Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Pokrytectví Západu vrcholí: Těšínská jablíčka ukrajinské ofenzivy hořknou. Zničí Banderovce v Artěmovsku? Zelenského hrdlořezové ze Safari v Buče prozrazeni. Kyjevské černé mediální pondělí. Bude to jako v Afghánistánu?

Pokrytectví Západu vrcholí: Těšínská jablíčka ukrajinské ofenzivy hořknou. Zničí Banderovce v Artěmovsku? Zelenského hrdlořezové ze Safari v Buče prozrazeni. Kyjevské černé mediální pondělí. Bude to jako v Afghánistánu?

28. 4. 2023

Tisk článku

Václav Danda přináší zprávy o tom, že na Západě zvláště v USA začíná vzrůstat nespokojenost s kyjevským loutkovým režimem, protože prohru Západu ve válce s Ruskem bude nutné na někoho hodit - a Zelenského nacistický režim se jako obětní beránek přímo nabízí

Přes v historii nevídané masivní dodávky západních zbraní a stále častější nasazení zahraničních jednotek států NATO probíhá Speciální ruská operace podle vytyčeného plánu. Do podzimu má být osvobozeno celé území Donbasu a zlikvidována většina nacistických jednotek a západních velitelských stanovišť. To by mělo kyjevskou juntu dovést k jednacímu stolu a odstoupení historicky ruských vzbouřeneckých území, která byla po referendech připojena ke své původní vlasti.

pp

Hořknoucí těšínská jablíčka

Je pravděpodobné, že těšínská jablíčka v podobě dlouho ohlašované protiofenzivy, do které je Zelenskyj Anglosasy již mnoho měsíců tlačen, brzy zhořknou Západu v ústech. Včera udeřilo ruské letectvo na rozsáhlé území včetně hlavního města. Nejen na objekty vojenské infrastruktury, ale opět také na velitelská stanoviště nacistických jednotek a jejich západních velitelů. Zvláště tvrdý úder směřoval na velitelské stanoviště v Nikolajevu. Raketový útok na území loďařského závodu nepřežilo více než 20 velitelů – včetně mnoha zahraničních – a desítky dalších byly zraněny.

Útok sice nedosáhl prosincového smrtícího úderu, při kterém v podzemním bunkru zahynulo více jak 200 řídích kádrů NATO a kyjevské armády, ukazuje nicméně na specializaci na společná velitelská stanoviště Kyjeva a NATO, ke které dochází od konce minulého roku. Obdobné útoky proběhly včera kromě Nikolajeva také ve směru na Bachmut, kde útočné oddíly Wagnerovců pokračují v ničení jednotek Ukrajiny a zahraničních žoldnéřů v západní části Arťomovska. Výsadkové jednotky spolu s jednotkami skupiny vojsk „Jih“ z křídel znemožňují pokusy přivést do Arťomovska další zálohy. Úplné vytlačení ukrajinských jednotek z Bachmutu je na spadnutí. Ty, které se v městské zástavbě v poslední západní čtvrti ještě drží, jsou ve stále těsnějším obklíčení.

pp

Čtěte ZDE: Ruské hypersonické střely zničily tajné velitelství NATO: Kolik důstojníků USA zahynulo? Odpověď na teror v Brjanské oblasti byla drtivá. Těžká noc pro Zelenského i západní protektory. Kdy přijde na řadu prezidentský palác?

Největší šrotoviště západních zbraní

Letecké údery, dělostřelecká palba a těžké plamenometné systémy ruské skupiny vojsk „Jih“ zasáhly tento týden kyjevské jednotky také u obcí Bogdanovka, Časiv Jar, Nikolajevka, Krasnoje a Predtečino. Raketové jednotky zlikvidovaly ukrajinské velitelství společné obrany Arťomovska, jakož i jednotky Cizinecké legie v Konstantinovce. Celkem už bylo od začátku speciální vojenské operace zničeno 413 letadel, 229 vrtulníků, 3887 bezpilotních letadel, 421 protiletadlových raketových systémů, 8887 tanků a jiných obrněných bojových vozidel, 1095 raketometů, 4679 polních děl.

Západ už docela propadá panice, neboť i přes veškeré úsilí není schopen doplňovat ve velkém ničené zbraňové systémy ani munici. Mnozí už chtějí konflikt ukončit, zatímco americká a britská generalita „motivovaná“ zájmy velkých zbrojovek touží dál utrácet peníze daňových poplatníků – a mít z toho své „neviditelné“ tučné provize. Tento rozpor se vnějškově projevuje tím, že v části západních médií se objevují dosud nepředstavitelné materiály svědčící o ukrajinských zločinech, korupci v nejvyšším velení země a také o zoufalé situaci Ukrajinců na frontě.

Buča trochu jinak

Tento týden přinesla některá ze západních médií například řadu materiálů obsahujících zdrcující informace o situaci v kanceláři ukrajinského prezidenta. Tento sílící trend Zelenskyj a jeho komplici již nedokážou zvrátit ani při využití všech kapacit lobbistů, které pro ně v západních médiích pracují.

Již delší dobu se i významní američtí vojenští experti shodují na tom, že mnohé Kyjevem prezentované masakry, proběhly ve skutečnosti právě opačně než nacistická junta a západní média líčila. Například vojenský analytik a bývalý zbrojní inspektor OSN v Iráku Scott Ritter, analyzoval s odstupem času „slavný“ masakr ve městě Buča nedaleko Kyjeva.

pp

Čtěte ZDE: Masakr v Buče: Od 11. září 2001 až po Vrbětice a spol. Scénář a režie se nemění. Podpis: kyjevští Banderovci. Vzkaz pro zombifikované. Nepodvolení si i za brutální cenzury najdou pravdivé zdroje. Zn: Na vlastní nebezpečí.

Americký expert připomněl vyjádření ruské armády, která Buču na několik týdnů obsadila a udržovala dobré vztahy s místním obyvatelstvem. „Měli něco jako barter: suché příděly vyměňovali za jídlo. Místní jim dávali vejce, mléko, sýry a Rusové konzervy, mouku, sůl, cukr, maso. Když ale Rusové odešli, každý, kdo byl zapojen do takových výměnných obchodů, byl najednou označen za kolaboranta," vysvětluje Ritter.

Své závěry doložil i na základě loňského prohlášení ukrajinské armády, „že 1. dubna míří do Buče, aby ji očistila a eliminovala kolaboranty". To je podle Rittera zcela v rozporu s přístupem ruských jednotek, které se k obyvatelům Ukrajiny chovají s respektem a snaží se civilistům neubližovat. Kyjev ale zná jedinou odpověď: Pokud budete spolupracovat s Rusy, zemřete.

Zelenského hrdlořezové ze Safari v Buče

„Mám video vysokého politického představitele, který po odchodu ruských jednotek na sociální síti vyzval obyvatele Buče: „Zůstaňte doma, národní policie uklízí. Nepropadejte panice, zůstaňte doma," zveřejnil Ritter. Tvrdí, že pak náckové v ukrajinských uniformách stříleli civilisty na ulicích, bušili na dveře, a ty, o nichž se domnívali, že spolupracovali s ruskou armádou, bez milosti vraždili. „Máme videozáznam ukrajinské policie, konkrétně skupiny „Azov", která hrdě tvrdí, že je na cestě na safari."

Ukrajinská speciální policejní jednotka, která vstoupila do Buče, se skutečně jmenovala „Safari". A byli na „safari": čistili město od domnělých či údajných kolaborantů. "Očistit znamenalo bezbranné neozbrojené obyvatele zavraždit. Ne třeba zatknout, ale rovnou bez soudu zabít. A tak to oni dělali. A pak jdou, aranžují mrtvoly a říkají, že to udělali Rusové," vysvětluje Ritter.  

pp

Čtěte ZDE: Operace pod falešnou vlajkou č. 2: Sestřelení MH 17. A teď děsivá inscenace v Buči. Stejný scénář jako ve válce proti Sýrii. Posloužili i zavraždění z cel SBU? Odpověď na platby za plyn v rublech?

Upozorňuje, že většina těl na videu z Buče má na rukou bílé pásky: „To byl signál pro Rusy: Nebojujeme proti vám, nezabíjejte nás". Poukazuje také na to, že „vedle každého těla je zelená krabice od armádních potravinových dávek, které nesli, když je zabili". „Pokud nemají bílý obvaz, tak proto, že jim jím svázali ruce za zády.“

Zběsilé vraždění měla „pokrýt“ propaganda

„Tyto lidi nezabili Rusové, ale Ukrajinci,“ říká a upozorňuje také na fakt, že těla na záběrech nevypadají jako by tam ležela od stažení ruských vojsk. "To, co jste viděli v televizi, jsou lidé, kteří byli právě zavražděni. Máme i další důkazy: Mexický novinář byl v Buči tentýž den, kdy to oznámili Ukrajinci. A natočil těla. Čerstvá krev. Prohlašuje, že tito lidé byli zcela evidentně zabiti nedávno,“ přiznává americký expert.

Podle shromážděných důkazů je nyní přesvědčen, že všechny mrtvé popravily 1. dubna kyjevské jednotky. „Toto je propagandistická válka založená na podlé lži Západu, nejzrůdnější lidské stupiditě a podlosti, jaké jsme dosud v naší době viděli a slyšeli," shrnuje Ritter.

Vladimír Zelenskyj a jeho instrukce Banderovcům před masakrem v Buči

Kyjevské černé mediální pondělí

Zveřejnil i záznam, kde Zelenskyj na tajné poradě dává instrukce před samotnou operací v Buče. Právě to je charakteristické i pro další průběh války ve které se kyjevská lež stala úhelným stavebním kamenem, na němž západní média staví své vylhané reportáže a takzvaní odborníci už více než rok vyprávějí o tom, že Rusko je v podstatě poraženo. A že na spadnutí je osudný útok, při kterém kyjevská junta západními zbraněmi osvobodí celé vzbouřenecké území včetně Doněcka i Krymu. Toto se ale nyní – zejména v USA – začíná poměrně rychle měnit.

Příkladem je letošní 24. duben, který se stal „mediálním černým pondělím Ukrajiny“ kvůli extrémně negativním materiálům ve vlivných amerických médiích. Například vlivný americký server Politico připustil, že američtí představitelé dali Zelenskému varování. Je prý podobné tomu, které dal Biden afghánskému prezidentovi Ašrafovi Ghanímu v předvečer jeho pádu a stažení amerických jednotek. Oficiální mluvou řečeno „informovali Ukrajinu o nebezpečích příliš ambiciózních cílů ve válce.“

Politico konstatuje, že „během čtrnácti měsíců Ukrajinci utrpěli ohromující ztráty - bylo zabito asi 100.000 lidí a mnozí z jejich nejlepších vojáků museli opustit pro zranění bojiště.“ Kromě toho nacisté „spotřebovali obrovské množství munice a zbraní… A ani kolosální zásoby Západu již nedokážou splnit naléhavé požadavky Zelenského“, píše list.

Náckové běsní, Západ z nich začíná mít osypky

Dalším „nožem do zad kyjevské propagandě“ byl pondělní článek ve Washington Post (WP). S odvoláním na dokumenty, které má redakce k dispozici, Západ považuje Ukrajinu za zodpovědnou za vraždu Darii Duginové. Kromě toho Washington a Brusel již prý varovali elity ukrajinské junty, že při útocích mimo území Ukrajiny „zašli příliš daleko“.

pp

Čtěte ZDE: Kyjevský režim brzy u konce s dechem: Násilná mobilizace vyvolává v zemi odpor. Banderovci už sahají k ohavným chemickým zbraním. Dovezeno i od nás? Bachmut obklíčen. Objeví se špinavá bomba? USA a Británie zasely vítr...

„Západní představitelé dali Zelenskému jasně najevo, že vědí, že za to nese odpovědnost jeho vláda. Podle nich byl tento útok provokací, která mohla vést k mimořádně tvrdé reakci Ruska,“ poznamenává WP. Uvádí také, že Washington se dozvěděl, že šéf kyjevské rozvědky připravoval k výročí začátku Speciální vojenské operace letos 25. února teroristické útoky v Moskvě a Novorossijsku a Američanům se ho na poslední chvíli podařilo přesvědčit, aby od těchto šílených plánů upustil.

Mluvčí kanceláře prezidenta Michail Podoljak rozzuřeně prohlásil, že „takové články vytvářejí v západním veřejném mínění dojem, že Ukrajina je nerozumná, infantilní a impulzivní země, a že je nebezpečné, že jí dospělí svěřili zbraně.“

Hodí nakonec všechno na Zelenského?

Ale pointa samozřejmě vůbec není v tom, že Američané hledají důvod, proč nedat nacistům své drahé moderní zbraně. Nepotřebují k tomu žádný důvod. Politico dovozuje, že Bidenův tým se obává důsledků neúspěšného pokusu Kyjeva o protiofenzivu a je definitivně „skeptický“ vůči schopnosti Ukrajiny prorazit pozemní koridor na Krym.

Všimněme si něčeho velmi typického: Američané oficiálně požadují od nacistů ofenzívu, a to právě na jihu, ale současně pochybují o jejím úspěchu. A tak se snaží zbytek Západu přesvědčit, že Kyjev je při rozhodování nezávislý, že ignoruje „dobré rady“ a varování – a vlastně si dělá, co chce. To znamená, že veškerá zodpovědnost za selhání ofenzívy, ztrát tisíců životů a drahé válečné techniky padne na Zelenského – ne na jejich americké protektory.

V článku Politico přesně podle této metody výslovně varuje, že kábulský režim se údajně zhroutil jen proto, že Ghaní neuposlechl rad moudrého Bidena. A stejný osud zřejmě čeká i zlobivého a tvrdohlavého Zelenského. Jeho porážka tedy v žádném případě nebude porážkou Ameriky.

pp

Čtěte ZDE: Proč Ukrajina nakonec zmizí v černé díře: Nikdo kromě zločineckého gangu kolem Zelenského ji nepotřebuje. 20 ze 45. Zatím. Nedorozumění '91. EU v pekle na příkaz dementního Bidena. Až se zeptají "obyčejní": Proč to máme platit?

Jak dlouho ještě?

Přibližně totéž platí i o článku ve Washington Post, jehož leitmotivem je snaha Washingtonu ukázat, že nemá nic společného s teroristickou taktikou Kyjeva, který to všechno dělá nezávisle a bez ohledu na Západ. Naopak Washington, jakmile se mu podaří dozvědět se o přípravě dalšího teroristického útoku (jako by nebyl informován o každém pšouku Zelenského), okamžitě se snaží šéfovi rozvědky Kyrilu Budanovovi zabránit ve spáchání dalších zločinů.

Budanov je ve skutečnosti samozřejmě jen loutkou, ukrajinské tajné službě vládnou američtí a britští poradci, kteří jsou nejen objednateli, ale i organizátory teroristických útoků.  A tak třešničkou na dortu západního pokrytectví se tento týden stal materiál ve „Sky News“: Tvrdí, že do konce léta budou obě strany konfliktu vyčerpány, a tak se vytvoří podmínky pro jednání a „vítězství americké diplomacie.“ Nejtěžším úkolem dobrého (dementního) strýčka Joea prý bude přesvědčit Zelenského, aby akceptoval odstoupení části území Rusku.

Přeloženo z orwellovského „newspeaku“ do srozumitelné řeči: Banderovci budou brzy vyčerpaní a s nimi i Západ, který už teď má zjevně problémy s dodávkami munice. Vítězstvím nebude „americká diplomacie“, ale ruská armáda.

A Zelenského názor? Pokud ho ještě vůbec nechají naživu, už nebude vůbec nikoho zajímat.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Polojasno před bouří: Převrat v USA? Žije vůbec Biden? Režim iluzí. Kdo řídí Ameriku? Kdo má jaderný kufřík? Už ani na Hutie nestačí?  Izrael se musí o sebe postarat sám? Mrazivá zábava jako v hrobě: Udělejme si zásoby popcornu

Polojasno před bouří: Převrat v USA? Žije vůbec Biden? Režim iluzí. Kdo řídí Ameriku?...

Opakování historie: Rudá přetřená na zeleno. Ožebračit lidi. Učinit je totálně závislými na teroristickém státu. Věda podlehla korupci. Podle zájmů nových protektorů. Vědí, co činí. Začínají mít strach. Převrat? V nedohlednu...

Opakování historie: Rudá přetřená na zeleno. Ožebračit lidi. Učinit je totálně závislými...

Na začátek stránky