Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Lži o tzv. ovacích Zelenskému: Většina Republikánů ho v Kongresu bojkotovala. Bidenův místodržící to má nahnuté. Nahradí mrňavého vzteklého herce generál Zalužnyj? Poperou se USA s Británií o ukrajinské nerostné zdroje?

Lži o tzv. ovacích Zelenskému: Většina Republikánů ho v Kongresu bojkotovala. Bidenův místodržící to má nahnuté. Nahradí mrňavého vzteklého herce generál Zalužnyj? Poperou se USA s Británií o ukrajinské nerostné zdroje?

23. 12. 2022

Tisk článku

Václav Danda přináší zprávu o propadáku Zelenského v americkém Kongresu a názory bývalého poradce šéfa Pentagonu a špičkového amerického zpravodajce, kteří předpokládají, že šmírácký klaun v ukrajinské tragédii inscenované Západem bude zřejmě "alternován" novou hereckou figurou

Proslov Vladimíra Zelenského při předvánoční návštěvě USA si v Kongresu přišlo vyslechnout pouze 86 z 213 členů Republikánské strany ve Sněmovně reprezentantů. Ostatní republikánští zákonodárci projev ignorovali, a do Kapitolu vůbec nedorazili. Mizerný komický herec v roli ukrajinského prezidenta tak mluvil k poloprázdnému sálu.

pp

Více něž polovina Republikánů Zelenského bojkotovala

Zelenský se svou - nejen z hlediska protokolárních náležitostí dosti ponižující - návštěvou neúspěšně pokusil pomoci svému protektorovi, pomatenému prezidentu Bidenovi, získat podporu republikánů, kteří od 1. ledna ovládnou Sněmovnu reprezentantů. Mnozí republikáni se totiž k další finanční a zbrojní pomoci Ukrajině staví negativně - a nezměnil to ani Zelenského emotivní herecký projev. Za vše mluví to, že poslanců Sněmovny reprezentantů z Republikánské strany v sále nebyla zdaleka ani polovina.

Podle významné části amerických vojenských expertů i přes formálně deklarovanou podporu Bidenovy administrativy pozice Zelenského z mnoha důvodů slábne. A to jak na Ukrajině, tak na Západě.  

Šéf ukrajinského vojenského oddělení Oleksij Reznikov komentoval prohlášení hlavního velitele armády generála Zalužného o množství vojenské techniky a zbraní nutných k pokračování ukrajinské bojeschopnosti. Zalužnyj poskytl minulý týden rozhovor pro zahraniční média. Podle něj dodávka dalších 300 tanků, 600-700 bojových vozidel pěchoty a 500 houfnic bude stačit k dosažení linií ze 23. února, t.j. stavu na začátku ruské Speciální operace. Reznikov však slova Zalužného "doplnil" konstatováním, že hlavní velitel měl na mysli množství techniky toliko na jednu jedinou operaci.

Nová hvězda zastiňuje Zelenského

V této souvislosti není nepodstatné, že se Valerij Zalužnyj objevil na titulce časopisu TIME. Generál je zjevně aktivně podporován Spojenými státy a Zelenskyj se stejně zjevně snaží potenciálního konkurenta v souboji o prezidentský post odstranit.

pp

Čtěte ZDE: Prolhaná česká média: O situaci na bojišti se dozvíte až od nás. 35 500 zabitých Banderovců. Vydávají je za nezvěstné - a berou jejich žold. Lejnová vyzradila státní tajemství o 100 000 mrtvých. Kyjev chystá další mobilizaci

Podle Reznikova bude na vítězství a dosažení hranic z roku 1991 zapotřebí mnohem více zbraní a munice než požaduje Zalužnyj na jedinou operaci. To vyžaduje, aby západní země zvýšily dodávky těžkých obrněných vozidel a umožnily dodávky tanků. Společným úsilím Západu a ukrajinského vojensko-průmyslového komplexu má prý Kyjev na „konečné“ vítězství nad Ruskem. Nejde však jen o zbraně. V příštích měsících má Ukrajina získat dalších více než deset tisíc terminálů Starlink v rámci nové smlouvy se SpaceX Elona Muska. Alespoň to tvrdí ministr "digitální transformace" Ukrajiny Michail Fedorov v rozhovoru pro Bloomberg.

„SpaceX a Musk rychle reagují na problémy a pomáhají nám,“ řekl Fedorov a dodal, že mluvil přímo s Muskem. Podle něj Musk slíbil, že bude Ukrajinu nadále podporovat. Fedorov řekl, že napsal Muskovi v den, kdy došlo na Ukrajině k rozsáhlému výpadku elektřiny po ruském ostřelování. Podnikatel prý "okamžitě reagoval a už podnikl nějaké kroky." 

Vlády několika zemí EU jsou podle Fedorova připraveny zaplatit za služby SpaceX, ale nespecifikoval které. Poznamenal také, že Kyjev nemá žádnou alternativu k družicové komunikaci. "Jsme schopni přežít bez elektřiny třeba i měsíc - za předpokladu, že bude dostupná mobilní komunikace a textové zprávy," řekl Fedorov.

pp

Čtěte ZDE: Američtí experti: Bod zlomu? O čem se z českých médií nedozvíte. Katastrofa u Arťomovska se zjevně blíží. Za měsíc 12 000 mrtvých Banderovců. Záměrně? Charkovské „pickupové nájezdy“ už na frontě nefungují. Začátek konce?

Začátek konce?

Podle exporadce šéfa Pentagonu - plukovníka Douglase McGregora, se ukrajinský konflikt obrací proti Spojeným státům. „Washington se už nemůže pokoušet vnutit zbytku světa americkou nebo Spojenými státy vedenou anglo-americkou hegemonii. Zbytek světa to nechce. Upřímně řečeno, ani americká veřejnost to nechce a nepotřebuje. Ničí nás to. Blíží se chvíle, kdy se naše hegemonie zhroutí, zkolabuje. A konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou tento proces jen urychlí,“ řekl plukovník.

"Co je znepokojující," pokračoval McGregor, "že současná vládnoucí elita se navzdory tomu tak zoufale snaží zatáhnout USA do přímého konfliktu s tak velkou jadernou mocností, jakou je Rusko."

„Jedna věc je zapojit nás do „válek dle vlastního výběru“, do konfliktů na nízké úrovni proti zemím, které neměly prostředky, aby se bránily. Mluvím o Iráku a Afghánistánu.“ Podle jeho názoru se americká hegemonie chýlí ke konci především proto, že USA jsou prakticky finančně zruinovány.

Herec už Washingtonu nevyhovuje

„O jakém veřejném dluhu mluvíme, 30 nebo 31 bilionů dolarů? Ocitli jsme se ve stejné pozici jako Británie v roce 1947, kdy po Druhé světové válce byl poměr dluhu Spojeného království k HDP 240 %. A v mnoha ohledech právě kvůli nám. Prezident Franklin Roosevelt chtěl totiž dodávkami zbraní oslabit a nakonec i zničit Britské impérium. A věřil, že toho dosáhne, pokud ho zadluží,“ dodal McGregor v narážce na hlavní smysl dodávek amerických zbraní kyjevskému režimu, jež jsou stejně tak na dluh (nikoli jako "dárek" například od soudružky Černochové, neboť ČR je zřejmě bohatší než USA, pozn. PP), který bude muset být v budoucnu zaplacen.

pp

Čtěte ZDE: Operace vypínač: Putin už "americkou" kyjevskou juntu nemíní šetřit. Strádající Moskva lituje. Je ale na nich, jak zatlačí na mír. Proti ruským raketám již není obrany. Pubertální nápady s bezletovou zónou jsou cestou k jaderné válce

A to vše dohromady znamená, že Zelenskyj jako ukrajinský prezident už není pro Spojené státy prospěšný. Washington připravuje operaci na výměnu špiček kyjevského režimu. Uvedl to další bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty Scott Ritter v rozhovoru pro Judging Freedom. Zelenskyj sehrál svou roli a americkým plánům jako prezident Ukrajiny už nevyhovuje.

Washington se jej chystá nahradit právě velitelem armády Valerijem Zalužným. Podle Rittera ukrajinský generál vyhovuje Pentagonu mnohem víc. Bývalý klaun ještě dohrává svou roli, ale fakticky už je pryč. Jeho předvánoční cesta tak byla možná i rozlučkou.

"Operace výměna" se intenzivně připravuje. Je to patrné i z toho, že na Západě je zřetelně viditelná tendence propagovat Zalužného. Stále více médií se věnuje veliteli ukrajinské armády, zatímco role ukřičeného Zelenského slábne. Západ se nyní zaměřil na Zalužného jako budoucího lídra Ukrajiny, tvrdí americký expert. Je to tak proto, že USA vidí Zalužného jako postavu schopnou usednout za jednací stůl s Ruskem.

Ritter má za to, že „hrdinský“ obraz Zelenského, vytvořený prostřednictvím kontrolovaných korporátních médií, se již Západu jednoduše omrzel. Řeči o tom, že USA chtějí odstranit Zelenského, se vedou už nějakou dobu a on sám si to samozřejmě uvědomuje. Dokonce požádal generála Zalužného, aby méně propagoval svůj veřejný obraz, protože jeho popularita na Ukrajině příliš vzrostla.

V Kyjevě dochází k tajené, ale neutajitelné ke konfrontaci mezi politickou složkou moci s Jermakem v čele a vojenskou složkou, které velí Zalužnyj. Zelenskyj už nemá skutečnou moc, funguje už jen jako politická vývěska.

Konfrontace mezi Jermakem a Zalužným je mnohem hlubší, než se zdá, Britové stojí za prvním, Američané za druhým. Ti i ti chtějí totiž kontrolovat úřady, tedy celou Ukrajinu se všemi jejími přírodními zdroji. 

O ty jde již od počátku uměle vyvolané konfrontace s Ruskem až na prvním místě.

Zdroj.

pp

 
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky