Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Kyjev chce za každou cenu zabránit inspekci OSN: Junta nasadila výsadkáře i teroristická komanda. Svět nesmí znát pravdu. Tzv. ofenziva u Chersonu stála téměř 2000 životů elitních SS. Zima dá klamané veřejnosti tvrdou odpověď...

Kyjev chce za každou cenu zabránit inspekci OSN: Junta nasadila výsadkáře i teroristická komanda. Svět nesmí znát pravdu. Tzv. ofenziva u Chersonu stála téměř 2000 životů elitních "SS". Zima dá klamané veřejnosti tvrdou odpověď...

1. 9. 2022

Tisk článku

Václav Danda přináší poslední zprávy z ukrajinské fronty, kde se kyjevský režim pokusil v posledních dnech svým západním protektorům předstírat, že proxy válka Západu proti Rusku ještě není ztracená

Absurdní a vrcholně nebezpečné divadlo kolem Záporožské jaderné elektrárny pokračuje. Ukrajinci ji dále ostřelují. A správně tuší, že mise inspektorů Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE), kterou Rusové bez problémů nechali projet svými stanovišti, odhalí, že Kyjev celou dobu na elektrárnu útočí, a ohrožuje tak nejen bezpečnost obyvatel Ukrajiny, ale i velké části Evropy. O podezření, že tam Rusko objevilo důkazy o vývoji ukrajinské jaderné bomby ani nemluvě.

pp

Zabránit inspekci MAEE všemi prostředky

Aby tuto podstatu teroristického působení Západu a Ukrajinců, kterou inspekce expertů OSN při troše objektivity musí odhalit, Kyjev pokud možno co nejvíc oddálil, v den avizované návštěvy nejen zintenzivnil ostřelování příjezdových cest a objektu elektrárny, ale pomocí skupiny výsadkářů se pokusil rozpoutat boje v samotném Energodaru, městě sousedícím s elektrárnou.

Je to kvadratura kruhu: Zelenský musel naoko s misí souhlasit (a podmiňoval ji nesplnitelnými podmínkami, čím ji oddaloval)., ale současně ji potřebuje úplně znemožnit. Je příliš velké nebezpečí, že ani tlak Washingtonu na OSN nezabrání, aby se svět "z nezávislých zdrojů" dozvěděl pravdu, která je jasná každému, kdo si nezakázal logické uvažování. Totiž, že Rusové nebudou útočit na oblasti a objekty, které mají plně pod kontrolou. Ostatně právě proto se tak intenzivně inspekce MAAE od prvních útoků na elektrárnu dožadovali.

pp

Čtěte ZDE:  Důvodné podezření: Chystal Kyjev v Záporoží výrobu jaderné bomby? Co má zjistit inspekce v elektrárně? Věděl o kontejnerech Biden? Utajené třaskavé dokumenty mohou otřást USA. Hledala FBI v Trumpově sídle tyto materiály?

Zabránit inspekci za každou cenu

Výsadkáři, kteří se jako kamikadze pokusili 1. září rozpoutat boje v okolí elektrárny, měli vytvořit dojem bojové zóny, a na poslední chvíli tak zabránit inspektorům od vstupu do elektrárny. Za jakoukoli cenu. Ukrajinské speciální jednotky, které se měly opevnit v Energodaru na břehu Dněpru, byly sice po krátkém boji zneškodněny, ale stačilo to na vytvoření dojmu, že se v okolí elektrárny bojuje, a inspekce je proto nemožná.

„Předsunutý tým OSN nemůže z bezpečnostních důvodů pokračovat v cestě do Záporožské jaderné elektrárny,“ prohlásil ihned Kyjev.  Kromě dvou skupin zlikvidovaných výsadkářů, poslal Zelenský komando i do okolí elektrárny. Diverzní skupiny měly provést teroristické útoky přímo v oblasti přísně střežené jaderné elektrárny. Ruské jednotky však útokům zabránily, teroristy částečně zlikvidovaly a některé z nich zadrželi. Podle předběžných údajů měl teroristický útok začít, v případě, že by mise inspektorů do elektrárny přece jen dorazila.

pp

Čtěte ZDE: Jako olej na vodu: Byla spouštěčem „špinavá“ jaderná bomba? Co vyvíjely laboratoře Pentagonu na Ukrajině? Neštovice v podobě „nové mutace“ covidu? Co věděla Fialova vláda? Jedno je jasné: Rusko muselo jednat rychle

Tragická "mediální" ofenziva u Chersonu

Podobné „úspěchy“ dosahují Ukrajinci i na tolik medializované jižní frontě v Chersonské oblasti. Západní korporátní média (samozřejmě včetně těch českých) se celý týden předhánějí v líčení mohutné ofenzivy ukrajinských jednotek a některé z nich informují už o bojích o Cherson. Skutečnost je však taková, že jde jen o divadelní etudy pro západní televizní štáby a politiky, aby nevyschl příliv toku peněz nejen na zbraně, ale také na osobní konta členů Zelenského kyjevské junty. Informované zdroje říkají, že západní politici jsou již dosti rozmrzelí z toho, jak jej Zelenský neustále obelhává. A propaganda musí dostat "něco k jídlu", aby unavené veřejné mínění ještě alespoň chvíli udržel ve válečnické "teplotě".

Kyjev si od počátku pravidelně vymýšlí mýtická vítězství, která až absurdně naivně líčí situaci na frontě - a Západ ty pohádky od něj věrně opisuje (s alibistickou poznámkou, že "údaje nelze nezávisle ověřit"). Podporují to ve svých vyjádřeních i britské a americké tajné služby - přestože (nebo spíš právě proto),  skutečnou situaci znají. Vědí, že pod Chersonem umírají poslední elitní zbytky armády, kterou si Zelenský šetřil na krizovou fázi války. Právě tyto nejlépe vycvičené Zelenského "SS", jsou dnes při operetní ofenzivně u Chersonu decimovány spojeneckými jednotkami ruské a doněcké armády. A několik desítek z nich bylo obětováno u Energodaru.

pp

Čtětě ZDE: Kyjev má zbraně hromadného ničení. Junta se nezastaví před ničím. Teroristické činy s použitím bojových jedů. V sestřelených dronech nalezeny aerosoly s botulotoxinem. Jak odpoví Rusko? O další krok blíž zkáze

Tak jako za druhé světové války, kdy Hitler nasadil elitní jednotky SS u Kurska, umírají dnes nejlepší vojáci, které má junta k dispozici - a je více než symbolické, že často bojují pod stejnými symboly elitních nacistických jednotek jako jejich německé historické vzory. Během nepromyšlených a katastrofických „protiútoků“, inspirovaných spíše západními protektory, než hercem Zelenským, umírají ve stejně ztracených bitvách jako jejich hitlerovští předchůdci. Známý vojenský analytik Jurij Podoljaka, shrnul výsledky sebevražedného útoku v Chersonském směru těmito slovy: „Jednodenní protiofenzíva Ozbrojených sil Ukrajiny na Cherson je zatím nejtragičtější bilancí Zelenského armády. Až 1000 nenávratných ztrát v jedné oblasti za den. Takové ztráty kyjevský režim dosud nikdy neutrpěl.“

Pokus o útok na Cherson vyšel Kyjev draho

29. srpna ruské ministerstvo obrany informovalo o této nevydařené ukrajinské "protiofenzivě" ve dvou směrech: v Chersonské a Nikolajevské oblasti, která „totálně propadla“. Není bez zajímavosti také konstatování, že ofenzíva byla provedena na základě osobních pokynů ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského.

pp

Čtěte ZDE: Skončil zástupný konflikt: Začala válka mezi NATO a Ruskem. USA operují již i na ruském území. Přejí si jadernou odpověď. Hlavní města Západu už brzy smetena z povrchu? Včera nemyslitelná 3. světová válka je již na dohled

Podrobnější informace poskytnuté při pravidelném brífinku generálporučíka Igora Konašenkova říkají, že Ukrajinci během neúspěšných útoků na obce Archangelsko, Olgino a Ternovyje Pody utrpěli těžké ztráty a byly zatlačeni ruskými jednotkami zpět. U obce Suchoj Stavok byl poražen celý prapor 57. motorizované pěší brigády Ukrajiny.

Na odblokování ukrajinských jednotek bylo přes řeku Ingulec přepraveno 12 tanků, které kyjevskému režimu dodalo Polsko. Některé byly zničeny palbou ruských jednotek, několik tanků během chaotického ústupu vyletělo do povětří na vlastních minových polích. Pěti polským tankům se nakonec podařilo vrátit zpět na území kontrolované Ukrajinou.

pp

Čtěte ZDE: Kyjevské propagandistické lži dostávají rozměr dadaismu: Rusové v Záporožské elektrárně prý bombardují sami na sebe. Úder hypersonických raket Kinžál na srdce velitelství HIMARS. Obranné linie u Slavjansku se hroutí

Zelenského manévr stál Kyjev téměř 2000 životů

Za dva dny neúspěšných útoků v Chersonské oblasti ve směrech na Nikolajev, Krivoj Rog a další přišly ukrajinské jednotky o čtyři bojová letadla: dvě Su-25, jeden Su-24 a jeden MiG-29. Byly též sestřeleny tři ukrajinské vrtulníky Mi-8. Ruské jednotky zničily 63 ukrajinských tanků, 59 bojových vozidel pěchoty, 48 jiných obrněných bojových vozidel, 14 pickupů s těžkými kulomety a více než 1700 ukrajinských vojáků.

Úspěchy hlásí spojenecké jednotky Ruska a DLR také v Doněcké oblasti. Úderem vysoce přesných raket bylo zlikvidována velká část 10. horské útočné brigády v obci Družkovky v DLR, nejméně 50 nacistů a velké množství vojenské techniky. Soustředěná palba na velitelské stanoviště a muniční sklad 56. motorizované pěší brigády v oblasti obce Karlovka v DLR vyřadila z boje více než 40 ukrajinských vojáků a mnoho speciálních vozidel.

pp

Čtěte ZDE: Evropa před poslední červenou linií: Budou evropské národy obětovány již ve třetí válce za posledních 100 let? Gavrilovovo varování a blížící se generál mráz. Kyjev ostřeloval zajaté nácky z pluku Azov. Začali totiž mluvit...

Ukončí sebevražednou válku evropské veřejné mínění?

Během tohoto týdne bylo zasaženo deset velitelských stanovišť Ozbrojených sil Ukrajiny v oblastech Pervomajskoje, Dobrjanka, Belousovo, Lozovoje a Novovoroncovka v Chersonské oblasti, Zelenodolsk v Dněpropetrovské oblasti, Arťomovsk, Soledar, Zajcevo a Marinka v DLR a ukrajinská vojenská technika ve 153 oblastech. V obcích Ukrainka v Charkovské oblasti, Čerkasy a Ivano-Darjevka v DLR byly zničeny tři sklady raketových a dělostřeleckých zbraní, jakož i odpalovací zařízení protiletadlového raketového systému Buk-M1 v obci Dobrovolí v Dněpropetrovské oblasti.

Podle relativně střízlivých ruských údajů bylo od začátku speciální vojenské operace zničeno 280 letadel, 151 vrtulníků, 1844 bezpilotních letadel, 371 protiletadlových raketových systémů, 4592 tanků a jiných obrněných bojových vozidel a 822 raketometů.

I když se Západ všemožně snaží prostřednictvím dodávek dalších a dalších zbraní, nejmodernější techniky i vlastních jednotek bojujících ve stále větší míře přímo na frontových liniích, je všechno marné. A Kyjev platí za toto dobrodružství stále většími ztrátami. Je otázkou, jak dlouho bude Západ pod taktovkou washingtonských jestřábů v tomto sebevražedném kurzu pokračovat. A jak dlouho to stále neklidnější západní veřejné mínění snese.

Zejména v Evropě, je s přicházejícím podzimem a zimou a hroutícím se hospodářství (uškvařeném na jeho vlastních sankcích) cítit stále větší napětí. 

Připomínáme, že navečer (kolem 18. hodiny) přinese Protiproud TV další zajímavý rozhovor v rámci seriálu Nepodvolení v Protiproudu, kde ukrajinské téma bude hrát velkou roli. Petr Hájek bude hovořit s bývalým diplomatem, jedním z poslanců SPD Jiřím Kobzou. Tak si to nenechte ujít!

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky