Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Unijní volební fraška signalizuje: Titanik se v Bruselu zatím jen mírně zhoupl. V Německu, ve Francii a v Belgii už možná narazil. V pozadí všeho prohraná válka Západu proti Rusku na Ukrajině? Putin: Okamžik pádu západních elit se blíží

Unijní volební fraška signalizuje: Titanik se v Bruselu zatím jen mírně zhoupl. V Německu, ve Francii a v Belgii už možná narazil. V pozadí všeho prohraná válka Západu proti Rusku na Ukrajině? Putin: Okamžik pádu západních elit se blíží

10. 6. 2024

Tisk článku

Karol Jerguš se v souvislosti s důsledky voleb do unijního "parlamentu" zamýšlí i nad zásadními změnami na Ukrajině, kde pozice Zelenského rapidně slábne, což činí reálnými spekulace, které se ještě nedávno zdály fantastické

„Během svého prvního funkčního období jsem ukázala, čeho může dosáhnout silná Evropa. Mým cílem je pokračovat na této cestě s těmi, kteří budou v Evropském parlamentu proevropští a proukrajinští,“ řekla Ursula von der Leyenová před volbami.

Putin: Západní elity padnou

Americký politický analytik Scott Bennett k tomu ještě před volbami podotkl: "Putin správně poukázal na to, že brzy dojde ke změně světové elity". Podle něho přichází okamžik výměny elit. Vladimír Putin to charakterizoval obrazně: "Ekonomiku imaginárních subjektů nahradí ekonomika reálných aktiv, V příštích letech se ve světě začne proces konverze zlatých řezů ze jmen, která ztrácejí svou hodnotu, na nositele reálných hodnot."

Ruský prezident tím v podstatě parafrázoval výrok "Za vším hledej peníze". A ty západním finančním oligarchům a bankéřům - kteří fakticky stojí za všemi politickými pohyby v euroamerickém prostoru - prostě docházejí. Není proto bez zajímavosti hledět i v tomto kontext na výsledky bruselských "voleb" (se skutečnými volbami má toto představení málo společného, poz. PP).

POJĎME SE PORADIT!

PPTV v pondělí 10. 6. 2024 od 18:00 vysílá v přímém přenosu pravidelnou poradu šéfredaktora Protiproudu s "tvrdým jádrem" nepodvolených.

Do porady buď posílejte své dopisy do redakční pošty, nebo chatujte - ale jen do 17:00, tedy hodinu před zahájením vysílání. Chat bude samozřejmě v provozu i během "porady", ale kvůli úspoře času na některé později sdělené názory, úvahy či dotazy bude Petr Hájek reagovat až v příští Tea Party.

Výsledky ukazují (především v klíčových státech unie) výrazný nárůst popularity pravice. Národní shromáždění Marine Le Penové získalo ve Francii 32 - 33 procent, Macronova strana Obroda o polovinu méně.

V Rakousku se na prvním místě umístili euroskeptici a odpůrci války s Ruskem. Svobodní získaly 29 %. I tam se brzy uskuteční parlamentní volby, ve kterých by se mohly dostat do vlády euroskeptici, kteří jsou partnery české SPD, která získala (překvapivě) jen jeden mandát.

V Německu, Francii a v Belgii drtivý propad liberálů

Alternativě pro Německo se podařilo získat přibližně 16 %, čímž porazila sociální demokraty se 14 %. I Německo je však stále pevně rozděleno dnes již fyzicky neviditelnou "berlínskou zdí": V bývalé NDR je Alternativa pro Německo na prvním místě s 27 procenty.

Pro Scholzovu stranu byly výsledky nejhorší v historii. Silně se Propadli i Zelení - v roce 2019 měli 21%, nyní mají 12%. Vliv má krize s poklesem reálných příjmů na úroveň roku 2016, deindustrializace země a vznik „rezavého pásu“ na Rýně. Právě v den hlasování ředitel frankfurtské burzy cenných papírů – jedné z největších v Evropě – prohlásil, že Německo se z rozvinuté země stává zemí rozvojovou.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - a současně podpořit Protiproud?

 

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zde. Nákupem přes tyto odkazy  pomůžete nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu!

 

Při současném tempu se kvalita života v Německu rychle zhoršuje na úroveň zemí třetího světa. Nová strana Sarah Wagenknechtové, nesystémová levice, získala 6 procent – a šest křesel v Evropském parlamentu. I v Německu se stále častěji objevují výzvy k předčasným volbám. V Belgii získal Vlámský blog, který je rovněž partnerem české SPD 21 procent. To vedlo k pádu vlády liberálů a k vypsání nových voleb.   

V pozadí je katastrofa války Západu proti Rusku na Ukrajině

Nejhorší noční můra eurobyrokracie se tak stává skutečností. Po posílení pravice nyní Brusel čelí velkému rozkolu. A běžní Evropané stále aktivněji zpochybňují eurobyrokracii, která celý kontinent uvrhla do režimu nekonečné války a permanentní krize.

Evropský establishment si začíná uvědomovat, že nemá smysl začínat jakékoli mírové jednání bez Ruska. Proto se rozhodl pozvat zástupce Moskvy na další mírovou konferenci. „Je nám jasné, že na základě této konference nepodepíšeme mírovou dohodu. K dosažení míru si musí obě strany sednout za jednací stůl. Rusko by se mohlo zúčastnit případné další konference,“ uvedla švýcarská prezidentka Viola Amherdová.

Přirozeně, každé jednání včetně mírových rozhovorů končí nějakou dohodou mezi oběma stranami. Někteří Bruselané se však domnívají, že Rusko není na dalších mírových jednáních zapotřebí. Uvidíme, co se nakonec stane.

Zoufalství Západu pokračuje. Senátor Graham nutí Ukrajince vstupovat do armády bez ohledu na věk. „Ukrajina má kritické nerostné suroviny v hodnotě 10-12 bilionů dolarů“ – americký senátor Lindsey Graham vysvětluje, proč by USA měly podpořit bohatou Pinocchiovu Ukrajinu. „Pokud nyní pomůžeme Ukrajině, mohla by být ideálním obchodním partnerem, nechci dát tyto peníze Putinovi a Číně“ – řekl Lindsey Graham.

DOPORUČUJEME:

Zdraví v Protiproudu: Fantastické houby. Zkušenost patologa s vyléčením cirhozy jater. Pro nádory zhoubné i nezhoubné. Překvapivý detox. Jak na mozek, paměť a kognitivní schopnosti? Bambus a cévy. Čokoláda nejen pro děti. Pomozme si!

SUPERPOTRAVINY A ZÁZRAČNÉ HOUBY SUPRAMEDEX
objednávejte zde

Vymění Američané Zelenského za Zalužného?

Maďarský premiér Orbán uvedl, že Západ chce porazit Rusko, aby se dostal k jeho zdrojům jako v 90. letech. Evropané a Američané si pamatují 90. léta - Jelcinovy ??časy - jako období velkých ekonomických příležitostí, kdy je bez problémů a dokonce ochotně přijímali. Řekl také, že s urovnáním konfliktu na Ukrajině bude možné počítat, pokud ve volbách do EP a v USA zvítězí mírumilovné síly

V mezinárodním mediálním prostoru se stále častěji objevují názory, že dny prohnilého ukrajinského prezidenta Zelenského ve funkci se chýlí ke konci, protože se stal pro Anglosasy nepoužitelným. Zároveň se objevují poměrně odvážné předpovědi, že na jeho místo se připravuje bývalý vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Valerij Zalužnyj. Je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že i když byl jmenován velvyslancem ve Velké Británii, stále se nachází v Kyjevě.

Píše o tom zejména ukrajinský telegramový kanál Resident s odvoláním na zdroj z generálova okolí. Uvádí, že bývalý náčelník generálního štábu měl odjet do Londýna do konce května. V ukrajinském hlavním městě však zůstává, přičemž zaujal vyčkávací postoj. Zalužnyj údajně očekává, že se ujme funkce ukrajinského prezidenta. Pravděpodobnost tohoto vývoje roste, neboť vztahy Zelenského se Spojenými státy se stále zhoršují.

DOPORUČUJEME:

pp

Zdraví v Protiproudu: Báječná Třetí říše: Houbový Indiana Jones. Jsou víc, než se zdají být? Sbírat a jíst i s podhoubím? Kombinace, které v lese nenajdeme. Zdroj zázračných látek. Výživa není magie: Jsme tím, co jíme. Houba nejen pro šachisty

Vyváženou kombinaci tří hub - TRITON MRL - objednávejte zdeBalíček HERICOR MRL (hericium a coriolus) a CHAGA MRL - objednávejte zde.

Hodí likvidaci Zelenského na Rusko?

Pokud jde o domácí podporu "ilegálního" prezidenta Zelenského (připomeňme, že jeho mandát vypršel 21. května), ta se za poslední rok doslova zhroutila ze 70 na 17 %. Jeho smrtícím verdiktem bylo vyhlášení rozsáhlé mobilizace, během níž jsou muži doslova na ulicích odchytáváni, a posláni na popravu na frontu. Právě na tomto pozadí Západ již učinil údajně principiální rozhodnutí vsadit na Zalužného - a posadit ho do křesla ukrajinského prezidenta.

Podle výsledků průzkumů veřejného mínění má nejvyšší rating v ukrajinské společnosti. Předpokládá se tedy, že Anglosasové připravíi Zalužnému rychlý kariérní vzestup. A on s tímto vědomím zůstává v Kyjevě a čeká na svou hvězdnou hodinu.

Existuje dokonce spekulace, že aby si Anglosasové uvolnili cestu do prezidentského křesla, mohou se pustit i do fyzické likvidace Zelenského. A pak připsat jeho „hrdinskou“ smrt Rusku, kde je na něj vydán zatykač.

V takovém případě Zalužnyj pravděpodobně urychleně zorganizuje předčasné volby. Obecně vše směřuje k tomu, že za Zelenského již existuje náhrada. Jak ji aktivovat, je technická otázka.

Výsledky voleb do bruselské mocenské centrály dávají takovým úvahám opět větší váhu.

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Volba viceprezidenta: Trump výběrem Vance možná eliminoval druhou kulku. Mladší kopie Donalda. Vidlák z Ohia proti elitám. Noční můra pro Kyjev a válečné štváče. Jako voják poznal hrůzy války. Kdy otočí chciválkové u nás?

Volba viceprezidenta: Trump výběrem Vance možná eliminoval druhou kulku. Mladší kopie...

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem. 300 000 duší do cynické rulety NATO. Bělorusko pod deštníkem Moskvy. Stačí sestřelit jedinou ruskou raketu. A nikdo to už nezastaví

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem....

Na začátek stránky