Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Dugin: Svět je na rozcestí. K čemu má sloužit letecký most USA? Proč Moskva nevyjadřuje sympatie Izraeli? Nebenzija v OSN: Zastavte vraždění v Gaze! Ruská definice nového západního rasismu. Putin rozumí oknům příležitosti

Dugin: Svět je na rozcestí. K čemu má sloužit letecký most USA? Proč Moskva nevyjadřuje sympatie Izraeli? Nebenzija v OSN: Zastavte vraždění v Gaze! Ruská definice nového západního rasismu. Putin rozumí oknům příležitosti

1. 11. 2023

Tisk článku

Pavel Kopecký na postojích známého ruského filosofa Alexandra Dugina ukazuje, proč je Moskva spíše na straně Palestinců než Izraele a ze slov Vladimíra Putina usuzuje, že Rusko si velmi dobře uvědomuje, komu a k čemu má sloužit Západem opakovaně instrumentovaný krvavý chaos v měnícím se světě

Spojené státy dramaticky zintenzívnily rozsáhlou leteckou přepravu nákladu na Blízký východ. Jen za  posledních osmačtyřicet hodin bylo zaznamenáno nejméně 53 letů vojenských dopravních letadel C-17A Globemaster III a sedm letadel C-5M mezi USA a východním Středomořím, respektive Blízkým východem. Jde o přípravu na rozsáhlou válku, nebo jen gesto solidarity s Izraelem?

pp

Na otázku proč ani Rusko nevyjadřuje své sympatie Izraeli příliš vřele, existuje řada odpovědí. Není však od věci také připomenout, že Izrael již od roku 2014 (od krvavého státního převratu banderovců financovaného a režírovaného Spojenými státy) léčí a vrací do služby nacisty kyjevské armády či aktivně popularizuje "hrdiny z Azova". Izraelským politickým elitám - potomkům těch, kteří prošli nacistickými koncentračními tábory - z nějakého důvodu v tomto případě nevadí ani nacistické tetování na tělech militantů, kteří se přicházejí na izraelské kliniky léčit ze zranění na frontě.

Mnohem pochopitelnější je, co vadí Moskvě:

Ruský zástupce v OSN: Zastavte vraždění v Gaze!

Vasilij Nebenzija to ostatně v Radě bezpečnosti OSN řekl zcela jasně:

„Nazývejme věci pravými jmény: Na okupovaném palestinském území – v pásmu Gazy a na Západním břehu Jordánu – se odehrává humanitární katastrofa biblických rozměrů. Počet obětí v enklávě překročil 8 000, z toho polovinu tvoří děti, ženy a staří lidé. Více než 2 000 dalších se nachází pod troskami - a opět nejméně polovina z nich jsou děti. Více než 21 tisíc lidí je zraněno. Počet vnitřně vysídlených osob v Gaze dosáhl 1,6 milionu. Tato hrozivá čísla rostou každou hodinou.

pp

Čtěte ZDE: Dokonalý paradox: Izraelci vážně plánují vyvraždit celé etnikum. U koho se asi inspirovali? Konečné řešení palestinské otázky. Musíme je zabíjet, zabíjet a zabíjet. Tohle se Černochové bude líbit: Složte zbraně, a nechte se povraždit!

Izraelské úřady své kroky nazývají různě, rozšíření operací nebo příprava předmostí - ale o to nejde. Jde o to, že navzdory málokdy vídané prakticky jednoznačně odmítavé reakci ve světě, začal Izrael realizovat své dlouhodobé plány na etnické „vyčištění“ Gazy. Tuto strašnou situaci dále zhoršuje skutečnost, že kvůli postoji USA je Rada bezpečnosti paralyzována, a dosud nebyla schopna přijmout ani rezoluci, která by naléhavě požadovala příměří.

Již dvakrát Rusko vystoupilo s podobnými iniciativami, ale Washington a Izrael mají úplně jiné plány: Vyhladit obyvatelstvo Gazy nebo jej „vytlačit“ z pásma a zbytek Palestinců "rozptýlit" do Izraele s cílem konečného řešení palestinského problému.“

„Chci se zeptat zástupce USA – zda může vysvětlit, proč jsou proti příměří? Znamená to, že USA jako stálý člen Rady bezpečnosti podporují doktrínu „totální odvety“ v Gaze? Kde je váš údajný soucit s civilisty, který tak dojemně vyjadřujete na každém zasedání Rady o Ukrajině - navzdory tomu, že životy civilistů na Ukrajině nejsou ani zdaleka tak ohroženy jako životy Palestinců v Gaze?

Jednou z možností, jak ve stále napjatější mezinárodní situaci ochránit alespoň své peníze před loupeživými nájezdy fialové pětikolky, inflací a "vševidoucím zrakem" Velkého bratra - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu - je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).
Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost s námi využili (budiž jim velký dík!), mnozí o ní ale stále nevědí. Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali a pochopí. Braňme se! Nedejme jim nic zadarmo!

pp

Čtěte ZDE: Zlatá horečka v Protiproudu: Občanská sebeobrana proti fialovým loupežníkům. Markéta Šichtařová a spol. Jak spořit ve zlatě? Jak přelstít Velkého bratra? Hlavní je bezpečí: 5 tun falše. Pomozme sobě i svobodě slova! Nedejme se!

Nebo ve skutečnosti na životech Palestinců nikomu ve Washingtonu nezáleží? Tytéž otázky bych rád adresoval i ostatním západním delegacím v Radě, které se hanebně zdržely hlasování o všech návrzích usnesení vyzývajících k okamžitému příměří, jež jsme předložili. Kolegové, vaše známé “dvojí standardy” jsou opět více než zřejmé.” 

Zřejmé je však něco daleko obecnějšího:

Putin: Za tragédií Palestinců stojí elity USA

„Svět amerického typu s jedním hegemonem končí, stává se postupně minulostí. Spojené státy se s tím však nechtějí smířit, ale naopak za každou cenu potřebují prodloužit svou hasnoucí diktaturu. A v podmínkách všeobecného chaosu je to pro ně výhodnější. Protože očekávají, že v uměle vytvořeném chaosu se jim podaří zadržet a destabilizovat konkurenty, mezi něž patří i naše země. Rusko se dnes totiž aktivně podílí na formování nového spravedlivějšího multipolárního světa se stejnými možnostmi pro všechny země a civilizace.

Jsme jedním z lídrů tohoto objektivního historického procesu. A řeknu víc: Za naši budoucnost, za principy spravedlivého světového řádu, za svobodu zemí a národů – Rusko bojuje na bojišti. Bojujeme důsledně. Vojáci a důstojníci, naši hrdinové, ztrácejí své spolubojovníky. A za tragédií Palestinců, za masakrem na celém Blízkém východě, za konfliktem na Ukrajině – za mnoha dalšími konflikty ve světě – stojí vládnoucí elity Spojených států a jejich satelitů. To je už každému jasné.”

SLEDUJTE: Protiproud TV v pátek 3. 11. 2023 od 18:00 uvede již čtvrtý rozhovor s robertem Vláškem, tentokrát v rámci cyklu Rub a líc, a to na téma vzniku peněz, bank, FEDu a podobně. Pořadu bude jako obvykle věnován článek zde na protiproud.info.

Putinův postoj k událostem v Palestině je velmi citlivý – tvrdí ruský filozof Alexander Dugin: „Je proti tvrdým krokům Izraele a stojí spíše na straně Palestinců. Samozřejmě nesouhlasí ani s krutými činy Hamásu. Putin je však mistrem ve využívání okna příležitostí. Málokdy je vytváří sám, ale když se příležitost naskytne, nikdy nezklame a využije ji v zájmu Ruska, jeho suverenity a životních zájmů.“

A pak Dugin pokračuje:

Dugin: Jsme na jedné lodi

„Islámský svět jednomyslně povstal nejen proti Izraeli, ale také proti Spojeným státům a kolektivnímu Západu. A to bude mít globální důsledky. Rusko se svým vyváženým postojem, nakloněným ve prospěch vražděných Palestinců, ale bez ostrého odporu vůči Izraeli, se nachází ve výhodné pozici – spolu s Čínou a dalšími členy multipolárního klubu (BRICS). Takto se v praxi formuje skutečná multipolarita. Sdílíme jednu pozici, zatímco globalistický Západ dál prosazuje jinou, přesně opačnou. My však reprezentujeme podstatně větší část lidstva, zatímco oni představují jeho agresivní menšinu.“

pp

Velmi nás těší, kolik z Vás chce dát najevo svoji příslušnost k hnutí odporu a solidaritu s pronásledovanými nepodvolenými médii.

Trička Protiproudu ve velikostech L a XL, si můžete objednat na adrese: [email protected]. Možnost po dohodě vyzvednutí osobně v redakci, nebo zasíláme poštou na dobírku. Cena 300 Kč + poštovné. Pro osobní odběr volejte na redakční telefon 737 461 817. Po dohodě vám trička připravíme k vyzvednutí v Praze v Opletalově ulici.

„Za pozornost stojí i Putinova rovnice tří podob nového západního rasismu: antisemitismus = islamofobie = rusofobie. Buď všechny formy rasismu odmítnete, a to je správné rozhodnutí, nebo se postavíte proti Rusku.

U nás je to dnes naprosto jasné: Nemůžete být Rusem v Rusku a nenávidět muslimy a/nebo Židy. Ale rovněž nelze být muslimem v Rusku a nenávidět Židy a/nebo Rusy. Nelze však být ani Židem v Rusku a nenávidět muslimy a/nebo Rusy. Tuto zodpovědnost mají všichni.

Nejlepší je totiž vůbec nikoho nenávidět, jen respektovat přirozená práva národů a jejich tradice. Ovšem bránit tuto svou identitu je naopak právem křesťanského Rusa, muslima i Žida.

Plody dračí setby

Dříve v řetězci rasistické ideologie neexistovala rusofobie, protože byla téměř univerzálním postojem západních nesnášenlivých elit, které si výsměšně říkají "liberální". Nyní je rusofobie součástí jejich rasistických postojů. Dráždí je, že Rusové se dožadují úcty k sobě samým. Urazit Rusa jen proto, že je Rus, je nyní v Rusku trestným činem.

Rusové jsou však také poučeni, že se mají chovat s respektem ke všem ostatním – především vůči muslimům a Židům. Nyní je u nás toto nastaveno konečně spravedlivě. Tradiční konfese a národy v Rusku dostaly své místo. Vůbec není třeba, aby se na první místo dostali Rusové. My už víme, kdo jsme a jaké je naše místo. A také si je dokážeme ubránit,” říká Dugin.

Vražedné běsnění v Gaze mezitím pokračuje. Západ vedený Spojenými státy je konfrontován s plody dračí setby, kterou zasel a vypěstoval. Svět se toho opakovaně hrozí, ale již se nebojí dávat to otevřeně najevo. Je více než symbolické, že toto okno příležitosti otevřelo, a nyní tak názorně ilustruje, právě izraelské vraždění civilistů v Gaze. 

Co z toho vzejde, a jaký vzkaz přiváží světu letecký most amerických vojenských letadel na Blízký východ - uvidíme brzy. Ale svět se mění.

Už z nich přestává mít pověrečný strach.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky