Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Zrušit pohádky: Jen samý sexismus a stereotypy. Jak jsme to vůbec mohli přežít? Šílenství postupuje. Švédsko oplotit žiletkovým drátem. Nechá si Krakonoš změnit pohlaví? Zasloužilá Lucie. Nechutně bílý Donutil

Zrušit pohádky: Jen samý sexismus a stereotypy. Jak jsme to vůbec mohli přežít? Šílenství postupuje. Švédsko oplotit žiletkovým drátem. Nechá si Krakonoš změnit pohlaví? Zasloužilá Lucie. Nechutně bílý Donutil

28. 1. 2020

Tisk článku

Tomáš Vyoral komentuje několik epizod genderového a multikulturního třeštění, které dokládá, kam až může dospět ztráta rozumu a soudnosti

K dalšímu progresivně výchovnému kroku přistoupila jedna ze základních škol v katalánské Barceloně. „Školní komise pro rovnost pohlaví“ rozhodla o stažení asi 30 % knížek z tamní knihovny z důvodu, že jsou příliš „sexistické“. Mezi nimi například Karkulku nebo Šípkovou Růženku.

Každý musí přeci uznat, že se jedná o odporně genderově nevyvážené pamflety, na nichž jsme my, naši rodiče a prarodiče byli nuceni v mukách vyrůstat. 

Podle závěrů komise bylo zhruba 200 knížek z jejich nabídky "sexistických". "Čtení takových knih přispívá k šíření stereotypů o mužské a ženské roli," napsaly s odkazem na španělská média další servery. "Jako kritérium při hodnocení sloužilo mimo jiné to, kolik postav v příběhu je mužských a kolik ženských, jaké role v pohádce zastávají a kolik je v ději násilí," uvádí se dále.

Nejde přitom zdaleka o první „ejchuchu“ genderového či multikulturního šílenství. Namátkou…

Svatá Lucie

Svátek svaté Lucie je jedna z nejstarších švédských zimních tradic spojená s oslavami, které dlouho fungují i jako neoficiální soutěž krásy, přičemž vítězkou se často stávají dívky s dlouhými blond vlasy a velmi světlou pletí, které umějí krásně zpívat. V uplynulém roce se však organizátoři rozhodli, že Lucie nemusí být žena a vybere ji komise na základě pohovoru a skutků adepta učiněných během roku. Tak Tři králové budou Třemi královnami, svatá Marie nemusí být žena (ostatně porodila stejně coby panna) a Jezulátko bude zářit jako LGBTXYZ?

Svatá Lucie jezdí 13. prosince městem po domovech důchodců a nemocnicích za doprovodu procesí svých pomocníků. Oděná v bílém představuje křesťanskou mučednici, obchází domy a zvěstuje, že se dny začnou opět prodlužovat.

„Rozhodli jsme se, že nebudeme klást žádné požadavky, pokud jde o pohlaví,“ uvedla Viveca Byhrová Lindénová, organizátorka ceremonie svaté Lucie v Malmö. „Dříve jsme vždycky chtěli ženu, ale letos jsme se rozhodli to neudělat. Uvědomili jsme si totiž, že se lidé ne vždy identifikují s jedním konkrétním pohlavím.“

Čtěte ZDE: Geneze globálního rozvratu morálky a tradičních hodnot: Od sexuální revoluce k sodomii. Veřejná podpora sexuální zvrácenosti nezná mezí. Mravní prznění dítek na pořadu dne? Gayové obcují na ulici pod lucernou

Laboratoř

Že je Švédsko testovací laboratoří neomarxistického sociálního inženýrství, je docela profláklý fakt. Jak říká jeden můj kamarád: to Švédsko, dříve výkladní skříň bezpečnosti a sociálně silně orientovaného systému, už zbývá jen oplotit žiletkovým drátem… Doposud jsme měli španělskou vítězku Miss Universe, která se narodila jako muž… Ve světle výše uvedeného můžeme mít už brzy Miss Universe klidně biologického muže Jardu Hnátka, který se cítí býti ženou.

"Byhrová Lindénová uvedla, že Lucie bude vybrána na základě dobrých skutků, které uchazeči uskutečnili během roku, a jejich práce pro město. Vítěze vybere šestičlenná komise na základě pohovoru, který s adeptem provede."

Co vám to jenom připomíná? A dostane i diplom, vyznamenání nebo titul zasloužilé Lucie? Soudruzi, soudruzi, vy to teda vedete. Takhle můžeme časem rozhodovat třeba sportovní utkání nebo filmové, pěvecké, taneční soutěže… Bude to úspornější, rychlejší, a hlavně opravdu vždy vyhraje ten správný adept! A vůbec největší pecka, která je všeříkající je: „Nechceme žádné fotografie lidí, kteří se ucházejí, a nezajímá nás, jestli umějí zpívat. Nechceme se zaseknout v tradiční Lucii.“

Mašinka Tomáš

Oblíbený dětský seriál o mašinkách také doznává změn. Podílela se na nich v rámci svého programu trvale udržitelného rozvoje OSN.

Kreslený dětský seriál o mašince Tomášovi se po desítkách let výrazně proměnil. Stal se genderově vyváženějším a multikulturnějším. Do seriálu přibyly ženské postavy a má nové mezinárodní hrdiny - Indku, Australana a Číňana… Parní lokomotivy, které jsou hrdinkami pořadu, rovněž poprvé opustily fiktivní domovský ostrov Sodor, cestují po světě a objevují nové země a kultury - Čínu, Indii a Austrálii.“

Překvapuje mě, že chybí nějaká mašinka z Blízkého východu či subsaharské Afriky (nebo taková informace alespoň nepřišla). Ale co už, zvládneme to i bez ní.

„Seriál jeho kritikové dlouhodobě označovali za sexistický a rasistický. Někteří rodiče si rovněž stěžovali, že dává dětem špatný příklad - mašinky se podle nich k sobě špatně chovají a navzájem si závidí,“ píše ještě server.

To dává přece smysl. Na našem sluncem zalitém světě plném lásky a porozumění přece nic takového jako špatné chování a závist neexistuje. To všechno z pohádek pryč!

Čtěte ZDE: Nekorektní Popelka: Ani negr Menšík to nezachrání. Duhový remake je nevyhnutelný. Porušena všechna pravidla korektnosti? Pohádka s uhlíkovou stopou. Takovéto Vánoce musí skončit. Jen otázka času?

Pokrokoví Češi?

Ve "vyspělé" Anglii již na čtyřicet škol zakázalo studentkám nosit během vyučování sukně a dívkám bylo nařízeno nosit kalhoty, aby bylo vyhověno transgenderovým osobám.

A ani my nezaostáváme za Západem. Před dvěma lety se u nás strhla hysterie okolo zcela nevinné dětské čítankové básničky „Maminka“ od Jiřího Žáčka. Ta podle některých předkládala dětem dávno přežité stereotypy. V šílenství se angažoval třeba dokumentarista Vít Klusák, který na sebe upozornil například fake news filmem o naivně přihlouplém nacistovi Daliborkovi, který Klusák dezinformačně označoval za dokument.

Tož pokrok nezastavíme. To je jasné. Jen jsem rád, že alespoň Smolíček Pacholíček, který žije s Jelenem, Pat a Mat, Křemílek a Vochomůrka nebo Jů a Hele nám zůstanou. U nich totiž existuje jistá teoretická šance, že by mohli patřit mezi jisté - v současné době preferované - menšiny.

A kdyby náhodou „genderové“ nebo „multikulturní“ komise shledaly, že snad některá za našich pohádek má jisté nedostatky, mohou nám je převyprávět jako svého času pan Donutil v České televizi v „Pravdivém příběhu o Sněhurce, která měla jednu velkou vadu, totiž pleť bílou jako mléko“. 

Nakonec všechno dobře dopadlo. Setkala se s černochem a z jejich lásky vznikly krásné děti. „Nebyly ani bílé, ani černé. Byly světlehnědé.“

Indoktrinaci dětí se věnoval Orwell v 1984, Boyeová v Kallocainu. Nacisté (Hitlerjungend) i komunisté (Socialistický svaz mládeže) to uvedli do praxe. Novodobí soudruzi ohánějící se tentokráte „liberální“ demokracií, humanitou a lidskými právy (neplést s původními významy těchto slov) na ně plynule navazují.

Těšíte se na coming out Pata a Mata nebo Krakonošovu změnu pohlaví?

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky