Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Dvoje víkendové volby: Zastropování cen u nás byl předvolební podvod. Potěšující vzestup SPD v komunálkách. Přijde rozkol v pětikoalici při skládání radnic? Vítezství národní pravice v Itálii přináší naději. Evropa v pohybu. Fiala v klidu?

Dvoje víkendové volby: Zastropování cen u nás byl předvolební podvod. Potěšující vzestup SPD v komunálkách. Přijde rozkol v pětikoalici při skládání radnic? Vítezství národní pravice v Itálii přináší naději. Evropa v pohybu. Fiala v klidu?

26. 9. 2022

Tisk článku

Jindřich Kulhavý komentuje výsledky našich komunálních a senátních voleb a srovnává je s velkolepým úspěchem euroskeptické pravicové koalice v nedělních volbách v Itálii

Uplynulý víkend byl ve znamení voleb. U nás to byly komunální, v Itálii parlamentní. Možná je hloupé si to myslet, ale paradoxně ty italské byly mnohem důležitější. To proto, že se v jedné z významných eurounijních zemí dostaly do popředí pravicové a euroskeptické strany.

To, že je naše mainstreamová média nazývají jako fašistické, je vzhledem k podpoře ukrajinského režimu postaveného na amerických zájmech a podporovaného především Azovským praporem známým tetováním s nacistickou tematikou na tělech svých bojovníků, doslova drzostí. Již pár let je každá pravice označovaná jako nacisté, ostatně u nás po DSSS tuto nálepku u některých ideologicky zpracovaných spoluobčanů dostává i SPD. Ale popořadě.

pp

Čtěte ZDE: Po volbách 2. řádu: Převážná část „mlčící většiny“ hlasovala nohama. Babiš s Okamurou sice vítězi, ale jde spíše o mezihru. Ještě ani neznáme dilemata, která přicházejí. Nejen Itálie a Rusko. Ticho před bouří? Boj začíná

Předvolební podvod

Jestliže jsme den po komunálních a senátních volbách projevili jistý smutek nad stavem českého národa, bylo to především proto, že účast voličů byla stejně bídná jako v dobách, kdy o nic moc nešlo. Přitom důvodů k nespokojenosti je nyní skutečně dost, čehož důkazem je prohlášení ministra průmyslu Síkely den po volbách týkající se úprav zastropování cen plynu a elektřiny. Ani ne 24 hodin po uzavření volebních místností sdělil národu, že přestože máme nejvyšší úroveň stropu těchto cen v Evropě, nebude se to dost možná vztahovat na celou spotřebu rodin či společností (teď už zase rychle bere zpátečku - prostě mu nelze věřit ani slovo, stejně tak, jako celé "pětikolce", pozn. PP).

To je významný "signál“ značící, že vláda opravdu žádné řešení energetické krize nemá, že šlo jen o předvolební taškařici, která však byla v dlouhodobějším horizontu neudržitelná. To, že se svým prohlášením Síkela přišel ještě před 2.kolem senátních voleb, může znamenat za a) vyhazov z vlády, b) dobrovolné opuštění Fialova ansámblu, c) zoufalost nad situací, do které se díky liknavému a protiruskému postupu vláda dostala.

Síkela není hloupý člověk, jen stojí v čele resortu, kterému vůbec nerozumí. Místo, aby v nejhorším vedl Ministerstvo financí, k čemuž má vzdělání a praxi, je na tomto místě elektrikář Stanjura a bankéř dostal židli, na níž neumí sedět.

Čtěte ZDE: Volby přesně za týden: Jsou klíčové? Nebo platí "Twainova břitva"? Podaří se Fialovým hrdlořezům udržet palebná hnízda? Vrátí milión podvedených úder falešnému systému? Koho volit? Máme doporučení!

SPD na vzestupu

Samotné výsledky komunálních voleb lze vnímat různě, zatímco u senátních je třeba ještě zabrat a počkat na definitivu. Komunálky jsou dle reakcí lídrů úspěchem pro všechny strany, v reálu však prohrou pro stát a národ. Nicméně cesta vzhůru u SPD je potěšující, i když je s podivem, že ve srovnání například s pidistranou bohatě dotovaných Pirátů, což je asi nejbližší konkurence, je voličů uvažujících euroskepticky a realisticky o dost méně.

Občané stále nechápou, že bruselská diktatura vedená Leyenovou dramaticky postupuje a již přímo ohrožuje naši existenci. Naštěstí ODS společně vystupující s TOP 09 a KDU-ČSL ztrácela, přičemž nejméně vnímatelná zůstala Topka.

Přímo strašidelným lze nazvat vítězství Pavla Novotného v Řeporyjích a získání mnoha hlasů předsedou Senátu ČR Vystrčilem. U Novotného lze předpokládat, že za jeho vedení řeporyjské radnice místní čtvrť vzkvétá, takže si ho tam zvolili i přes jeho tragikomediální a buranské chování. Tady zvítězila pragmatičnost nad rozumem.

Čtěte ZDE: Pět dnů: Začátek konce, nebo konec začátku? Okamura před Fialou? Nejásejme předčasně. Fialova drzost bez mezí. Stavba vězeňských cel se zadrhává. Budeme bojovat jako Švédi a Italové? Rozhodne účast. Je to na nás

Co se stane při skládání radnic?

U Vystrčila jde o ještě méně pochopitelnou skutečnost, v Jihlavě asi nevnímají škodlivost jeho vystupování za Českou republiku v zahraničí, a naopak jim asi učarovala permanentní nenávist k Rusku.

Jeho chování při vystoupení v nedělním pořadu na Primě, kde produkoval čistou hysterii namířenou vůči Rusku a Gazpromu, bylo přesnou ukázkou myšlení elit Modroptáků a jejich koaličních partnerů. Berme tedy komunální volby za ukončené, senátní za dosud nedořešené. Doufejme v horší konec pro postupující členy stran Pětikoalice a sledujme utváření koalic ve velkých městech, jejichž skládání může vnést rozkol do vládní partičky.

pp

Čtěte ZDE: Další národ EU předmětem vydírání: Němka otevřeně vyhrožuje Italce. Vůle lidu? Nezájem! Další národ EU předmětem vydírání: Němka otevřeně vyhrožuje Italce. Vůle lidu? Nezájem! Zmáčkneme Řím jako Budapešť. Berlusconi jasně: Putin chtěl nahradit Zelenského vládu slušnými lidmi. Brusel v šoku

Italská naděje

To volby v Itálii jsou mnohem větším vítězstvím pravice. Po Švédsku tak dosáhla úspěchu i na Apeninském poloostrově. Italům už došla trpělivost s bruselskou nadvládou, a dali příležitost euroskeptikům. S blahopřáním se ihned připomněly i další Bruselu oponující evropské strany v čele s Marinou Le Pen a polským premiérem. Po Maďarsku tu máme další vlaštovku, kterou by mohla být Evropské unii vzpírající se Itálie.

Jak Švédové, tak i Italové bojují s následky nezvládnuté migrace, násilím a kriminalitou, Italové navíc s kolísajícím eurem a s vlastní národní hrdostí, která se konečně začala opět probouzet. Přidejme řadu protestů a projevů nespokojenosti v dalších zemích napříč Evropou, jejichž počet se množí. Blíží se kolaps německého průmyslu (pokud k němu dojde, ruský plyn se do Evropy vrátí rychleji, než by řekl švec), s ním i násilí v německých městech a možná i pád vlády, který by znamenal okamžité ukončení Green Dealu (demonstrace za spuštění Nord Stream 2 už v tomto směru něco naznačují, pozn. PP).

Projev vítězky italských voleb Giorgie Meloniové

Evropa v pohybu

Nebo se přiblížíme k válce, která bude zpočátku občanská a později světová. U Američanů se bojovat nebude, tedy pokud nedojde na jaderné zbraně. O těch z Washingtonu slyšíme denně, byť tvrdí, že to jsou Rusové, kdo s nimi vyhrožuje. Jde opět jen o další manipulaci s našim podvědomím.

Bude zajímavé sledovat nejbližší dění. Zatímco náš prezident chce věnovat Zelenskému státní vyznamenání, pak v Itálii a Německu znějí na ulicích ruské písně, do Maďarska a Bulharska proudí ruský plyn. K tomu se opět zvyšuje počet migrantů z jihu, řeší se utečenci před mobilizací z Ruska, a do toho se nechce zpět domů Ukrajincům ze zemí, do kterých pronikli.

Evropa je v pohybu. Jen naše vláda usilovně stagnuje.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Náhradní mateřství: Obchod s dětmi je posvěcený Pětikolkou. Lidovci opět tvární a slizcí. Pokrokové obcházení zákona je u nás už na denním pořádku. Společenský úpadek v přímém přenosu. Zničit rodinu. Rakušan si to už ohlídá

Náhradní mateřství: Obchod s dětmi je posvěcený Pětikolkou. Lidovci opět tvární a slizcí....

Západ prohrává: USA tlačí na Kyjev, aby se vzdal. I britský generál Sir Richard Barrons věští porážku. Podle CIA už není čas a Kyjev by měl válku ukončit. Na mobilizaci nejsou peníze. Blíží se konec ukrajinského dobrodružství Západu?

Západ prohrává: USA tlačí na Kyjev, aby se vzdal. I britský generál Sir Richard Barrons...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky