacistickou vlajkou Azova, dává najevo, že propojení je již opět aktuální. A proto i Drang nach Osten číslo 2.

Vedle toho je – mlčící většina. Ta už vůbec není „hloupá“. Jedná naopak velmi „politicky“ – v tradičním smyslu slova. Její „mlčení“ dává najevo, že pořád jí ještě není tak zle, aby jí to stálo za „zvednutí zadku“ od televize.

Jakkoli ji motivovat není možné. Tihle lidé jsou možná – v uvozovkách – nejchytřejší. Dokud existuje ještě jakýsi „stínový souboj“ na politické scéně (třeba Babiš – pětikolka) vědí, že jim něco „přistane na stole“, protože ti i ti se je pokusí korumpovat. Hlad prostě nemají, že se pro ně může něco zásadního změnit nevěří – tak proč by se starali?

DOPORUČUJEME:

Zdraví v Protiproudu: Fantastické houby. Zkušenost patologa s vyléčením cirhozy jater. Pro nádory zhoubné i nezhoubné. Překvapivý detox. Jak na mozek, paměť a kognitivní schopnosti? Bambus a cévy. Čokoláda nejen pro děti. Pomozme si!

SUPERPOTRAVINY A ZÁZRAČNÉ HOUBY SUPRAMEDEX
objednávejte zde

Osudový omyl

Britská vláda podala „nečekaně“ demisi. Je populární asi jako ta Fialova u nás. A přesto to udělala, a někdy v červnu – v závěsu po unijních volbách na kontinentě do takzvaného Evropského parlamentu (EP) – půjdou Britové k volbám. Pozorovatelé soudí, že tento napohled absurdní krok směřuje k jedinému: Konzervativci nechtějí být u vládního kormidla – ve válce.

Všechno k ní ukazuje. Poté, až bude jasné, jak moc fašisté ve volbách do EP ztratí (něco jistě, ale – metodou „pětikolka“ – u moci zřejmě zůstanou) teprve padne definitivní rozhodnutí. Macron právě přijel na nevídanou návštěvu do Německa. Fiala svolává na úterý schůzku „odhodlaných“ šéfů států, kteří jsou připraveni jít v prvních řadách na ukrajinské bojiště. Dosluhující šéf NATO Jens Stoltenberg volá po otevřeném bombardování Ruska.

Vlastně už možná ani nebudou čekat na výsledek amerických prezidentských voleb (Bidena patrně po první – opět červnové – televizní „debatě“ s Trumpem vymění), protože nikdo neví, co se tam stane. Mají poslední možnost, jak se „zachránit“: Obětovat všechny ostatní.

V tom spočívá osudový omyl naší „mlčící většiny“: sama sebe přechytračí. Až zjistí, že jde o život, již nebude mít „možnost reparátu“.

Zbývají – nepodvolení. Aktivní část opoziční veřejnosti. Ti vědí, o co jde, jsou dostatečně informovaní, mnozí i odhodlaní. Tisícileté dědictví českého státu jim není lhostejné. Právě se chystají k (možná posledním) relativně regulérním volbám. Dokážou se spojit? Dát najevo, že hru o krk nejen prohlédli, ale jsou schopni jí čelit?

Uvidíme. Teprve pokud po všech zkušenostech se opět nechají rozdrobit „na prvočinitele“, bude možné definitivně odpovědět na Topolánkovo pohrdání národem s větší jistotou.

Atentát na Fica je zapomenut. Již za týden si nebude nikdo pamatovat ani „hokejové šílenství“. Otevřená válka proti Rusku však může začít zničehonic. Jako maličkost.

Poslední ze všech.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Šachová partie kolem Ukrajiny: Rusko hraje s černými. Začala střední fáze hry. Rozumíme správně válečnické řeči? Putinova strategie s globálním Jihem. Někdo se tu přepočítal. Evropany to může bolet. Nastane rovnováha sil?

Šachová partie kolem Ukrajiny: Rusko hraje s černými. Začala střední fáze hry. Rozumíme...

Politický vězeň Donald Trump: Sorosův soudce vynesl verdikt. Vinen ve všech obviněních. USA jsou nyní banánová republika. Rozsudek se plánuje 4 dny před sjezdem Republikánů. Vymění Deep state Bidena za černošku Obamovou?

Politický vězeň Donald Trump: Sorosův soudce vynesl verdikt. Vinen ve všech obviněních....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky