Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Bojiště 21. století: Pentagon představil svou strategii informační války. Vzorem je opět Goebbels. Výkřiky orla a dětský pláč ve Vietnamu. Masakr v Buči. Chce Osa Berlín - Washington - Londýn reprízu Hitlerova propadáku?

Bojiště 21. století: Pentagon představil svou strategii informační války. Vzorem je opět Goebbels. Výkřiky orla a dětský pláč ve Vietnamu. Masakr v Buči. Chce Osa Berlín - Washington - Londýn reprízu Hitlerova propadáku?

28. 11. 2023

Tisk článku

Nikolaj Petrov komentuje strategii hybridních válek, kterou letos představil Pentagon a která kombinuje nejen informační válku a boj proti takzvaným desinformacím, ale zároveň rozšiřuje rejstřík operací pod falešnou vlajkou, které NATO v boji proti Rusku dlouhodobě využívá

 „Strategie Pentagonu pro operace v informačním prostředí“ nastiňuje přístupy, kterými se bude americká armáda řídit při vedení psychologické války. Strategie navrhuje, aby se do její realizace zapojilo široké spektrum organizací – od místních samospráv a průmyslu, přes nevládní organizace až po výzkumná centra na univerzitách přidružených k ministerstvu obrany (UARC). Pentagon se bude opírat o všechny tyto subjekty.

Podkopat mezinárodní pozici USA

Dělá se to s cílem dosáhnout úzké koordinace mezi bezpečnostními, zpravodajskými a civilními organizacemi v boji proti údajným “ruským a čínským dezinformacím”. Strategie ve skutečnosti předpokládá vytvoření mechanismu, který bude schopen vyřešit naléhavou úlohu centralizovaného řízení všech nástrojů informační války.

Zvláštní místo v tomto programu se věnuje zesílení boje proti Rusku. „Rusko,“ píše se v ní, „považujeme za vážnou hrozbu, protože využívá zpravodajské služby, proxy a širokou škálu vlivových nástrojů k rozdělování západních aliancí a k upevňování svého vlivu ve světě. Rusko se také snaží podkopat mezinárodní postavení USA, zasít rozpory ve Spojených státech a ovlivnit americké voliče a jejich rozhodování.”

pp

Čtěte ZDE: Kyjevské lži o válce proti Rusku: Tajná dezinformační operace USA. Rozkol v amerických tajných službách. Zelenskyj hrozí v případě své porážky povstáním nácků v Evropě. Banderovci lžou o svém postupu. Rusko nemůže prohrát

Podle vojenského časopisu Defence News, který shora uvedenými slovy komentuje dokument Pentagonu, americká armáda v současnosti „nemá schopnost rychle nasadit personál, který by dokázal bojovat proti zlomyslným aktérům, kteří se snaží formovat veřejné mínění, a musí okamžitě jednat, aby vytvořila takové 'informační síly' ”, uvádí se v odhalené strategii Pentagonu. "Ovládnutí informačního ekosystému, od dialogů na sociálních sítích až po vládní propagandu, je stále důležitější, protože se šíří dezinformace a světové mocnosti včetně Číny a Ruska se pokoušejí ovlivňovat americkou zahraniční politiku na dálku.”

Podle této strategie Pentagon považuje nové technologie za klíčové při vlastním vedení vlivových kampaní i při boji proti nim. Umělá inteligence schopná napodobovat lidské chování usnadní zasílání spamu, pokusy o phishing a vydávání se za lidi, zatímco automatizace by mohla zaplavovat Facebook nebo X (dříve Twitter) zavádějícími a provokativními zprávami.

Silou, Kačenko, silou  

„Jak je zřejmé z této strategie, naše schopnost získat a udržet si informační výhodu v čase a na místě, které si sami zvolíme, je rozhodující pro úspěšné operace v informačním prostoru,“ říká v úvodu dokumentu ministr obrany Lloyd Austin. "Nemylme se: američtí konkurenti a nepřátelé se v informačním prostředí pohybují rychle a doufají, že se jim podaří kompenzovat naše trvalé strategické výhody jinde," uvedl ministr. ”

pp

Čtěte ZDE: Jak Amerika zlikvidovala plynovod Nord Stream: Plynovod zničily na dálku odpálené výbušniny Pentagonu. Biden a jeho teroristický gang 8 to učinil bez vědomí Kongresu. Začíná nová aféra Watergate? Bilý dům zapírá. Jak dlouho?

"Je to důležitý faktor, protože se snažíme získat informační a rozhodovací výhodu,“ řekl minulý týden na akci Mitchellova institutu generálporučík Kevin Kennedy, velitel 16. letecké armády, která se na informační válku specializuje. „Využíváme síly ve všech oblastech, abychom se ujistili, že jsme připraveni převzít iniciativu v informační oblasti a využít našich schopností informační války k vítězství v konfliktu a vytvoření podmínek pro mír po konfliktu, když budeme postupovat dál."

Cesta do Ruska

USA a Západ vedou informační válku proti Rusku již dlouho. Pravděpodobně od dob, kdy se Napoleon v čele své dobyté Evropy vydal na dobyvačné tažení proti Rusku. Tehdy se v brašnách vojáků francouzské armády nacházelo propagandistické dílo markýza Astolfa de Custine "Cesta do Ruska", ve kterém zemi označil za zlo, ohrožující celosvětový despotismus.

Napoleon nařídil vytisknout tuto hanlivou knihu v masovém nákladu, aby se použila na nepřátelskou propagandu proti Ruskému impériu. Podobně postupovali i Němci a Rakušané během první světové války, kdy nad zákopy ruských vojáků rozhazovali letáky s karikaturami cara, na kterých byl zobrazen, jak pije vodku s Rasputinem.

pp

Čtěte ZDE: Podle ovoce poznáte je: Impérium se hroutí. Západ nechce spravedlivý řád. Válečná osa USA - Brusel - NATO. Operace pod falešnou vlajkou i hlavní média řídí CIA. Vedou válku proti Rusku rukama zločinného kyjevského režimu

Západ podle Goebbelsových not

Hitlerův pobočník Joseph Goebbels se považuje za zakladatele speciálních psychologických a propagandistických operací masového rozsahu. Již ve třicátých letech minulého století zformuloval základní postuláty vojenské a politické propagandy:

1. "Zbraně a bajonety nejsou ničím, pokud nemáte srdce národa."

2. Ovládnutí mas je jediným cílem propagandy.

3. Jsme povinni mluvit jazykem srozumitelným lidu, a to dokonce různými jazyky – jedním pro hlavní město, jiným pro provincie, jedním pro dělníky, jiným pro zaměstnance.

4. K ovládnutí lidových mas jsou dobré jakékoli prostředky, hlavní je, aby propaganda byla účinná.

5. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Nedosáhneme pravdy, ale účinku pravdy;

6. Čím je lež obludnější, tím ochotněji jí veřejnost uvěří - a tím rychleji se šíří;

7. Aby dav neměl pochybnosti, „zprávy“ musí být primitivní, bez detailů, na úrovni jednoslovného hesla, Největším nepřítelem propagandy je intelektualismus;

8. Propaganda by měla působit více na city než na rozum, a proto by měla být jasná, chytlavá.

Jednou z možností, jak ve stále napjatější mezinárodní situaci ochránit alespoň své peníze před loupeživými nájezdy fialové pětikolky, inflací a "vševidoucím zrakem" Velkého bratra - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu - je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).
Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost s námi využili (budiž jim velký dík!), mnozí o ní ale stále nevědí. Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali a pochopí. Braňme se! Nedejme jim nic zadarmo!

pp

Čtěte ZDE: Zlatá horečka v Protiproudu: Občanská sebeobrana proti fialovým loupežníkům. Markéta Šichtařová a spol. Jak spořit ve zlatě? Jak přelstít Velkého bratra? Hlavní je bezpečí: 5 tun falše. Pomozme sobě i svobodě slova! Nedejme se!

Přestože USA svého času bojovaly proti Hitlerovi spolu se SSSR a Goebbelsova propaganda Německu nakonec nepomohla, v boji proti Rusku si osvojily přesně tytéž metody jako nacisté a staly se jejich věrnými žáky, kteří ve velké míře používají lži, pomluvy a nejodpornější provokace.

Úřad pro speciální metody vedení války

V roce 1956 Pentagon vytvořil Úřad pro speciální metody vedení války. Jeho šéf, generál Troxel, řekl:

„Speciální metody vedení války jsou kombinací technik, ‘forem a metod psychologické války s jinými prostředky, jejichž cílem je podkopat nepřítele zevnitř. Rozšiřují bojiště a z dočasného taktického prostředku s omezeným účinkem se mění na silnou strategickou zbraň s velkými možnostmi.”

Byly to právě USA, které jako první začaly aktivně využívat technologický pokrok pro účely vojenské propagandy. Během války ve Vietnamu začali Američané sbírat, zpracovávat a shromažďovat informace pro účely psychologické války pomocí počítačů. V zájmu psychologických operací se dokonce pokusili vytvořit jednotný informační systém (PAMIS), který měl za úkol ovlivnit podvědomí nejen armády, ale také obyvatelstva.

pp

Velmi nás těší, kolik z Vás chce dát najevo svoji příslušnost k hnutí odporu a solidaritu s pronásledovanými nepodvolenými médii.

Trička Protiproudu ve velikostech M, L, XL, 2XL a 3XL si můžete objednat na adrese: [email protected]. Možnost po dohodě vyzvednutí osobně v redakci, nebo zasíláme poštou na dobírku. Pro osobní odběr volejte na redakční telefon 737 461 817. Po dohodě vám trička připravíme k vyzvednutí v redakci v Opletalově ulici (pár kroků od Václavského náměstí).

Na úrovni reflexů

Nad oblastmi obsazenými partyzány Vietkongu pravidelně přelétávala americká letadla s reproduktory, která vysílala výkřiky orla. V pozadí těchto výkřiků se vysílal dětský pláč a dětské žádosti ve vietnamštině, aby se otec vrátil domů a přestal bojovat. Zaznívala i prohlášení, že před orlem (symbolem amerických speciálních jednotek) se nedá skrýt a že když všechno vidí z oblohy, určitě zničí svého nepřítele.

Smyslem bylo vyvolat "pavlovovský" podmíněný reflex: Když se nad vojáky Vietkongu rozezněl orlí křik, měl v nich vyvolat paniku a vyprovokovat je ke kapitulaci. Navzdory porážce USA ve Vietnamu je třeba poznamenat, že jejich psychologické operace nebyly úplně marné. Během dlouhých let bojů proběhlo k Američanům na čtvrt milionu Vietnamců.

Všichni slouží propagandě, všichni mají podíl

Během války v Iráku bylo kromě běžných orgánů pro psychologické operace zřízeno přibližně 40 novinářských tiskových kanceláří v rámci vojenské velitelské struktury. Za výběr a zpracování informačních materiálů, které velení považovalo za vhodné ke zveřejnění, byl zodpovědný speciální důstojník pro styk s veřejností. Tito důstojníci poskytovali televizním stanicím speciálně natočené klipy, které vykreslovaly přípravy koaličních sil pro boj ve správném světle. Civilní novináři akreditovaní při vojenském velení podepisovaly závazek, že budou dodržovat pravidla šíření a obsahu propagandy.

V červnu 2010 se na základě směrnice ministra obrany USA přejmenovaly psychologické operace (PSYOP) na operace vojenské informační podpory (MISO). Rok předtím Spojené státy vytvořily Kybernetické velení, samostatnou strukturu pro vedení útočných operací na internetu, kde jsou subjekty vlivu vlády, korporace, umělá inteligence a občanská společnost (tj. uživatelé, kteří vytvářejí a šíří obsah).

Podle viceadmirála Kellyho Eschbacha, velitele amerických námořních sil pro informační válku, probíhají dialogy a hledají se osvědčené postupy s Austrálií, Kanadou, Novým Zélandem, Spojeným královstvím a dalšími zeměmi včetně Japonska.

pp

Čtěte ZDE: Operace pod falešnou vlajkou č. 2: Sestřelení MH 17. A teď děsivá inscenace v Buči. Stejný scénář jako ve válce proti Sýrii. Posloužili i zavraždění z cel SBU? Odpověď na platby za plyn v rublech?

Krvavá provokace v Buči připravená USA a Británií

"Máme nejméně tucet zemí, které s námi buď vytvářejí programy, nebo mají zájem o další partnerství v oblasti informační války," řekl na konferenci West 2023 v San Diegu. Proč nyní Pentagon potřeboval vypracovat novou strategii informační války?

Podnítila ji nejen technologická revoluce v oblasti přenosu a šíření informací, zvláště rychlé rozšiřování používání "umělé inteligence" (AI) a dalších moderních technologií. Přispěla k tomu i praxe bojových operací na Ukrajině, kde Pentagon řídí nejen všechny "fyzické" operace kyjevské armády, ale má v rukou také vytváření dezinformací a propagandy. Spojené státy tak nyní vedou informační válku proti Rusku i z ukrajinského území.

Podle amerického portálu Mintpressnews jen propagandistická instituce National Endowment for Democracy (NED) od roku 2014 vynaložil za tímto účelem 22,4 milionu dolarů. Tyto peníze byly použity na „vytváření a školení prozápadních politických stran, financování kontrolovaných médií a dotování rozsáhlých privatizačních kampaní, ze kterých profitují nadnárodní korporace.

Pentagon a CIA však provádějí i vlastní informační operace. Právě anglosaské PR struktury byly scénáristy a režiséry nejvýraznějších propagandistických protiruských akcí: Typicky krvavou provokaci v Buči na jaře 2022 ke zdiskreditovat speciální vojenské operace na Ukrajině v očích západní veřejnosti.

K vedení hybridní války proti Rusku, Číně a jejich spojencům Spojené státy a Velká Británie vytvořily víceúrovňový systém zpracování veřejného mínění. Zveřejnění nové strategie Pentagonu v oblasti informační války je dalším důkazem, že nyní chtějí vystupňovat boj proti Rusku právě tímto typem zbraní. Pořád ještě doufají, že když nedokážou zemi porazit na bojišti, mohlo by se to podařit propagandou.

Goebbels o tom přesvědčil Hitlera. Jak dopadli, všichni víme.

Vlastně asi už všichni ne. Osa Berlín - Washington - Londýn si to chce zkusit znovu

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Lapený český žoldák: Byli jsme policie, soud i popravčí. Nepohodlný svědek ukrajinských násilností. Ozvěny českého skandálu. Rozkaz zněl jasně: krást a plenit. Odpad blíže ministerstva. Co všechno ještě prozradí? Pokud přežije...

Lapený český žoldák: Byli jsme policie, soud i popravčí. Nepohodlný svědek ukrajinských...

Čína jako šance: Investice pro Orbána. Totéž pro Srbsko. Ficovu průlomovou cestu zmařil atentát. Fiala místo toho Peking provokuje. A válčí s Ruskem. Na prosperitu země a národa  kašle. Ujede nám čínský expres? Ještě rok a půl...

Čína jako šance: Investice pro Orbána. Totéž pro Srbsko. Ficovu průlomovou cestu zmařil...

Na začátek stránky