Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Manipulace bije do očí: Kovidové mýty v toku času. Seznam Zprávy na čele dezinformací. Jsme tu všichni primitivní asociálové? Možná přijde i Tečka. Co bude napřesrok? Přijďte zítra na Letnou

Manipulace bije do očí: Kovidové mýty v toku času. Seznam Zprávy na čele dezinformací. Jsme tu všichni primitivní asociálové? Možná přijde i Tečka. Co bude napřesrok? Přijďte zítra na Letnou

27. 11. 2021

Tisk článku

Lu Lina se ohlíží za několika dezinformačními kampaněmi mainstreamových médií, které měly za cíl přesvědčit všechny o nutnosti očkování proti covid-19

Tak tu zase máme nouzový stav. Období absurdní buzerace, která nemá na šíření viru významnější vliv a jejímž nejviditelnějším přínosem je, že vláda si pod záminkou boje s pandemií beztrestně užije slastí vládnutí v totalitě. 

Období, kdy živnostníci, například trhovci či hospodští, zase nebudou mít co žrát. Využívám proto této slavnostní příležitosti ke krátké rekapitulaci vývoje pandemické propagandy. V zájmu zachování duševního zdraví se přitom pokusím z těch neskutečných sraček vylovit zábavnější aspekty.

Gibraltar umí 

Vzhledem k faktu, že Rakousko zavedlo povinné očkování a u nás je totéž už doslova na obzoru, nemohu výlov nezačít říjnem 2021 a předvolebními debatami.

Téma jsem zpracoval hlouběji zde a teď se k němu s mimořádným gustem vrátím. Pro ty, kterým se to nechce číst: SPD měla jako jedno z hlavních předvolebních hesel „Ne povinnému očkování!“ Komsomolci z ČT toto heslo dávali v každé debatě „šiřiteli kovidových dezinformací“ Okamurovi sežrat s tím, že povinné očkování přece nikdo zavádět nechce.

Neuplynuly ani celé dva měsíce a povinné očkování je evropskou realitou a vysoce pravděpodobnou českou blízkou budoucností. A ano, ANO ho v programu skutečně nemělo. Tolik k relevanci toho, co slyšíme v médiích a netýká se to zdaleka jen kovidu. A mimochodem, o nevyhnutelnosti příchodu povinné vakcinace mluvil už v lednu Klaus senior. Byl tehdy označen za pravicového senila. Teď se můžete začít poprvé smát.

Očkování má totiž za kovidem udělat Tečku. Zatím ten, vzhledem k vývoji situace, mimořádně dementní slogan nikdo potichu nezrušil, tudíž se ho držím. Vzkaz v něm zakódovaný zní: „Naočkujte se, bude po problému a budete žít jako dřív.

Ano, to určitě. Vidíme na příkladu zemí obývaných drtivou většinou „zodpovědných“ občanů, kde naočkovali všechno, co má ruce a nohy a kovid to tam dál kácí úplně stejně jako tam, kde mají většinu občané nezodpovědní. Ty první zastupuje nejlépe Gibraltar. Tam zjevně dosáhli ideálu, zodpovědní jsou tam totiž úplně všichni, takže mají 100% proočkovanost, respektive dokonce 118%.

Ovšem do Tečky mají i v tomto vakcinačním ráji stále daleko, kovidu jejich impozantní číslo asi neimponuje a momentálně mají nakažených zhruba 1,3% populace. Zatímco my, s proočkovaností 65 % nyní dosahujeme zhruba 1,4%. Na první pohled viditelný zásadní rozdíl v šíření nákazy v souvislosti s vakcinací doslova bije do očí.

Čtěte ZDE: Babiš s Vojtěchem v posledním tažení: Nouzový stav jako první krok k povinné vakcinaci nepodvolených. Odbory Pro Libertate – jedna z metod odporu? Proti tupému Goliášovi s Davidovou chytrostí. Nepodvolme se!

Od mýtu k faktu

Významným apoštolem vakcinace je dezinformační server Seznam zprávy. V dubnu tohoto roku zveřejnil skutečně pozoruhodný a informačně velice hodnotný osvětový traktát „Osm nejčastějších mýtů o očkování proti koronaviru a proč jim nevěřit.“ S odstupem pouhého půl roku jde o poměrně hodně veselé čtení.

Kupříkladu mýtem prvním je obava z povinné vakcinace. Mýtem druhým je, že prodělaná nemoc chrání více než vakcinace. Mýtus čtvrtý, vakcíny byly podezřele rychle. Mýtus třetí a osmý se týkají možných vedlejších účinků vakcín – viz klasicky neplodnost. Komentářů asi netřeba, tak jen krátce. Rozsah vedlejších účinků je stále vzhledem k okolnostem vzniku vakcín spíše neznámý a teprve probíhá jeho studium. To samé v bleděmodrém platí i o porovnávání účinku přirozené a umělé imunity. Zatímco vědecká debata pokračuje, redakce Seznamu má jasno – neplodnost je mýtus, prodělaná nemoc je nanic, utíkejte pro vakcínu, fertig. Bože můj.

Ovšem jen o měsíc později už lze pozorovat pozoruhodný argumentační vývoj od mýtu k faktu, neboť podle tohoto článku stejného média se dubnový mýtus v květnu zázračně proměnil na zjištění amerických vědců, že imunita proti covidu je na roky (míněno po prodělané nemoci).

Informace z tohoto období z jiných zdrojů prezentující vědecké studie toto zjištění v podstatě potvrzují shodujíce se v tom, že prodělání nemoci poskytuje silnější imunitu než očkování. Například zde závěry českých vědců v tomto duchu prezentují v květnu Hovinky. Tady v srpnu Echo24 studii izraelskou.

No, a na konci srpna dokončilo prostřednictvím stejné izraelské studie svůj vývoj od mýtu k vědeckému faktu čtverným salchowem i osazenstvo redakce Seznamu. Gratuluji.

To ovšem není zdaleka všechno. Odborné i mediální létání ode zdi ke zdi, od hoaxů k faktům, pokračuje. 3. listopadu zveřejňuje nejdůvěryhodnější zpravodajský server ČT24 článek: „Očkování je proti covidu až pětkrát účinnější než prodělání nemoci, ukazuje rozsáhlá americká studie.“ Tak, a teď si z toho všeho prostě vyberte podle libosti. Co se vám víc líbí.

Logika vládne

Teď pár slov k tomu, co se děje nyní. Vláda z nějakých, pro mne záhadných důvodů, patrně pod vlivem odborníků, svými nařízeními de facto i de iure rozhodla, že očkovaní jsou takzvaně bezinfekční. Tedy, že neroznášejí nákazu. Protože Tečka. A jako tací mají mnohá privilegia, která neočkovaní nemají.

Jako třeba, že se mohou jít najíst do restaurace. Což neočkovaní nesmějí. Logický závěr z takto nastaveného nařízení pak nevyhnutelně je, že zatímco očkovaní k šíření nákazy nijak nepřispívají, neočkovaní ano. Což je, společně s geniálním nápadem, že očkovaní se nemusí testovat, asi ta úplně největší hovadina, jakou stihli od počátku „pandemie“ vyplodit. A že jich bylo.

Protože očkovaní šíří nákazu přibližně stejně jako neočkovaní a jediným zatím prokazatelným faktem v souvislosti s očkováním je, že vakcína je samé (některé) chrání před těžkým průběhem nákazy. Viz zde či zde. Zodpovědnost ke společnosti ať do toho nikdo netahá.

Kapitolu samu pro sebe pak tvoří nyní populární mediální a politický narativ podporovaný určitou částí odborníků majících ovšem absolutní mediální monopol, že všichni, kdo se z nějakých důvodů nechtějí očkovat, jsou primitivní asociálové.

Jako pěkný příklad vytrvalé mediální masáže neočkovaných v duchu tohoto narativu je „háelpéčko“ (hluboce lidský příběh) neočkovaného penzisty pana Mariana, zatvrzelého antiwaxera, jehož k očkování nepřesvědčil, považte, ani jeho pobyt na JIPu. Což je zjevně mimo hranice chápání autora článku.

Vždyť vakcína je přece zadarmo a udělá Tečku. Virus vás, zvláště jste-li v kategorii 65+, pak přece širokým obloukem obejde. A usadí se raději na někom, co Tečku ještě z vrozené zatvrzelosti a neschopnosti vidět pravdu neudělal.

Závěrem horká novinka. Objevila se mutace „ný.“ Ještě nakažlivější a ještě rafinovanější...

Takže teprve nyní už určitě uděláme za pandemií konečně tu Tečku. Taky se už tak těšíte na příští rok?

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky