Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Ruské hypersonické střely zničily tajné velitelství NATO: Kolik důstojníků USA zahynulo? Odpověď na teror v Brjanské oblasti byla drtivá. Těžká noc pro Zelenského i západní protektory. Kdy přijde na řadu prezidentský palác?

Ruské hypersonické střely zničily tajné velitelství NATO: Kolik důstojníků USA zahynulo? Odpověď na teror v Brjanské oblasti byla drtivá. Těžká noc pro Zelenského i západní protektory. Kdy přijde na řadu prezidentský palác?

15. 3. 2023

Tisk článku

Alexandr Sitnikov popisuje důsledky odvety Moskvy, která v minulém týdnu provedla největší raketový a letecký úder za posledních několik měsíců - a kromě kritické infrastruktury zřejmě zasáhla i západní velitelská stanoviště na Ukrajině

Vrchní velitel kyjevské armády Zalužnyj oznámil údaje o ruském nočním útoku z 8. na 9. března. Podle něj bylo na ukrajinské cíle vypáleno 81 raket, včetně Kh-47 Kinžal, X-22, Kh-101 / Kh-555 a také 8 bezpilotních letounů Geran. Jako obvykle tvrdil, že protiletadloví střelci údajně sestřelili 34 z nich a 8 „nedosáhlo svých cílů v důsledku organizovaného odporu“.

Kinžály v akci

Zalužnému ovšem už nevěří ani Ukrajinci. Domnívají se, že protivzdušná obrana dokázala sestřelit pouze „makety“ a rakety „Geran“. Z pochopitelných důvodů Zalužnyj ani Zelenskyj neposkytnou podrobnosti. Ale soudě podle nálady na ukrajinských sítích vládne v prezidentském paláci skutečná sklíčenost. Později vystoupil mluvčí kyjevské armády Ignat. Konstatoval: „Bylo to poprvé, co bylo v noci na Ukrajinu vypáleno 6 raket Kinžal.”

„Kinžal“ je totiž mnohem nebezpečnější než jiné ruské rakety. Tyto rakety jsou schopny létat rychlostí, která je 10krát vyšší než rychlost zvuku. A za letu mohou manévrovat. Pro systémy protivzdušné obrany je prakticky nemožné sestřelit Kinžal, protože raketa vyletí do výšky 20 km, a pak se velkou rychlostí vrhne na cíl,“ vysvětlil Ignat a dodal, že ještě nezažil tak nebezpečný nálet.

Publikum soudí, že prezident vypadal jako zbitý pes a v jeho projevu nebyla žádná slova o práci protivzdušné obrany. Podle zdrojů obeznámených s politickým zákulisím kyjevského režimu došlo k útoku na řídicí a plánovací centra v bunkrech a také na protivzdušnou obranu včetně radarů. Těžko ověřitelné zprávy hlásily i velké ztráty mezi důstojníky - včetně amerických. Zdá se, že zasažen byl i „stínový" generální štáb NATO.

pp

Čtěte ZDE: Arťomovsk (Bachmut) se stal pro Západ dalším Stalingradem: Zelenský prohrává a volá zoufale na Západ o pomoc. Jestli nepřijdete a nevyhrajete nám válku, je konec. Ruská armáda dál drtí kyjevské nácky. Smysl a cíl operace se nemění

V díře 120 metrů pod zemí

Jak informoval 12. března řecký portál politických a vojenských informací Pronews s odvoláním na americké zdroje, v průběhu operace v odvetě za provokaci v Brjanské oblasti zasáhla ruská hypersonická raketa „Kinžal“ společné ukrajinsko-NATOvské velitelské a komunikační středisko.

Podle Pronews byly „desítky důstojníků NATO“ zabity při „děsivém úderu“ raketou Mach 12. S největší pravděpodobností mluvíme o porážce „stínového generálního štábu“ NATO na Ukrajině. V tajném podzemním bunkru, postaveném v hloubce 120 metrů pod zemí, sídlilo několik důstojníků NATO (ve výslužbě) a poradců. Celkem údajně více než 300 lidí.

Do dnešního dne bylo podle portálu vytaženo zpod trosek podzemního sídla 40 lidí, ale většinu těch, kteří pod troskami zemřeli, se dosud nepodařilo najít. Není známo, pokračuje Pronews, kolik přesně západních občanů a kolik Ukrajinců bylo zabito v důsledku úderu „Kinžalu“. Většina z nich byli podle těchto zdrojů Britové a Poláci, ale byli tam také Američané a zástupci soukromých společností, které podporují komunikaci a přenos dat. Do jaké míry to ovlivní vedení ukrajinských a západních operací a pokusy o zastavení závěrečné fáze ruské ofenzívy na Bachmut, se uvidí v příštích dnech.

Podle Pronews, jde o první takový rozsáhlý úder proti vojenskému personálu zemí NATO a není známo, jak na to zareagují západní hlavní města. Problém je, že v případě jakékoli reakce by to bylo stejné, jako uznání aktivní účasti vojenského personálu ve válce proti Rusku.

Podle oficiálního zástupce ruského ministerstva obrany generálporučíka Igora Konašenkova byly zničeny základny útočných bezpilotních letounů, narušeny přesuny rezerv a železniční přeprava cizích zbraní a výrobní prostory pro opravy vojenské techniky a výroby munice.

pp

Čtěte ZDE: Kyjevský režim brzy u konce s dechem: Násilná mobilizace vyvolává v zemi odpor. Banderovci už sahají k ohavným chemickým zbraním. Dovezeno i od nás? Bachmut obklíčen. Objeví se špinavá bomba? USA a Británie zasely vítr...

Američané pozadu

Prohlášení ukrajinských představitelů pochopitelně neříkají nic o zásahu bunkru NATO a smrti západního vojenského personálu. Veřejností však koluje informace, že 9. března navštívila delegace generálního štábu Ukrajiny americkou ambasádu v Kyjevě. Předpokládá se, že důvodem bylo předání seznamů Američanů, kteří zahynuli při útoku.

„Použití hypersonických střel zvýšilo obavy USA a ukázalo, že Rusko má těžko zachytitelnou jadernou zbraň,“ napsal Washington Post.  Spojené státy dosud nebyly schopny vyvinout vlastní rakety s podobnými vlastnostmi, což činí západní země ještě zranitelnějšími, uzavřeli autoři materiálu.

Loňské testy americké hypersonické střely na Havaji skončily neúspěchem kvůli problémům se startem, uvedla agentura Bloomberg s odkazem na prohlášení amerického ministerstva obrany. Kromě toho vešlo ve známost o zásazích na systémy protivzdušné obrany “Iris-r” a “Nasams”, které zafungovaly na atrapy raket (falešné cíle), a byly zničeny za nimi letícími bojovými střelami.

Důležitým faktem také je, že ukrajinské internetové zdroje, které o této záležitosti informovaly, byly okamžitě zablokovány, což naznačuje narůstající hysterii v kyjevské juntě. „Na základě masového použití raket Kinžal lze předpokládat, že Rusko zavedlo sériovou výrobu těchto raket a nemají žádné problémy s komponenty“.

pp

Čtěte ZDE: Akce vypínač: Ruské rakety Kalibr ničí ukrajinskou elektrickou infrastrukturu. Města jsou ve tmě. Začala zimní fáze operace. Přesun ruské armády od Charkova na Donbas. Postará se Západ v zimě o mrznoucí Ukrajince? A o sebe?

Akce vypínač pokračuje

Ukrajinský ministr energetiky Herman Galuščenko tvrdil že raketový útok poškodil nejméně tři tepelné elektrárny.  Samozřejmě jako obvykle lhal a podhodnotil škody. Známý blogger vyzval k vynásobení oficiálních údajů o škodách minimálně třemi. Podle něj to bylo „hlasité“ ve 12 regionech a všude s vážnými škodami. Nálet proběhl také na turbínovou halu tepelné elektrárny v Kyjevě, takže obnova bude trvat dlouho.

Další z blogerů vyprávěl o nejméně patnácti explozích, které zasáhly kritickou infrastrukturu a také tajná kasárna kyjevské armády, jež zničil. „V oblasti Záporoží zasáhlo 5 raket zařízení kritické infrastruktury,“ uvedl list Ukrainskaja Pravda s odvoláním na představitele regionální správy.

Obyvatelé oblastí Pavlograd, Krivoj Rog a Dněpropetrovsk v bývalém Dněpropetrovsku jsou si jisti, že „Rozvodna Južnaja je zničena,“ ačkoli byla pokryta západními systémy protivzdušné obrany.

V oblasti Volyně slyšeli obyvatelé nejsilnější výbuchy v Lucke a Kivercach. Rána byla tak silná, že v řadě domů spadl strop. Podle předběžných údajů byla poškozena rozvodna Luck-Severnaja a vojenské letiště. „Odessa fraer“ informoval o dalším zničení energetických zařízení v regionu. S největší pravděpodobností byla zničena rozvodna Adžalyk. V Oděse již byly zveřejněny přísnější harmonogramy odstávek místních energetických sítí.

Ruská armáda tak pokračovala v minulém týdnu ve „vypínání“ Ukrajiny, a navíc s použitím výkonnějších raket Kinžal.  Banderovcům a jejich hvězdně pruhovaným loutkářům konečně začalo svítat, že na Ukrajině už není místo, kde by se dalo schovat.

Ukazuje to, že pokud by se Kreml rozhodl že je čas „srazit“ Zelenského, tak to učiní.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky