Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Angela rozpoutala oheň a dál si s ním hraje: Situace v Německu se před Vánocemi dramatizuje. Hořící domy, zápalné láhve. Veřejnost se radikalizuje. Útoků proti migrantům přibývá

Angela rozpoutala oheň a dál si s ním hraje: Situace v Německu se před Vánocemi dramatizuje. Hořící domy, zápalné láhve. Veřejnost se radikalizuje. Útoků proti migrantům přibývá

23. 12. 2015

Tisk článku

Ondřej Höppner přináší svědectví z Německa těchto dnů, kde se "vítačství" zvola začíná měnit v tichou (protože médii většinou ignorovanou) občanskou válku, jejíž důsledky si asi zatím neumíme představit

Hákové kříže, hořící domy, zápalné láhve, dětské kočárky v plamenech, nacistická hesla. To není Německo na konci druhé světové války, to je Německo dneška. Když kancléřka Angela Merkelová v šíleném gestu otevřela náruč chudému či válkou zmítanému evropskému okolí, nepochybně věděla, co dělá. Když nyní počet migrantů překročil milión, začíná zařazovat zpátečku i ona. Pozdě?

pp

Německo praskající ve švech

Přichází meteorologická zima, ale imigranti se valí dál. Riskují životy na vodě i na souši, protože se obávají, že i Německo brzy začne stavět ploty. Nejmocnější země Evropy pod lidskou vlnou začíná praskat ve švech. Málokdo pochybuje o tom, že jsou mezi statisíci migranty teroristé, vojáci islámu, kdykoliv připraveni se semknout v bojovou jednotku s vazbami na ty, kteří zde žijí již generace. Otázka již není, jestli tam jsou, ale jen kolik.

Dnešní Německo je kotel, v němž se vaří přítomnost s minulostí. Nad tím se vznáší strach z budoucnosti

Jako by chtělo Německo jako vždy po svém splatit dluh z nedávné minulosti, kdy rozpoutalo dvě světové války a ve jménu velkého Německa obrátilo polovinu Evropy v trosky. Nyní se děje totéž – ve jménu velké Evropy. Tohle je víc než (zřejmě) zinscenovaný útok na newyorské mrakodrapy, tohle je skutečné, obrovské, nezvladatelné, děsivé. Evropa už nikdy nebude stejná.

Na obecné úrovni se zdá, že nápor imigrantů německá úřednická mašinérie zvládá s obvyklou disciplinou. Občas se ozve zoufalé zvolání od nějakého starosty, které opozice přetaví v politický nástroj, ale matka Angela zatím všechny ataky - včetně těch ze své vlastní strany - ustála. Pokud bychom se spolehli na česká média, pak je vlastně všechno v pořádku, Němci prý přijímají jen „ty správné“ imigranty, pár „nesprávných“ vyhostí, nebo rovnou odvezou do země původu.

pp

Čtěte ZDE: Milióntý imigrant v Německu: Angela osobností roku, jako před ní Adolf. Globální elity dobyvatele Evropy milují. Klausův manuál o migrantech: Stěhování národů, s.r.o. Zemanova výzva "Všichni k pumpám!"

Čtěte ZDE: Vítězové a poražení: Předčasný jásot euro - kavárny. Fraška na demokracii zvaná "druhé kolo". Rozhodli místní muslimové? Sebevražedná taktika dinosaurů. Kdo se bude smát naposled?

Týden skutečného násilí v Německu

V reálném světě, v ulicích vesnic a měst, mezi německými voliči je ale situace jiná. Přiznávají to už i jinak velmi opatrná (a v zásadě merkelovsky "vítačská") tamní hlavní média.

Například deník Der Bild věnoval tomuto tématu pozoruhodný článek, ve kterém zmapoval události kolem imigrantů v období předvánočního týdne. Článek má příznačný název: „Týden skutečného násilí v Německu“.

Nenávist a násilí, den za dnem, týden za týdnem. Uprostřed Německa. Der Bild zdokumentoval všechny útoky proti imigrantům, které byly oficiálně hlášeny v týdnu od neděle 13. prosince do soboty, 19. prosince. Je to znepokojující obraz reality.

Neděle 13. prosince

Bad Bevensen (Dolní Sasko)
Neznámí pachatelé v noci zaútočili na budovu, kde měli být ubytovaní utečenci. Zničili vodovodní potrubí a kohoutky. Založili požár.

Roßleben (Durynsko)
Skupina občanů zaútočila na uprchlický tábor (asi 70 obyvatel) rachejtlemi. Zničili vstupní bránu, volali hesla proti uprchlíkům.

Eichstätt (Bavorsko)
Neznámí pachatelé házeli kameny na budovu, kde byli ubytovaní nezletilí utečenci. Volali přitom rasistická hesla. Rozbili okna a poškodili fasádu.

Braunschweig (Dolní Sasko)
Policie zadržela německého mladíka (21), který ohrožoval zbraní dva uprchlíky. Ve vozidle pachatele byla nalezena signální pistole, omračující obušek a tři petardy.

pp

Čtěte ZDE: Merkelové diplomatický "majstrštyk": Import tureckých muslimů. Z deště rovnou pod Niagáru. Čas pro Thomase Jeffersona a jeho výzvu k dobře organizované a ozbrojené domobraně?

Čtěte ZDE: V německých táborech to bouří: Boj zatím jen židlemi a noži. Je libo samopal, granát nebo semtex? Požáry v českých muničních skladech jako čirá náhoda. Ministr vnitra nabízí migrantům 150 tisíc pasů

Pondělí, 14. prosince

Pirna (Sasko)
Krátce po příjezdu prvních uprchlíků házela skupina neznámých pachatelů Molotovovy koktejly na budovy bývalého městského úřadu. Požár se podařilo uhasit. Týden předtím zde došlo k podobnému útoku na připravované azylové centrum.

Rot am See (Bádensko-Württembersko)
Neznámí pachatelé nastříkali na betonovou zeď hákové kříže, krvavé židovské hvězdy a symboly RAF.

Kirchhundem (Severní Porýní-Vestfálsko)
Kdosi zapálil schodiště v bývalém statku, kde měli být ubytováni uprchlíci.

Höchstadt (Bayern)
Čtyři opilí muži napadli pěstmi dva o žadatele o azyl. Oběťi musely být ošetřeni v nemocnici.

Úterý 15. prosinec

Monschau (Severní Porýní-Vestfálsko)
Neznámí lidé v noci poškodili několik aut, patřící jednomu přistěhovalci. Do laku vozidel vyryli hákové kříže a propíchli několik pneumatik.

Herne (Severní Porýní-Vestfálsko)
Kdosi poničil dveře do budovy azylového centra ocelovými kuličkami vystřelenými z praku.

Wurzen (Sasko)
Učitelský sbor řešil, jak potrestat dva německé studenty, kteří napadli dvě žákyně z Makedonie (11 a 14). Na dívky plivali a strkali do nich. Dívky utrpěly modřiny.

Altenburg (Durynsko)
Policie zatkla dva muže (29 a 30 let), kteří 7. prosince, zapálili dva kočárky na schodišti uprchlického tábora. Kouřem se přiotrávilo několik lidí včetně jednoho dítěte.

Zwickau (Sasko)
Někdo vystřelil petardy na nouzové uprchlické centrum v obchodním domě.

Freital (Sasko)
Neznámý člověk počmáral pomník vojákům "Železného kříže" hesly proti uprchlíkům: "Freital zůstane volný" a "Uprchlíci nejsou vítáni".

pp

Čtěte ZDE: Imigrantská vlna se valí dál: Uprchlíci, nebo invazní jednotky? Soros už nezastírá, že jde o plán na zničení Evropy. Pád Merkelové - rozpad EU? Čechova předpověď. Začalo odpočítávání?

Čtěte ZDE: Temný hukot v Porýní: Automatické pračky v kostele místo křížů. Návod na zařizování mešit. Opravdu si “mutti” myslí, že poputují migranti zase domů? Sebevražda jako báječný čin

Středa, 16. prosince

Stadtbergen (Bavorsko)
Na pěti různých místech na vnější straně dosud neobydleného uprchlického tábora zapálila skupina neznámých útočníků ohně. Policii se je však podařilo včas uhasit. V bezprostřední blízkosti objektu žije 80 uprchlíků v dalších třech ubytovnách.

Altenburg (Durynsko)
Dva neonacisté se musí zodpovídat z požáru, který založili v Geře údajně na prostest proti uprchlíkům začátkem prosince. Bylo zraněno sedm lidí.

Güstrow (Meklenbursko-Přední Pomořansko)
Policie zjistila na základě výpovědi svědků totožnost dívky (16) a mladíka (19), kteří házeli kameny na uprchlický tábor.

Dessau (Sasko-Anhaltsko)
Neznámí ozbrojenci zaútočili ve večerních hodinách v městském parku na Albánce (20) a Kosovana (20). Mlátili je obuškem a ohrožovali nožem. Oběti jsou zraněny. Policie posílila svou přítomnost v centru města.

pp

Čtěte ZDE: V německém "papiňáku" roste tlak: Pegida přivedla do ulic Drážďan 30 tisíc lidí. Pozice Merkelové v CDU slábne. Řádění imigrantů, násilí a chaos. Spustí se dominový efekt?

Čtěte ZDE: Německo: Napětí před výbuchem? I vojáci Bundeswehru se už musejí stěhovat do stanů. Kasárna obsazují imigranti. Epidemie znásilnění i epidemie chorob. Již brzy také u nás?

Čtvrtek, 17. prosince

Gräfenhainichen (Sasko-Anhaltsko)
Neznámí pachatelé v noci uřezali v horním patře bývalé kancelářské budovy kohoutky, a způsobili tak značnou škodu. Příjezdovou cestu pomalovali rasistickými hesly. Rekonstruovaná budova měla být před Štědrým dnem otevřena pro uprchlíky. Škoda činí v přepočtu takřka dva miliony korun. Asi 80 uprchlíků muselo být ubytováno jinde. Po pachatelích pátrá policie zatím marně.

Großerlach (Bádensko-Württembersko)
Policie obdržela hlášení, že kdosi nastříkal na stěnu místního podchodu hákový kříž a nápis "Nenávist".

Pátek, 18. prosince

Zinnowitz, Usedom (Meklenbursko-Přední Pomořansko)
Neznámý člověk vhodil pod rouškou tmy Molotovův koktejl do plánovaného uprchlického zařízení v přístavbě sportovní školy. Nicméně oheň nestačil vypuknout.

Wolfsburg (Dolní Sasko)
Neznámý pachatel nastříkal na zeď domu hákový kříž a rasistická hesla.

Berlín
Žena (28) upozornila policii na skupinu opilých mužů, kteří nahlas pouštěli rasistickou hudbu. Policie zatkla pět mužů (31-44).

Wurzen (Sasko)
Po útoku na dvě uprchlické děti uložilo vedení školy tresty pro útočníky z řad žáků od referencí až do vyloučení ze školy.

Sobota, 19.prosince

Freital (Sachsen)
Neznámý pachatel v noci nastříkal na zeď domu nápisy, obsahující výhružky smrtí. Mimo jiné: "Ne azyl, zabít Rumberga". Uwe Rumberg (CDU) je primátor malého města nedaleko Drážďan.

Lingen (Dolní Sasko)
Kdosi založil oheň v časných ranních hodinách v uprchlickém útulku (tělocvičně střední školy).

Altenkirchen (Meklenbursko - Přední Pomořansko)
Neznámí pachatelé zapálili průčelí domu, kde našlo ubytování 28 žadatelů o azyl. Nikdo nebyl zraněn. Škoda činí asi 100 tisíc korun.

Tutow (Meklenbursko - Přední Pomořansko)
V časných hodinách v neděli vypukl požár v suterénu domu, ve kterém žíjí uprchlíci. Nikdo nebyl zraněn, škoda činí asi čtvrt milionu korun.

pp

Čtěte ZDE: Jde do tuhého: Merkelová zatáhla za záchrannou brzdu, a ta jí zůstala v ruce. Spolek ochotných líčí past. Miliardy Erdoganovi a úplné otevření bran. Zbrojní sklady pro "uprchlíky" se plní. Pryč z toho ESSSR!

Čtěte ZDE: Výstřely z pařížské Aurory startují běh o život. Stanné právo ve Francii. Povinné ubytování a služba migrantům v Německu. Sobotka a Chovanec u nás mezitím potichu připravují totéž. Zbývá občanský odpor a Miloš Zeman

Přetopený kotel

Dnešní Německo prostě není jen Angela Merkelová. Dnešní Německo je kotel, v němž se vaří přítomnost s minulostí. Nad tím se vznáší strach z budoucnosti. Vedle stále narůstajících občanských protestů a rostoucích sympatií k novým eurokritickým demokratickým stranám (Alternativa pro Německo je mezi nimi asi nejsilnější) se pochopitelně oživuje i krajně levicová (neonacistická) scéna. I to je jeden z důsledků pekelného sociálního experimentu, v jehož čele spolu s Bruselem stojí německá kancléřka. A ti mají společný zájem, aby se chaos, zmatek a násilí rozšířily i do zbytku Evropy. Zvláště té, která se zatím vlastními silami této tsunami brání.

Německo již varovalo Slovensko a Maďarsko, že je donutí soudně (skrze EU), aby přijaly uprchlíky ve stanovených povinných kvótách. Obě země (dost možná se k nim nyní přidá i Polsko) zase žalují Evropskou komisi za způsob, kterým jim to nařídila.

V mnoha zemích však veřejnost na žádné formální soudní spory nečeká. Těžknou v ní a dozrávají nebezpečné hrozny hněvu.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Hrozba sousedům: Vláda Progresívneho Slovenska. Šimečka je loutka Bruselu a Vatikánu. Fialův klon. Sorosova zničující stopa. Ekonomická a politická mafie. Prosadí se zrada nebo pud sebezáchovy?

Hrozba sousedům: Vláda Progresívneho Slovenska. Šimečka je loutka Bruselu a Vatikánu....

Tajná schůzka mouřenína s liškou: Konečné řešení ruské otázky Hitler nezvládl. Teď jeho dědici cítí poslední šanci. Ale i jim jde o krk. I Zelenskému. Past zvaná korejské řešení. Není kam ustoupit. Okamžik pravdy je za humny

Tajná schůzka mouřenína s liškou: Konečné řešení ruské otázky Hitler nezvládl. Teď jeho...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky