Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Hra skončila: Pevné spojenectví mezi Moskvou a Pchjongjangem. Rusko a Severní Korea vytvořily první vojenský jaderný blok mimo NATO. Vstoupí vojáci KLDR na Donbas? Tmavá místnost pro boj s USA. Co dohodl Putin v Hanoji?

Hra skončila: Pevné spojenectví mezi Moskvou a Pchjongjangem. Rusko a Severní Korea vytvořily první vojenský jaderný blok mimo NATO. Vstoupí vojáci KLDR na Donbas? Tmavá místnost pro boj s USA. Co dohodl Putin v Hanoji?

20. 6. 2024

Tisk článku

Milan Novický komentuje diplomatickou ofenzívu Vladimíra Putina, který tento týden navštívil KLDR a Vietnam, aby zde podepsal strategické smlouvy o spolupráci mezi Ruskem a oběma asijskými zeměmi jako odpověď na šikování poddaných jeho veličenstvu Washingtonu za křovím zvaným NATO proti Rusku

Vladimír Putin se setkal s Kim Čong-unem. Ruský prezident během své historické návštěvy Severní Koreje (první po čtvrt století) jednal 19. června se severokorejským prezidentem. Výsledkem bylo podepsání Smlouvy o komplexním strategickém partnerství mezi Moskvou a Pchjongjangem.

Jak uvedl ruský lídr, tato dohoda je průlomovým dokumentem. Bude základem vztahů mezi oběma zeměmi na mnoho let - a co je zvláště důležité, stanoví vzájemnou pomoc v případě agrese vůči jednomu z účastníků.

Výjimečná prozíravost: Tajná doložka

Severokorejský prezident uvedl, že dohoda má mírový a obranný charakter a stanoví rozvoj spolupráce v oblasti hospodářství, politiky a vojenských záležitostí. Řekl také, že uzavření nové „nejsilnější smlouvy“ mezi oběma zeměmi by bylo nemyslitelné bez Putinovy „výjimečné prozíravosti“ a odhodlání. A to proto, že - podle slov ruského prezidenta - "Rusko a KLDR uskutečňují nezávislou zahraniční politiku, nepřijímají jazyk vydírání a diktátu a důsledně prosazují myšlenku vytvoření spravedlivějšího, multipolárního světového řádu."

Přivítání Vladimíra Putina na letišti Pchjongjangu 

Putin také zdůraznil, že Moskva si vysoce cení důsledné a neochvějné podpory Pchjongjangu ruské politice, a to i směrem k Ukrajině. Poznamenal také, že objektivní postoj KLDR k Ukrajině potvrzuje suverénní kurz Severní Koreje. Severokorejský vůdce v odpovědi označil Rusko za "nejupřímnějšího přítele a partnera KLDR a Vladimira Putina za nejdražšího přítele korejského lidu". Oznámili rovněž, že Kim Čong-un recipročně navštíví Putina v Moskvě.

Kromě oficialit je mimořádně zajímavé, že Smlouva o komplexním strategickém partnerství má velkou „utajenou“ část. I to, co bylo zveřejněno, však bohatě stačí.

„Strategická rovnováha sil ve světě se mění. Už jen proto, že jde o první oficiální a veřejnou smlouvu dvou zemí s jadernými zbraněmi, tedy v podstatě o vytvoření protizápadního vojenského bloku,“ míní analytička Jelena Paninová.

Nově rozdané karty

Ještě jednou: Smlouva stanoví "vzájemnou pomoc v případě agrese proti jedné ze smluvních stran". To znamená zejména ruský zájem o zvýšení jaderného raketového potenciálu KLDR. Na druhé straně Pchjongjang může podpořit Rusko v mnoha jiných oblastech. Ke schopnosti případného odvetného zasažení USA potřebuje Severní Korea nové technologie, které Rusko má. Diplomatickou řečí ruského prezidenta, Moskva "nevylučuje možnosti vojensko-technické spolupráce s KLDR v souladu s podepsanou smlouvou."

A Kim Čong-un pochopitelně stejně diplomaticky dodal, že smlouva je přísně mírová a obranná. Ani Čína rozhodně nebude proti této smlouvě, protože v tím Rusko bere odpovědnost za potenciální úder proti Koreji na sebe. Pekingu to umožňuje veřejné nepodporovat modernizaci protiraketového štítu KLDR, protože nechce zhoršoval i tak již napjaté vztahy s USA. Rusko už takové obavy nemá.

Ve výsledku tedy vyhrávají všichni. (a není nejmenších pochyb, že smlouva byla s Pekingem dopředu konzultována) Pouze pro USA představuje podepsání smlouvy potenciální hrozbu jejich imperiálním snahám v této části světa. KLDR se nyní stává faktorem, se kterým je třeba počítat. A Čína už není sama v konfrontaci se vznikajícím blokem AUKUS.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - a současně podpořit Protiproud?

 

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zde. Nákupem přes tyto odkazy  pomůžete nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu!

 

Hlavní otázkou je, jaké formy bude mít vojenská spolupráce mezi Ruskem a KLDR. Omezí se na strategickou úroveň, nebo půjde o komplexní spolupráci, ptá se analytička Jelena Paninová. Pokud to druhé, pak bude Washington přinucen, aby si "vyrazil" další finanční prostředky od Jižní Koreje, Japonska a Austrálie. Tato nepříjemnost ale zdaleka není jedinou.

Vstoupí vojáci KLDR na Donbas?

Zlepšená pozice KLDR ještě více komplikuje americké plánování konfliktu s Čínou o Tchaj-wan: Pchjongjang by mohl zkomplikovat logistiku z Japonska, a ještě více z Jižní Koreje. A možná - pokud NATO oficiálně vstoupí na Ukrajinu - severokorejští dobrovolníci přijedou na Donbas, Všechny tyto otázky jsou zatím v „utajené“ části dohod. To hlavní je ale zveřejněno: Rusko prostřednictvím smlouvy s KLDR začíná prakticky realizovat princip nadřazenosti národních zájmů nad mezinárodními imperiálními kleštěmi USA.

O jaké „zásadní dohodě“ tedy dnes Pchjongjang mluví, Klade si otázku také významný vojenský odborník Vladislav Šurygin. K jejímu pochopení je nutná krátká rekapitulace:

V roce 1961 SSSR a KLDR podepsaly Smlouvu o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci (zajišťující vojenskou podporu KLDR v případě jejího konfliktu se třetími zeměmi). Existovala 35 let a až v roce 1996 proamerická Jelcinova vláda na tlak Washingtonu iniciovala její rozvázání. Ministerstva zahraničí Ruské federace a KLDR si vyměnila nóty, podle nichž smlouva z roku 1961 "ztratila svůj význam" a "ve skutečnosti se neplní".

DOPORUČUJEME:

pp

Zdraví v Protiproudu: Báječná Třetí říše: Houbový Indiana Jones. Jsou víc, než se zdají být? Sbírat a jíst i s podhoubím? Kombinace, které v lese nenajdeme. Zdroj zázračných látek. Výživa není magie: Jsme tím, co jíme. Houba nejen pro šachisty

Vyváženou kombinaci tří hub - TRITON MRL - objednávejte zdeBalíček HERICOR MRL (hericium a coriolus) a CHAGA MRL - objednávejte zde.

Izolace Severní Koreje a dušení země USA

Nová smlouva s KLDR byla jednou z prvních smluv, která vznikla již pod Putinovým vedením v Pchjongjangu 9. února 2000, jen dva měsíce po jeho první inauguraci. Smlouva však již neobsahovala ustanovení o vojenské pomoci. Je tedy jasné, že hlavním rozdílem mezi novou smlouvou a smlouvou z roku 2000 je rozsáhlá „obranná“ část - která je pochopitelně v neveřejné části.

To znamená úplný návrat k formátu obranné aliance. Je tu ale ještě jedna podstatná věc: KLDR tím současně získává jedinečný mezinárodní status „tmavé místnosti“ pro Čínu a Rusko. Zde mohou obě země bez obav z úniku informací řešit různé vojensko-technické a obchodní otázky. To umožní Číně skrýt své hospodářské a další vazby s Ruskem před americkou kontrolou v oblastech, které automaticky vyvolávají zuřivý hněv Washingtonu.

Pro KLDR se takovým postavením otevírají jedinečné možnosti rozvoje jejího průmyslu, přístupu k nejnovějším ruským obranným technologiím, investicím a obrovskému ruskému trhu - včetně trhu práce. KLDR může rovněž získat přístup k obrovskému množství mimořádně důležitých zpravodajských informací o korejském regionu, kterými disponují globální ruské technologické a vesmírné systémy. Nemluvě o úplném prolomení politické a hospodářské blokády, kterou se USA snažily KLDR dusit již několik desetiletí.

DOPORUČUJEME:

Zdraví v Protiproudu: Fantastické houby. Zkušenost patologa s vyléčením cirhozy jater. Pro nádory zhoubné i nezhoubné. Překvapivý detox. Jak na mozek, paměť a kognitivní schopnosti? Bambus a cévy. Čokoláda nejen pro děti. Pomozme si!

SUPERPOTRAVINY A ZÁZRAČNÉ HOUBY SUPRAMEDEX
objednávejte zde

 

Geopolitický tah 

A co může Rusko získat z nové smlouvy, kromě výše jsme zmíněné unikátní platformě „tmavého pokoje, který nelze odposlouchávat? Šurygin míní, že jde o zcela konkrétní prostředky, které Moskva dnes potřebuje k rychlému vítězství ve válce se Západem na Ukrajině. Ruská armáda potřebuje zvýšit své úderné kapacity. Především pokud jde o dělostřelectvo, MLRS a munici, jejichž dodávky mohou dále podstatně změnit situaci na frontě.

Potřebuje i "malou protivzdušnou obranu" rychlopalné malokalibrové dělostřelecké a kulometné systémy, lehké granátomety, kterých má korejská armáda obrovské množství, a které jsou schopny posílit armádu a místní protivzdušnou obranu. Možnost účasti severokorejských dobrovolníků na frontě se může stát dalším ruským trumfem ke schlazení některých jestřábů v NATO, kteří spekulují o zvýšení přímé účasti ve válce na straně kyjevského režimu.

Pro korejskou armádu by taková účast byla ostatně (tak jako se stala pro Rusko) jedinečnou příležitostí získat reálné bojové zkušenosti ve válce s armádou amerického typu. Možností, jak proti americkým zbraním a zbraním NATO a otestovat svůj taktický a strategický potenciál na reálném bojišti.

USA a Brusel si totiž velmi dobře uvědomují (a proto se toho tolik obávají), že proti posílení ruské armády dokonale vycvičeným a vysoce motivovaným korejským kontingentem neexistuje nic, co by mohli použít. NATO prostě nemá k tomuto účelu dostatečné expediční síly a evropský průmysl ještě dlouho nebude připraven vstoupit do velké války.

Celkově se tak návštěva Vladimira Putina v Pchjongjangu stala skutečným kopancem do třísel USA a jeho podřízeného Bruselu. Nebude snadné vyrovnat se s novou geopolitickou realitou, která je pro ně mimořádně nepříjemná! 

pp

Trička Protiproudu ve velikostech M, L, XL, 2XL a 3XL si můžete objednat na adrese: [email protected]. Možnost po dohodě vyzvednutí osobně v redakci, nebo zasíláme poštou na dobírku. Cena 300 Kč + poštovné. Pro osobní odběr volejte na redakční telefon 737 461 817. Po dohodě vám trička připravíme k vyzvednutí v Praze v Opletalově ulici.

Kdo jinému...

Bezprostředně po návštěvě Severní Koreje, Putin přiletěl do hlavního města Vietnamu Hanoje. Jde o první návštěvu ruského prezidenta v této zemi od roku 2017, naposledy byl v hlavním městě v roce 2013. Vietnam je země s rostoucí ekonomikou, která od války s USA v 60. – 70. letech minulého století nebyla příliš otevřena Západu.

Vztahy s Ruskem jsou přitom poměrně klidné: v oblasti výzkumu, energetiky, ropy a zemního plynu, obchodu, hospodářství a dalších oblastech. Moskva má zájem udržovat s Hanojí strategické partnerské vztahy a pokud možno je posunout na vyšší úroveň praktické meziregionální spolupráce.

To dále posílí pozici Ruska v Indočíně, kde jsou také prozápadní státy, jako například Kambodža. Lze předpokládat, že vojensko-technická spolupráce dospěje do bodu, kdy se Rusko v budoucnu vrátí na vojenskou základnu Cam Ranh, ale zatím se Vietnam drží zásady neumísťovat na svém území vojenské základny jiných zemí.

Přesto je Putinova návštěva ve druhé indicko-tichomořské zemi v pořadí, velmi podstatná. Rusko se obrací na Východ a Východ neznamená jen Čínu, ale i celou alianci dalších zemí, se kterými může vytvořit nové principy budoucího světového řádu.

Vietnam se svou nezávislostí podobá Číně. Probíhají tam tržní reformy, ale úřady mají zájem na tom, aby vše řídil stát, který má v rukou všechny páky moci. Tento postoj přibližuje tuto zemi spíše k Rusku a Číně než k některým západním zemím.

No a v pozadí se samozřejmě vynořuje obrovsky posilující uskupení BRICKS. To vše vysvětluje mimořádně nervózní reakci Washingtonu. Nějak se to s tou "blokádou" Ruska nepovedlo. 

Biblické úsloví o osudu těch, kteří jiným kopají jámy, by se mělo stát na Západě opět známým. 

Pokud není pozdě.

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci globalistů jsou k smrti vyděšeni. A s nimi všichni Fialové, Rakušanové, Pekarové u nás i v Bruselu. Užijme si tento okamžik, chcimírové!

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci...

Klaus před kamerami PPTV: Lejnová se u svých bruselských soudruhů zjevně osvědčila. Atentát na Trumpa mohl rozběhnout 3. světovou. Fiala vztahy se Slovenskem zhoršuje záměrně. Postavit se do čela odporu? Nikdy neříkej nikdy

Klaus před kamerami PPTV: Lejnová se u svých bruselských soudruhů zjevně osvědčila. Atentát...

Na začátek stránky