Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Články autora: Marek Obrtel

Marek Obrtel

pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel, lékař

Marek Obrtel se narodil v prosinci 1966 v Přerově, kde vystudoval Gymnázium Jakuba Škody. Po maturitě nastoupil jako posluchač Vojenské lékařské akademie Jana Evangelisty Purkyně na Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové, kterou úspěšně absolvoval v roce 1991 a po vyřazení získal hodnost nadporučíka. V roce 1994 složil atestaci ze všeobecného praktického lékařství.

V kapitánské hodnosti řídil jako náčelník Posádkové ošetřovny zdravotnické zabezpečení výcviku veškerých vojsk ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá, kde tak získal většinu svých znalostí z vševojskové přípravy, ale uplatnil také v plném rozsahu své teoretické znalosti v urgentní medicíně. Během služby ve VVP absolvoval v letech 1998 – 1999 také své první zahraniční mise AČR v Bosně a Hercegovině.

Po návratu ze zahraničí zastával funkci zástupce velitele operačního velitelství vojskové zdravotnické služby v Hradci Králové a v roce 2001 byl pak převelen k Sekci vojenského zdravotnictví Generálního štábu AČR, kde pracoval jako zástupce náčelníka odboru výstavby voj. zdravotnictví. Odtud byl v roce 2002 vyslán do operace ISAF v Afghánistánu jako velitel kontingentu a náčelník 11. polní nemocnice AČR a následně v roce 2003 do Kosova jako zdravotnický poradce velitele Mnohonárodnostní brigády Střed v Prištině.

Po návratu z Kosova se pplk. MUDr. Marek Obrtel následkem osobních zkušeností a postřehů již nemohl dále ztotožnit s praktikami NATO a jeho „leaderů“ a na vlastní žádost činnost na GŠ AČR ukončil, byl převelen na odbornou lékařskou funkci v Centru biologické ochrany v Těchoníně a po skončení závazku armádu opustil.

Od roku 1999 do roku 2006 vykonával funkce s plánovanou hodností plukovník. Po celou dobu své vojenské kariéry se pplk. Obrtel aktivně věnoval práci lékaře–záchranáře a všeobecného praktického lékaře.

Po odchodu z armády v roce 2006 se potom stal ředitelem Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, kterou vybudoval a v roce 2010 se potom jako lékař ZZS Olomouckého kraje vrátil do svého rodiště u Přerova. Zde žije a pracuje jako lékař v oboru urgentní medicíny dosud.

Na sklonku roku 2014 se Marek Obrtel dostal ve známost svým otevřeným dopisem Ministru obrany ČR, kterým odsoudil politiku USA, Západu a NATO, kdy tuto organizaci označil za zločineckou, což také v mnoha publikačních pracech opakovaně prokázal. Jako velitel iniciativy ČSL vojáků v záloze proti válce působil téměř rok jako opozice současné vládní politiky, vedoucí naši zemi k destabilizaci a k nebezpečí války, zejména pak ignorací mnoha bezpečnostních rizik.

Marek Obrtel je podruhé ženatý, má pět dcer (dvě z prvního a tři z druhého manželství) a se svojí druhou manželkou plánuje další potomky.

Pět let po vrácení metálů: Odsouzení NATO bylo více než opodstatněné. Užiteční idioti sloužící Deep State. Vývoz lží a válek pokračuje. Zaorálek si dovolil dost. Co dokáže touha po moci? Poslední kapkou bylo Kosovo

Pět let po vrácení metálů: Odsouzení NATO bylo více než opodstatněné. Užiteční idioti sloužící Deep State. Vývoz lží a válek pokračuje. Zaorálek si dovolil dost. Co dokáže touha po moci? Poslední kapkou bylo Kosovo

30.12.2019

Last minute pro Hamáčka: Slovo velitele Národní domobrany. Proč nás chce vnitrák odzbrojit? Půjdeme za vlastenectví sedět? Jsme zde a chceme sloužit. Chcípající kobyla kope. Nedejme se!

Last minute pro Hamáčka: Slovo velitele Národní domobrany. Proč nás chce vnitrák odzbrojit?...

Vrátil vyznamenání NATO, a založil Národní domobranu: MUDr. Obrtel na nové frontové linii. Případ rebela bez příčiny, který říkal Ne, protože žádné láskyplné NE nepoznal. Zázračný lék v našich rukou: funkční klasická rodina

Vrátil vyznamenání NATO, a založil Národní domobranu: MUDr. Obrtel na nové frontové linii....

Voják, který vrátil vyznamenání NATO: Sedíme v dobytčáku s logem Čtvrté říše. Máme ještě šance se zachránit? Lze vyskočit z rozjetého vlaku? Domobrana je připravena naši vlast bránit. Do jejích řad může vstoupit každý

Voják, který vrátil vyznamenání NATO: Sedíme v dobytčáku s logem Čtvrté říše. Máme ještě...

Strachotínská výzva (nejen) proti brannému zákonu: Občane Kalousku! Nedovolíme dětem umírat za zájmy USA. Tisíce fanoušků i mezi policisty a vojáky. Organizuje plukovník Blanické rytíře?

Strachotínská výzva (nejen) proti brannému zákonu: Občane Kalousku! Nedovolíme dětem umírat...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky