Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Vlastenci ve volbách: Nenechme se rozhádat! Nerudová – Pavel v druhém kole? Fantasmagorie! Jde o přidanou hodnotu ztraceného miliónu. Dnes a zítra nic nekončí, ale začíná. Otestujme svou společnou sílu!

Vlastenci ve volbách: Nenechme se rozhádat! Nerudová – Pavel v druhém kole? Fantasmagorie! Jde o přidanou hodnotu ztraceného miliónu. Dnes a zítra nic nekončí, ale začíná. Otestujme svou společnou sílu!

13. 1. 2023

Tisk článku

Petr Štěpánek připomíná malověrným, kteří se nechali zmást zmanipulovanými průzkumy, a obávají se, že volbou Jaroslava Bašty by mohli přispět k vyřazení Andreje Babiše z druhého kola, že v této chvíli jde o víc než jen bezprostřední výsledek prezidentské volby

Ani na vteřinu mě nikdy nenapadlo, ani na vteřinu jsem si nikdy nepřipustil, že Andrej Babiš nepostoupí do druhého kola. Je to totiž matematický nesmysl. Po pondělním rozsudku to platí dvojnásob. Média nás sice masírují čísly předvolebních průzkumů, dle kterých součet preferencí kandidátů vrcholně neoblíbené Fialovy vlády dává dohromady takřka 70 procent, ale pozor, to je fantasmagorie.

Tahle asymetrie vzniká dílem na zaplacenou objednávku, dílem proto, že průzkumy neberou v potaz nerozhodnuté voliče, takže výsledná čísla jsou pokřivená. Pro Babiše naopak hraje stabilní 30procentní podpora jeho hnutí ANO.

pp

Pouhá fantasmagorie

Jinými slovy: Kmen voličů, kteří mají Babiše jako svoji první volbu, je dostatečně silný na to, aby jejich kandidát bez problémů do druhého kola postoupil. A obráceně: Kdyby ho neměl, nemá tam co pohledávat. Ergo: Nic takového, že do druhého kola spolu postoupí Nerudová s Pavlem, v žádném případě nehrozí.

Za této situace jsou všechny ty výkřiky nervózních malověrců, kteří často zbytečně neurvale, ba přímo agresivně atakují vlastenecké podporovatele Jaroslava Bašty, aby nevolili dle svého srdce, svědomí a přesvědčení a už v prvním kole to hodili Babišovi, mimořádně hloupé. V mnoha případech – dámy prominou – přímo nasírací. Babišovi tím jen prokazují medvědí službu. Proč? Protože Baštovy voliče (pokud kandidát části sjednoceného hnutí odporu nepostoupí, pozn. PP) bude Babiš potřebovat v kole druhém.

Teze, že každý, koho média či agentury neprohlásí za favorita, by měl ze soutěže odstoupit, aby nepřekážel triumfu někoho jiného, je nejen mimořádně hloupá, ale také podpásová a nebezpečná. Vždy může zvítězit jen jeden. Znamená to ale, že zrušíme olympijské hry, všechna mistrovství republiky i světa či veškeré další soutěže a volby? Nebo tam vpustíme jen favority? Ne, jenom v opravdové soutěži se může zrodit něco nového, něco pozitivního. Také favoriti se musí víc snažit. Navíc, i sama cesta je cíl.

pp

Čtěte ZDE: Pár hodin před volbou: Kdo je vlastně kdo? Spor o šance. Není to celé jenom past? A co když Babiš neproleze ani do druhého kola? Hnutí odporu ve vzácné shodě. I Vrabel volí Baštu. Odkud nám to vykukuje ďábel?Jde se na to, přátelé!

Kandidát prakticky celé vlastenecké scény

Malověrcům evidentně uniká, že za Baštovou podporou se ukrývá jedna nesmírně důležitá přidaná hodnota. Jaroslav Bašta totiž není pouze kandidátem SPD či Trikolory, ale díky iniciativě Zachraňme náš stát se za ním podařilo shromáždit takřka celou českou vlasteneckou scénu. Odprava doleva a zase zpátky. A to je ještě důležitější moment než samotný Baštův výsledek, ať už bude jakýkoli.

Přesně po této schopnosti překonávat vzájemné rozdíly a nalézat společného jmenovatele bude poptávka už za pár měsíců. Volbou prezidenta totiž nic nekončí. Naopak. Všechno teprve začíná. Zásadní střet o budoucnost České republiky se odehraje až v příštích sněmovních volbách, ať už budou v jakémkoli termínu, řádném či předčasném.

Půjde o to, zda bude pokračovat pád do další, tentokrát progresivistické (euro)totality, kam nás každým svým krokem směruje Fialova pětikoalice, nebo zda se vydáme opačnou cestou zpátky ke svobodě a větší národní suverenitě. Ale to si může vynutit pouze (když ne úplně sjednocená, tak aspoň opravdu široce spolupracující) vlastenecká politická scéna a...

pp

Čtěte ZDE: Bašta v debatě TV Prima rozdrtil své soupeře z vlády a Kavárny: Téměř 50 % hlasujících mu vyjádřilo podporu. V případě zvolení odvolá Fialovou zkázu. EU je klon SSSR. Máme šanci na stát bez cenzury, bez bídy a bez války?

Přidaná hodnota Baštovy kandidatury

 ...a do této spolupráce pragmaticky dotlačené pragmatické ANO. Uvidíme, zda sám Babiš bude v té době na Hradě. V zájmu věci by ale bylo každopádně lepší, kdyby kdovíodkud (my to víme) nastrčeného generála ve druhém kole porazil.

Co z toho všeho plyne? Opětovné zasévání sváru mezi lidi, kterým jde o podobnou věc, je mimořádně nezodpovědné. Takže, prosím pěkně, vy všichni, kteří máte Českou republiku na prvním místě, brzděte! Brzděte ve vzájemných výpadech. Nesmíme dopustit, aby milion hlasů opět spadl pod stůl.

Přesně to je do blízké budoucnosti směřující přidaná hodnota Baštovy kandidatury.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky