Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
USA chystají gigantickou krádež: Dluh brzy poroste bilion dolarů za měsíc. FED už nebude tisknout peníze, jen mačkat tlačítka. Ani Američané, ani spojenci. Diktát pokryjí zbraně a sankce. Odpor? Gangster s rukojmími nevyjednává

USA chystají gigantickou krádež: Dluh brzy poroste bilion dolarů za měsíc. FED už nebude tisknout peníze, jen mačkat tlačítka. Ani Američané, ani spojenci. Diktát pokryjí zbraně a sankce. Odpor? Gangster s rukojmími nevyjednává

6. 6. 2024

Tisk článku

Dmitrij Ševčenko odhaluje tajný plán na vynulování amerického státního dluhu, jenž má zabránit pád dolaru a zhroucení celé americké ekonomiky, která drží své věřitele pod krkem stejným způsobem jako kterýkoli gangster své rukojmí

Americký státní dluh dál hrozivě roste. Stále více významných velkých finančníků a šéfů korporací vyjadřuje obavy z dalšího vývoje americké ekonomiky. Naposledy to byl jeden z nejbohatších lidí v USA, Elon Musk: "Dolar nebude stát za nic, pokud USA neudělají něco zásadního se státním dluhem."

Zakladatel společností Space X a Tesla vyjadřuje opakovaně obavy o budoucnost a stabilitu amerického dolaru, přičemž dál zadlužení Spojených států má za hlavní potenciální katalyzátor blížící se hospodářské krize.

Bilion měsíčně

Všechny takzvané "fiat" dolary, (tedy ničím nepodložená měna, kterou drží nad vodou výlučně důvěra v sílu amerických zbraní a stále ještě mocnou ekonomiku) mohou být v okamžiku nahrazeny toliko virtuálními záznamy v elektronickém finančním systému. Takový šokující vývoj nevyloučil ani známý ruský ekonom Sergej Glazjev.


pp

Současný ministr pro integraci a makroekonomii Euroasijské hospodářské komise Sergej Glazjev. je ruský ekonom, doktor ekonomických věd, profesor a akademik Ruské akademie věd. 

Je přesvědčen, že americká politická a finanční elita připravuje podvod, který má v jediné chvíli nahradit nevratně nemocný dolar. Hlavním cílem bude náhrada všech dolarů na bankovních účtech obyvatelstva, za které má americká vláda finanční závazky, za nový typ nehmotných aktiv. Vysvětluje, že Američané budou k tomuto kroku velmi brzy donuceni právě kvůli gigantickému státnímu dluhu, který už není možné splatit.

V současnosti není ale největším problémem jeho samotná velikost, ale tempo růstu. Bude-li současné tempo zadlužování pokračovat, pak v zanedlouho začne státní dluh USA růst rychlostí jednoho bilionu dolarů měsíčně. V takovém případě se velký podíl rozpočtu země, bude vynakládat jen na jeho obsluhu.

NENECHTE SI UJÍT!

Porada nepodvolených den před eurovolbami. Diskutovat se šéfredaktorem Protiproudu Petrem Hájkem budou publicista Michal Semín a profesor Petr Drulák.

Dívejte se v přímém přenosu již dnes ve čtvrtek 6. června od 16:00 hodin či kdykoli poté!

Ani gram zlata 

Americká vláda bude nucena omezit všechny ostatní výdajové položky. Pak v určitém okamžiku se úřady ocitnou ve slepé uličce a vláda nebude schopna dále podporovat ekonomiku. Právě v tuto chvíli sáhne k tomu, že nahradí všechny "fiat" peníze digitálními záznamy. Peníze prostě fakticky zmizí. Ruský expert vysvětluje, že monopol na vydávání takových peněz-nepeněz si může zachovat FED (Federální rezervní systém, jakási centrální banka v soukromých rukách), který emisi dolarů vládne již více než století.

Tento gigantický podvod podle Glazjeva umožní vládě USA zbavit se v jediném okamžiku všech dluhů nahromaděných za mnoho desetiletí. Všechny budou anulovány a staré závazky se přesunou do nového systému, který budou kontrolovat americké orgány. Jen ony budou určovat, jak se rozhodnou akceptovat žádosti věřitelů o splácení závazků.

Tento "náraz do zdi" je výsledkem problému založeného v minulosti. Dokud byl dolar nominálně kryt zlatem, bylo možné požadovat, aby za něj USA vydaly fyzický drahý kov. Francii se to dokonce jednou povedlo. Když ovšem americká elita viděla, že by to mohlo inspirovat i další země mohly vyměnit zásoby dolarů za reálné zlato, americký establishment se rozhodl "zavřít krám".

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - a současně podpořit Protiproud?

 

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zde. Nákupem přes tyto odkazy  pomůžete nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu!

Po zuby ozbrojený vyděrač

Zlaté krytí dolaru, kvůli němuž byla Americe svěřena role světové rezervní měny, americká vláda jednostranným rozhodnutím zrušila. USA se od začátku 70. let minulého století fakticky nacházejí ve stavu permanentní platební neschopnosti. Jinými slovy tato země nedokáže zajistit udržení své národní měny. FED nadále tiskne dolary na základě požadavků americké vlády, ale tato měna už dlouho nemá žádné reálné zabezpečení.

Aby si USA samy udržely pod kontrolou hrozivě narůstající inflaci, úřady podporují její neustálý vývoz. Zároveň se při jakémkoli pokusu o návrat dolarů stažených z USA do zahraničí jednoduše zbavují, takže se do americké ekonomiky nedostanou a nedoplní peněžní oběh nadměrnou likviditou. A právě proto, aby jednou provždy vyřešila otázku neustále rostoucího státního dluhu, se americká finanční elita chystá na zmíněný grandiózní podvod s náhradou dolaru.

Vedení země v podstatě nemá na výběr - a to především kvůli neúměrně vysokému objemu amerického vojenského rozpočtu. Pokud vláda vynakládá na zbrojení více peněz, než všechny ostatní státy na planetě, Spojené státy se nemají čeho obávat. Neexistuje na Zemi síla, která by mohla vznést nárok na navrácení svých finančních prostředků, vysvětluje Glazjev.

A Spojené státy tento stav velmi aktivně využívají ke svým vlastním cílům. Nutí nejen své početné vazaly a spojence, ale také masu neutrálních zemí, aby kupovaly jejich dluhopisy a vybírali jejich dolary k vytvoření domácích rezerv. Proti těm, kdo se tomu brání, zavádějí pod různými záminkami sankce.

Braňme se!

Jak v padající ekonomice ochránit své peníze - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu? Jednou z možností je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).

 

Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost využili, mnozí o ní ale stále nevědí. Jak na to? Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali.

Sledujte ZDE: Peníze nejsou tím, čím se zdají být: Mezi černou magií a zázrakem. Státní převrat pod zn. FED. Titanic, Lincoln, Kennnedy: Vraždy? Basilej 3 - a hned tu byl covid! Další velká krize na dohled. Záchranný vor. Návštěvník z hvězd nabízí pomoc

Přijde zázrak

Nahrazení dolaru jeho digitální obdobou, je dalším dramatickým krokem, kterým se finanční elita USA chystá učinit na cestě k udržení postavení světového hegemona. Bez tohoto se totiž americká ekonomika velmi brzy propadne do hluboké vleklé recese.

Vláda Spojených států se podle Glazjeva nyní nachází v nezáviděníhodné situaci. Standardní cestou problém už není možné vyřešit. Americké úřady si uvědomují, že dolar v současném stavu se pro ně stává břemenem a přítěží. Musí se ho urychleně zbavit. A to lze udělat jen tak, že za něj vytvoří virtuální náhradu. Ostrouhají v jediném okamžiku všichni, kteří ho drží na svých účtech a ve zlatých rezervách. Američtí občané budou k přistoupení na tento podvod přinuceni jednostranně a bez varování.

A zahraniční věřitelé? O tom jsme již výše psali: Vše stojí jen na amerických zbraních a vojenských základnách po celém světě. Bludný kruh? Kdo a jak ho rozetne a vystoupí z něj?

Zatím byla vždy jediným nástrojem válka.

Vynalezne někdo jiný?

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Volba viceprezidenta: Trump výběrem Vance možná eliminoval druhou kulku. Mladší kopie Donalda. Vidlák z Ohia proti elitám. Noční můra pro Kyjev a válečné štváče. Jako voják poznal hrůzy války. Kdy otočí chciválkové u nás?

Volba viceprezidenta: Trump výběrem Vance možná eliminoval druhou kulku. Mladší kopie...

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem. 300 000 duší do cynické rulety NATO. Bělorusko pod deštníkem Moskvy. Stačí sestřelit jedinou ruskou raketu. A nikdo to už nezastaví

Poláci chystají národní sebevraždu (a naši vraždu): Vážně mluví o totální válce Ruskem....

Na začátek stránky