Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Jako by se nechumelilo: Bruselská věrchuška dál škodí jak může. Média zcela fialová. Eurovolby za šeptandy. Útok eurohydry proti Maďarsku? Vybraná banda do komise. Podivná chuť evropského koktejlu

Jako by se nechumelilo: Bruselská věrchuška dál škodí jak může. Média zcela fialová. Eurovolby za šeptandy. Útok eurohydry proti Maďarsku? Vybraná banda do komise. Podivná chuť evropského koktejlu

14. 6. 2024

Tisk článku

Václav Klaus komentuje některé aspekty proběhnuvších eurovoleb a upozorňuje na neuvěřitelnou aroganci evropských struktur vůči projevům státní suverenity Maďarska

Před několika dny skončily tzv. evropské volby neboli volby do Evropského parlamentu. Vzhledem k naprosté nehomogenitě evropské politické scény, vzhledem k nepřehlednému koktailu v Evropě kandidujících politických stran a v neposlední řadě vzhledem k naprosto matoucím názvům mnoha těchto stran, které svým názvem spíše klamou, než prozrazují, jaká jsou politická stanoviska jejich členů či spíše představitelů, hodnocení voleb je velmi ošidné. Každý si v nich nalézá to, co si přeje.

Nechci se k tomu přidávat, data jsou velmi obtížně agregovatelná, ale troufám si říci, že mírně posílily politické strany, které s dosavadním vývojem evropského integračního procesu nejsou úplně spokojeny. Alespoň u nás tomu tak je, i když o podstatě evropského integračního procesu, který se proměnil v proces unifikační a centralizační, tyto volby nebyly. Ač by být měly. Většina stran by se neodvážila tuto otázku tak jasně, a tak ostře postavit. V každém případě je jasné, že např. u nás velmi špatně dopadla nesmírně pro-unionistická vládní pětikoalice.

NENECHTE SI UJÍT!

pp

Rub a líc peněz, aneb v peněženkách nemáme, co si myslíme, že máme!

Blíží se pád dolaru? Je na obzoru další velká finanční krize? Proč centrální banky po celém světě nyní přímo zběsile nakupují zlato? Signalizuje to brzký nástup "válečného hospodářství" s příděly potravin, jak to připravuje už i německá vláda? Připravují nový finanční systém? A hlavně: Máme šanci se tomu bránit? Obchodovat a platit mezi sebou bez dohledu bank, které mohou platby kdykoli stopnout? 

Rozhovor Petra Hájka na téma, o němž se nikde nemluví sledujte v sobotu 15. června od 18:00 hodin či kdykoli poté!

Jako by nic

Opakovaně na nejrůznějších fórech v tomto týdnu nabízím dvě čísla: 108 a 84, a jsem velmi smutný z toho, že je naprostou výjimkou, když někdo okamžitě zareaguje, že je to počet poslanců vládní pětikoalice v dnešní Poslanecké sněmovně a že to druhé je přepočet výsledků evropských voleb do počtu poslanců dolní komory našeho Parlamentu. Předseda vlády se sice tváří – zejména ve svém středečním rozhovoru v MfD – jako by se nic nedělo, ale ztráta téměř čtvrtiny voličů by v příštích parlamentních volbách vyvolala v naší zemi fundamentální změnu.

Můžeme připomínat výsledky AfD v Německu (a nevýsledky německé vládní koalice), můžeme připomínat francouzský debakl vládní strany a Macronovo překotné rozpuštění francouzského parlamentu, můžeme připomínat i vítězství rakouských Svobodných, atd., ale – opakuji – jakékoli agregování je poněkud riskantní.

Evropská unie a její hlavní představitelé, a spolu s nimi evropští aktivisté, evropské politické neziskovky a evropská média se tváří zcela fialovsky, jako by se nechumelilo. Ale ono se chumelí. (Fanatici globálního oteplování, této zastaralé a už dávno odmítnuté doktríny, nám asi stejně řeknou, že je teplota v letošním červnu – ač si právě v kanceláři oblékám svetr – zase nejvyšší v historii).

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - a současně podpořit Protiproud?

 

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zde. Nákupem přes tyto odkazy  pomůžete nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu!

Bruselská arogance

Nemusíme sice zcela věřit vlivnému médiu POLITICO, ale ono nám ve středu představilo neuvěřitelnou čtveřici postav pro klíčové pozice v EU – von der Leyeonovou, nedávného portugalského předsedu vlády Costu a dvě političky miniaturních zemí EU Malty a Estonska.

To je skutečně autentická reprezentace myšlenek a nálad lidí v Evropě? Dělají si z nás legraci? Malta má půl milionu obyvatel a Estonsko zhruba jeden milion. Kdo tuto čtveřici vybral? Není to náhodou cesta nejmenšího odporu, aby to někoho významného a vlivného neurazilo? Při vší úctě je i Portugalsko okrajovou zemí, nakukující do Latinské Ameriky. Má to souvislost s výsledky evropských voleb? Nebo si to jacísi podivní, nám neznámí mocní už dávno takto rozhodli?

Do nadpisu jsem však dal zmínku o Maďarsku. Po volbách je v Evropské unii poněkud nejasno. Kýve se vláda jedné ze dvou klíčových zemí: Francie a totálně oslabena je i vláda v Německu. Její předseda je skoro tak neoblíbený ve své zemi, jako je tomu u našeho premiéra. Přesto čtyři dny po volbách vstoupí Evropská unie do útoku, obviní Maďarsko z nedodržování smluv či pravidel ohledně zacházení s migranty před pěti lety a oznámí Maďarsku (ne Evropská unie, ale Soudní dvůr EU, sídlící v Lucembursku, další pouze půlmilionové zemičce Evropy), že musí zaplatit pokutu 200 milionů eur a potom penále za každý den 1 milion eur, pokud tuto pokutu nezaplatí.

Teď je ta pravá chvíle toto udělat? Nebo jde o náznak toho, že rozjetý unijní vlak jede bez ohledu na jakékoli semafory, které jsou mu postaveny do cesty?

Je to podle mého názoru symbolické vyjádření neuvěřitelné arogance dnešní bruselské věrchušky.

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci globalistů jsou k smrti vyděšeni. A s nimi všichni Fialové, Rakušanové, Pekarové u nás i v Bruselu. Užijme si tento okamžik, chcimírové!

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci...

Klaus před kamerami PPTV: Lejnová se u svých bruselských soudruhů zjevně osvědčila. Atentát na Trumpa mohl rozběhnout 3. světovou. Fiala vztahy se Slovenskem zhoršuje záměrně. Postavit se do čela odporu? Nikdy neříkej nikdy

Klaus před kamerami PPTV: Lejnová se u svých bruselských soudruhů zjevně osvědčila. Atentát...

Na začátek stránky