Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Český olympijský zázrak usvědčil média: Věří jim ještě někdo? Trapas odhalil mnohem více. Zdravý rozum žije. Hrdina americké NBC: Bruslit neumí, led však pod ním taje. Kterak Ester ublížila Českému rozhlasu

Český olympijský zázrak usvědčil média: Věří jim ještě někdo? Trapas odhalil mnohem více. Zdravý rozum žije. Hrdina americké NBC: Bruslit neumí, led však pod ním taje. Kterak Ester ublížila Českému rozhlasu

18. 2. 2018

Tisk článku

Karel Stryczek na příkladu velké americké televize komentuje globální mediální trapas okolo zázračného vítězství české sportovkyně na již tak neslýchaně zpolitizované olympiádě

Americká televize NBC ve svém přímém přenosu prohlásila Annu Veithovou za olympijskou vítězku a přepnula z probíhajícího superobřího slalomu na krasobruslení. Vítěznou jízdu Ester Ledecké později odvysílala potupně ze záznamu.

Olympijské vítězky, jmenovkyně Katie Ledecky (plavání) a Mikaela Shiffrin (obří slalom), na jejichž lyžích Ledecká zvítězila, sportovně pogratulovaly a zatleskaly. Katie žertem požádala o test DNA s tím, že jsou určitě příbuzné.

Demokraté na sněhu a ledě

Zato televize NBC už před jízdou Ledecké považovala závod za rozhodnutý a vyhlásila medailistky. Z probíhajícího superobřího slalomu přepla na volnou jízdu miláčka reportérů, homosexuálního krasobruslaře Adama Rippona, i když byl bez naděje na medailové umístění. Neumí čtverný skok. Ráno po závodu odvysílala rozhovor s Ripponem, jakoby byl králem her.

Při každé příležitosti NBC neúnavně kritizuje viceprezidenta Mika Pence za to, že nepovstal a netleskal Severokorejcům, když mašírovali při slavnostním zahájení a ignoroval sestru Kim Čong-una. Trapně sestru Kim Čong-una glorifikovali, že prý při zahájení her "okouzlila", kritizují vlastního představitele a ukazují výkony severokorejských sportovců.

V superobřím slalomu tlačili k vítězství jako obvykle svoji šampiónku Lindsey Vonnovou. Na tom není nic neobvyklého. Tento rok tlačí Vonnovou i proto, že otevřeně vystupuje proti Donaldu Trumpovi ("Když vyhraju, nepříjmu pozvání do Bílého domu."). Před opuštěním přímého přenosu ze Super G vyhlásili reportéři NBC výsledky v době, kdy se na start chystala olympijská vítězka a bylo jisté, že jejich Vonnová bude bez medaile.

Sama Ester Ledecká se o televizním trapasu dověděla a prohlásila, že asi "dostanou sprďáka"...

Dostala tedy NBC od fanoušků sprďáka? Tedy kromě toho, že ji pomalu, ale jistě přestávají sledovat?

Čtěte ZDE: Globální mediokracie: Cílené otupení morálky a intelektu. "Páni vesmíru" znají tlačítka v našem mozku. Máme zcela ovládnutou mysl? Lidé přesto tuší, že je něco špatně. Výsledky voleb: Chaotická snaha o nápravu

Nechme americké fanoušky promluvit

Charles: Ukázala se arogance a ignorantství NBC a obecně amerického mediálního mainstreamu. Děkujeme Ester za nový pohled na americké zpravodajství.

Jehny: NBC propásla historickou sportovní událost jen proto, aby ukázala Rippona na desátém místě. Nechám vás jednou hádat, proč asi.

C M: Fake news NBC zase oznámila špatného vítěze.

Tim: Krásné. Další důvod nevěřit krajně levicovým liberálním médiím. Stejné jako když Donald porazil Hillary, NBC zase předpovídala špatně.

Wise: NBC je vždy sebevědomá v tom, o čem nemá tušení.

Calsurf: Koukám na záznam vysílání NBC, a směju se, jak vyhlašují Annu Veith vítězkou. Věří jim ještě někdo?

Anon: Epické selhání NBC.

Old Fred: Nemohli propásnout svého gaye z plakátu Rippona.

Cuda: Odkdy je v pracovní náplni NBC rozhodovat o tom, kdo vyhrál medaili?

Doug: Viděli jsme madam Ripponovou místo vítězky zlaté medaile. Hurá NBC!

Bill: Je fakt že takzvaní američtí "sportovní fanoušci" raději budou koukat na amerického kweera tančícího na bruslích než opravdové, ale neamerické, sportovce, kteří jdou za heslem "rychleji výše silněji".

David: Americká sportovní média jsou předpojatá a hloupá.

UraniumOne: Zatracení Rusové. Podle vyšetřovatele Mullera a špehů od Clintonové nám Rusové ukradli tento závod.

Louie: Jsem šťastný za to, že nebudu koukat na reklamy s obličeji Vonnové a Rippona.

Andrew: Jak se vlastně ten Rippon dostal do týmu, když neumí čtverný skok? Aha, už vím, rozhodnutí na bázi diverzity.

Cameron: Nothing But Crap (NBC, překlad: nic než sračky). Musí ukazovat světu svého gay boye zatímco my jsme přišli o jedno z velkých finále těchto her.

Defender: Česká kuřátka jsou fajn. Gratulace ke zlatu.

YouToo: Liberální média se soustředí na lůzry, podporují je a sledují. Opouštějí vítěze.

Čtěte ZDE: Ostuda světového sportu: Za tři dny to vypukne. Několik fíglů pro ruské fanoušky. Špinavá politická hra MOV. Vznikne další olympiáda? Tahanice o řecké dědictví. Sebere jednou Rusko Západu olympijský oheň?

Odplivnutí

Všichni zmínění sportovci, Ledecká, Shiffrinová, Veithová, Ledecky, Rippon, Vonnová zaslouží potlesk a podporu fanoušků za své sportovní výkony, za tvrdý trénink, za reprezentaci svých zemí. NBC zaslouží tak maximálně odplivnutí za to, že si vybírá své hvězdy podle jejich politických postojů a aktivismu.

Po bouři nevole a řádném sprďáku od fanoušků si druhý den v NBC sáhli do svědomí a na svém sportovním kanále v rozumném vysílacím čase připravili dojemný medailónek přirovnávající vítězství Ledecké k hokejovému zázraku amerických studentů proti Tichonovově sborné na olympiádě v Lake Placid v roce 1980. Nechali zahrát celou českou hymnu a ukázali dojatý realizační tým. To nedělají často.

Poznámka redakce: případů předčasné oslavy vítězky v médiích po celém světě se objevila celá řada. Bylo celkem zábavné sledovat, jak se každé z nich z této mystifikace upachtěně vyvlíkalo. Ester Ledecká má navíc podle všeho k médiím i svůj specifický vztah. Jak mediální mainstream vnímá, když mu někdo nejde na ruku podle představ, skvěle vykresluje ve svém vrcholně trapném a ukňouraném článku Miroslav Bureš z Českého rozhlasu. 
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky