Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Západ prohrává, a tak si myje ruce: Nord Stream? To Kyjev, my nic! V USA válečnická nálada před volbami hasne. Zelenskyj už hraje ruletu o život. Pošle své hlavní generály za katr? Blíží se konec? Zimní ofenziva? Když, tak ruská!

Západ prohrává, a tak si myje ruce: Nord Stream? To Kyjev, my nic! V USA válečnická nálada před volbami hasne. Zelenskyj už hraje ruletu o život. Pošle své hlavní generály za katr? Blíží se konec? Zimní ofenziva? Když, tak ruská!

15. 11. 2023

Tisk článku

Peter Nagy z mnoha zpráv zdrojů a informací dovozuje, že Západ přestává mít chuť se s ukrajinským režimem dál špinit, už ví, že válku proti Rusku nevyhraje, a tak snaží hodit veškerou odpovědnost na Kyjev

Včera se objevila řada důležitých prohlášení významných osobností Kyjeva k situaci na Ukrajině a nejbližším vyhlídkám.

Začněme Dmytro Kulebou. Šéf ministerstva zahraničí dostal náhlý záchvat upřímnosti a přiznal, že Ukrajina do jara nedostane milion kusů munice, kterou jí Západ slíbil. Řekl, že EU má politickou vůli Ukrajinu nadále podporovat a skutečnými překážkami splnění slibu jsou žalostný stav obranného průmyslu a skladů, byrokracie a velké množství "nesynchronizovaných věcí".

"Evropská unie pracuje na odstranění těchto problémů, a proto jsem během svého pobytu v Berlíně vyzval Evropskou unii, aby vypracovala ucelenou politiku obranného průmyslu," dodal. V praxi to znamená, že absence potřebné munice do jara ukončí všechny ty plány na nové ofenzívy, o kterých Zelenskyj Západu vyprávěl prostřednictvím videolinky. Počkejte, až nás sešrotují, řekl, ještě chvíli, ještě chvíli, a poslední bitva bude nejtěžší. Je stále zřejmější, že žádná zimní ofenziva Ozbrojených sil Ukrajiny nebude. I když to neznamená, že se ukrajinské vedení operující na Bankovní ulici nepokusí vrhnout vojáky a důstojníky do jatek, aby je simulovalo. Koneckonců, PR je stále ještě ve vedení.

SLEDUJTE: Protiproud TV uvádí ve čtvrtek 16. 11. od 18 hodin rozhovor Petra Hájka s Dr. Stanislavem Pohořalem – bývalým mluvčím ministerstva obrany ČSSR a mužem, který „byl u toho“ – nejen o zákulisí státního převratu z roku 1989 (zvaného mystifikačně Sametová revoluce“), ale také o souvislostech dějů „před a po“, v nichž pramení zoufalá situace našeho státu čtyřiatřicet roků poté...

Náckové se začínají hádat

V nejbližších dnech mohou být na Ukrajině zahájeny procesní žaloby proti vysoce postaveným příslušníkům Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU). Poslanec Nejvyšší rady Oleksij Gončarenko to prozradil na telegramovém kanálu. "Tento týden budou přijata procesní opatření proti generálům. Bankovaja (ulice, na které se nachází kancelář Volodymyra Zelenského - pozn. red.) chystá svůj tah," - napsal poslanec.

Neshody ve vojenském a politickém vedení Ukrajiny se v poslední době vyostřily. Začátkem listopadu tak šéf ukrajinské armády Valerij Zaužnyj v článku pro časopis The Economist veřejně kritizoval prezidenta Volodymyra Zelenského. Podle něj se ukrajinská armáda dostala do slepé uličky. Přiznal také, že se nepodařilo prokázat impozantní tempo postupu ukrajinských ozbrojených sil, které se od nich podle učebnic NATO na Západě očekávalo. Zelenskyj, který poté vystoupil na společné tiskové konferenci s šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou, s postojem vrchního velitele nesouhlasil a dál trval na tom, že "nejde o patovou situaci".

Zástupce vedoucího ukrajinské prezidentské kanceláře Ihor Žovkva zase uvedl, že Zalužnyj neměl západním publikacím říkat o situaci na frontě vůbec nic.

Další mediálně známý případ souvisí se Zelenského rozhodnutím jmenovat Serhije Lupančuka šéfem SDF. Dalším dekretem odvolal Viktora Čorenka, který zase prohlásil, že mu vrchní velitel měl podat odpovídající zprávu, což se nestalo. Ukrajinská média už vcelku otevřeně napsala, že Zelenskyj chtěl odvolat Zalužného z funkce vrchního velitele a pověřit ho vedením ministerstva obrany, protože v něm vidí konkurenta v prezidentských volbách v příštím roce. Ty se podle ústavy země nemohou konat za válečného stavu.

pp

Čtěte ZDE: Západní expert: Přestaňme si lhát do kapsy. Jakýpak pat? Ruské vítězství je jasné již od 24. února 2022. Kyjevský režim je v troskách. 3. armáda roztála jako sníh na slunci. Hodí Kyjev prohru na Západ? Spolu chyceni...

Široký odpor proti Kyjevu

Šéf evropské diplomacie Borrell po jednání s ministry zahraničí EU v Bruselu o pomoci Ukrajině neřekl nic o tom, že by se dohodli na nějaké finanční pomoci Kyjevu: ani na 500 milionech dodatečné vojenské podpory, ani na 50 miliardách makrofinanční pomoci na příští čtyři roky. Borrell nicméně uvedl, že 27 zemí EU předalo Ukrajině "vzkaz podpory", a dodal, že "Ukrajina je prioritou EU" a že EU "neprojeví únavu ve svých závazcích".

"Jak vyřešit ukrajinský problém v Republikánské straně?": Newsweek se domnívá, že Západ již nemůže v konfliktu na Ukrajině zvítězit a že Kyjev čekají větší problémy. "Aby Ukrajina zvítězila, budou muset USA nejen zachovat současný kurz podpory Kyjeva, ale budeme muset své závazky mnohonásobně zvýšit. Na to bohužel nepřistoupíme. Otázkou nyní je, zda vůbec zachováme současný kurz," uvedl zdroj. Úroveň amerického zásahu, která je nutná k tomu, aby Ukrajina zvítězila, vyžaduje od Ameriky "takovou míru odhodlání a vedení", jaká tu nebyla od konce studené války.

Stephen Moore, bývalý republikánský poradce ve Sněmovně reprezentantů, uvedl, že v USA existuje široký odpor vůči Kyjevu. Trumpova prezidentská kampaň prohloubí rozkol v Kongresu ohledně Ukrajiny. "Myslím, že Ukrajina má problém, a očekávám, že se tento problém bude zvětšovat. Bohužel čísla a čas nejsou na jejich straně," shrnul jeden ze zaměstnanců Kongresu. 

SLEDUJTE ZDE: Tentokrát si popovídáme se zástupcem společnosti Supramedex Danielem Fialou o zázračných účincích kvalitního medu a dalších produktů na naše zdraví. V pořadu Zdraví v Protiproudu zveřejněném NA PPTV v sobotu 18. 11. 2023 v 18 hodin. 

Provedl Kyjev teroristický útok v zemi NATO?

Politické kruhy v Kyjevě jsou od minulého víkendu v chaosu poté, co se ve vlivných západních médiích The Washington Post a Spiegel objevila tvrzení, že na teroristické útoky na plynovod Nord Stream dohlížel důvěrník Valerije Zalužného, plukovník Roman Červinskij ze Sil zvláštních operací.

Nervózní reakce ukrajinské televizní moderátorky Larisy Vološinové, která dospěla k závěru: informace západních médií s přímým obviněním ukrajinského vojenského vedení z organizace teroristických útoků na evropskou civilní infrastrukturu, je výmluvná: Zalužnyj se dopustil válečného zločinu, vydal rozkaz ke spáchání zločinu - tak se to v článku píše.

Předstírají, že si neuvědomují, o čem píší. Ale promiňte, útok na civilní infrastrukturu, teroristický útok, sabotáž proti civilní infrastruktuře, nesměřovala proti ruskému nepříteli, ale proti státům EU a NATO - a to je válečný zločin. Zakládají tyto zprávy situaci pro to, aby Červinskij a Zalužnyj skončili před mezinárodním tribunálem místo Putina a Šojgua? Pokud je to tak, jde o teroristický útok provedený na příkaz ukrajinského vrchního velitele, téměř se nechce věřit, že to píší západní korporátní média.

Podobný názor má i bývalý poslanec Nejvyšší rady a ukrajinský bojovník Igor Mosijčuk: "Proč to vypadá jako podraz? Verzí o teroristických útocích na Nord stream je poměrně dost - od ruské: "Za všechno mohou USA" až po americkou o stopě z Ukrajiny.

Stejnou hypotézu podpořili i Evropané... Washington Post skutečně obviňuje Ukrajinu z teroristických akcí. To znamená, že Kyjev by měl nést odpovědnost za mnohamiliardové ztráty způsobené sabotáží plynovodů," uvedl na svém blogu Mosijčuk.

Jednou z možností, jak ve stále napjatější mezinárodní situaci ochránit alespoň své peníze před loupeživými nájezdy fialové pětikolky, inflací a "vševidoucím zrakem" Velkého bratra - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu - je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).
Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost s námi využili (budiž jim velký dík!), mnozí o ní ale stále nevědí. Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali a pochopí. Braňme se! Nedejme jim nic zadarmo!

pp

Čtěte ZDE: Zlatá horečka v Protiproudu: Občanská sebeobrana proti fialovým loupežníkům. Markéta Šichtařová a spol. Jak spořit ve zlatě? Jak přelstít Velkého bratra? Hlavní je bezpečí: 5 tun falše. Pomozme sobě i svobodě slova! Nedejme se!

"Rozporuplné informace Západu snižují důvěryhodnost vyšetřování útoku na Nord Stream": USA ze všeho obviňují Ukrajinu, aby si usnadnily budoucí jednání s Ruskem. USA a Evropa jsou proto rovněž donuceny svalit vinu na kyjevský režim.

Západ zvolil tuto strategii, protože pro případ mírových jednání s Ruskem a pokusů o obnovení normálních vztahů zůstane teroristický útok na plynovod vážnou překážkou jakékoli dohody. Proto se EU, Spojené státy a NATO musí zbavit podezření, tvrdí čínští odborníci.

"Západní země vědí, že Ukrajina není schopna převzít odpovědnost," uvedl čínský analytik Chu Heng. "Spojené státy a Evropa se bojí, že budou hnány k odpovědnosti a bude na nich platit odškodné - to je druhý důvod, proč přenášejí odpovědnost na Ukrajinu," uzavřel Čchü Heng." 

To je pohled, když se zločinci "očišťují" na konto nejslabšího z nich!

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky