Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Den zdraví – nenápadná manipulace naší svobodou
Popisek: Světový den zdraví | Autor: Žertovná koláž Ondřej Höppner

Den zdraví – nenápadná manipulace naší svobodou

1. 4. 2013

Tisk článku

Erika Magdalena Hájková Celosvětový „svátek zdraví“ je obludnou marketingovou kampaní řízenou stejně obludnou Světovou zdravotnickou organizací

Dne 7. dubna letošního roku svět možná po třiašedesáté zažije takzvaný Světový den zdraví. Tento „svátek zdraví“ je jako obvykle ve znamení celosvětové marketingové kampaně řízené Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

Datum bylo zvoleno k uctění památky prvního zasedání  Světového zdravotnického shromáždění, tedy jakéhosi „valného shromáždění zdravotnické  OSN“ (zárodek ministerstva zdravotnictví budoucí globální vlády?). Letos se koná pod příznačným a mnohoznačným podtitulem: Vysoký krevní tlak.

Pokusme se ale na to podívat jinýma očima. Berme to chvíli vážně.

Tento den je zajímavý tím, že patří mezi první z neuvěřitelného počtu současných Světových dnů Čehokoli, kterých je tolik, že počet dnů v roce jim už zdaleka nestačí, takže se často vzájemně překrývají.

Sociální archeologie bude v budoucnu nalézat další a další vrstvy, které se na sebe budou hromadit, jak bude přibývat „světovým státem“ sledovaných témat, jimiž máme být v zájmu našeho dobra „globálně“ manipulováni. Pokusme se ale na to podívat jinýma očima. Berme to chvíli vážně.

Co je Den zdraví?

Název by napovídal, že jde o den, kdy se dozvíme, jak se uzdravit, či alespoň jak ke svému zdraví podstatně přispět. Takový výklad má ovšem zjevný nedostatek. Po šesti desetiletích Světových dnů zdraví jsou zvláště občané nejvíce rozvinutých zemí čím dál nemocnější, nebo alespoň ne zdravější. Jak to tedy je?

Světový den zdraví by měl zřejmě být něčím jako „svátkem zdraví“ – podobně, jako býval, a stále je, první máj „Svátkem práce“.  V této logice by šlo uvažovat o tom, že je vše v pořádku, neboť podobně, jako na Svátek práce se obvykle nepracuje, sedmý duben má ohlašovat zhoršení našeho zdravotního stavu. Raději však dosti vtípků. Zapomínáme, že tady jde o život.

Náhrada za církevní svátky

Fenomén jako Světový den zdraví si rozhodně zaslouží zkoumání a měl by vyvolat především jinou reakci, než jen shovívavý úsměv. Svátek práce patří do zástupce čeledi sekularizovaných svátků nové doby, odtržené od kořenů, takže málokdo už ví, co se vlastně slaví a proč.  Jde o bolševickou metodu nahrazování reality kulisami. Dědicům křesťanské civilizace má jejich hluboce uložené duchovní rituály zakrýt divadlem s prázdnými kulisami

A přitom současně – ač se to na první pohled nezdá – jde rozhodně o jeden z nejpolitičtějších svátků světa. Světová zdravotnická organizace, totiž  podstatně ovlivňuje naše životy, či se o to snaží, přestože její existenci si běžně neuvědomujeme. Nejde „jim“ ani v nejmenším o zdraví či nemoc. Spíše o moc či bezmoc.

Erika Hájková

Zdraví v Protiproudu

Protiproud se rozhodl vzít letošní Světový den zdraví vážně. Prozkoumáme pozadí a historii této akce i její mateřské mezinárodní organizace, a dopady této manipulace na naše zdraví,  z poněkud jiného úhlu, než jak je vidí média hlavního proudu, závislá na farmaceutickém „válečném“ průmyslu.

Nabídneme proto i jiný pohled právě na řešení problému vysokého krevního tlaku – bezpochyby vážného zdravotního problému. Ukážeme, že klasická západní medicína si s problémem „epidemie“ vysokého krevního tlaku neumí až příliš často poradit vůbec, nebo způsobem, který je lidskému zdraví spíše škodlivý.

Především však : V Protiproudu, bereme vážně svět i lidské zdraví. A tak se na těchto stránkách budeme bez bariér a cenzury ptát po tom, co vlastně zdraví je,  jak ho dosáhnout a udržet. A jak souvisí zdraví se svobodou.  V tomto smyslu není pochyb, že právě Světový den zdraví je součástí infekce, která útočí na obraný aparát našeho duševního a duchovního systému, který je nejdůležitější zbraní zdravého člověka v zápase s Uchvatitelem – s nemocí.

 
Tagy článku

Doporučujeme

Zdraví patří nám: Jak na jarní únavu? Podivuhodné houby: Dřevo kazí, zdraví a životy zachraňují. Muž, který se zbavil rakoviny. Případy mluví za vše. Jedna lžička denně. Příliv energie. Pro zdravé i nemocné. Pomozme sobě i Protiproudu!

Zdraví patří nám: Jak na jarní únavu? Podivuhodné houby: Dřevo kazí, zdraví a životy zachraňují....

Vědecký verdikt: Očkování proti covidu bylo a je devastující. Infarkty, mrtvice, rakovina. Zasažená plodnost žen i mužů.  Změněná krev. Nálezy v mateřském mléku. Děti a mládež. Řízená genocida? Vlády v tom jely: Zločin od první chvíle.

Vědecký verdikt: Očkování proti covidu bylo a je devastující. Infarkty, mrtvice, rakovina....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky