Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Předem propadák: Ve Švýcarsku se bude naoko tlachat o Ukrajině. Co s volnými vstupenkami? Globální Jih na to hází bobek. Biden by si přál spíš rozjet protičínskou provokaci. V zákulisí už o něčem jiném. Kam s mrtvou figurkou?

Předem propadák: Ve Švýcarsku se bude naoko tlachat o Ukrajině. Co s volnými vstupenkami? Globální Jih na to hází bobek. Biden by si přál spíš rozjet protičínskou provokaci. V zákulisí už o něčem jiném. Kam s mrtvou figurkou?

8. 6. 2024

Tisk článku

Gleb Prostakov sleduje přípravy na "mírovou konferenci", která má proběhnout za několik dní ve Švýcarsku a vysvětluje, o čem skutečně bude, když ji všichni podstatní míní buď ignorovat, nebo je už zajímají úplně jiná dramata než Zelenského šmírácký kus

"Mírová konference" o Ukrajině ve Švýcarsku (15. až 16. června) a přijde švýcarský rozpočet na 11,2 milionu dolarů, měla být beneficí pro Volodymyra Zelenského. Pravděpodobně se však stane hercovým rozlučkovým šmíráckým představením ve funkci prezidenta amerického protektorátu.

Akce je výsledkem diplomatických pokusů Západu o nátlak na Rusko před pravděpodobnými rozhovory mezi Kyjevem a Moskvou o zastavení bojů. Alespoň takový byl záměr iniciátorů konference.

Z řady důvodů však ohlášené představení ztroskotalo ještě před svým začátkem: Vstupenky se neprodaly, VIP lóže je v troskách a program se smrskl na několik diskusních panelů. Proč?

POJĎME SE PORADIT!

PPTV v pondělí 10. 6. 2024 od 18:00 vysílá v přímém přenosu pravidelnou poradu šéfredaktora Protiproudu s "tvrdým jádrem" nepodvolených.

Do porady buď posílejte své dopisy do redakční pošty, nebo chatujte - ale jen do 17:00, tedy hodinu před zahájením vysílání. Chat bude samozřejmě v provozu i během "porady", ale kvůli úspoře času na některé později sdělené názory, úvahy či dotazy bude Petr Hájek reagovat až v příští Tea Party.

Proč to krachne

Prvním důvodem jsou vojenské úspěchy Ruska. Je obtížné vnutit mírové podmínky zemi, která v boji vítězí. "Zelenského vzorec", který předpokládá návrat Krymu a Donbasu kyjevskému režimu, je natolik v rozporu se stavem věcí, že již nemůže sloužit jako smysluplný plán. Z tohoto důvodu musela být agenda za pochodu přetvořena. Nyní proto zůstává hlavním tématem jaderná bezpečnost.

Jinak řečeno bude toto téma znít asi takto: Jak daleko mohou západní země zajít, pokud dovolí Kyjevu použít zbraně proti týlovému území Ruska, aniž by ho vyprovokovaly k jaderné odpovědi? 

Druhým důvodem je Zelenského pochybná legitimita. Příjezd vrcholných představitelů na konferenci, kde je hlavním řečníkem chlápek v zeleném tričku s propadlými prezidentskými pravomocemi, automaticky delegitimizuje jednání v očích přinejmenším významné části světové veřejnosti.

Poté, co ani prezident Biden, který vyměnil Švýcarsko za předvolební večírek s hollywoodskými hvězdami v Los Angeles, nedokázal zacelit mezeru, a fakticky tak nakopl svého panáka, se seznam VIP osob značně ztenčil. Stínovat bude jen německý kancléř Scholz, kterému už je všechno jedno, protože zcela ztratil tvář, a spolu s ním stále komičtější kanadský premiér Trudeau, jemuž se jeho vlastí země bouří a rozpadá.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - a současně podpořit Protiproud?

 

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zde. Nákupem přes tyto odkazy  pomůžete nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu!

Chystané drama se mění ve frašku

Odmítnutí účasti lídrů Číny, Brazílie, Indie, Jihoafrické republiky a Saúdské Arábie bylo předvídatelné. Všechny tyto země jsou v BRICS, což tmelí jejich spolupráci i pokud jde o společné chápání obrazu světa. Z pohledu Západu a Ukrajiny je ovšem nejurážlivější odmítnutí Indie, která se dosud plně nerozhodla, ke kterému bloku se připojí - a zda se vůbec k nějakému připojí.

Potápějící se Zelenskyj se proto rozhodl být drzý ne na premiéra Naréndra Módího, ale rovnou na Si Ťin-pchinga, když v podstatě obvinil Čínu z přímé vojenské a politické podpory Ruska a také z narušení švýcarské konference. Tato slova určitě potěší americkou viceprezidentku Kamalu Harrisovou a asistenta prezidenta pro národní bezpečnost Jakea Sullivana, kterého Biden vyslal do Švýcarska, aby na "jeho chlapce" dohlédli.

Účast vysokých představitelů středoasijských a zakavkazských států na konferenci zůstává zatím otevřená. Jejich přítomnost na protiruském summitu by mohla být pro Moskvu dráždivá, avšak je dost nepravděpodobná. Nicméně i kdyby do Švýcarska přijeli, je nepravděpodobné, že by zástupci Kazachstánu, Uzbekistánu nebo Kyrgyzstánu podepsali nějaké protiruské komuniké. Tentýž Kazachstán může do Švýcarska vyslat své zástupce, kteří předtím jednali přátelsky s Moskvou?

DOPORUČUJEME:

Zdraví v Protiproudu: Fantastické houby. Zkušenost patologa s vyléčením cirhozy jater. Pro nádory zhoubné i nezhoubné. Překvapivý detox. Jak na mozek, paměť a kognitivní schopnosti? Bambus a cévy. Čokoláda nejen pro děti. Pomozme si!

SUPERPOTRAVINY A ZÁZRAČNÉ HOUBY SUPRAMEDEX
objednávejte zde

Jiný scénář hry

Ona spíš existuje možnost, že se konference stane ani ne tak protiruskou, jako spíše protičínskou. Rozmělnění čínských prohlášení o neutralitě v konfliktu Ruska se Západem na ukrajinském území se může stát prologem k vytvoření koalice zemí vystupujících proti Číně. Přece od "pomoci agresorovi" k tomu, aby se sama stala agresorem, je jen krůček.

V této souvislosti je důležitá účast představitelů Japonska, Filipín a možná i Jižní Koreje. A to je to, v čem se bude Washington plně angažovat. Zelenského asijské turné, včetně návštěvy Filipín, nepochybně zorganizovala Bidenova administrativa.

Hra na oslabení Ruska se vleče. Hraje se s rostoucími náklady a stále menšími šancemi na úspěch. Palestinsko-izraelský konflikt a rostoucí napětí mezi Washingtonem a Pekingem posouvají těžiště geopolitické konfrontace.

V tomto smyslu se na konferenci ve Švýcarsku sice formálně bude diskutovat o strategii k porážce Ruska (na prvním jednání si již přece rozdávali mapy s rozdělení země). Ve skutečnosti však chtějí projednat strategii ústupu Západu z ukrajinského konfliktu s minimální ztrátou tváře. Protože realita je tlačí k přesunu pozornosti na řešení skutečných strategických problémů. V centru pozornosti je Izraela Írán, respektive Čína a Tchaj-wan.

Figurka Zelenského nebyla ze šachovnice zatím odstraněna jen proto, že pro ni nebyl nalezen důstojný exit. Prezidentem se však už nikdy nestane. Nanejvýš takzvaným prezidentem v exilu nebo třeba "sakrální obětí" - tyto role jsou pro vysloužilého herce stále k dispozici a aktivně se o nich diskutuje.

V zákulisí však už jeho protektoři rozehrávají úplně jiný kus. Pokud na to ještě mají.

Možná už jsou ale v koncích.

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Volba viceprezidenta: Trump výběrem Vance možná eliminoval druhou kulku. Mladší kopie Donalda. Vidlák z Ohia proti elitám. Noční můra pro Kyjev a válečné štváče. Jako voják poznal hrůzy války. Kdy otočí chciválkové u nás?

Volba viceprezidenta: Trump výběrem Vance možná eliminoval druhou kulku. Mladší kopie...

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem. 300 000 duší do cynické rulety NATO. Bělorusko pod deštníkem Moskvy. Stačí sestřelit jedinou ruskou raketu. A nikdo to už nezastaví

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem....

Na začátek stránky