Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Dogma velekněží zeleného náboženství: Nezkoumejte, věřte! Největší nebezpečí pro planetu? Analytické mozky. Myšlení je duševní porucha? 1100 vzbouřených vědců. Brusel: Žádná práva klimatickým zločincům! Budou nevěřící psy upalovat?

Dogma velekněží zeleného náboženství: Nezkoumejte, věřte! Největší nebezpečí pro planetu? Analytické mozky. Myšlení je duševní porucha? 1100 vzbouřených vědců. Brusel: Žádná práva klimatickým zločincům! Budou nevěřící psy upalovat?

20. 9. 2022

Tisk článku

Pavel Kopecký přináší informace o postupující kriminalizaci odpůrců zrůdného klimatického podvodu - základu současné umělé energetické krize - a závěry australské studie, podle níž mezi "popírače" se z nepochopitelných důvodů "překvapivě" řadí hlavně lidé s analytickým myšlením

Irsko již nějakou dobu přísně zakazuje jakékoli články, které by popíraly klimatický alarmismus, globální oteplování či teorii o „škodlivém CO2“. I další země Západu se začínají přidávat ke snaze umlčet hlasy, které by si dovolily byť na základě vědeckých dat popírat klimaalarmistické teze. Například Rakousko chce zprávy, které popírají klimatická dogmata trestat -  a naopak těm, kdo s nimi souzní a chce je prosazovat, nabízí tučné dotace.

pp

Klimatičtí zločinci

V EU se dokonce uvažuje o tom, že by nemělo být dovoleno kandidovat do bruselských struktur nikomu, kdo popírá globální oteplování způsobené lidskou činností a nutnost boje proti CO2, i kdyby to mělo znamenat hospodářskou a sociální sebevraždu. EU dokonce zavedla pro odpůrce klimaalarmismu výraz „klimatický zločinec.“

Jde o nesmiřitelnou ideologii, jejíž dogmata jsou natolik pevná, že ani vědecké důkazy je nemohou prolomit. Ostatně, klimaalarmismus se prolíná celou Agendou 2030. Je záminkou pro politiku Zeleného údělu, která chce plánovitě docílit hospodářský kolaps západní společnosti. Což je v souladu s Agendou 2030, podle níž by se měla srovnat životní úroveň obyvatel rozvinutých zemí s těmi rozvojovými. To, co se kolem nás právě děje, naznačuje, že se to možná podaří i dříve.

pp

Čtěte ZDE: „Globální oteplovači“ přišli s další snůškou lží a mystifikací. Zpráva skutečných vědců jim oponuje: Zneužíváte veřejnost, klamete politiky! Přinášíme exkluzivní informace, které mainstream zamlčuje.

Popírání dogmat jako duševní nemoc?

Lidé, kteří v Austrálii zpochybňují klimatickou změnu způsobenou člověkem, jsou nyní považováni za „duševně nemocné“, vysvětlil tým psychologů. Vědci z University of the Sunshine Coast hledali vysvětlení, proč stále více lidí přesto nadále popírá "realitu" změny klimatu, její příčiny, důsledky a potřebu "nápravných opatření", jak říkají plánovité sebevraždě celých kontinentů.

Thenewamerican.com uvádí: Autoři studie – Breanna Fraser, Patrick Nunn a Rachael Sharman – chtěli zjistit, proč skeptici vůči změně klimatu přemýšlejí tak, jak přemýšlejí – tedy nad rámec toho, co označují za sociodemografické a hodnotové faktory. Studie navrhla prozkoumat psychologické faktory, které hrají roli v skepticismu vůči teorii změny klimatu. V rámci studie bylo 390 australských účastníků dotázáno, proč odmítají věřit narativu o změně klimatu.

Podle autorů studie odpůrci klimatických změn provozovali „mentální gymnastiku“, aby popřeli to, co je údajně „téměř univerzální konsensus mezi vědci o důvodech a dopadech změny klimatu“.

pp

Čtěte ZDE: Americký vědec: „Oteplovací lež“ je čistá korupce. Vláda USA potřebuje uhlíkové daně. Jsou vedra a sucho důsledkem lidské činnosti? O počasí rozhoduje Slunce. Máme stejnou šanci jako myši v Černobylu?

Duševně nemocných 1100 předních vědců

Téměř univerzální? Vskutku? A co oněch 1100 vědců – včetně nositelů Nobelovy ceny – kteří nedávno podepsali prohlášení, že žádná klimatická nouze neexistuje? Ti jsou rovněž "duševně nemocní"? Mezi nimi ostatně bylo také 134 signatářů z Austrálie, tedy země, odkud pocházeli účastníci studie.

Jenže jako by to nestačilo, vědci nakonec došli k prý "velmi překvapivému" zjištění: Lidé, kteří se samostatně zabývají nějakým problémem, místo aby se loajálně spoléhali na vládní klimatickou propagandu, byli současně skeptičtější k tomu, čemu oficiální narativ říká "klimatická změna".

„Na rozdíl od našich předpovědí byli lidé s vysokými analytickými schopnostmi vůbec nejvíce skeptičtí,“ píší autoři studie Nunn a Sharman v příspěvku pro The Conversation. Představte si to – lidé, kteří věnují čas a úsilí studiu změny klimatu, budou pravděpodobně nejvíce skeptičtí. Čímpak to asi je?

Čtěte ZDE: Zelená lež v praxi: Planeta v nebezpečí? Nejsou o tom data - protože ani být nemohou. Tváří se to vědecky, ale je to jen podvod. Cíl? Chudoba, zima, hlad a vymírání. Už začali sít. Vydělají a zotročí nás, nebo sklidí bouři?

Ti zločinní individualisté!

Podle studie lidé, kteří si váží individuální svobody, méně pravděpodobně uvěří představě o rozvinuté klimatické krizi. „Ti s více individualistickým pohledem na svět – jejichž prioritou je individuální autonomie na rozdíl od kolektivističtějšího pohledu na svět – byli skeptičtější ohledně lidské příčiny změny klimatu,“ uvedli autoři.

Jinými slovy, lidé, kteří jsou méně nakloněni nastupujícímu komunismu a globalismu Západu, jsou také méně náchylní k tomu, aby naletěli na hororový příběh o vzmáhající se klimatické nouzi.

Čtěte ZDE: Již nemůžeme mlčet: Slyšíte pláč země, ale jste hluší k nářku lidí. Eko-terorismus zabíjí a ožebračuje. Chudí vás nezajímají, pomáháte nastolit světovou totalitu. Věnujte se víře, ne parodii na vědu

Starší a konzervativní potřebují převýchovu

Mezi další poznatky studie patří:

Starší lidé mají tendenci být skeptičtí ohledně reality změny klimatu. Prostě starší lidé, ustrnutí ve svých zvycích a neschopní změnit názor, jsou tak velkou součástí toho, proč se tak dlouho čeká na takzvané klimatické akce.

Konzervativci jsou spíše skeptičtí ohledně příčin a dopadů klimatických změn. Podle výzkumníků tedy konzervativci jednoduše nejsou schopni vidět „realitu“ klimatických změn. Co takhle převýchovné tábory?

Nižší environmentální skóre bylo silně spojeno se všemi typy skepticismu. Starší a konzervativní lidé se podle studie prostě méně starají o životní prostředí. Jinými slovy, podle výzkumníků je určitá míra mladické naivity v populaci mimořádně užitečná pro prodej příběhu o klimatické krizi.

Autoři studie nakonec "konstruktivně kriticky" poukazují i na to, že určitou vinu za skepticismus nesou i klimatičtí hysterici. A také komunita zabývající se klimatickou změnou, jež svými předpověďmi, které se ukázaly jako chybné, vede rovněž část veřejnosti ke skepsi.

Čtěte ZDE: Destruktivní zelená agenda: Kolektivní Západ se dál střílí do vlastních nohou. Sebevražedná politika vůči Rusku. Uměle vyvolané zdražování energií a ochromení výroby. Čeká svět hladomor kvůli nesmyslně drahým hnojivům?

Výzkumníci varovně upozorňují, že analytičtí skeptici jsou si bohužel vědomi toho, že „předpovědi se nenaplňují" a prohlašují, že "předpovědi klimatických alarmistů jsou velmi špatné“. To samozřejmě dodává skepsi na důvěryhodnosti.

Autoři se domnívají, že takové pochybnosti vyvstaly, protože skeptici „zásadně neporozuměli“ klimatickým předpovědím založeným na modelech. Že by toto „nedorozumění“ bylo způsobeno skutečností, že vážně míněné a neideologické vědecké klimatické modely nebyly nikdy zamýšleny jako předpovědní nástroj?

Andrew Bolt ze Sky News poukázal na to, že studie byla pokusem klasifikovat skepticismus ohledně klimatických změn jako duševní chorobu. Ke studii se vyjádřil velmi pokorně:

Čtěte ZDE: Klimatický alarmismus: Nekritická pseudověda? OSN podvádí a mystifikuje. Přesila má navrch nad pravdou? Fáze objevování neznalosti. Generace alarmistů musí odejít. Potom budeme moci diskutovat

Proč asi jsou lidé s vysokými analytickými schopnostmi, lidé, kteří umějí správně analyzovat i ostatní oblasti naší reality, tak výrazně skeptičtější vůči kazatelům globálního oteplování? Škoda, že Sharman tuto část studie sám pořádně neanalyzoval. Myslím, že by se mohl něco zajímavého dozvědět.

Je to paradox: Studie sice zjistí, že lidé s „vysokými analytickými schopnostmi“ jsou ohledně změny klimatu nejvíce skeptičtí, současně však její autoři chtějí, abychom uvěřili, že právě takoví lidé představují největší hrozbu pro planetu…

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Lapený český žoldák: Byli jsme policie, soud i popravčí. Nepohodlný svědek ukrajinských násilností. Ozvěny českého skandálu. Rozkaz zněl jasně: krást a plenit. Odpad blíže ministerstva. Co všechno ještě prozradí? Pokud přežije...

Lapený český žoldák: Byli jsme policie, soud i popravčí. Nepohodlný svědek ukrajinských...

Čína jako šance: Investice pro Orbána. Totéž pro Srbsko. Ficovu průlomovou cestu zmařil atentát. Fiala místo toho Peking provokuje. A válčí s Ruskem. Na prosperitu země a národa  kašle. Ujede nám čínský expres? Ještě rok a půl...

Čína jako šance: Investice pro Orbána. Totéž pro Srbsko. Ficovu průlomovou cestu zmařil...

Na začátek stránky