Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Báječný nový svět: Dva roky basy za citování Bible? Ústava se hodí leda na onu místnost. Smí se jen mainstreamové křesťanství? A co to vlastně je? Hle, západní svoboda slova! Reportáž psaná na oprátce, nebo Kafkův Proces?

Báječný nový svět: Dva roky basy za citování Bible? Ústava se hodí leda na onu místnost. Smí se jen mainstreamové křesťanství? A co to vlastně je? Hle, západní svoboda slova! Reportáž psaná na oprátce, nebo Kafkův Proces?

27. 1. 2022

Tisk článku

Hana Lipovská sleduje neuvěřitelnou kauzu finské poslankyně, která stojí před soudem, protože si dovolila odvolávat se Písmo svaté - základ celé euro-americké civilizace

V pondělí 24. ledna 2022 začalo soudní řízení s křesťansko-demokratickou poslankyní a někdejší finskou ministryní vnitra Päivi Räsänenovou. Byla obžalována za sdílení biblického citátu. Hrozí ji pokuta či až dvouleté odnětí svobody.

 

Soudní jednání bylo přerušeno po téměř sedmi hodinách, pokračovat bude až 14. února. O vině či nevině by měl soud rozhodnout během března. „Čekám na to s nadějí a klidnou myslí,“ říká paní Räsänenová. Ve své tiskové zprávě uvedla:

„Rozhodnutí soudu má důsledky nejen pro svobodu křesťanů vyjádřit své přesvědčení, ale také pro všechny ostatní. U soudu jsem apelovala na finskou ústavu a na mezinárodní úmluvy, které zaručují svobodu slova a náboženského vyznání.

… Obžaloba uvádí řadu nepravdivých, nepřesných, dokonce i lživých tvrzení o mých názorech.

… Je mi ctí bránit svobodu slova a křesťanské náboženství.“

Podle poslankyně Räsänenové je pravděpodobné, že případ bude řešit Evropský soud pro lidská práva. V Institutu svobody a demokracie se však obáváme, že vzhledem k aktuálnímu složení soudu může být pravděpodobnost úspěchu ve Štrasburku velmi malá. Připomínáme, že novou soudkyní za Českou republiku se stala bývalá ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková, která v České republice otevřela dveře uznávání „homosexuálního manželství“ či surogátního mateřství.

Podle žalobce „není nevinné říkat, že homosexualita je hřích. Naopak závažnější by mohlo být tvrzení, že je to hřích než zločin. Odsoudit čin znamená odsoudit osobu. Odsoudit homosexuální činy znamená prolomit identitu homosexuální osoby.“

Žalobce dále řekl, že „mainstreamové křesťanství (sic!) chápe, že Bible musí být vykládána v historickém, sociálním a kulturním kontextu,“ a zeptal se Räsänenové: „Proč vykládáte pasáže o homosexualitě doslovně?"

Nevíme, co je mainstreamové křesťanství, kterým se finský prokurátor zaštiťuje. Ale v jeho slovech je evidentní snaha vyobcovat paní Räsänenovou na okraj evangelické obce věřících a dát jí cejch náboženského extremismu až fanatismu.

Čtěte ZDE: Zakázané Vánoce: 3 dekády po převratu je to mnohem horší než předtím. Mráz přichází ze Západu (a není to už Děda). Žádná novinka, začalo to tam už dávno. Ubráníme Ježíška? Nebo si již brzy také budeme přát "veselé sezónní svátky"?

Poslankyně Räsänenová, manželka evangelického pastora a matka pěti dětí, žalobci odpověděla: "Bible je, co se učení o manželské etice týče, zcela jasná. Křesťanské denominace (také protestantské) učí, že manželství je zamýšleno mezi mužem a ženou a že homosexuální styky jsou proti Boží vůli.“

Jistě je rozdíl mezi náboženskou morálkou a právem. Například manželská nevěra či předmanželský sex nejsou v západních civilizacích trestním činem, ale v učení křesťanských církví přesto zůstávají chápány jako hřích. Trestní stíhání za víru bylo typické pro totalitu německého nacismu či pro komunismus. Jak poslankyně Räsänenová uvedla v rozhovoru pro pořad Aby bylo jasno

„Je zvláštní, že jsme ve Finsku zašli tak daleko. Nutí mě to přemýšlet o finlandizaci: kdysi jsme se báli veřejně kritizovat Sovětský svaz. V dnešní době je politicky nekorektní říkat cokoliv negativního o genderové ideologii. Křesťanský pohled na člověka je v současnosti mnoha způsoby napadán.“

Proces s Päivi Räsänenovou působí jako absurdní drama, jako Proces z pera Franze Kafky. Je stěží představitelné, že kvůli užití křesťanského slova „hřích“ může být v západní demokracii, v Evropě, ve 20. letech 21. století stíhána křesťanskodemokratická politička.

A je ještě méně představitelné, že lidskoprávní organizace, nositelé odkazu disidentů, bojovníci proti totalitám, představitelé církví a ti, kdo se v České republice zaštiťují „havlovskou diplomacií“ k celému procesu mlčí. Protože v Helsinkách nestojí před soudem jen jedna politička, žena a matka, ale celá evropská civilizace se svými židovsko-křesťanskými kořeny.

Soudní řízení budeme nadále sledovat.
Tagy článku

Doporučujeme

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených. Korporátní fašismus EU. Proč Zuckerberg staví bunkr a převádí majetky do zlata? Platební karty? Ne, hotovost! Je to náš boj!

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených....

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace. Umělé vyvolání hladomorů. Vy a vaše rodina musíte zmizet. Nechte zdivočet zemi. Vypusťte divokou zvěř. Po dobytku vybijí i vás

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky