Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Kyjevské propagandistické lži dostávají rozměr dadaismu: Rusové v Záporožské elektrárně prý bombardují sami na sebe. Úder hypersonických raket Kinžál na srdce velitelství HIMARS. Obranné linie u Slavjansku se hroutí

Kyjevské propagandistické lži dostávají rozměr dadaismu: Rusové v Záporožské elektrárně prý bombardují sami na sebe. Úder hypersonických raket Kinžál na srdce velitelství HIMARS. Obranné linie u Slavjansku se hroutí

12. 8. 2022

Tisk článku

Václav Danda přináší zprávy z ukrajinské fronty, a konstatuje, že kyjevští propagandisté spolu se svými západními protektory se tváří v tvář ruskému postupu na frontě, vydali již zcela mimo alespoň trochu uvěřitelnou realitu

Konflikt na Ukrajině mezi USA a Ruskem, v němž Washington používá svého kyjevského vazala, aby jeho rukama - bez ohledu na dramatické ztráty vedl proti Moskvě "zkušební" válku, je aktuálně především zápasem o veřejné mínění na Západě. Navzdory dosud nevídané propagandistické masáži je stále obtížnější přesvědčit občany v Evropě a Americe, že Západ vede na Ukrajině spravedlivou válku, že pomáhá ubohé napadené Ukrajině před zlým agresorem.

pp

Propagandistické lži

Tento osm let šířený příběh, který se po začátku ruské vojenské operace letos 24. února ještě mnohonásobně zintenzivnil, dostává stále větší trhliny. V posledních čtrnácti dnech však zřejmě přímo narazil na své limity. Ukrajinská propaganda v rukou západních PR expertů se stává stále méně uvěřitelnou.

Je stále obtížnější obhajovat propagandistické lži, které jsou západnímu publiku servírovány a které vyžadují od konzumentů vytěsnění všech rozumových a logických argumentů.  Při takhle zjevných lžích, musí konzument, který by chtěl alespoň v koutku duše něčemu z toho, co je mu předkládáno věřit, musel klesnout na úroveň malého dítěte.

pp

Čtete ZDE: Ukrajinská lež se hroutí: Ombudsmanka „to přehnala?“ Osvobození Donbasu se blíží. V rukou islámských teroristů zbydou Javeliny a Zelenskému miliarda dolarů v Kostarice. Konec začátku konce? Doufejme, že doufají marně

Segal "na vlastní oči"

Když před čtrnácti dny zaútočili americko - ukrajinské jednotky pomocí raketometů HIMARS (zaměřujících cíle pomocí amerických satelitů a letadel AWACS), nikoho by ani nenapadlo, že se Kyjev bude s tímto útokem skrývat. Leč skutečné motivy spočívající ve strachu ze stovky svědectví nacistů z Azova, bylo třeba před domácím publikem zamaskovat dětinským prohlášením, že si Rusové věznici vyhodili do vzduchu sami.

Rusko samozřejmě okamžitě zareagovalo a pozvalo mezinárodní tým vyšetřovatelů OSN, aby tuto zjevnou lež vyvrátil (dosud nedorazil), nicméně západní divák je nucen k tomu, aby i tak zjevnému nesmyslu věřil. Když tento týden navštívil rozbité vězení v Jelenovce známý filmový herec Steven Segal a na vlastní oči si prohlédl prostory dopadu raket a jejich úlomky, konstatoval, že vše je jasné, a není o čem diskutovat. Je třeba velké představivosti západních diváků, aby něčemu podobnému uvěřili.

pp

Čtěte ZDE: Masakr v Jelenovce: Teroristé z Azova nesmějí promluvit. Nadlidé pěstovali i kanibalismus. Kyjevské lži už nebaví ani jeho spojence. Proč asi se OSN moc nechce do vyšetřování? Oděská brigáda nastupuje

Prozatímním vrcholem je Záporožská lež

To ovšem zdaleka není nic proti tomu, co naservírovala západní propaganda k uvěření tento týden, kdy s vážnou tváří propagandisté na všech kanálech západních televizí, včetně těch koloniálních jako je ČT, divákům sdělili, že ukrajinské ostřelování Záporožské jaderné elektrárny, mají vlastně na svědomí Rusové. To už není klasická propagandistická lež, to je degradace západní veřejnosti na pacienty psychiatrické léčebny.

Po divákovi se totiž s vážnou tváří chce, aby uvěřil zjevnému nesmyslu že jadernou elektrárnu, kterou mají Rusové ve svém držení od prvních dnů operace, se z nějakých záhadných důvodů rozhodli sami ostřelovat. A přesto tento zjevný nesmysl tento týden propagandisté neservírovali západnímu publiku k uvěření.

Záporožská lež, je prozatímní vrchol, kam jsou schopni zajít. Ne že by někoho překvapovalo, že lžou. Vždyť přece každý průměrně informovaný člověk ví, že západní média včetně těch českých lžou neustále, ráno, v poledne i večer. Ale tímto zjevným nesmyslem, chtějí říci něco víc: Můžeme si už vymyslet cokoliv, a i když si normální člověk zaťuká na čelo, přesto to předložíme k věření jako vážně míněnou informaci.

pp

Čtete ZDE: Pět měsíců, které prozradily skutečný stav: USA a jeho křoví zvané NATO na válku s Ruskem nemá. Západ Ukrajinci pohrdá stejně jako Rusy. Moskva teď nepříteli zvedne "práh bolesti". Zatím ekonomicky. A donutí-li ji, pak...

Opravdu tomu někdo věří?

O tom lze s úspěchem pochybovat. Většina to bere spíše jako marketingový Jakub Horák, poradce v kampani Pirátů, který na otázku ČT co by mohlo pomoci zvýšit západní pomoc Ukrajině, bez zaváhání odpověděl „…..více mrtvých dětí na obrazovkách, to zafunguje vždy“.

Zdá se že ani mrtvé děti, po vzoru Horáka (vyjádřil touhu stát se poradcem Zelenského v PR oblasti) nestačí na odvrácení debaklu, kterému americko - ukrajinské síly nyní čelí. I když tento týden zaznamenaly mediální úspěch s výbuchy na letišti Saki u Novofedorivky na Krymu (mediálně se k nim Kyjev ani Moskva nepřihlásily), tato spektakulární epizoda nemůže změnit nic na porážce, ke které se Američané na Ukrajině neodvratně blíží.

Válka se stává stále více záležitostí pozemních ofenziv ruského dělostřelectva, které pečlivě "čistí prostor", než do zdecimovaných ukrajinských pozic vstoupí obrněné jednotky a pěchota. Ty teď pomalým ale soustavným postupem zabírají den za dnem další území na východní i jižní frontě. Kromě toho se obě strany soustředí také na raketové údery, kde kromě klasických raketometů dominují (zejména na ruské straně) moderní řízené střely prakticky nezachytitelné zdecimovanou ukrajinskou protivzdušnou obranou.

pp

Čtěte ZDE: Přituhuje: Ruská armáda rozmetala velitelství u Dněpropetrovsku. Ve „Vlčím doupěti“ zahynulo 50 generálů. Litva blokádou Kaliningradu vyhlásila Moskvě válku. Útok na vrtné plošiny u Krymu. „Náhodné“ zažehnutí války?

Úder na srdce řízení HIMARS

Právě masivní úder ruských hypersonických raket jsme mohli tento týden bez jakékoliv větší mediální pozornosti, na ukrajinském bojišti zaznamenat. K mohutnému útoku (odehrál se v noci 7. srpna) vydalo ruské velení jen strohou zprávu: „V důsledku úderů vysoce přesných raket dlouhého doletu odpálených ze vzduchu u obce Voronovica ve Vinnické oblasti bylo zničeno operační podzemní velitelské stanoviště ukrajinských vzdušných sil.“

Ukrajinské zdroje informovaly, že na jistý vojenský objekt zaútočily ruské nadzvukové rakety „Kindžal“, proti kterým ukrajinské ozbrojené síly nemají prostředky: „Vinnická oblast byla 7. srpna zasažena nejmodernějšími ruskými nadzvukovými raketami „Kindžal“… Výkonnostní charakteristiky této rakety neumožňují stávajícím systémům protivzdušné obrany v Ozbrojených silách Ukrajiny ji účinně odhalit a zničit.“

Tento útok zasáhl podle všeho podzemní velitelské stanoviště, odkud se plánovaly údery celé flotily dosud dodaných amerických raketometů HIMARS. Mezi desítkami obětí ukrajinské důstojnické elity je i mnoho západních velitelů, kteří se na těchto operacích spolu se západními zpravodajci a speciálními jednotkami návodčích podílejí. 

pp

Čtěte ZDE: Soudný den se blíží: Americký HIMARS v ruských rukách. Lavrov: Je třeba osvobodit celý východ Ukrajiny. Povede pád Slavjansku k omezení západní pomoci? Zelenský jde zvolna ke dnu. Co si urve Polsko a Rumunsko?

Průlom

Na východní frontě ruská armáda stále postupuje. Jednotky 6. kozáckého pluku LLR úspěšně postoupily tento týden směrem k Soledaru, kde se brání část ukrajinských jednotek a předpokládá se, že příští týden kapitulují.

Tento týden se také společnými silami ruských jednotek a jednotek DLR a LLR podařilo poměrně rychle prolomit první linii obrany ukrajinských nacistů u Doněcka poblíž Marinky a Avdějevky a proniknout do obce Pesky, která je již zcela osvobozená.

Téměř úplná eliminace ukrajinského dělostřelectva v této oblasti umožnila přejít do protiútoku a dále čistit okolí Doněcka. Obsazení obce Peski znamená vážný průlom v dlouho budovaných obranných liniích západně od Doněcka.

pp

Čtěte ZDE: Na prahu velkého finále: Klid před bouří? Ohnivé peklo v Nové Kachovce. Odpověď Ruska bude tvrdá. Vyhlásí Ukrajině válku? Stačí první sestřelený satelit... a bohužel nejen Fiala pozná, co to je "být ve válce"

Obranné linie u Slavjansku se postupně hroutí  

Situace se stabilizovala rovněž na jižní frontě v Chersonské oblasti, kde se Ukrajinci před čtrnácti dny pokusili o mediálně tak hlasitě oznamovaný "protiútok" na Cherson. Opěrný bod na východním břehu řeky Ingulec, který Kyjev vydával za podporu ofenzívy proti Chersonu, byl v posledních dnech znovu obsazen doplněnými ruskými spojeneckými vojsky. Ukrajinci byli nuceni se z této linie stáhnout a omezují se prakticky jen na ostřelování ruských linii z dalekonosných houfnic a raketometů.

Ruské jednotky stále operují také před branami Slavjanska a Kramatorska. I když zatím obranné linie Kyjeva nebyly na tomto úseku fronty zcela prolomeny, objevují se již v celém obranném systému trhliny, které s největší pravděpodobností v nebližších týdnech postup na Slavjansk umožní.

Pro Kyjev se prostě i přes masivní podporu západních těžkých zbraní nevyvíjí situace dobře. A zjevně platí Moskvou oznámená nepřímá úměra: Čím více budou Spojené státy na Rusko tlačit ostřelováním ruského vnitrozemí (což dost možná byl případ Krymu), tím menší bude území, které Ukrajině po válce zbyde. 

Zbývají zoufalé činy jako ostřelování největší jaderné elektrárny na evropském kontinentu, což by mohlo přivodit katastrofu, jejíchž důsledků by se nevyhnula žádná evropská země. Proto nastupuje propaganda, aby přesvědčila veřejnost, že i za to "může Putin". Tragikomická nota, která se tím "nahodila", svědčí o naprostém chaosu, který v Kyjevě panuje. Není totiž vlastně ani jasné, jestli Zelenskyj ještě za děje na bojišti odpovídá. Dramatické čistky v tajných službách i v jeho bezprostředním okolí svědčí spíše o opaku.

Uvědomí si to ukrajinští protektoři, nebo budou v prohrané válce pokračovat až do hořkého konce? 

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky